Editörler : Lanet
26 Şubat 2014 15:28

MEB'in,öğretmenlere verdiği tableti kullanlar görüşlerini belirtebilirler mi ?

Arkadaşlar tableti USB kablosundan bilgisayara bağlayamadım.çok denedim ama olmadı.ya aktarma kablosu bozuk ya da bu tabletlerin bilgisayara bağlanmasına izin verilmiyor.sizce?

bremer
Aday Memur
01 Mart 2014 11:52

Biz daha görmedik tableti. Ben ayni markanin akilli telini kullanıyorum. Gayet memnunum.

executer25
Genel Müdür
15 Mart 2014 10:54

usb bağlanmasına izin verilmiyor malesef.

Tecoo
Şube Müdürü
15 Mart 2014 11:57

İnşallah kimse beni nankörlükle itham etmez; ama gözlemlediklerimi söyleyeceğim: Tableti bize verdiler. Ülke genelinde ilk defa dağıtılmaya başlandığında akıllı "televizyonlarla" bağlantı kurulacağını ve tahtanın tabletten yönetilebileceğini söylemişlerdi ki bu henüz gerçekleşmiş değil ve kuvvetle muhtemel de gerçekleşmeyecek yakın gelecekte.

Tablette ağ ayarlarınının değiştirilebileceği yer sistemde kapalı, gözükmüyor; bu yüzden internet ayarlarında (DNS vb.) hiçbir değişiklik yapılamıyor. Okuldaki internet bağlantısında MEB'in yasakladığı sitelere (çok fazla var, biliyorsunuz) okullarda girilemediği gibi tablet üzerinden herhangi bir başka net bağlantısından da girilemiyor (bkz: ev bağlantısı vb.)

Tablet şu anda benim için ders kitaplarını içine atıp kitap taşıma zahmetinden kurtarmaktadan başka bir işe yaramıyor maalesef. Aslına bakarsanız normal bir kitaptan daha ağır olduğu için derste tableti sürekli elde tutmak kitabı tutmaktan daha fazla sıkıntı veriyor.

Öğrencilerin hemen hemen hepsi de tabletleri oyun oynamak için istiyor, kendileri söylüyor. Bulunduğum ildeki pilot okulda tabletler dağıtıldıktan kısa bir süre sonra öğrencilerden geri almak zorunda kalmışlar; zira derste öğrencilerin büyük çoğunluğu alttan alttan oyun falan oynuyorlarmış.

öğreti-yorum
Kapalı
15 Mart 2014 14:08

Zaten AKP hangi eğitimciye danışıp bir iş yaptı ki?Milletin parasını propoganda için çarçur etmiş umurunda mı?Yeter ki tribünler boş kalmasın.

Tecoo, 10 yıl önce

İnşallah kimse beni nankörlükle itham etmez; ama gözlemlediklerimi söyleyeceğim: Tableti bize verdiler. Ülke genelinde ilk defa dağıtılmaya başlandığında akıllı "televizyonlarla" bağlantı kurulacağını ve tahtanın tabletten yönetilebileceğini söylemişlerdi ki bu henüz gerçekleşmiş değil ve kuvvetle muhtemel de gerçekleşmeyecek yakın gelecekte.

Tablette ağ ayarlarınının değiştirilebileceği yer sistemde kapalı, gözükmüyor; bu yüzden internet ayarlarında (DNS vb.) hiçbir değişiklik yapılamıyor. Okuldaki internet bağlantısında MEB'in yasakladığı sitelere (çok fazla var, biliyorsunuz) okullarda girilemediği gibi tablet üzerinden herhangi bir başka net bağlantısından da girilemiyor (bkz: ev bağlantısı vb.)

Tablet şu anda benim için ders kitaplarını içine atıp kitap taşıma zahmetinden kurtarmaktadan başka bir işe yaramıyor maalesef. Aslına bakarsanız normal bir kitaptan daha ağır olduğu için derste tableti sürekli elde tutmak kitabı tutmaktan daha fazla sıkıntı veriyor.

Öğrencilerin hemen hemen hepsi de tabletleri oyun oynamak için istiyor, kendileri söylüyor. Bulunduğum ildeki pilot okulda tabletler dağıtıldıktan kısa bir süre sonra öğrencilerden geri almak zorunda kalmışlar; zira derste öğrencilerin büyük çoğunluğu alttan alttan oyun falan oynuyorlarmış.

cahitim23
Aday Memur
15 Mart 2014 14:32

elime geçsin ben ona yeni bir rom atar her şeye açarım..:)

drogba-62
Yasaklı
15 Mart 2014 17:38

http://www.maxicep.com/forum/konu/mebin-dagittigi-tablet-incelemesi.770080/

BiyoIoji.2000
Yasaklı
16 Mart 2014 11:11

öğretmenlerden değilde öğrencilerden gözlemlediklerim şunlar, ( yeğenim lise 1 başında tablet aldı şuan lise 2) tabletler sadece oyun aracı olarak iş görüyor, derste film izliyoruz, oyun oynuyoruz vs diye belirtiyor, genellikle ana derslerde tableti açmak yasak, ama yağmurlu havalarda beden dersi, müzik, görsel sanatlar, seçmeli dersler gibi öğrenciler tarafından not kaygısı olmayan derslerde öğretmenler de öğrenci boş durmasın diye tablet açılmasına izin veriyorlar,

kısaca tablet= oyun öğrenci mantığında bu, tablet evdeki internet bağlantısına bağlanıyor, öğrenciler kendileri halletmişler, ne anlama geldiğini bilmesem de okulda tüm tabletleri rotladık diyor, bu sayede meb ile alakası kalmıyor tabletin, ne istersen açar.

hiç faydası yok mu, tabiki var, çocuklarda müthiş bir klavye kullanımı oluşmuş, gözleri kapalı 10 parmak kullanıyorlar :) birde birbirlerinden pc hakkında bir sürü bilgi edniyorlar bu sayede, ders için değlde teknoloji öğrenmek ve kullanmak adına faydası var.

Bahar0006
Şef
16 Mart 2014 12:26

Bizim okula dağıtılan tabletlerde V sınıf uygulaması var ,öğretmen kendi tabletinden öğrenci tabletini ders esnasında kontrol edebiliyor,okul dışında internete bağlanma durumları yok.Öğretmen arkadaşlar derslerde kullandılar ama derslerde kullanımın zorluğundan şikayetçi olduklarından ana derslerde müfredat yetiştirme kaygsından tablet kullanımı çok düştü.Öğrencilerin elindeki cep telefonları son model ve istedikleri gibi internete girebiliyorlar.Ellerinde cep telefonu olmasaydı eminimki tabletler ellerinden düşmeyecekti.Ekonomik durumu iyi olmayan öğrencilerin tabletle tanışmaları iyi oldu.Etkileşimli tahtalar yararlı oldu ,tahta kullanmak istemeyen öğretmenler de müdürler gibi mercek altına alınmalı diye düşünüyorum ;)

velidem
Aday Memur
16 Mart 2014 17:57

usb girişi yok. modem takılamıyor. hızlı kablosuz internet olursa belki işe yarar

harun99
Memur
17 Mart 2014 09:49

Arkadaşlar bu tabletler nasıl zimmetlendi? Mesela Öğrenci mezun olunca tableti iade edecek mi? Veya bozulduğunda/çalışmayacak derecede kırıldığında ne olacak? Aynı şekilde öğretmen emekli olduğunda veya okuldan ayrıldğında tableti iademi edecek?

ikarus45
Aday Memur
19 Mart 2014 13:08

öğretmen okuldan ayrıldğında tableti iademi edecek

ikarus45
Aday Memur
19 Mart 2014 13:09

düzeltme:evet iade edecek bizzat yaşadım

kertil
Aday Memur
23 Mart 2014 23:20

eskiden elektrikler kesikti çalışamadım deniliyordu, bundan sonra şarjım bitti denilir artık

english-maniac
Yasaklı
12 Nisan 2014 06:13

https://eksisozluk.com/entry/41946733

youlessity
Aday Memur
02 Mayıs 2014 22:05

Alt yapı eksikliğinden henüz derslerde kullanamıyoruz.Öğrenciler oyun indirdi,internete giriyor,cep telefonu yasaktı okulda şimdi tablete geçiş yaptılar.Öğretmenlerin bazısı nereye koyduğunu bile unuttu,kimi de keşif aşamasında :)

Hz 2019
Yasaklı
16 Mart 2015 19:09

intel tabletler çok kötü !

intel tablet almadan önce bunu mutlaka okuyunuz

öncelikle pil tüketimi açısı ne kadar süre dayandığı tam önemli değil

hiç bir işlem yapmadan tablet 10 saat çalışsa çalışan sadece led aydınlatmadır

işlemci gücü ve verimli işlemci demek çok farklı bir işlem !

mobil işlemci sektöründe ARM ( ARM işlemci markasıdır )

ARM mühendislik veya mimarlık olarak tanımlanan bir marka

ama malesef bazıları firma adını ARM mimarisi algısıyla

sanki intelin ARM mimarisi kullanıyormuş şeklinde yanlış bir algı yönetimiyle

özellikle intel markası bir çok tabletinde

inç büyüklük ebatlarını 7" için A7, 8 için A8 şeklinde ürünlere model vermektedir

aslında bu ilk bakışta böyle görünsede işin aslında

ARM firmasının geliştirdiği işlemci mimarisinin adını izinsiz kullanmaktır !

http://en.wikipedia.org/wiki/ARM_Cortex-A

ARM firması mobil sektörde en başarılı ve uzun süreli performans testlerinde en başarılı işlemcidir

öyleki tablet alırken intel işlemci değil ! ARM işlemcilere bakın !

kısacası yeterli seviyede bilgi sahibi değilseniz !

intelin tabletlerinden mümkün olduğunca uzak durun yoksa başınıza belayı alırsınız

samsung olsun apple iphone ipad olsun tüm bunların işlemcisi ARM dir !

ARM en iyisidir ! intel ise bu sektörde bir türlü bataryaya göre verimli ve uzun süreli performans seviyesi

malesef baya düşük ! bunu inteli kötülemek için değil gerçeği herkes bilmesi için söylüyoruz

dahası sony olsun samsung olsun apple iphone ipad teknoloji mimarları ve mühendisleri

neden ARM işlemci kullanıyor diye bir düşünün !

hadi ben burada baştan sona yalan yanlış şeyler yazdım varsaysanızda !

sony olsun samsung olsun apple iphone ipad teknoloji mimarları ve mühendisleri

neden ARM işlemci kullanıyor diye bir düşünün !

intel sadece devamlı güç tüketen masa üstü bilgisayarlarda gerçekten iyi ama

konu şarjlı pil konusu ve işlemci gücü olunca malesef intel sınıfta kalıyor !

bu açıdan mümkün olduğunca intel tabletlerden uzak durun !

intel A5 hakkında önemli bilgi

intel A6 hakkında önemli bilgi

intel A7 hakkında önemli bilgi

intel A8 hakkında önemli bilgi

intel A9 hakkında önemli bilgi

intel A10 hakkında önemli bilgi

intel A11 hakkında önemli bilgi

intel A12 hakkında önemli bilgi

intel A13 hakkında önemli bilgi

ay74
Kapalı
18 Mart 2015 01:22

çok kullanışsız. Zaten sınıflarda internette olmadığı için bağlantı sorunu yaşıyoruz.

Toplam 17 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi