Editörler : "eskiyara"Pangaea
23 Eylül 2012 21:49

Okul Öncesi öğretmenleri teknoloji tasarım alanına alan değişikliği yapabiliyorlar mı ?

Okul öncesi öğretmenliği alanından mezun ve yan alanı olmayan öğretmenler alan değişikliği klavuzuna göre Teknoloji tasarım alanına başvuru yapabiliyorlar mı arkadaşlar bilgisi olan varsa bilgilendirirse memnun oluruz.

23 Eylül 2012 21:58

2.2. Talim ve Terbiye Kurulunun 07/07/2009 tarihli ve 80 sayılı Kararı ile 12/09/2012 tarihli ve 5110 sayılı mütalaası doğrultusunda 2012 yılına mahsus olmak üzere;

1- Sınıf öğretmenleri aşağıdaki öncelik sırasına göre;

a) Yüksek öğrenimleri diğer alanlara atanmaya kaynak teşkil edenler öğrenimlerine göre atanabilecekleri alana veya diplomalarında yazılı olan yan alana ya da öğretmen yetiştiren iki yıllık yükseköğretim kurumu mezunları lisans tamamladıkları alana,

b) Zihin Engelliler Sınıfı Öğretmenliği alanına, bu alanda boş norm kadro bulunmaması halinde Teknoloji ve Tasarım alanına

alan değişikliği başvurusunda bulunabileceklerdir.

2- Diğer alan öğretmenleri aşağıdaki öncelik sırasına göre;

a) Yüksek öğrenimleri diğer alanlara atanmaya kaynak teşkil edenler öğrenimlerine göre atanabilecekleri alana veya diplomalarında yazılı olan yan alana ya da aylık karşılığı okutabilecekleri dersin alanına,

b) Teknoloji ve Tasarım alanına

alan değişikliği başvurusunda bulunabileceklerdir.

2.Maddenin 'b' bendine göre okul öncesi öğretmenlerinin de teknoloji tasarım alanına alan değişikliği başvuru hakkı olduğunu düşünüyorum. Arkadaşlar burada klavuzdaki maddeyi yanlış mı yorumluyorum. Bu konuda bilgisi olar varsa

23 Eylül 2012 22:00

hepsini tercih edebilirsin hocam..kılavuzu okusanıza yaaa ..yan alanın yoksa bişey tercih edemiosunuz

selinam
Aday Memur
23 Eylül 2012 22:10

orhanyılmaz25 öğretmenim baş vuru yapabiliyorsun.mebbisinde de görünüyorsa hiç sıkıntı olmaz. Ben il dışından alan değiştirerek eşimin yanına geldim. okulöncesi öğretmeniydim, şimdi tek tasarım ...

discovery4058
Genel Müdür
23 Eylül 2012 22:21

orhanyılmaz sen delirdin mi gül gibi branşı bırkıp sonu belli olmayan bir branşa alan değiştirilir mi bir kere eğitim vereceğin yaş durubu 6 yaş gurubu değil sırıklarla uğraşacaksın hayatının hatasını yaparsın

selinam
Aday Memur
23 Eylül 2012 22:31

ben şuan teknoloji ve tasarıma geçtim ama..küçük bir okuldayım.ders saatimi dolduramadığım için; görsel sanatlar dersi verdiler. ek dersi hiç söylemiyorum bile.. görsel sanatlar öğretmeni atanırsa okula benim durumum ne olur orasını bilemiyorum...

selinam
Aday Memur
23 Eylül 2012 22:33

Sanırım en kötü ihtimalle seneye tekrar alanımı değiştiririm..Tabiki bulunduğum ilçede okulöncesi açığı varsa..

23 Eylül 2012 22:45

selinam

resim okutmak zorunda değilsiniz.

selinam
Aday Memur
23 Eylül 2012 22:48

Peki ders saatimi tamamlayamazsam ne olur. Bu durumu çok merak ediyorum

selinam
Aday Memur
23 Eylül 2012 22:52

Beni başka bir okula görevlendirme mi yaparlar. ıssız adam ... Bilgilerinizi paylaşır mısınız lütfen.

24 Eylül 2012 10:18

Selinam hocam özür gurubu durumumuz yok, yinede alan değişikliğibaşvurusu yapabiliyormuyuz

pnr8707
Aday Memur
24 Eylül 2012 11:22

arkadaşlar peki çocuk gelişimi bölümüne geçebiliomuyuz

selinam
Aday Memur
24 Eylül 2012 16:05

evet yapabiliyorsunuz

24 Eylül 2012 16:26

selinam

görevli olduğunuz, köy, ilçe, belde veya il merkezinde başka okul varda görevlendirme yapılır gerekirse.

ama,

köy kasabaysa mesela ve tek okul varsa başka bir yerleşim alanına görevlendirme yapmazlar.

melekizmir
Aday Memur
24 Eylül 2012 16:31

sınıfcıyım teknolojı tasarım oğrt tercıh etmeye elım tıtrıyor sızce alan deıstırmelımıyım?

discovery4058
Genel Müdür
24 Eylül 2012 16:38

bu nasıl bir alan değişikliği arkadaşım sınıfcının ve okul öncesi öğretmeninin ne işi ve teknoloji tasarımda bu ülke muz cumhuriyeti yarın bende sağlık bakanlığına dilekçe ile başvurayım beni doktor diye atasınlar

gülizzz27
Aday Memur
24 Eylül 2012 20:43

okul öncesi öğretmeniği en yaratıcı ve en çok sabır gerektiren branşların başında. bu branşı yapan arkadaşlar bütün branşları yapar. ön yargılı olmayın, ya bu düşünceleri bırakıp verdiğiniz eğitime bakın ya da doktorluga değilde tarım bakanlığına başvurup veterinerliğe geçin.:D

24 Eylül 2012 21:22

herkes kendini en önemli sanır:)

.

kendine güvenen istediği yere geçsin diyorum ben:)

selinam
Aday Memur
24 Eylül 2012 21:43

ıssız adam hacam çok teşekkür ederim bilgileriniz için..

@gunes@
Aday Memur
24 Eylül 2012 21:52

okul öncesi öğretmeniyim.özür grubunda başvuru yaptım olmadı. çocuk gelişimine başvuru yapabilir miyim? yan alan olarak diplomamda yazmıyor. teşekkür ederim.

teksT
Şef
25 Eylül 2012 01:19

Arkadaşlar tek. tasarımda ek ders kaybınız sınıf ve okul öncesine göre öğretmenliğine göre ayda ortalama 400-600 tl ki tek.tasarımda maaş karşılığını çok zor doldurursunuz(seçmeli derslere girme hakkı da verilmedi) ayrıca görevlendirme ihtimaliniz çok yüksek, yani 2. servis parası ödersiniz,ayrıca yaklaşık şuan 6 binden fazla sınıf öğretmeni alan değiştirdi il dışında bundada en az 4 bin değştirse 10 bin yapar bu yıl yaşanan olumsuzluklardan dolayı en az 8-10 bin sınıf öğretmenin emekli olması bekleniyor şaşmayın çünkü 2004 2005 ve 2006 da 3 yıl 12 bin dolayında sınıf öğretmeni emekli oldu ki 55 yaş üzeri 35 bin sınıf öğretmeni olduğu söyleniyor yani herkes alan değiştirirse bu derslere kim girecek ücretli öğretmen sayısında sınıf öğretmenliği yine 1. sırada 15 binle buda kalkınca ne olucak kim girecek bu derslere ayrıca tek.tasarımda ayda 500 tl kayıp 25-30 yıllık öğretmenlik hayatınız 150-200 milyar eder yani 1 ev parasından mahrum kalacaksınız.Biraz uzun oldu ama mantıklı düşünün ve söylediklerimi irdeleyin kendi hele bayanlar için sıkıntılı bir branş tek nden var oda maaş karşılığını dolmaması yüzünden bşka okullara gtmek

Toplam 20 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi