Editörler : Pangaea
16 Eylül 2009 04:38

Açık Öğretim Tıp,Hukuk,Mühendislik Okumak İsteyenler Burayaa !!!

Türk Dili ve Edebiyatı okumak isteyip de 4 yıllık fen edebiyat fakültelerine yerleşemeyen 42 bin kişi malumunuz açık öğretim yoluyla okuyacaklar artık.Ben de zamanında hukuk,tıp,mühendislik istemiştim ama yerleşemedim.O zaman bana da bu hakkın açık öğretim yoluyla verilmesi gerekmez mi edebiyat örneğine bakarsak? Ne dersiniz? Sizce başka hangi bölümler açık öğretim olmalı?

muhacir04
Şef
16 Eylül 2009 05:19

YÖK İlla Açık öğretimden yeni bölümler açacaksa Türkçe öğretmenliği edebiyattan daha kolay,önümüzdeki sene de açık öğretim Türkçe Öğretmenliği açsınlar.En azından öğrenciler fazla zorlanmaz 4 senede bitirip hemen öğretmenliğe başlasınlar.Çünkü çok öğretmen açığımız var,öğretmenlik yapacak adam bulamıyoruz:):):)

mugur1247
Kapalı
16 Eylül 2009 09:35

Mantıklı kesinlikle. Ben de Açıköğretim Hukuk istiyorum.

Zira Edebiyatta Açıköğretimden Osmanlıca vb. dersler öğretiliyorsa, örgünün de bile devam zorunluluğu olmayan Hukuk hayli hayli açılmalıdır.

muhacir04
Şef
16 Eylül 2009 16:44

Güncel

barış_1453
Yasaklı
16 Eylül 2009 17:03

bende açıköğretim astronot bölümünün açılmasını istiyorum......

muhacir04
Şef
16 Eylül 2009 17:21

Arkadaşlar! Mesele Edebiyat açıktan nasıl okunur değil,ya da bu kadar öğrenci mezun olursa ne yapacak değil(bu ülkede mezunları düşünen mi var?) Mesele açıktan bitirenlerin öğretmen olabilmesi de değil.Asıl sorun şu: Türk Dili ve Edebiyatı gibi saygın bir bölümün ayaklar altına düşmesi.Ben yarın lisede öğretmenliğe başladığımda öğrenciler beni takmaz bile hocam derler - hahaha açıktan da edebiyat bitiriliyor artık sen kendini öğretmen mi zannediyorsun? Nerde kaldı Edebiyat Öğretmenlerinin saygınlığı.Geçen gün mahallemizde oturan 40 yaşındaki elektrik işçisi bana bakarak güldü ve şöyle dedi: Ben de açıköğretimden edebiyata yerleştim,hahaha yakında seninle aynı diplomaya sahip olacağım.Sadece bu manzara bile Türkiye için Utanç Tablosu.Yazıklar olsun bu kararın altına imza atanlara !!!

muhacir04
Şef
16 Eylül 2009 20:25

Güncel

muhacir04
Şef
18 Eylül 2009 02:25

...

hakkinizihelaledin
Şube Müdürü
18 Eylül 2009 02:34

açıköğretimden hukuk okumak istiyorum.

karamanlıyım
Kapalı
18 Eylül 2009 04:54

AÇIKÖĞRETİMDEN PSİKOLJİ OKUMAK İSTİYORUMMMM

Gsli Edebiyatçı
Daire Başkanı
18 Eylül 2009 04:59

:) tam sana göre:):)

yildizim33
Yasaklı
18 Eylül 2009 16:57

açıköğretimden tıp okumak istiyorum...sınırsız kontenjanla:D

leto_edebiyat
Daire Başkanı
18 Eylül 2009 17:16

açık öğretim hukuk okumak istiyorum bende :))

zaten össde hayalimdi :)

ayrıca hukuk fakültelerinde zaten devam zorunluluğu yoktur.(edebiyatta ise tam tersine sıkıysa okula gitme,affetmez bırakırlar devamsızlıktan)

eminim 2-3 seneye kalmaz hukuk a.ö açılır,bende okurum.edebiyat öğretmeni yerine savcı olurum belkide belli mi olur :)))

18 Eylül 2009 17:33

gncll

defmem
Aday Memur
23 Eylül 2009 21:07

açıköğretim matematik açılcakmı

Toplam 14 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi