Editörler : ayşegül bgm
08 Ağustos 2011 14:11

Sağlık evi

Sağlık evlerinin maaş ve döner sermaye durumu nedir?

mervebe
Aday Memur
08 Ağustos 2011 15:12

kesnlikle yüksek bi maaş verilmeli ya lisans mezunu ebe okusun madi manevi olarak yıpransın git onu köye ver olucak şey değil önceden alımlarda 1-2 tane sağlık evi olurdu anlardık isteyende tercih yapardı şimdi hiç bi alternatif verilmemiş şekilde s. evlerine zorlanıyoruz allahım yardımcınız olsun arkadaşlar merkeze gitme durumu varsa iyi ama 24 saat orda olma fikri bilmiyorum ama bana kötü geliyo bi hemşire 24 saat köyde nöbet tutmuyosa ebe nie tutsun ki sonçta evde doğum kesinlikle yasak

göden44
Şef
08 Ağustos 2011 15:43

zorla kimse kimseyi tutamaz ben vekil ebeyim konyada uzak oldğu için kalıyorm hafta snları merkeze geçiyorm yakınsa şehre durmazssınz ben seve seve kalıyorm öyle düşünmeyin..evet bizi sadece sağlık evlerine zorunlu kılmş bakanlık 4 sene emek ver sonra git köyde dur ben çok zorlandm vekil oldğm halde ..soba derdi bir sürü dert tek başına daha da zor allahtan bbm polis te görünüyo buralarda yoksa zor gerçekten allah yardımcımız olsun siirtteki tecavüz olayından sonra daha da korkar oldm allah bizi korusun..ortalık çok bozuk..

09 Ağustos 2011 00:56

sağlık evi hakkında bilgilendirebilir misiniz acaba çalışma şartları nedir nasıldır?

O anne
Aday Memur
09 Ağustos 2011 02:09

sağlık evleri toplum sağlığına bağlı olarak çalışır

yaptığı iş enjeksiyon pansuman aşıdır

diğer işlemleri ait olduğu aile hekimi ve elemanı yapar

ayrıca aile hekimliğinden sonra sağlık evlerin pek bir fonksiynu kalmadı

döner sermaye toplum sağlığından alır ve yüksektir.

bizim burdaki sağlık evi ebesi 1000 tl den yüksek döner alıyor tabiki bizim il biraz döneri yüksek veriyor ama en az tahminen 500 döner alır hangi sağlık evi ebesi olursa olsun.

bence kimse kaçırmasın hem rahat hem sorunsuz hemde lojmanı var.çok sıkılanlar ilçe hastanesine nöbete gelipyor bizim buda yani sağlık evindede kalmıyor.

lisan mezunu bir sağlık evi ebesi tahminen 1430 alır dönerde en az 500 olur.

O anne
Aday Memur
09 Ağustos 2011 02:19

ayrıca diyelimki köyden sıkıldınız aile hekimi bulup anlaşabilirsiniz.yeterki boşalcak aile hekimleri birimini kollayın:)

deneyimli bir ebe olarak söylüyorum sağlık evlerini yazıp gidin şu zamanda kimse kimseye 2000 tl vermez.ayrıca aile hekimiyle anlaşırsnaınz 3000 tl yi bulur aldığınız maaş.

....tek sorununuz köyde yaşamanın zorluğu olur köy öğretmeni imamı arkadaşnız olur toplasan 2 arkadaş yani.

bence bu alımda her zaman olduğu gibi ebeler daha şanslı...

09 Ağustos 2011 14:10

köyde çalışmak çok zordur 5. senem bitiyo köyde okul olmaz imamda olmaz arkadaşında olmaz geliş gidişte yapamazssın ama iş yükü olmaz en az döner 420 alırsın.durumu göre daha fazlada alırsın bulunduğun yere göre değişir.geliş gidiş yapabilirsen iyi bir yer sayılır sağlık evleri ama 365 günün köyde geçmesi hiç iyi değil

elscoooner
Şef
09 Ağustos 2011 14:44

İlçe merkezlerine yakın köyler yazılabilinir.

Bodrumun fethiyenin izmir in datçanın .... köylerindeki sağlık evlerinde çalışmak

Şanlıurfa da muşta..... hastande çalışmaktan daha iyidir.Daha iyidir.

hmtt43
Aday Memur
09 Ağustos 2011 14:58

ben öyle düşünmüyorum ya mesleğimize yazık ettiler 4 yıllık üniversite okuyan kişi bunu haketmiyor bence ilk başta iyi sayı diye düşündüm ama sonradan yazacak hiçbir yer bulamadım

elscoooner
Şef
09 Ağustos 2011 15:13

"70.4 manisa balıkesir ve kütahyayı düşünüyorumm" demişsin

ama bu illerde hastane yok. Sağlık evi mi yazcan?

Nedir durumun merak ettim?

hmtt43
Aday Memur
09 Ağustos 2011 15:53

ilk başta yazıp gitmeyi düşündüm sağlık evine . sonra daha dikkatli inceleyince köy yaşamını düşününce vazgeçtim ark.

*zamanlı*
Şef
09 Ağustos 2011 16:00

ben bizim ilçenin yakın köylerini yazacağım 2 km yakın yerler gidiş geliş yaparım olmadı aile hekimi ile anlaşırım gidiş geliş yapmak mantıklı..

mmatcı23
Aday Memur
09 Ağustos 2011 17:44

o anne arkadasım sana bişey sorablirmiyim ?öncelikle hangi ilde çalışıyorsun bide ben lisans mezunu ebeyim ve puanım 82 küsür sizce devlet hastanesi mi yazmalıyım yoksa sağlık evi mi yani her açıdan hangisi iyi olur gerek çalışma koşulları yönünden sizce hangisi daha iyi...yardımcı olursanız çok sevinirim çünkü çok kararsızım....:(((((

mmatcı23
Aday Memur
09 Ağustos 2011 17:48

maaş yönündende hangisi daha iyi öğrenebilir miyim :)))))))))))

10 Ağustos 2011 13:47

sağlık evi sakat iş,tanımadığın bir yerin bilmem kaç km uzaklıktaki köye git,,zor iş arkadaşlar..

13 Ağustos 2011 12:57

güncel..

adrcan
Aday Memur
13 Ağustos 2011 22:37

sağlık evleri ne tür görev yapar tek başına doğum yaptırır mı yoğunluğu nasıl

sepetyus
Müsteşar Yardımcısı
13 Ağustos 2011 23:15

doğumu yakınsa,sev edildiğinde yolda doğum riski çok fazla ise, ilk gebelik değilse doğum yaptırabilir.

enjeksiyon, pansuman gibi görevler yapar. haftada 1 gün aile hekimi gelir ona yardımcı olur, hekimi bilgilendirir

adrcan
Aday Memur
14 Ağustos 2011 12:43

tsk edrm yazdıkm bakalım hayırlısı

mervebe
Aday Memur
15 Ağustos 2011 09:42

hayır arkadaşlar doğum kesinlikle yaptırmıcaksınız eğer olurda yetişmez yaptırırsanız azarı siz yiyosunuz neden yapıldı çıkımda bekletilmedi die o konuda korkunuz olmasın

O anne
Aday Memur
15 Ağustos 2011 20:06

doğum yaptırmıyorsunuzz arkadaşlar şuan ilçe hastanelerinin çoğunluğu bile yaptırmıyor ameliyat koşulları yeterli olan hastanelere sevk ediliyor.il merkezine yakın köyleri yazarsanız çok rahat edersiniz ama ilk tercihiniz hastane olsun sağlık evinde çok yanlız kalırsınız.hem sağlık evinde çalışmaktan korkmayın ne dikiş atar nede doğum yaptırırsınız ancak ve ancak enjeksiyon pansuman aşı bebek ve gebe takibi.sağlık evinin tek zorluğu yanlızlık ve hiç bir şey yapmamak.şahsen ben rahatsız olurum çalışmadan para kazanırsam.ama iyi bir rehber olur yaptığınız en ufak bir işi verebileceğiniz en ufak bir bilgiyi esirgemezseniz ordaki çalışmalarınızdanda doyum sağlayabilirsiniz.yeterki boş boş oturmayın iş yok diyee.bölge halkını tanıyın bölgeyi sahiplenin hiç bir iş yapmazsanızda sağlık alanında iyi bir rehber olun.bir anne olarak tavsiyemdir:)

Toplam 28 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi