Editörler : F16 Gökçen

Yasaklı
30 Ocak 2009 19:10

nüfua cüzdanı kaybedilirse ne yapmalı

arkadaşlar nüfus cüzdanını kaybeden bir kişinin neler yapması gerek ve başına neler gelebilir

başına gelebileceklerden nasıl sorumsuz olabilir

mesela bulan kişi benim adıma nüfus cüzdanımla kredi kartı alırsa veya borç senet yaparsa ben bunlardan nasıl muaf tutulurum

lütfen yardım edin

gumus86
Kapalı
30 Ocak 2009 19:18

nüfus müdürlüğüne gidersen onlar anlatır. gazeteye kayıp ilanı falan veriyorsun.sonra tekrar çıkarttırıyorsun

sis_ve_duman
Memur
30 Ocak 2009 19:19

eve polis gelirse aklı başına gelir evde otursun :))

- TUTSAK -
Yasaklı
30 Ocak 2009 19:20

kötü birinin eline geçtiyse şimdi adına şirket bile kurmuştur

aaizmiradliyesi
Kapalı
30 Ocak 2009 19:20

gazeteye kayıp ilanı ver ve o gazeteyi bir kenara gün ve sayfa olarak not et,yine kayıp kısmı olan yerin birkaç fotokopisini çektir ve her zaman eline gelebilecek sağlam bir yere koy,zira bu aralar başkasının kimlik bilgeleri ile sahtecilik,karşılıksız çek tanzimi gibi suçlar çoğaldı,özel çeteler var sırf bu işler için,kesinlikle verdiğin kayıp ilanını da kaybetme ve birgünde yeni kimliğini almayı da unutma...

geçmiş olsun

rektörlük
Yasaklı
30 Ocak 2009 19:21

ya lütfen zaten çok korkuyorum

gerçekten herşeye hazırmı olmalıyım

başım beladan kurtulmazmı artık

yokmu bunun bir çözüm yolu

rektörlük
Yasaklı
30 Ocak 2009 19:25

kayıp ilanını vermeden yeni kimlik alınamazmı ?

kayıp ilanını yarın versem

yani cüzdanıda pazartesi çıkartsam olurmu yarın cumartesi

nüfus müdürlüğü kapalıdır

yardımcı olan herkese çok teşekkür ederim

ama yinede yorumlarınızı bekliyorum

konya_lı
Müsteşar Yardımcısı
30 Ocak 2009 19:35

KAYIP İLANI VERMENİN SEBEBİ,KİMLİĞİNİN HÜKÜMSÜZ OLDUĞUNU İLAN ETMENDİR...ALLAH KORUSUN BAŞINA BİRŞEY GELDİĞİ ZAMAN,GAZETE İLANI SENİ KURTARIR...

NÜFUS CÜZDANIMI KAYBETTİM HÜKÜMSÜZDÜR....

rektörlük
Yasaklı
30 Ocak 2009 19:41

aaizmiradliyesi ve konyalı arkadaşlarım çok teşekkür ederim

bugün kayboldu yarın gazeteye ilan versem geç kalmış olmam değilmi yani bugün eğer ALLAH korusun cüzdanımla kötü birşey yapıldıysa bende ilanı yarın vereceğim için yinede sorumsuz tutulurmuyum

konya_lı
Müsteşar Yardımcısı
30 Ocak 2009 19:46

KEŞKE BU GÜN VERSEYDİN,İNŞALLAH HERHANGİ BİR SORUN OLMAZ..

rektörlük
Yasaklı
30 Ocak 2009 19:49

of ya doğru ya bugün vermeliydimki yarınki gazetede çıksın üzülmekten kafamı kaldı bende napıcam ben ya babam azarlaya azarlaya mahvetti beni

konya_lı
Müsteşar Yardımcısı
30 Ocak 2009 19:52

DUA EDELİMDE HERHANGİ BİR SORUN OLMASIN....YARIN İLK İŞİN HEMEN İLANI VERMEK OLSUN...

rektörlük
Yasaklı
01 Şubat 2009 11:41

acaba nüfus cüzdanımın baçına neler geldi of offf

konya_lı
Müsteşar Yardımcısı
01 Şubat 2009 11:42

İLAN VERMEDİN Mİ?

01 Şubat 2009 11:46

rektörlük

gecmiş olsun

hükümsüz olması senı aslında pek kurtarmaz

kaybettiğini düşündüğün bölge karakoluna veya jandarama karakoluna giderek kaybettiğine dair başvuruda bulunup karsılıgınmda bir tutanak alabilrsin ayrıca demişsin ya işte kredi kardı vs felan cıkaratbilirler mi die sadece dua etmen lazım eger öyle bir durum varsa banka veya x yerler ilk önce tahsilatını yapar daha sonra sana dava acma hakkı doğar

eylülipek
Genel Müdür
01 Şubat 2009 11:46

önce muhtara git nufüs ilmühaberi al sonra elindeki ilmühaberle nufusa git kimliği çıkart.gazeteye ilan ver polise kaybettiğini söyleyeceksen onların bölgesine yakın biş yerde kaybettiğini söyle.polisteki tutanağı ve ilnı sakla sonra bişey olursa diye.

01 Şubat 2009 11:50

eylülipek

neden öle dedin

yanı polise söleyeceksen onların bölgesine yakın bir yerde kaybettıgını söle die?

eylülipek
Genel Müdür
01 Şubat 2009 11:52

bizim yetkimize girmez derler hangi karakola yakın kaybettiysen ona git derler.otobüste düşürdüğünde bile hangi istikamete giderken düşürdüğün bile önemli de

01 Şubat 2009 11:56

:))yani doğru sölüyorsunda

sonuçta her mahalle sokaka cadde hatta kaldırımın bile sorumlu oldugu bölge karakoları var yanı sonuçta her yerin sorumluluk alanında bir yer var ayrıca jandarma mıntıkasıda olabilir bu.yetkimize girmez die bişey yok her karakol kendi mıntıkasında olan olayı almak la hükümlüdür bu anlattıkların eskiden miş yanı yenı nesil emniyet teşkilatı cok farklı veya sen hep eskilerler karsılaşmışsın:)

eylülipek
Genel Müdür
01 Şubat 2009 11:57

istanbulda hala uygulanıyor işi sağlama almakta fayda var.

01 Şubat 2009 11:59

:))anladım

şöle yapsak yanı sizin karakola yakın bi yerde kaybettık demek yerine

gercek o bölgeye bakan karakola gitsek sıkıntı olmasa :)

Toplam 46 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi