Editörler : E.Kayı Han
22 Mart 2006 03:30

DİYANETTEN MEB E GEÇİŞ İÇİN

Arkadaşlar meb e geçişin kriterleri ne bununla ilgili bilgisi olan var mı? hangi zamanlarda geçişi açıyolar?

Yiğitalp
Genel Müdür
22 Mart 2006 09:42

mebin naklen (kurumlararası öğretmen alımlarında, öğretmen olma şartlarınız tutuyorsa müracaat edebilirsiniz, belli bir zamanı yok, mebi takip edeceksiniz, en son geçen yıl mayısta kurumalararası alındı.

zabumabu
Aday Memur
22 Mart 2006 10:27

11-22temmuz 2005 tarihinde almışlar kardeş benimde haberim olmadı malesef.

kozina34
Aday Memur
22 Mart 2006 14:32

arkadaş her sene temmuz kpss yapıldıktan sonra öğretmen başvurularıyla kurumlararası geçiş için de başvuru alıyorlar. Ben de başvurdum fakat hizmet süresi yeterli olmadığından -ki bu süre en az 3 yıl- başvurum kabul edilmedi.Ha bu arada ankaraya gittim hususen fakat bu işte torpil olayı dönmüyor haberiniz ola denedim biliyorum

vesselam...

garizmatik
Kapalı
22 Mart 2006 14:52

kardeş milli eğitimin

kurumlar arası atamadaki kriteri hizmet yılı

2 yıldır başvuruyorum en son 2001 yılında göreve başlayanların çoğunluğu atandı.

2003 yılında (bizim dönemde) göreve başlayanlardan atanan olmadı.

bu duruma göre sen durumunu bilebilirsin.

gerekli belgeler:

1.kurumundan kurumlar arası atanmanda sakınca olmadığına dair yazı alıyorsun

2.son 3 yılını gösteren sicil notları

bunları bağlı bulunduğun il müftülüğü (diyanetteysen tabi)veriyor

nuveyba
Memur
28 Mart 2006 02:23

3 yıl görev yapmadan herhangi bir kurumdan meb e geçen kimse yokmu yani arkadaşlar. meb için özel birşey varmı bilmem ama diyanetten tarım bakanlığına üç yılını doldurmadan gecen kimseleri biliyorum. bu üç yıl işi sadece meb e mi has bi özellik.bunun bi çıkış yolu yok mu yaa? biri müjdeli bir haber verir inşallah:)

garizmatik
Kapalı
29 Mart 2006 06:31

nuveyba kardeş diyanetten başka bakanlığa tarım yada sağlık geçmek için yıl şartı falan yok torpil şartı var.

benim söylediğim öğretmen atamalarındaki kriterler idi.

başka bakanlıklar için ankarada baya uğraşman lazım.

Mirzade
Memur
02 Nisan 2006 11:36

bu yil kpss ile atamalar esnasında 160 kişi diyanetten mebe alınacak...

02 Nisan 2006 11:46

o 160 kadronun yarısını başvurupta gitmeyecek olan yanlız kendilerini düşünen vaiz,müftü veya başka diyanette görevli olan kişiler dolduracak.şahsıyetsiz kişiler,zevk için başvuruyorlar.öğretmenlik geldi de gitmedim diyorlar(bizzat kulaklarımla duydum)adiler başkalarının hakkını yedini düşünmüyorlar.

Yiğitalp
Genel Müdür
03 Nisan 2006 15:43

bu 160 nereden çıktı acba,kesin bilgimi?

izimir
Genel Müdür
03 Nisan 2006 16:00

DİYANET MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞINDAN DAHA İYİ DEĞİL Mİ.

mervan3
Aday Memur
03 Nisan 2006 16:06

arkadaşlar kurumlar arası atamalar da sayı alınacak kontenjanın %2 sidir.Sınavla kaç kişi alınacaksa yüzde iki kurumlar arası alınır.Asaletten sonra süre yoktur müracaat için.Müraccaatınızı yaparsınız.Tercihinizi yapar.O tercihlere göre atanırsınız.Bu süre sizin tercih ettiğiniz ili başka kimler tercih etti ona bağlı.İLİN KONTENJANI 5 OLSUN.TERCİH EDENLERE GÖRE O İLİN KONTENJANI DOĞAR. 10 YIL, 9 YIL,8YIL, 7YIL,6YIL,5 YIL GÖREVLİ OLANLAR ORALARI TERCİH EDERSE DOĞAL OLARAK SİZİNKİ 4 YILSA YERLEŞEMEZSİNİZ.Taki tercih dışında her yere giderim diyene kadar.Oralardada kontenjan dolmayan yer olursa 2 yılla bile atanırsınız

03 Nisan 2006 23:21

geçen sene temmuz ayında alınanlardan en son,4,5 seneyi dolduranlar alındı.arkadaş gitti.bu sene kaç sene olur bilmem.

newlover
Aday Memur
12 Haziran 2006 15:56

Bunada engel getirdiler.Bakalım nereye kadar.

fırat1979
Daire Başkanı
14 Haziran 2006 18:30

bekliyen çok bakalım hayırlısı

kandehlevi
Aday Memur
15 Haziran 2006 14:17

diyanet öyle bir şey yapmalı ki mazeretsiz bu kurumdan dışarı adım atılmamalı.sen basamak olarak kullan imamlığı. k.k.ö. liğini ondan sonra paçavra gibi salla kenara. nankörlük bu.yarası olan hicivde bulunsun.

narak
Aday Memur
15 Haziran 2006 16:28

kandehlevi,

"kedi yakalayamadığına mundar dermiş" ya seninkisi o hesap galiba, bırak imalı insanların eğitimleri ne paralel olarak daha iyi yerlere gidebiliyorlarsa gitsinler, onların diğer kurumlarda bulunmaları sana zarar değil fayda getirir. Şu anda bazı kurumlara gittiğinde .......gibi azarlandığını hatırla. Çekememezlik yapma,"kendin için istediğini, din kardeşin için de istemediğin sürece gerçek mümin olamazsın" unutma.

kandehlevi
Aday Memur
15 Haziran 2006 17:41

sayın tarak kardeşim yarası olan gocunsun demiştim. demekki senin yaran var. yaranın mahiyetini belirtseydin de ona göre sana malumat verirdim. neyse böylede kısmi olarak sana cevap vereceğim. bir kere sen benim statümü biliyormusunda bana bulamadığına mundar der yakıştırması yapıyorsun.ben biliyorum o imanlı insanları. bal gibi diyaneti küçümseyen insanlar. ve bunların çoğuda başarısız.ne hikmet değil miş. bal gibi nankörlük. sen de onlardan birisisin. sanki diyanet zemin de imanlı insan lar zirveye çıkmak için diyaneti kullanıyorlar. mseninkinden o çıkar.. ulan açtıracak şimdi ağzımı.

kandehlevi
Aday Memur
15 Haziran 2006 17:43

ulan kelimesi için özr dilerim. narak bey efendi.

maraşlı
Kapalı
15 Haziran 2006 20:03

arkadaşlar ben meslek lisesi mezunu(imam hatip degil)ilahiyatı bitirmiş formasyonuda olan biriyim. kurumlararasını kurumlara göre dagıtsalar. 15-20 yıllık imamlar ögretmenliğe geçiyor. ayıptır günahtır, babam yaşındakiler bile müracaat ediyorlar ve bazı arkadışların bahsettiği gibi gitmiyorlar, halbuki ihtisas yapacakları yer diyanet işleridir bu durum o kadar ayyuka çıktıki , yeni atanmış ögretmenlere ,yada hiç diyanete ugramamış,kişilereda imamliktan mı geçtin diyorlar, şimdiye kadar 2000den fazla imam öğretmenliği ğeçti.diger kurmlardan iseancak 5-6 kişi geçti. madem kimse budurumdan memnun degil yazık bu kontenjanıda ilk atamalara versinlerde onlardaiş sahibi olsun en çokta onların hakkı.

melis(
Aday Memur
15 Haziran 2006 22:24

bencede kandehlevi çok haklı imamlık boş gezenin bari imamlık yapayım dediği yer olmamalı öğretmen olmak isyiyorsan bekleyeceksin imamlık atlama tahtası değildir.

Toplam 26 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi