Editörler : ayşegül bgm

Kapalı
19 Ağustos 2011 11:27

Alt bölge tayiniyle ilgili sorular ve cevaplar

Son Sayfaya Ulaşmak İçin Tıklayınız...    

Sağlık Bakanlığında 'hizmet bölgesi' ve 'hizmet grubu' olmak üzere iki temel kavram vardır. Ülkemizdeki tüm iller 6 hizmet bölgesinde toplanmıştır. Genel Yönetmelikle hizmet bölgelerinde yapılacak değişiklikler bu Yönetmeliğe aynen yansıtılır.

Hizmet Grupları ise A, B, C ve D olmak üzere 4 grub altında toplanmıştır. Hizmet gruplarına dahil iller ise "personel dağılım cetveline göre" belirlenmektedir. Unvan ve branş bazında personel ihtiyacı karşılanan iller A'dan başlayıp D'ye kadar gruplandırılmıştır. Hizmet grupları ise her üç ayda bir yenilenerek Bakanlık İnternet sitesinde duyurulur ve birer örneği Müsteşarlık, Teftiş Kurulu Başkanlığı ile Personel Genel Müdürlüğünde 2 yıl süreyle muhafaza edilir.

Bölge Hizmet gruplarına göre üst bölgede çalışan personel alt bölgeye ?Tayin dönemlerini beklemeden ve Hizmet puanına gerek kalmadan? tayin isteme hakkına sahiptir.

Hangi Grupta Çalışan; Hangi Grubu tayin isteyebilecek?

Aynı hizmet bölgesinin A grubu illerinden B, C ve D hizmet grubu illere ve alt hizmet bölgelerinin bütün hizmet grubundaki illere
=
Aynı hizmet bölgesinin B grubu illerinden C ve D hizmet grubu illere ve alt hizmet bölgelerinin B, C ve D hizmet grubundaki illere
=
Aynı hizmet bölgesinin C grubu illerinden D hizmet grubu illere ve alt hizmet bölgelerinin C ve D hizmet grubundaki illere
=
D hizmet grubu illerden alt hizmet bölgelerinin D hizmet grubundaki illere

**

Personel Dağılım Cetvelinin uygun olması durumunda her zaman yapılabilir.

MADDE 26 ? (Başlığı ile birlikte değişik:RG-24/06/2006?26208)

İlgililerin talebi halinde aynı hizmet bölgesinin A grubu illerinden B, C ve D hizmet grubu illere ve alt hizmet bölgelerinin bütün hizmet grubundaki illere; aynı hizmet bölgesinin B hizmet grubu illerinden C ve D hizmet grubu illere ve alt hizmet bölgelerinin B, C ve D hizmet grubundaki illere; aynı hizmet bölgesinin C hizmet grubu illerden D hizmet grubu illere ve alt hizmet bölgelerinin C ve D hizmet grubundaki illere; D hizmet grubu illerden alt hizmet bölgelerinin D hizmet grubundaki illere Personel Dağılım Cetvelinin uygun olması durumunda her zaman yapılabilir.

Kendi unvan ve branşında A hizmet grubunda olmak koşuluyla Ankara, İstanbul ve İzmir illerinde görev yapan personelin gitmek istedikleri yerin doluluk oranı bulundukları yerden daha düşük olması kaydıyla bu ve diğer illere atamaları (Mülga ibare:RG-22/10/2009-27384) ? Personel Dağılım Cetveli ve kadro durumunun uygun olması hallerinde her zaman yapılabilir.

(Ek fıkra:RG-13/04/2007-26492) (Personel, bu madde doğrultusunda yılda en fazla bir defa atama talebinde bulunabilir.(

(Ek fıkra:RG-22/10/2009-27384) Personelin talebi halinde, il merkezinden ilçe, belde ve köylere; ilçe merkezinden belde ve köylere personel dağılım cetveli ve kadronun uygun olması hallerinde atama dönemine bağlı kalmaksızın atama yapılabilir.

(Ek fıkra:RG-22/10/2009-27384) Ancak tabip ve uzman tabipler; ilçe, belde ve köylerden 1, 2 ve 3 üncü hizmet bölgesinde bulunan il merkezlerine atanamaz.

özer10
Şube Müdürü
20 Ağustos 2011 12:01

arkadaşlar size 1 sorum olacak,bir arkadaşım hemşire ünvanlı 1.bölge C hizmet bölgesi bursa dan, 2.bölge B hizmet bölgesi balıkesir e alt bölge tayini istiyebilirmi cevaplarsanız memnun olurum,ben ısrarla söyledim isteyemezsin diye ama sicil kaleme dilekçesini vermiş ve yazı il e ordan bakanlığa gidecek,sizce bu dilekçeye ne cevap gelir,teşekkürler.........

ebemehtap
Aday Memur
20 Ağustos 2011 14:38

SUAN 2B DEYIM 4A BÖLGESINE GECEBILIRMIYIM

sepetyus
Müsteşar Yardımcısı
20 Ağustos 2011 18:55

hayır geçemezsiniz. hangi bölge olursa olsun hangi grupta çalışıyorsanız sizin grubunuz gibi "B" alt bölgelerin o gruplarına ve C-D gruplarına gidebilirsiniz.

sepetyus
Müsteşar Yardımcısı
20 Ağustos 2011 18:57

ASPİRİNS tayin isteyebilirsin. ama alt bölge tayinleri durdurulduğuna dair söylentiler var istersen müdürlüktn bilgi al.

ofsara
Aday Memur
22 Ağustos 2011 00:33

sayın doğrukaynak eylül dönemi kurum içi atama ile atanırsak atanır atanmaz hemen alt bölge tayini isteyebilirmiyiz yoksa bir yıl çalışmakmı gerekir teşekkürler?

sagtek03
Aday Memur
22 Ağustos 2011 09:25

evet "ofsara" nın sorusunun cevabını bende merak ediyorum..sayın doğrukaynak eylül dönemi kurum içi atama ile atanırsak atanır atanmaz hemen alt bölge tayini isteyebilirmiyiz yoksa bir yıl çalışmakmı gerekir teşekkürler?

sagtek03
Aday Memur
22 Ağustos 2011 13:55

Müracaat Sınırlamaları

MADDE 30- (Değişik:RG-24/06/2006?26208)

Bu Yönetmeliğin 14, 15, 16, 17, 22, 24, 26, 27 ve 29 uncu maddelerine göre atanan personel atandıkları ilde fiilen bir yıl çalışmadıkça başka bir yere atanma talebinde bulunamaz. Ancak bu personelin atanma talepleri bu Yönetmeliğin 19, 20, 21 ve 26 ncı maddeleri kapsamında ise, bu süre şartı aranmaz.

(Ek fıkra:RG-13/04/2007-26492) Bu Yönetmeliğin 16, 19, 20, 21 ve 26 ncı maddelerine göre atanmış olup atama kararlarını iptal ettirenler, mazeret durumlarında yeni bir değişiklik olmadığı sürece bir yıl süre ile atama talebinde bulunamazlar.

(Ek fıkra:RG-21/5/2011-27940) Naklen atama talebinde bulunacak personel aynı anda sadece bir hukuki sebebe dayanarak talepte bulunabilir. Yapılan bir atama talebi sonuçlanmadan yeniden başka bir sebebe dayanarak başvuru yapılabilmesi için önceki talebin geri alınması şarttır.

leon50
Memur
22 Ağustos 2011 14:13

2.bölge c grubundan 5.bölge a grubuna alt bölgede tayin oluyormu.kısaca 2c den 3-4-5 .bölgelerin c ve d sinemi sadece yoksa alt bölgem olduğunda a ve b gruplarınada istenebiliyormu

mavi@
Şube Müdürü
22 Ağustos 2011 14:17

arkadslar ayrıca aklınızda olsun alt böle tayini isteyenler şu aşağıdaki maddeye göre kurum içi atamaya başvuramaz.

(Ek fıkra:RG-21/5/2011-27940) Naklen atama talebinde bulunacak personel aynı anda sadece bir hukuki sebebe dayanarak talepte bulunabilir. Yapılan bir atama talebi sonuçlanmadan yeniden başka bir sebebe dayanarak başvuru yapılabilmesi için önceki talebin geri alınması şarttır.

Yamuluyorsam düzeltin..

sepetyus
Müsteşar Yardımcısı
22 Ağustos 2011 15:17

her ne olursa olsun C grubundan B ve A grubuna gidemezsin. Sadece C ve D gruplarına gidebilirsin

siirtli278
Aday Memur
22 Ağustos 2011 17:07

arkadaşlar ben vhki memuru olarak batmana yeni atandım. 6d bölgesi diyor benim geçmek istediğim il ise siirt oda 6d bölgesi bakabilirmisiniz geçebilir miyim acaba

6. BÖLGE İLLER

D GRUBU

BİTLİS

BATMAN

AĞRI

SİİRT

HAKKARİ

MUŞ

ARDAHAN

şeklinde sıralanıyor acaba siirtte geçebilirmiyim bilgisi olan varsa ve yazarsa çok sevinirim. şimdiden tüm cvp verecek arkadaşlara tşk ederim. iyi günler.

siirtli278
Aday Memur
22 Ağustos 2011 17:26

arkadaşlar ben yanlışlıkla biyoloğu yazmışım. vhki ni görmedim bölgeler listesinde bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

vhki acaba TOPLUM SAĞLIĞI TEKNİSYENİ / SAĞLIK TEKNİKERİ (BRANŞSIZ) / SAĞLIK TEKNİSYENİ (BRANŞSIZ) listesine mi dahil oluyor?

esmasen
Aday Memur
22 Ağustos 2011 18:37

arakdaşlar merhaba. yeni 657 olan eski 4bliyim. şimdi şubatta iş başı yaptım. bulunduğum il 1. bölge b grubu. gitmek istediğim yer 4. bölge d grubu. gitme şansım nedir herhangi bir engel var mıdır? bilen varsa şimdiden teşk. ederim.

uygur_71
Memur
22 Ağustos 2011 19:17

herhangi bir engel yoktur. 1B DEN 1C-1D-2B-2C-2D-3B-3C-3D-4B-4C-4D-5B-5C-5D-6B-6C-6D OLUR. arkadaşlar biraz formu takip edelim önceki başlıkları tekrar tekrar açmayalım ve biraz araştıralım haklarımızı anlayalım, saygılar.

TIBBİ SEKRETER01
Şube Müdürü
22 Ağustos 2011 19:19

1. bölge b grubundan 4.bölge d grubuna gidersiniz....sorun olmaz...

esmasen
Aday Memur
22 Ağustos 2011 20:08

arkadaşlar yani 1 yıl doldurma şartı yok değil mi?

23 Ağustos 2011 09:05

1a dan 5 a ya geçiş kolay olur mu acil yardım

anıl0986
Şef
23 Ağustos 2011 09:17

b en hem alt bölge dilekçesini yolladım hem de kurum için dilekçesini göndercem hangisi olursa diyorum ya ikisini de iptal edecekler görecem günümü :))))

selenrad
Şef
23 Ağustos 2011 16:39

arkadaşlar bu at bölgelere nerden bakılıyor.. tam listesini gönderebilecek bri var mı acaba?

selenrad
Şef
23 Ağustos 2011 16:50

teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için..

Toplam 410 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi