Editörler : Pangaea

Yasaklı
03 Eylül 2009 18:23

Ağrı/Doğubayazıt için gerekli bilgiler..(doğunun il ve ilçeleri de dahil)

Arkadaşlar her atama döneminde aynı sorun ve sıkıntıları yaşıypruz.

Herkes bildiği yerler hakkında bilgi verirse daha faydalı olacaktır diye düşünüyorum.

Ara ara girip varsa sorularınız cevaplandırmaya çalışacağım..

Doğubayazıt ve tüm G.doğu ve D.anadolu için(bildiğim kadarıyla) sorularınızı alabilirim..

--Diğer arkadaşlar da bildiklerini yazarlarsa seviniriz..

mtno19.
Yasaklı
03 Eylül 2009 20:33

.bayazıta atananlara hayırlı olsun. düşündüklerinizden fazlasını bulacaksınız. gerçi birtek hocam gerekeni söylemiş ama ben de genel bir toparlayayım dedim.

- savaş ay lisesi gayet güzel, sakin bir okul. merkezde.

-gazi de merkez okul ama kenar mahalle. zaten d. bayazıtta 5-6 okul dışında hep kenar mahalledir. gazi de öğrenci problemi yaşayabilirsiniz. ama atandınız artık. umarım daha ii olur sizin için.

-75. yıl da ığdır kavşağı dediğimiz yolun sağında merkezi büyük bir ookul. gayet iidir.

-musatafa yassuboğa da gazi gibidir. biraz daha küçüktür ona nazaran ama 5 yıllık yeni bir okul. öğrenciler kenar mahhalleden de öte hep köylü çocuklarıdır. yeni mahhalle hep köyden gelenler yerleşmekte ve fakirler. çocuklar da buna paralel eğitimde biraz sıkıntılılar.

-ULAŞIM: d. bayazıt memleketin en rahat ulaşımı olan ilçerindendir. uzaktır ama heryerden otobus bulabiilrsiniz. her firma da buraya geliyor otogarında onlarca firma ile memleketin heryerine hergün seferler var. uçak derseniz; Ağrı(1), Kars(2,5 ve Iğdır aktarmalı), Van(2,5) ve Erzurum(5 saattir) a gelir ordan da buraya çok rahat gelebilirsiniz.

BARINMA: kesinlikle problem olmayacaktır. öğretmenevi var. 25 in üzerinde gayet rahat,merkezde yan yana olan, öğretmenevi formatında, birçok öğretmen turist ve memurun da kullandığı, 150-300 arası bir fiyata kalabileceğiniz oteller de var. ev de isterseniz bundan 250-500 arası kaloriferli merkezde gayet rahat ev bulabilirsiniz.

NÜFUS: devamlı değişken ama tabela nüfusu 56 bin felan. yalnız 100 binden fazladır. turist her mevsim vardır. büyük bir ilçe sınır ilçesi. transit yol. devamlı sokalarda yabacı görürsünüz, hareketli ve canlıdır caddeler.

imkan bakımından da istediğiniz herşeyi uygun demeyeyim ama biraz uğraşarak fazlasıyla bulabilirsiniz.

SOSYAL ORTAM VS: öyle adam akıllı rahat edip, eğlenilecek kafesi felan yok gibi.(bayan öğrtmnleri düşünerek söylyrm). ama yine de; manolya pastanesi gayet rahattır, ürünleri de iidr. tüm memurlar ordadır kışın. kafekimene canlı müzüik var ama ben daha gitmedim. saray yolunda bazı camping ler içkili mekanlar, yıl içerisinde çeşitli tiyatro, konser vs de olmakta. bayan öğretmenlere tavsiyem giyim kuşama dikkat edin ama kimse de sizi yemez, fazla da rahatsız etmez.(size bağlı) insanları bakışlar dışında fazla zararlı değildir.

ne bileyim işte öyle. şimdi yemek yapmam lasım. varsa sracağı birşey olan ben burdayım, yazabilrisiniz. yardımcı olabilirsem ne mutlu bana. siz gelin de biz gidelim artık:)

---------

fatıh i.ö.o merkezde yenı yapılan bı okul gayet güzel.. somkaya husnu özyegın de yenı yapılan 3 katlı bı okul gıdıs gelış yapılabılır sanırım 8 yıllık sadece resımlerını gordum cok guzel bı okul..genel olrak burası cevresıne oranla baya sosyal bı yer.sonucta bölgenın sayılı tıcaret merkezlerınden bırı hatta en önemlısı.

---------------------

artık atanmak için nerdeyse heryere gıdebılecegımızı söylüyoruz.burası doguda olmasına ragmen hıc bı acıdan ınsanların mahrum oldugunu görmedım buraya gelen ınsanlar genel olarak memnun kalıyor..ama genede bazı önyargılardan kaynaklı sıkıntılar olsada bunlarda zamanla asılabılır

----------------------

ana okulu hocam burada yaklasık olarak 1000 ögretmen var vede bunların önemlı bır kısmı bayan.arkadaşlar nıhayetınde başlarını sokacak bı baraka buluyorlar:) saka saka ev kıralık evler baya bı yaygın ,ögretmnen evı var otellerde kalan baya ögr arkadaş var..soguk kısmına gelınce emınım afyon kadar soguk degıl:)

------------------------

somkaya i.ö.o tendurek dagının hemen yanında. okul yeni yapıldı. ancak bir sürü sorunu var. kalorifer yok, su deposu kışın dondugu için taşıma su ile idare ediliyor. ben somkayaya yakın kızılkaya köyünde 3.5 sene durdum. köyün rakımı da 2.550 m. gecenlerde vandan gelirken arabanın önüne ayı cıktı. daha neler neler. hatta müdür yardımcısı özgür arkadasımdır. su an da askere gitti.

-----------------------

fatih ilkögretim yer olarak merkezde. ancak merkez olmasına ragmen basarılıbir okul değil.

mehmet akif daha dısarda olmasına ragmen okul müdüründen ve basarılı öğretmenlerden dolayı iyi bir okul. okul binasının eki de bitti. gecen seneki arkadaslar kışın donmuslardı.

----------------------

agrının hamur ilçesi kücük bir lçe. nfusu 3 000 ciarlarında. okuln nerede oldugunu bilmiyorum ancak merkezde ise agrıdan bile geliş gidiş yapma sansınız var. agrı ili ile hamurilçesi cok yakın.

-----------------------

a takımı savaş ay lısesı sehır stadyumuna yakın bı yerde yanı ara mahallelerde sayılır.bende orayı tercıh ettım tarıh ögretmenı olarak bakalım gelırmı.okul iki senelık bı okul bınası yenı .cevabın bıraz geç geldı kusura kalma ıbrako hocam:)

----------------------

esnemez ilköğretim okulu yeni yapıldı. gecen sene orda kadrosu olanlar ilçede görevlendirme calıstı. tendurek dagının eteginde bir koy. belki bu sene atanan bayan öğretmenleri de merkezde calıstırabilirler eger okulun yapımı bitmediyse

------------------------

hocam benden size bir tavsiye. patnos yerine dogubayazıttan okul yazın. cünkü dbayazıt 60 bin nufuslu ve her istedigini bulabilecegin bir ilçe. iklim olarakta kışı yaşıyoruz ama bir agrı merkez ve ilçeleri gibi değil. mesela mayıs ayından itibaren turistler geliyor. agrı dagına cıkmak, ishakpaşa sarayını, meteor cukurunu ve nuhun gemisini görmek için. bu dediklerim dogubayazıtın avantajları. yaa siz gelirsiniz isteyerek ya da tercih dışı da olsa birileri gelir. bu arada IGDIR da güzel bir sehir. karakouyunlu ve aralıktanda tercih yapabilirsiniz. tabiki yinede siz kendiniz bilirsiniz.simdişden hayırlı olsun...

-------------

hocam ögretmen evı yenı tadılattan cıktı son halını bılmemekle bırlıkte güzel bir yer vede sehır içinde.Kiralar 200,300 arası bunlar daha cok standar daireler ama daha yuksek fıyata lüx yerlerde var.Ögretmenlerın cogunlugu ılk etapta otellerde kalıyor sonra cevre edınınce eve cıkıyorlar.

-------------------

gazi i.ö.o varoslarda mdr yardımcısı arkadasıdır. ataturk ilköğretim ise merkezi ve dbayazıtın en iyi okullarındandır.

------------------

14 Nİssan i.ö. okulu ara mahallelerde bır yerde ve en fazla 5.6 senelık bir okul oraya ulaşım yayan olarak gıdebılecegın gıbı servisle de gidebilirsin.Genelde ögretmenler servısle gıdıyorlar ve guzel bır okul tavsıye ederım.

Diyadin Ana yoldan 8 km cıvarı ıcerde olup kucuk bır ılce.Sifalı su kaynaklarıyla meşhur bir yer,bol bol cermıge gırersiniz:)

--------------

Hocam tabıkı ev bulma sorunu yasamazsın bura koca sehır çoğu ılden daha büyük vede daha ferah bir yer:)

kıralar konusunda ortalama 200 300 arası dır evlerın fıyatı ama kalorıferlı yerlerde yakıt parası bıraz fazla .

Dıyadın de kı kıralar hakkında pek bılgım olmamakla bırlıkte ordada kesın ev bulursun.

-----------------

herkese merhabalar.. ben d.beyazıt'a 5 km uzaklıkta bir köyde 1999-2002 yıllarında öğretmenlik yaptım. İlgilenen arkadaşlara dilimin döndüğünce bilgi vermek istiyorum.. D.beyazıt Ağrı'ya yaklaşık 100km uzaklıkta bir ilçe. Yaklaşık 100 civarında nüfusu vardır diye düşünüyorum. D.beyazıt İran'a ise yaklaşık 35 km uzaklıkta. İlçenin yaklaşık 95 civarında köyü var ve yanlış hatırlamıyosam bütün köy okulları açık. Merkeze yakın çok sayıda okul olmasına rağmen uzak köyleri de var. Yakın köylerde çalışan öğretmen arkadaşlardan merkezde oturupta servisle gidenler vardı mesala. (Ben köyde görev yapmama rağmen 3 yıl boyunca merkezde kaldım(otelde) servisle gidip geldim) Uzak köylerde kalan arkadaşlar haftasonları ilçeye gelirlerdi. İlçede kalacak yer problemi yoktu. Öğretmenevi var ayrıca çok sayıda otel var ve fiyatlarıda gayet uygun. D.beyazıt turistik bir ilçe. Hemen hemen her ülkeden turistin geldiği bir ilçe. Ayrıca üllemizin dağcılık kulüpleri buraya gelirler ve Ağrı dağı'na tırmanırlar. D.beyazıt pasajlarıyla ünlüdür. Bu pasajlarda envayi çeşit ürün bulmak mümkündür. Şahsen ben kaldığım üç yılın ardından buradan memnun ayrıldım. Uzak köylerde kalan arkadaşlardan memnun olmayanlar vardı elbet ama gördüğüm kadarıyla genelde arkadaşlar memnundu. Tercih edeceğiniz okulları yazarken haritadan yararlanarak seçebilirsiniz. Yol üzerindeki okulları tercih edebilirsiniz. Dilerim hakkınızda en hayırlısı neyse o olur. Umarım az da olsa yardımcı olabilmişimdir..

---------------

ben doğubeyazıtta bir dönem görev yaptım. barınma problemi yaşamazsınız. merkezdeki okullardaysanız rahatta edersiniz. fakat pek fazla sosyal aktivitelerde bulunamazsınız. ağrı merkeze göre daha gelişmiş bir yer. doğuda doğubeyazıta atandığınız için kendinizi şanslı sayabilirsiniz

----------------

hocam bende d.beyazıtta öğretmen olan biri olarak söylüyorum öğrtmn evine yakın değil ama buradaki merkezdeki tüm okullara servis bulunmakta liseye gitmeniz 5 dk nızı almaz merak etmeyin

kalacak yer için öğrtmen evinde boş yer bulamasan bile buradaki oteller öğretmenleri kabul ediyorlar aylık sisteme göre ücret ödüyorsunuz.

-----------

kardes cetenli iyi köylerden birisi. okul hemen jandarma ve piyade bölüklerinin dibinde. okulla aynı bahcede saglık lojmanlarıda var. van a giden anayolun 1 km içerisinde. cıkabilecek en iyi okullardan birine cıkmış. gönül rahatlıgı ile gelebilir arkadasın. ayırca su anki öğretmenlerde yanlıs hatırlamıyorsam geliş gidiş yapıyorlar. dogubayazıtta kalacak cok yer var. ev de cok...

-----------------

arkadaşlar bence d.bayazıt geldi diye sevinin. ben 2. tercihime gölyüzü i.ö.o.nu yazdım. tercihim geldi çok mutluyum. d.bayazıtlıyım. sormak istediğiniz bi şey varsa cevaplandırabilirsem ne mutlu bana:) bayan arkadaşlar bence bir an önce gelsin çünkü bi tane öğretmen evi var ve talep çok. evler -özellikle bu sonlarda yapılanlar- kalirüferli ve kiralar 350'yi geçmez. sobalılar da 250 civarında apartman dairelerinden bahsediyorum. d.bayazıt merkezden hemen hemen bütün köylere servis var. ve şunu eklemek istiyorum. burada kime sorarsanız sorun size elinden gelen yardımı yapacağından eminim. yardımsever bi toplum. doğubayazıtta öğretmen sayısı da bi hayli fazla. mekanlar da mevcut. sosyal bir sıkıntı yaşayacağınızı da sanmıyorum.

------------------

ben de d.beyazıt kurtuluş iöo na atandım, merkezde bi okul, d.beyazıt da beklediğimden daha güzelmiş, sevdim burayı ama kimseyi tanımıyorum şu an:( o kötü oluyooo, ben de orduevinde kalıcam gayet güzel, okulumada yakın...

-----------------

mtno19.
Yasaklı
03 Eylül 2009 20:40

hocam diyadin ağrının en küçük ilçelerinden. d.bayazıt yolu üzere d. bayazıta varmadan (30 km önce). yol üzerinde değil ama. yoldan 7 km içerde. bu da otobüslerin içeriye girememesi ve sıkıntıya yol açıyor. kışın kar veya yağmur altında d.bayazıttan çıkan otobusu anayola çıkarak bekliyorsunuz ve gelirken de yolda iniyorsunuz. ev veya konaklama noktası yok orda. ama orda da bir pazar olurştu, taksiler hemen orda avcı gibi bekliyorlar. dikkat edin fazla vermeyin. 10 ytl yeter mesela. komik ama önemli bir ayrııntı. ha diyadin nasıl. çok küçük maalesef. ağrıya da 45 dk 1 saat felan. genelde köylere atanır öğretmenleri. ö. evi var yer var mı blmyrm. ev de çok yok sanırım. ama herhangi bir sıkıntınız olursa özellikle diyadinli öğretmen arkadaşlarımla sıkıntılarınızı aşmaya yardımcı olabilirim..

saygılar. hayırlı olsun.

savaş ay lisesi merkezde. anadolu, sağlık, reşat erden, savaş ay, d.bayazıt lisesi ve çpl sıralaması verileilir. en sorunlu 3. okul liselerden. malum lise ve gençlik ve ve d.bayazıt gençliği. diper anlamda rahat ve sevimli bir okul adından da anlaşılacağı gibi 5-6 yıllık mazisi ile yeni bir okul. d.bayazıt için geçerli herşey bu okul içinde geçerli. okulunuza gidin. sonrası merkezde yaşam. 1200 genç öğretmeni ile d.bayazıt tam bir üni haasında. sıkıntı yok..

-------------

hocam eleşkirt için ilk önce sol arama butonundan eleşkirt yazıp arayın. daha önce bu ilçe hakkında çok faydalı bilgiler verildi. ben yine de bildiklerimi yazayım.

ağrıya en yakın ilçelerden biri. hamur 15 km felan, eleşkirt 25 km felan ağrıya. yol üzerinde küçük şirin bir ilçe..

son dönemlerde bayağı da modernleşmeye başladı. insanları iidir, saygılıdır.. okumayı severler. nerden mi biliyorum arkdaşlarım var, ataması olan onlarca müdür ü ya da memuru da var.. erzurum yolu üzerinde olduğu için ulaşım sıkıntısı yok kesinlikle. barınma da bildiğim kadarıyla bir sıkıntı yok. sosyallik haftasonu ağrı dasın..

---------------

ben agı dogubeyazıtta telceker ılkogretım okulunda ogretmenım sosyal bılgıler ogretmenıyım atanan 2 sınıfcı var sanırım bızım koye ben suan askerdeyım 2.dönem baslıcam bende koy merkeze yakın ortam guzel servıs de var ogrencı sayısı cok ogretmen 11 kısıydık gecen sene suan da o kadar olması lazım dogubeyazıt guzel bı yer ama uzun sure kalınıcak bı yer degıl cok soguk olmaz cevresıne gore ılımandır.

-----------------

cetenli ilköğretim dogubayazıta 25 km uzaklıkta bir köy. geliş gidiş yapabilicek bir köy. müdürü kadri. hemen yanında jandarma ve piyade bölüğü var. okul ilköğretim olalı 3 sene oldu.. kötünün iyisi desem yeterli..

h. özyegin dogubayazıtn agrı tarafından girişinde.. daha yeni yapıldı okul. 2 senelik. varoş sayılabilir. o da kötünün iyisi..

hayırlı olsun...

-------------

arkadaslar barınma sorunu dogubayazıtta olacak en son sorun... dogubayazıt buyuk ve turistik bir ilçe . cevreye uyum semineri aldıgınızda göreceksiniz. bundan bi kaç hafta sonra burda japon turistten tutun bir sürü milletten insanlar göreceksiniz...

diyadin doguabayazıta 35 km uzakta bir ilçe. dogubayazıt kadar imkanı pek yok... gelirde görürseniz anlarsınız zaten...

-------------

mtno19.
Yasaklı
04 Eylül 2009 11:19

.............

berk_p
Aday Memur
14 Eylül 2009 23:15

zirve anaokuluna atandım ve netten hiçbi bilgiye ulaşamadım,yardım lütfen.anladığım kadarıyla yeni açılıyo.yoksa yanılıyomuyum?

hpkr
Aday Memur
14 Eylül 2009 23:27

arkadaşım zirve anaokulu tuğayın içine bu yıl açılmıs sanslısın. ben 17 tercihim malatya doğanşehire atandım 18 tercihimde zirve anaokuluydu hiç düşünme git doğubeyazıtın olanakları iyi

berk_p
Aday Memur
14 Eylül 2009 23:52

siz doğubeyazıtlımısınız,ben hiçbi bilgi bulamadığım için merak ettim.daha fazla bilginiz varmı?

i-do'nt-know-why?
Aday Memur
09 Temmuz 2010 20:57

...

pdr17
Kapalı
09 Temmuz 2010 21:46

dr reşat erden lisesinin idarecileri nasıldır acaba? öğrenciler sorunlu diyorlar ama? ve fiziki şartları hakkında bilgi alabilir miyim lütfen?

i-do'nt-know-why?
Aday Memur
09 Temmuz 2010 21:54

Reşat erden lisesini müdürü eski mem ilçe müdürü hocamız ishak aslandır.Ilımlı, sevimli bir adamdır.Çalışırsan no problem.

Öğrenci her lisede olduğu sıkıntılı maalesef. Fiziki yapı gayet sorunsuz.Gerçi çatısı uçtu kışın ama yaptılar:d

Hemen yanında saran ın yaptırdığı kapalı spor salonu var.kız yurdu var. Ve h. özyeğin ilköğretim okulu var.Yol üzeri.rahat ol, güzel yer her anlamda hayırlı olsun..

mtno19.
Yasaklı
25 Ağustos 2010 00:33

...

blnt44
Aday Memur
25 Ağustos 2010 00:58

merhaba arkadaşlar karabulak yibo hakkında bilgi vere bilirmisiniz lütfen

ermanka26
Şube Müdürü
25 Ağustos 2010 01:01

Bende Sarıkamış Başköy hakkında bilgi istiyorum.

featih04
Şube Müdürü
01 Ocak 2011 19:03

--------

filolog13
Daire Başkanı
13 Haziran 2011 12:19

güncelll... dr reşar erden??? eslilerden yenilerden kimler var aramızda

ahra
Kapalı
06 Temmuz 2011 12:25

güncel..

aduket84
Aday Memur
19 Ağustos 2011 18:11

Ağrı Diyadin Şehit İlhan Demir YİBO ???

lojmanı yokmuş ama merkezde başka bilgi verebilecek olan var mı?

Toplam 16 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi