Editörler : F16 Gökçen
18 Şubat 2010 12:48

En kolay 2 yıllık bölümler hangileridir?

benim bi tanıdığım aof 2 yıllık okumak istior.ama en kolayı hangisi ise onu seçecekmiş..yazdığım bölümlerle ilgiili bilginiz varsa yardımcı olurmusunuz..

alternatif enerji kaynakları teknolojisi

elektrik enerjisi üretim iletim ve dağıtımı

endüstriyel kalıpçılık

gemi makineleri işletme

grafik tasarım

en kolay sanırım halkla ilişkiler..fikirlerinizi bekliyorum..

nesli_06
Müsteşar Yardımcısı
18 Şubat 2010 12:53

bence en kolay bölüm değil de iş alanı en çok olan bölüm okusun kpsyi düşünüyorsa emlak tapu saglık büro yönetimi okusun

begümm
Genel Müdür
18 Şubat 2010 12:55

zaten çalışıyor işe ihtiyacı yokki:))sadece en kolay hangisi onu soylerseniz sesvinirim:))

nesli_06
Müsteşar Yardımcısı
18 Şubat 2010 13:00

o zaman ne güzel benim işim olmadıgı için kpss önemli:(( bence büro kolay sözel agırlıklı

robokop_35
Şube Müdürü
18 Şubat 2010 13:15

endüstriyel kalıpçılık okusun iş olanağı var kpssde

garantidir bitirnce kendisini mühendis die tanıtır boru mulan:D

begümm
Genel Müdür
18 Şubat 2010 14:22

sanki banada halkla ilişkiler kolay gibi geldi çünkü zaten 1.sınıf dersleri aynı genelde.2.sınıfta hep halkla ilişkilerle ilgili dersler:))evet en kolayı halgisi:)

begümm
Genel Müdür
18 Şubat 2010 20:23

halkla ilişkiler yokmuş..yalnış yazmışım:(

feremek
Müsteşar
18 Şubat 2010 21:28

Açıköğretim halkla ilişkiler bölümü bulunmaktadır.

begümm
Genel Müdür
20 Şubat 2010 21:12

tabiki var b iliyorum fakat seçecek olan insan sadece yazdığım o beş bolümden birini seçebiliyormuş..yani halkla ilişkileri kafamdan uydurmuşum ben nedense:)

robokop_35
Şube Müdürü
21 Şubat 2010 10:48

arkadaşın seçti mi?

nur-sema
Aday Memur
21 Şubat 2010 13:48

mrb ark bn açıköğretimde işletmede okuyordm dondurdm önlisanastan tercih yapmayı dşünüyorm öss başvuru yaptım fakat hangi önlisans bölümü daha olanaklı

strateji11
Daire Başkanı
21 Şubat 2010 17:19

özeli bilmem ama yeni açılan adalet bölümü çok hoş... eskiden olsaydı okurdum o bölümü... hem kpss'de işe yarar hem de dgs ile hukuka geçme imkanı sağlar

strateji11
Daire Başkanı
21 Şubat 2010 17:29

matematik fobisi olanlar için.. editörün dediği gibi halkla ilişkiler ideal

begümm
Genel Müdür
21 Şubat 2010 17:36

hayır seçmedi ben elektrik enerjisi üretim iletim ve dağıtımı kolay diyeceğim..

arkadaşlar halkla ilişkiler yok.onu ben nerden çıkardım bilemiorum:))liste bunlar.sadece en kolayı lhalngisi ise onu okuyacak.

alternatif enerji kaynakları teknolojisi

elektrik enerjisi üretim iletim ve dağıtımı

endüstriyel kalıpçılık

gemi makineleri işletme

grafik tasarım

strateji11
Daire Başkanı
21 Şubat 2010 17:53

begümm sen kızsın... elinin hamuruyla elektirik kalıpçılık falan bunlara bulaşma

begümm
Genel Müdür
21 Şubat 2010 18:05

benim kız olmam veya elimin hamuru falan bu istediğim cvp deill..bilmem anlatabildimmi...

robokop_35
Şube Müdürü
21 Şubat 2010 18:05

bence grafik tasarım okusun matematik fobisi varsa açıköğretimde olsa 2 yıllıkda olsa diğerleri için emek harcamsı gerekir en azndan bi elektronik müh adayı olarak elektrik seçerse fizikle haşır neşir olması lazım tabii çok zorlamaz 2 yıllık olunca pratik önemli olur ama bu elektrik enerji üretimi daha çok elektriğin halkla ilişki kısmı gibi bi nevi sekreterliği olaiblir diye düşünüyorum o yüzden çok zorlamaz gibi uzaktan bakınca ama en garanti kolayı halkla ilişkilerdir elbette ama sakın ola bi tel açıp sormayı unutmayın sırf kolay olması içinse çünkü elektrikte uygula isterlerse öğrenmesi gerekn temel şeler olcak o biraz zorlayabilir..

feremek
Müsteşar
21 Şubat 2010 18:40

Elektrik enerjisi üretim iletim ve dağıtımı bölümü teknik olduğu için biraz zor olabilir. Ders içerikleri iyice araştırılmalı.

Açıköğretim bölümlerin içerisinde halkla ilişkiler var ama grafik tasarım yok. Grafik tasarım bölümü üniversiteler de örgün olarak eğitim vermektedir.

robokop_35
Şube Müdürü
21 Şubat 2010 18:50

Açıköğretim Elektrik Enerjisi Üretim, İletim ve Dağıtım Önlisans Bölümü

Hızla gelişen sanayisi ve artan nüfusuyla orantılı olarak ülkemizin elektrik enerjisine olan gereksinimi her geçen gün artmaktadır. Ülkemizdeki enerji kaynaklarının kısıtlı olması ise gerekli ihtiyacı karşılama konusunda dışa bağımlılığımızı ortaya çıkarmaktadır. İşte bu nedenlerle, üretiminden tüketimine kadar geçen süreç içerisinde elektrik enerjisinin verimli ve tasarruflu bir şekilde harcanmasına dikkat edilmelidir. Bu durumda ülkemizin elektrik enerjisinin üretimi, dağıtımı, iletimi ve verimli bir şekilde kullanımı aşamalarında hizmet verecek olan iyi yetişmiş ara eleman gücüne gereksinimi gün geçtikçe artmaktadır.

Bu program elektriğin üretiminden tüketimine kadar geçen her alanda, EİE, TEİAŞ, EÜAŞ, TETAŞ gibi kamu kurumlarında, elektrik enerjisinin dağıtım ve pazarlamasından sorumlu tüm kuruluşlarda ve elektrik enerjisini kullanan tüm sanayi kuruluşlarında görev alabilecek ara eleman gereksinimini karşılamak üzere 2009- 2010 yılından başlamak üzere uzaktan öğrenim sisteminde öğrenci almaya başlamıştır. Bu programdan mezun olanların Enerji Yöneticisi çalıştırma zorunluluğu olan işletmelerde, bu kişilere yardımcı eleman olarak da istihdam edilmeleri mümkündür.

Okutulan Dersler

1. yıl

GENEL MATEMATİK

TEKNOLOJİNİN BİLİMSEL İLKELERİ

GELENEKSEL ENERJİ KAYNAKLARI VE KULLANIMI

GENEL İŞLETME

İKTİSADA GİRİŞ

HUKUKA GİRİŞ

TEMEL BİLGİ TEKNOLOJİLERİ

YABANCI DİL

2. yıl

YENİLENEBİLİR ENERJİ KAYNAKLARI VE KULLANIMI

ELEKTRİK ENERJİSİ ÜRETİMİ VE DAĞITIMI

ENERJİ TASARRUFU VE ÇEVRE

YÖNETİM ORGANİZASYON

ENERJİ EKONOMİSİ

ENERJİ ANALİZİ VE YÖNETİMİ

TÜRK DİLİ

ATATÜRK İLKELERİ VE İNKILÂP TARİHİ

bu bölüm gerçekten çok kolay matematiği halledersen ki kasmas bunun matematiği çok güzel bir şans olarak görüyorum şahsen.ilgilenenler kaçırmasın derim

nur-sema
Aday Memur
22 Şubat 2010 08:55

arkadaşllar bn aöf işletmedeydm dondurdum tekrar öss girp önlisans terch edeceğim eger puanı alamayp yerleşemzsem tekrar işletmeyi okuyabilirim değil mi? birde 4 yıllk işletme 2.yılında kpss ye girebilirmiyim

begümm
Genel Müdür
23 Şubat 2010 13:18

teşekkür ederim arkdşlar..banada elektrik bolümü kolay gibi geldi..sadece derslerini gorebildiklerime internetten bulabildiklerime gore soylüorum.zaten 1.sınıf matematiğini her bolümün ilk sınıfında mecbur yapıcak..2.sınıf dersleride okumalık sanki..en basiti bu gibi..yinede fikirleri olan varsa soyleyin..

Toplam 25 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi