Editörler : Pangaea
«542654275428542954305431543254335434543554365437»

bobo33
Şef
17 Eylül 2014 19:23

Tamam kardeşim eyvallah

eragon_86, 10 yıl önce

bobo 33 sen daha kadrolu alımla sözleşmeli alım ne onu öğren sonra yaz.2012 kasım kadrolu alımda lisans mezunlarına kadro yok.aralık ta sözleşmeli alım yapılıyor 2500 son targel alımı.2013 kasımda 30 yakın lisans mezunu GTHB ya alınıyor. aralıkta ise 467 lik sözleşmeli alım yapılıyor. önce öğren neyin ne olduğunu bil sonra yaz.üstüne basa basa kadrolu alım diyorum sen daha neden bahsettiğini bilmiyorsun.Kal di ki maliye bakanlığı GTHB ye 2014 için 250 kadrolu alım için kadro verdi bu alımda HAZİRAN sonunda yapıldı 2014 kasımda GTHB 250 kişilik kadroda boş kalan yerler varsa oralara alım yapar.zaten haziranda 29 kişi alındı zn olarak.yani diyeceğim odurki umut tacirliği yapma varsa kaynağın bildiğin yaz buraya eyvallah diyelim. ha 2014 mayıs ayında çıkan miras kanununda bakanlığa 460 kadro tahsis edeidi bu kadrolardan 260 ı açıktan mühendis atamaya uygun kadrolardır.inşallah bakanlık bunu kasımda kullanır.kullanmazsa kasım kadrolu alımda fazla bi sayı beklemek hayaldir.

i.f.t.
Aday Memur
17 Eylül 2014 19:56

Peki arkadaslar sozlesmeli alimda basvuru sureci nasil oluyor. Osym klavuzmu yayinliyor yoksa direkt bakanliga mi basvuruluyor. Ayrica ziraat muhendisligi ile ilgili bildiginiz gibi bircok bolum var herkesin kendi bolumune gore basvuru yaptigini biliyorum. Fakat birde ziraat muhendisi ifadesi yazili olan bir kod var hangi bolumden olursa olsun herkes bu kadroya tercih yapabiliyor mu? Yoksa oss den sonra ziraat muhendisi olarak universiteye girip ucuncu sinifta bolumunu secenler mi tercih yapabiliyor. Ben kendi bolumumu secerek universiteye girmistim. Kpssye ilk girisimdi bu sene. Bilgilendirirseniz memnun olurum.

sirrage33
Şef
17 Eylül 2014 20:01

benimde ilk girişimdi bildiğim kadarıyla söyliyim arkadaşlar düzeltsin yanlış olan yerde. sözleşmeli alımlar da aynı şekilde ösym kılavuz yayınlayıp yapılıyor bunun için takip etmen gerekir. zaten basında da çıkıyor. ziraat mühendisliği kodundan tercih yapamazsın diye biliyorum zaten o kodda da kadro açılmıyor sanırım. kpssye hangi kod ile başvurduysan onla tercih yaparsın yanlış kod seçtiysen dilekçe verip düzeltebiliyorsun.

i.f.t., 10 yıl önce

Peki arkadaslar sozlesmeli alimda basvuru sureci nasil oluyor. Osym klavuzmu yayinliyor yoksa direkt bakanliga mi basvuruluyor. Ayrica ziraat muhendisligi ile ilgili bildiginiz gibi bircok bolum var herkesin kendi bolumune gore basvuru yaptigini biliyorum. Fakat birde ziraat muhendisi ifadesi yazili olan bir kod var hangi bolumden olursa olsun herkes bu kadroya tercih yapabiliyor mu? Yoksa oss den sonra ziraat muhendisi olarak universiteye girip ucuncu sinifta bolumunu secenler mi tercih yapabiliyor. Ben kendi bolumumu secerek universiteye girmistim. Kpssye ilk girisimdi bu sene. Bilgilendirirseniz memnun olurum.

i.f.t.
Aday Memur
17 Eylül 2014 20:11

Tesekkurler kardes. Yeterince bilgilendirici oldu. Kendi bolum kodumla ilgili bir sorun yok onu dogru bir sekilde kaydettirmistim sinava basvururken.

sirrage33, 10 yıl önce

benimde ilk girişimdi bildiğim kadarıyla söyliyim arkadaşlar düzeltsin yanlış olan yerde. sözleşmeli alımlar da aynı şekilde ösym kılavuz yayınlayıp yapılıyor bunun için takip etmen gerekir. zaten basında da çıkıyor. ziraat mühendisliği kodundan tercih yapamazsın diye biliyorum zaten o kodda da kadro açılmıyor sanırım. kpssye hangi kod ile başvurduysan onla tercih yaparsın yanlış kod seçtiysen dilekçe verip düzeltebiliyorsun.

17 Eylül 2014 22:03

bencede 50-60 gibime gelyo hayırlısı be! maliye bakanlığı bu sene 75bin memur alınacağını söylemişti zaten bunun 50bin i öğrt. alımı oldu haziranda da baya bi alım oldu kasıma kalır 4bin-5bin filan anca alınır. inşallah daha fazla olur ama bilemeyiz tabi. bizede taş çatlasın 100 zir. müh. kalır gibime gelyo taş çatlasın inş yanılırım :((

eragon_86, 10 yıl önce

güzel kardeşim hiç bir kasım kadrolu alımında tarım bakanlığı yüklü kadrolu alım yapmamıştır.50 yı zor buldu bundan önce ki kasım atamaları ama inşallah tahminin doğru çıkar atama bekleyen herkesin atanması temennisiyle

17 Eylül 2014 22:11

o zaman il soruyu ben sorayım kardeş net 2 sorum var :) cevap verirsen sevinirim :D

1-) zir. mühendisi olarak aldığın maaş :)

2-) birde siz memurların kulağına geliyordur varmı şöyle alım filan yada bi duyum varmı sen ne düşünüyosun alım konusunda mesela kaç zir. mühendisi alınır. tahminen bu 2 sene içerisinde mesela toplu bir alım olurmu teşekkür ederim sorularıma cevap verirsen :)

maesahin, 10 yıl önce

merhaba arkadaşlar

bir bakanlık çalışanı olarak sizin çeşitli sorularınıza cevap verebilirim.

bildiğimiz duyduğumuz bir şeyler varsa paylaşalım.

maesahin
Genel Müdür
18 Eylül 2014 11:00

Cevap

1- 3100 TL ( 7/3 , bekar)

2- Bu konuda bazı milletvekilleri ısrarla mecliste soru önergesi veriyorlar. Fakat bakanlık 10.001 Targel Personeli'nin şu anda görev yaptığını, tüm çalışmaların hali hazırdaki bu personelle yapıldığını belirtiyor. Fakat proje tamamen atıl bir durumda olduğundan biz çalışan personel bile çok sıkıntımız var. Bakanlıktan istediğimiz ( ki sendikalar da bunu düşünüyor ) yeni personel alımından çok mevcut personelin şartlarının düzeltilmesi. Bakanlık bu durumdan haberdar ama işine gelmiyor yeri geliyor hukuka aykırı düzenlemelerle personelin birçok konuda önünü tıkıyor (tayin, görevde yükselme vb. ). Yani bakanlık Targel projesinde çalışan personeli il/ilçe norm kadrosuna revize etmedikçe yeni bir personel alımı zor gibi görünüyor. Ki bu projenin en büyük savunucusu bakandır ve bakan 2015 seçimlerinde kabineye veda edecek. Bu süreçte yeni gelen bakan personel alımına nasıl bir duruş sergileyecek izleyip göreceğiz. Dediğim gibi yeni personel alınması için öncelikle çalışan personeller il/ilçe merkezlerine entegre edilmeli. Ama eğer AB ile yapılan tarım faslına yönelik müzakere sürecinde yeni bir personel alımı olursa bunu zaten bakanlık çeşitli basın bildirileriyle , haberlerle duyuracaktır. Maalesef 10.001 çalışanımız var dışında pek bir laf duymuyoruz. Yani personel alımı AB'nin isteğiyle başarılabilir.

Öneri: Sendikaları, odayı (ZMO) bu bahsettiğim maddeleri dile getirmeleri konusunda zorlayın. Mutlaka birkaç cümle de olsa bir bildiriyle basında sesinizi duyuracaktır...

DİAMOND 07, 10 yıl önce

o zaman il soruyu ben sorayım kardeş net 2 sorum var :) cevap verirsen sevinirim :D

1-) zir. mühendisi olarak aldığın maaş :)

2-) birde siz memurların kulağına geliyordur varmı şöyle alım filan yada bi duyum varmı sen ne düşünüyosun alım konusunda mesela kaç zir. mühendisi alınır. tahminen bu 2 sene içerisinde mesela toplu bir alım olurmu teşekkür ederim sorularıma cevap verirsen :)

ankebut.46
Kapalı
18 Eylül 2014 12:18

arkadaşım bu targel projesi gıda mühendisleri alımını etkiliyor mu bakanlıkta gıda mühendislerinin yeri ne ? sesimiz duyuluyor mu acaba ?

maesahin, 10 yıl önce

Cevap

2- Bu konuda bazı milletvekilleri ısrarla mecliste soru önergesi veriyorlar. Fakat bakanlık 10.001 Targel Personeli'nin şu anda görev yaptığını, tüm çalışmaların hali hazırdaki bu personelle yapıldığını belirtiyor. Fakat proje tamamen atıl bir durumda olduğundan biz çalışan personel bile çok sıkıntımız var. Bakanlıktan istediğimiz ( ki sendikalar da bunu düşünüyor ) yeni personel alımından çok mevcut personelin şartlarının düzeltilmesi. Bakanlık bu durumdan haberdar ama işine gelmiyor yeri geliyor hukuka aykırı düzenlemelerle personelin birçok konuda önünü tıkıyor (tayin, görevde yükselme vb. ). Yani bakanlık Targel projesinde çalışan personeli il/ilçe norm kadrosuna revize etmedikçe yeni bir personel alımı zor gibi görünüyor. Ki bu projenin en büyük savunucusu bakandır ve bakan 2015 seçimlerinde kabineye veda edecek. Bu süreçte yeni gelen bakan personel alımına nasıl bir duruş sergileyecek izleyip göreceğiz. Dediğim gibi yeni personel alınması için öncelikle çalışan personeller il/ilçe merkezlerine entegre edilmeli. Ama eğer AB ile yapılan tarım faslına yönelik müzakere sürecinde yeni bir personel alımı olursa bunu zaten bakanlık çeşitli basın bildirileriyle , haberlerle duyuracaktır. Maalesef 10.001 çalışanımız var dışında pek bir laf duymuyoruz. Yani personel alımı AB'nin isteğiyle başarılabilir.

Öneri: Sendikaları, odayı (ZMO) bu bahsettiğim maddeleri dile getirmeleri konusunda zorlayın. Mutlaka birkaç cümle de olsa bir bildiriyle basında sesinizi duyuracaktır...

goldman1453
Aday Memur
18 Eylül 2014 12:44

Slm arkadaşlar,konu dışı bir sorum var şimdiden özürdilerim.

Bahçe bitkileri mezunuyum,4845 te sıralamam 320 , bölümde 87. sıradayım.

Atamalar eskisi gibi değil biliyorum,sizce bu durumda şansım nedir.

Şimdiden Teşekkür ediyorum

kpss p3 puanım 79.5

maesahin
Genel Müdür
18 Eylül 2014 12:52

maalesef targel projsinde gıda müh. alımı birkaç sayıdan ibaret.ses de duyulmuyor :(

maesahin
Genel Müdür
18 Eylül 2014 13:12

çok alım olursa şansın fazla. az olan atamalarda önündekileri eritmen lazım.

goldman1453, 10 yıl önce

Slm arkadaşlar,konu dışı bir sorum var şimdiden özürdilerim.

Bahçe bitkileri mezunuyum,4845 te sıralamam 320 , bölümde 87. sıradayım.

Atamalar eskisi gibi değil biliyorum,sizce bu durumda şansım nedir.

Şimdiden Teşekkür ediyorum

kpss p3 puanım 79.5

goldman1453
Aday Memur
18 Eylül 2014 13:33

teşekkürler kardeşim yorumun için.

önümdekilerini eritmek keşke elimde olsa ama malasef mumkun degıl,sadece 4. sınıfa yenı gecmıs ve kpss gırmıs arkadasları erıtebılırım,onlarda sayıca ne kadar hıcfıkrım yok.

şöylede düşünmüyor değilim,türkiyede 26 ziraat fakültesi var ve illaki her fakultede benı gecen kısı sayısı ortalama 3 olsun dedım bu durumda 26*3=78 kişi yapar ve daha da onlere gelırım,tabı bu benle baska bır zıraatcı arkdsmın yorumu.yanlısta olabılır dogruda.herkes kendınce onundekı kişi sayısını bu sekıl eksıltebılır dıye dusunuyorum.

maesahin, 10 yıl önce

bobo33
Şef
18 Eylül 2014 15:32

Kardeşim sana bi sorum olacak sıralamalarımızda tüm bölümleri neden seçiyoruz böyle alım kaç tane olyo.. Tarla bit mezunu tam olarak neye bakmalı

maesahin, 10 yıl önce

maesahin
Genel Müdür
19 Eylül 2014 13:42

tarla bitkileri genellikle bahçe bitkileri ve toprak bölümleriyle beraber alım yapılıyor. nitelik kodu : 4845 ...Bitkisel Üretim,Bahçe Bitkileri,Bitki Koruma,Tarla Bitkileri,Toprak lisans programlarından birinden mezun olmak.

Yani sen sıralamana bakarken bu sayılan bölümlerdeki sıralamaları da dikkate alacaksın.

bobo33, 10 yıl önce

Kardeşim sana bi sorum olacak sıralamalarımızda tüm bölümleri neden seçiyoruz böyle alım kaç tane olyo.. Tarla bit mezunu tam olarak neye bakmalı

maesahin
Genel Müdür
19 Eylül 2014 13:51

bunu ancak sen atamalarda takip edip görebilirsin.

goldman1453, 10 yıl önce

teşekkürler kardeşim yorumun için.

önümdekilerini eritmek keşke elimde olsa ama malasef mumkun degıl,sadece 4. sınıfa yenı gecmıs ve kpss gırmıs arkadasları erıtebılırım,onlarda sayıca ne kadar hıcfıkrım yok.

şöylede düşünmüyor değilim,türkiyede 26 ziraat fakültesi var ve illaki her fakultede benı gecen kısı sayısı ortalama 3 olsun dedım bu durumda 26*3=78 kişi yapar ve daha da onlere gelırım,tabı bu benle baska bır zıraatcı arkdsmın yorumu.yanlısta olabılır dogruda.herkes kendınce onundekı kişi sayısını bu sekıl eksıltebılır dıye dusunuyorum.

hrnvs
Aday Memur
19 Eylül 2014 14:13

Arkadaşlar benim mezun olduğum bölüm 4853 kodu içinde, sıralamaya bakarken bu kod altında mı sıralamaya bakam yoksa tüm ziraat fakültesi bölümlerinde mi, aydınalatırsa bilen arkadaşlar sevinirim.

biyurugit
Aday Memur
19 Eylül 2014 15:23

tek tek koda göre tercih yapılmıyor genelde kpss de. bu yüzden topluca bakmakta yarar var.

bobo33
Şef
19 Eylül 2014 15:58

Maesahin kardeşim teşekkür ederim

maesahin
Genel Müdür
19 Eylül 2014 16:24

Tarım Teknolojisi,Tarım Makineleri,Tarımsal Mekanizasyon, Tarımsal Yapılar ve Sulama,
Kültürteknik lisans programlarının birinden mezun olmak

4853ün içeriği bu. Sıralamana ayrı ayrı bakıp toplayacaksın. Gerçek sıralaman çıkacak.

hrnvs, 10 yıl önce

Arkadaşlar benim mezun olduğum bölüm 4853 kodu içinde, sıralamaya bakarken bu kod altında mı sıralamaya bakam yoksa tüm ziraat fakültesi bölümlerinde mi, aydınalatırsa bilen arkadaşlar sevinirim.

sea-city2014
Genel Müdür
19 Eylül 2014 18:40

toçbirsenin targelliler için uzun zaman önce açtığı dava ne oldu? danıştaya mı açılmıştı? mahkemece köylerde kalması değerlendirilirse Bakanlık ya da hükümet nasıl bir yol izler tahmininizce? eskiden (şimdi nasıl bilmiyorum ) köyde duran sağlık çalışanları, ve şuanki imamlar ve öğretmenler, jandar ma gibi köy kasaba personeli mi olurlar, ofisler mi tahsis edilir sözleşme imzaladıkları ve köy kasabalara kadro verildikleri gibi,

yoksa il -ilçe merkezlerine atamaları yapılıp gıda denetiminden tutun da tüm işleri mevzuata aykırı olmadan yapabilecekler mi?

maesahin, 10 yıl önce

Cevap

Toplam 193811 mesaj
«542654275428542954305431543254335434543554365437»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi