Editörler : Pangaea
11 Eylül 2017 16:22

Öğretmen atama usulünde değişiklik olacak mı?

Danıştay'ın verdiği karardan sonra atamalar aynen mi devam eder yoksa farklı bir sistem mi getirilir? Bilgisi ya da fikri olan bizleri de aydınlatsın lütfen.

elif2104
Aday Memur
11 Eylül 2017 16:32

MEB çıkan bir khk da sistemi de değiştirmişti. Yeni sistemde lisans başarısı staj puanı KPSS mülakat gibi verilerin toplamı atama puanını belirleyecek. Bu sisteme 2018 in sonuna kadar geçilmiş olunacak yazıyordu. Yusuf tekin de geçen gün 10 bin atamayı maliyeden geri çektik atamalar 2018 de olacak yeni sistem üzerine zaten çalışıyoruz dedi. Bahsettiği yeni sistem yukarıda anlattığım sistem

caponnape
Aday Memur
11 Eylül 2017 16:37

Yani şu saatten sonra yapılacak yeni atamalarda, eski sistem bir nebze de olsa değişecek. Cevabınız için teşekkür ediyorum.

gkhncnr2
Memur
11 Eylül 2017 16:53

Çok karışık ve uygulanabilir bir sistem değil bence o ve yine eşitliği bozan bir durum bence mevcut sistem sürer mulakatın kalkacağını sanmıyorum. Söz konusu yeni sistem 2018 sonunda 2019da başlayacak deniyor ama bence bu haliyle başlamaz ya da değişerek başlar mulakat kpss devam eder uzun bir sure

Gardyans
Kapalı
11 Eylül 2017 17:08

O lisans basarisi degil stajdan aldigimiz puan bildigim kadariyla. Cunku lisans basarisinin aciklama kisminda stajdan alinan puan seklinde yaziyordu

Eger lisans basarisi gecerli olursa istanbul, marmara, bogazici gibi universitelerden bir kisi bile atanamaz :) paso anadoludaki bir ise yaramayan akademisyenleri lise ogretmeninin bildigi bilginin yarisini bile bilmeyen univlerden mezun olan ogrenciler atanir hep. Hele acik univ mezunlari her turlu atanir oyle bir sey olsa :)

elif2104, 7 yıl önce

MEB çıkan bir khk da sistemi de değiştirmişti. Yeni sistemde lisans başarısı staj puanı KPSS mülakat gibi verilerin toplamı atama puanını belirleyecek. Bu sisteme 2018 in sonuna kadar geçilmiş olunacak yazıyordu. Yusuf tekin de geçen gün 10 bin atamayı maliyeden geri çektik atamalar 2018 de olacak yeni sistem üzerine zaten çalışıyoruz dedi. Bahsettiği yeni sistem yukarıda anlattığım sistem

gkhncnr2
Memur
11 Eylül 2017 17:12

Aynen öyle hiç çalışmadan 3 ortalama yapanlar da var. Bahsedilen bu staj notu okulda aldığınız puan değil staj yaptığınız okuldaki staj hocanızın mebbise girdiği not hocam. Bizim zamanımızda mebbise not falan girilmedi girildiyse de söylenmedi galiba yani karışık işler :)

Gardyans, 7 yıl önce

O lisans basarisi degil stajdan aldigimiz puan bildigim kadariyla. Cunku lisans basarisinin aciklama kisminda stajdan alinan puan seklinde yaziyordu

Eger lisans basarisi gecerli olursa istanbul, marmara, bogazici gibi universitelerden bir kisi bile atanamaz :) paso anadoludaki bir ise yaramayan akademisyenleri lise ogretmeninin bildigi bilginin yarisini bile bilmeyen univlerden mezun olan ogrenciler atanir hep. Hele acik univ mezunlari her turlu atanir oyle bir sey olsa :)

gkhncnr2
Memur
11 Eylül 2017 17:14

Bu arada ben Anadoluda okudum baya sağlam eğitim vardı genelleme yapmakta yanlış olur hocam

gkhncnr2, 7 yıl önce

Aynen öyle hiç çalışmadan 3 ortalama yapanlar da var. Bahsedilen bu staj notu okulda aldığınız puan değil staj yaptığınız okuldaki staj hocanızın mebbise girdiği not hocam. Bizim zamanımızda mebbise not falan girilmedi girildiyse de söylenmedi galiba yani karışık işler :)

caponnape
Aday Memur
11 Eylül 2017 17:29

Haklısınız hocalarım. Staj puanı dikkate alınır mantıklı olarak. Ayrıca sistem aynen devam edemez yasal olarak. Ufak da olsa bi şeyler değişir. Bir de bahsedilen KHK nın metnine nasıl ulaşabiliriz, bizler de inceleyelim.

gkhncnr2
Memur
11 Eylül 2017 17:41

Mesaj olarak gönderdim size hocam

caponnape, 7 yıl önce

Haklısınız hocalarım. Staj puanı dikkate alınır mantıklı olarak. Ayrıca sistem aynen devam edemez yasal olarak. Ufak da olsa bi şeyler değişir. Bir de bahsedilen KHK nın metnine nasıl ulaşabiliriz, bizler de inceleyelim.

11 Eylül 2017 18:01

Kardeş senn o anadolu dedğin üniden Mezun'um 2017 kpssden de senn o dedğin istanbl marmara odtü mezunu arkdaşlarn arasnda 18. Oldum kimse bizim bilgisi küçümseyemez orda oluyan arkdaşlardan bi farkmz yok çok şükür kimse kimsey küçümseyemez

Gardyans, 7 yıl önce

11 Eylül 2017 19:49

Konuyu kişiselleştirmezseniz gayet yerinde ve ciddi bir eleştiri, okullar arası fark. Gittiğiniz okullar çok çok kaliteli olabilir ama bu kalite kesinlikle eşit değil. .

dogruatama
Aday Memur
11 Eylül 2017 20:33

Yusuf Tekin'in maliyeden 10 bin atamayı geri çektiğini nerde okudunuz, paylaşır mısınız ?

elif2104, 7 yıl önce

sosyal32
Şef
12 Eylül 2017 10:34

Atamami var usülünde degisiklik olsun

sosyal32
Şef
12 Eylül 2017 16:42

Elif hanim ne güzel siralamissiniz birilerinin sözcülügunu yapar gibi..ama öyle olmasi lazim degilmi bu yil puaniniz düşuk muhtemelen ne yapcan atamayi mazallah olursa atama 2018 in kontenjanindan kısarlar demi...

elif2104, 7 yıl önce

elif2104
Aday Memur
12 Eylül 2017 22:16

İnanır mısın bilemem ama 87 puan var rahatım ben olursa ne ala olmazsa nasip der geçerim. Kimsenin sözcülüğünü yapmıyorum ben soru soran arkadaşa cvp yazdım siz laf yetiştirmişsiniz bana. Bu yazdıklarıma kendi yorumumu katmadım hepsi çıkan khk da var atama usulü. Siz okumaktan acizsiniz biz napalım. Yusuf tekine gelince haber oldu zaten haber sitelerini takip ederseniz görürsünüz. Daha da bu forumda bi şey yazmam herkes istediği şeyi duymak istiyor çünkü. Vesselammmm

sosyal32, 7 yıl önce

Elif hanim ne güzel siralamissiniz birilerinin sözcülügunu yapar gibi..ama öyle olmasi lazim degilmi bu yil puaniniz düşuk muhtemelen ne yapcan atamayi mazallah olursa atama 2018 in kontenjanindan kısarlar demi...

Adayokulonceci
Kapalı
12 Eylül 2017 22:51

Dediğiniz şeyi googleda arattım fakat hiçbir sitede söylediğiniz şey çıkmadı linkini verebilirseniz biz de bakarız

elif2104, 7 yıl önce

İnanır mısın bilemem ama 87 puan var rahatım ben olursa ne ala olmazsa nasip der geçerim. Kimsenin sözcülüğünü yapmıyorum ben soru soran arkadaşa cvp yazdım siz laf yetiştirmişsiniz bana. Bu yazdıklarıma kendi yorumumu katmadım hepsi çıkan khk da var atama usulü. Siz okumaktan acizsiniz biz napalım. Yusuf tekine gelince haber oldu zaten haber sitelerini takip ederseniz görürsünüz. Daha da bu forumda bi şey yazmam herkes istediği şeyi duymak istiyor çünkü. Vesselammmm

Lila350
Memur
13 Eylül 2017 00:24

Yusuf tekinin öye bir açıklaması yok asparagas bilgidir.Mülakat sistemine yeni kriterler eklenecek evet şubat atamasında hayata geçmesi planlanıyor.Bahsettiğiniz şey de khk değil öğretmen strateji belgesi..

elif2104, 7 yıl önce

gkhncnr2
Memur
13 Eylül 2017 00:31

Sayın bakan söyledi 2017 de alım olmayacak diye daha ne desin neyse herkes inanmak istediğine inanıyor zaten ne desek boş hayırlısı

Lila350, 7 yıl önce

Yusuf tekinin öye bir açıklaması yok asparagas bilgidir.Mülakat sistemine yeni kriterler eklenecek evet şubat atamasında hayata geçmesi planlanıyor.Bahsettiğiniz şey de khk değil öğretmen strateji belgesi..

fen-bilgisi
Aday Memur
13 Eylül 2017 00:35

Hayır hocam 2016 ek atamasını 2020 de de konuşuyor olacağız engel olamazsınız. Buranın en meşhur sevilen aksiyonel konusu tabi olamayacak orası ayrı:)

gkhncnr2, 7 yıl önce

Sayın bakan söyledi 2017 de alım olmayacak diye daha ne desin neyse herkes inanmak istediğine inanıyor zaten ne desek boş hayırlısı

Güven00
Daire Başkanı
13 Eylül 2017 11:25

Yapılacak değişiklikler 2017'deki KPSS'ye girenleri etkilemez. Ayrıca staj veya lisans başarısı okula göre değişeceğinden tüm okulları aynı potaya koyacak standart bir puan türü gerekir. Yani üniversiteler arası bir sıralama gerekir. A üniversitesinde 3.00 yapanla B üniversitesinde yapan bir olmuyor. Stajlar çoğu yerde kuru fasulyeden. Bu sistemin uygulanabileceği meçhul. İçiniz rahat olsun. Daha bir atamayı bile bir yılda yapan bir bakanlık böyle bir sistemi ancak 15 yılda kurar. Yoksa hiç sağlıklı olmaz.

Toplam 19 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi