Editörler : crops35
«144145146147148149150151152153154155»

zeytin384256
Aday Memur
20 Haziran 2016 23:03

merhaba ptt ye atandım gişe için maaşlar nasıl ? çok uzak ilçelere atanma durumu olur mu (başmüdürlük yazıyor ama ) servis var mı heryere ütfen bilen varsa yardımcı olabilir mi

klie
Şef
21 Haziran 2016 00:56

Öncelikle hayırlı olsun.çok Sabırlı olman gereken bir kuruma atandın.. Her yere gidebilirsin bu başmüdürlük ve müdürlüğün yetkisinde..

omeryavasci
Aday Memur
23 Haziran 2016 01:05

Arkadaşlar merhaba. Eşim ptt mülakatında başarılı oldu. Ben de bakanlıkta 657 4/b sözleşmeli personelim.

Atama tarihinde evli olanlar ise eş durumu da olsa 3 yıl süreyle nakil talebinde bulunamazlar. Diye bir ibare var, eş durumu tayini nasıl isteyebiliriz yardımcı olur musunuz lütfen. Teşekkürler..

ucekiz
Aday Memur
23 Haziran 2016 04:08

omeryavasci acikca yazilmis 3 sene tayin olmaz iste ama sizin bakanliginizin ayni yerdeki pozisyonuna 1 sene sonra isteyebilirsiniz

klie
Şef
23 Haziran 2016 21:29

Havuz.

akrebim79
Kapalı
28 Haziran 2016 17:34

Havalar serin havuz mavuz yok. Sadece çalış çalış çalış......

küçük enişte
Yasaklı
28 Haziran 2016 22:00

havuza 5000 bin ihsliyle girilmez o is yas en az 20 senesi var

ogzhn06
Aday Memur
29 Haziran 2016 16:09

HAGB kararı ptt personeli olmaya engelmidir bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirler mi?

safaozer
Aday Memur
02 Temmuz 2016 10:26

Arkadaşlar herkese iyi tatiller, iyi bayramlar. Ben 2014 yılında ihs li gişe memuru olarak yerleşen biriyim. Fakat bu kurum çalışanlarını düşünmediği bir olay ile karşılaştım. Bilen tecrübesi olan yada duyan biri varsa lütfen yardımcı olsun. Beni 2015 yılında hem kargo,posta hemde tahsilat yapan bir şubeye verdiler. Geçen ay bir müşteri sigortalı olarak bilgisayar göndermek istedi. Bilgisayar kendi çantasında. Bizde koli bandıyla iyice sardik. Kırılabilir etiketi vurdum ve dikkat bilgisayar var diye yazıp sevkini sağladım. Sonra bi yazı ki adamın bilgisayarını kurmuşlar. Neyse kamera kaydı falan aldılar. Bir ay sonra ne olsa beğenirseniz. Hata kabul memuru olarak benimmis ve adamın parasını ben ödeyecek misim. Dayanakları da posta kanunu bilmem kaçıncı maddenin kaçıncı sayısıymis. İyide bana sen posta eğitimi verdinmi. YOK. Pratik veya teorik bilgi öğrettin mi. Oda yok. Posta sertifikası eğitimine gönderdin mi. YOK. Bayramdan sonra araştırıp dava açmak istiyorum. bilgisi olan lütfen yorum yazarsa beni mutlu edersiniz. Herkesin bayramı mübarek olsun.

nacila2323
Aday Memur
02 Temmuz 2016 15:03

kırılabileceğini düşündüğün şeylerde müşteriye bilgi verdikten sonra kimlik fotokopisi alıp taahutname imzalat.

...... barkod ile ...... ad-adresine gönderdiğin kargo/kuryenin çabuk kırılabilir/ hassas bir ürün olduğu tarafıma bilgi verilmiş ve ambalaj tarafımdan yapılmış olup doğacak bir hasar,zarar ve ziyandandolayı PTT' nin sorumlu olmayacağını taahhüt ederek sorumluluğun tarafıma ait olduğunu beyan ederim.

şeklinde bir taahhütname imzalatıyorum.

buna benzer bozulabilecek ürünler yada yurtdışına giden şartlı gönderiler içinde benzeri taahhutnamelerim var.yoksa müşteri açık kapı bulursa tüm sorumluluğu üzerine yıkıyor ve kimsede arkanda durmuyor.

ayrıca sigortalı ürünlerde ürünün faturasını üzerine koyman ve fotokopisini yanına alman gerekiyor. faturada yazan miktardan çok olmamak kaydıysa sigorta yapabilirsin. faturasız sigorta yaparsan ,sigorta bedelini neye göre belirledin sen diye sorarlar sana.

anlattığın şartlarda o kırılan kargonun parasını üzerine yıkmışlar ve ödemek zorundasın. çünkü ambalaj yetersiz yapılmış ve hiç bir taahhutname almamışsın.

safaozer, 8 yıl önce

Arkadaşlar herkese iyi tatiller, iyi bayramlar. Ben 2014 yılında ihs li gişe memuru olarak yerleşen biriyim. Fakat bu kurum çalışanlarını düşünmediği bir olay ile karşılaştım. Bilen tecrübesi olan yada duyan biri varsa lütfen yardımcı olsun. Beni 2015 yılında hem kargo,posta hemde tahsilat yapan bir şubeye verdiler. Geçen ay bir müşteri sigortalı olarak bilgisayar göndermek istedi. Bilgisayar kendi çantasında. Bizde koli bandıyla iyice sardik. Kırılabilir etiketi vurdum ve dikkat bilgisayar var diye yazıp sevkini sağladım. Sonra bi yazı ki adamın bilgisayarını kurmuşlar. Neyse kamera kaydı falan aldılar. Bir ay sonra ne olsa beğenirseniz. Hata kabul memuru olarak benimmis ve adamın parasını ben ödeyecek misim. Dayanakları da posta kanunu bilmem kaçıncı maddenin kaçıncı sayısıymis. İyide bana sen posta eğitimi verdinmi. YOK. Pratik veya teorik bilgi öğrettin mi. Oda yok. Posta sertifikası eğitimine gönderdin mi. YOK. Bayramdan sonra araştırıp dava açmak istiyorum. bilgisi olan lütfen yorum yazarsa beni mutlu edersiniz. Herkesin bayramı mübarek olsun.

81_fatih
Şube Müdürü
03 Temmuz 2016 13:08

Arkadaşlar havuz açılırsa gitmek mi mantıklı yoksa ihs ye geçip kurumda kalmak mı?

musa karataş
Kapalı
05 Temmuz 2016 01:20

arkadaşlar motor alımı konusunda bilgisi olan varmu

klie
Şef
06 Temmuz 2016 18:34

Buralar çok sessiz olmuş...

kürkcütükanı
Aday Memur
06 Temmuz 2016 18:54

Ptt olan heryer sessiz nedense?! Ben atandım yazacak sayfa bualmıyom.

safaozer
Aday Memur
06 Temmuz 2016 19:28

Selamun aleykum arkadaşlar. Herkese hayırlı, huzurlu ve mutlu bir bayram diliyorum. Ben ihs li olarak 2014 te iş başı yaptım. Bugün Türk haber-sen sitesinde okuduğumda göre deneme süresinde çalıştırılan personele geriye dönük mesai ücreti ödenecekmis.

YENİ BİR HUKUK ZAFERİ

Sendikamızın müraacatı sonucunda 12. İdari Mahkemesi, İHS'li çalışanların deneme sürecindeki geriye dönük fazla mesailerinin ödenmesini hükmetti.

Beni 2014 basindan Mart sonuna kadar tam 11 hafta her cumartesi çalıştırdılar. Benim sorum şu. Ben bizim müdüre dilekçe yazdım. Cevabı geldi. Ne dese begenirsiniz. Mahkeme kararı doğru ama geriye etki etmezmiş bu yüzden ben yararlanamiyormusum. Ne saçma cevab. Vermemek için 40 takla atıyorlar. Müdür doğru mu söylüyor. Bilgisi olanlardan yorum yazmalarını Rica ederim. Şimdi den teşekkürler.

klie
Şef
11 Temmuz 2016 19:21

Bayram burnumuzdan geldi yine..??

teneke21
Memur
12 Temmuz 2016 22:20

böyle bir kurum olur hiç olacak şey değil . kendi bünyesinde iş güvenliği uzmanı varken yine bu

hizmeti kamuyu zarara ugratarak dışardan özel bir şirketten alacak kaç tane resmi kurum vardır kaldıki 2 sene önce bu uzmanlara beleş bir paraya tüm türkiyeye temel iş güvenliği eğitimi verdirmiş bir kurum ptt. ama unuttukları şey

iş sağlığı ve güvenliği yönetmeliği

Resmi Gazete Sayısı: 25311

5 madde

b) İşverenin iş sağlığı ve güvenliği konusunda işyeri dışındaki uzman kişi veya kuruluşlardan

hizmet alması bu konudaki sorumluluğunu ortadan kaldırmaz.

idareciler bu maddeyi bilmiyorlar galiba

iktisatci3838
Kapalı
14 Temmuz 2016 15:08

Ptt de çalışan biri bana mesajdan yardımcı olabilir mi ? Gişeci vb...

cancan21
Aday Memur
14 Temmuz 2016 19:00

buyur iktisatçı yardımcı oalyım

arslanerkanarslan007
Genel Müdür
23 Temmuz 2016 11:21

g

Toplam 6226 mesaj
«144145146147148149150151152153154155»

Çok Yazılan Konular

Sözlük