Editörler : E.Kayı Han
24 Şubat 2011 22:41

İstinaf Mahkemeleri

Arkadaşlar, İstinaf Mahkemelerinde çalışacak olan personel neye göre seçilecek bilgisi olan paylaşırsa sevinirim. Şimdiden teşekkürler..

24 Şubat 2011 23:19

Milliyetin haberinde şu şekilde yazıyor.

10 Ocak 2011

Yargıtay Başkanı Osman Gerçeker?in ?Tek çare? olarak değerlendirdiği istinaf mahkemeleri 9 ilde kurulacak. Bugüne kadar üç mahkeme için yeni bina yapılırken, personel eğitimleri de sürüyor. Ayrıca 9 mahkemenin aynı anda faaliyete geçirilmesi planlandığı için tüm binaların eksikliklerinin giderilmesi bekleniyor.

Personel eğitimleri sürüyor denilmiş ama katip olarak eğitim gören personel olsaydı sanırım haberimiz olurdu birde bu yılki adli yılda açılacakmış personeli nasıl eğitecekler bilmiyorum çok sıkıntı ve karmaşa yaşanacak bir anda büyük bir dosya yığılması olacak gibime geliyor

asil-bey
Şef
24 Şubat 2011 23:27

2 yıl önce istinaf mahkemeleri için kurs verildi bazı katip arkadaşları. Biz mülhakat adliye olduğumuz için haberimiz olmadı o ayrı bi mesele. Acaba bu kursa katılan arkadaşlardan mı alınacak, yoksa başka bir türlü mü merak ediyorum. Gönderdiğiniz haberi bende gördüm, zaten personel ile ilgili başka bir haber yok.

furmis
Aday Memur
25 Şubat 2011 01:58

kurs gören katipler ve normal adliyelerden istinaf mahkemelerine aktarılacak olan katiplerin sayısı istinaf mahkemelerinin ihtiyacını karşılamaya yetmez.

ya yeni sınav açıcaklar ya da şubat başında yapılan alımlarda yedek olanlardan bu ihtiyacı karşılayacaklar diye tahmin ediyorum.

Adalet_Nerde
Memur
25 Şubat 2011 12:43

İstinaf Mahkemeleri katipleri ve müdürleri seçilmiş ve eğitimlere bir yıl öncesinden başlanmıştır , ayrıca geçen sene ve bu sene alınan kadrolu tüm personel İstinaf Mahkemeleri için seçilmiştir , geçen hafta itibariyle İstinaf Mahkemelerinde görevli olucak Hakim ve Savcılarda görevlendirilmeye başlanmıştır .. Yedeklerle falan ilgisi yoktur şuanda ilerde ihtiyaç anında duyulsa bile mevcut personelden İstinafa görevlendirilir , boşalan Adli Yargı Adliyelerinede yeni sınav açılır .. Bilgilerinize ...

kisacayd27
Şube Müdürü
25 Şubat 2011 18:41

Mayıs ayında tahminimce 3000 falan katip daha alınır.

İstinaflara eski ve bilgili katipleri verirler.Boş kalan Adli Yargıya da yeni alımlar olur.

asil-bey
Şef
25 Şubat 2011 22:35

Sayın adalet_nerede?, yorumunuz tahmine mi dayalı yoksa kaynak var mı? varsa kaynağı gösterebilir misin? birçok kişi merak ediyor. şimdiden teşekkür ederim..

samsunlu_fb
Kapalı
26 Şubat 2011 13:57

zaten bu alımda aslında istinaf mahkemeleri içinde alım yapılmıştır dikkatle bakarsanız bölge adliye mahkemelerine belirtilen 9 ilde katip kadrosu verilmiştir mayıs alımı sırf istinaf mahkemesi için yapılmaz nedeni belli bu şubat alımında zaten alım yapıldı!

Adalet_Nerde
Memur
04 Mart 2011 13:05

Asil-Bey

kaynak Adliye Tarihinin ta kendisidir , Adliye sınav tarihinde hiç bir zaman yedekler tekrar çağırılmadığı gün gibi aşikardır buda kaynaktır .. Başka kaynağa ihtiyaç yoktur .. Yedeğin anlamıda asilden kazananlardan bakanlıktan kabul edilmeyenlerin yerine sıradan çağırılır .. Ama alım olursa başka insanların hak kaybına uğramaması için yeni sınav açılır ve herkes eşit şartlarda yeniden sınava girer .. Yeni alımlar herkes içindir herkesin hakkı vardır mantık budur ..

asil-bey
Şef
12 Mart 2011 12:24

Syn, Adalet_nerede? Kaynağınız var mı diye sorarken, yedeklerle ilgili konuda demedim. En başka istinaf mahkemelerinde çalışacak katip ve müdürler belli..... diye yazmışsınız, bu hususta sordum.

ben_ve_sen_
Yasaklı
13 Mart 2011 22:50

ben sana bimerden bana gelen mesajı özetliyim: bu mahkemeler faaliyete geçtiğinde ilk olarak buralara açıktan atama yoluyla alınanların ataması yapılacak, ardından talepler değerlendirilecektir.(talepte bulunanların seminer görüp görmemesi hususu göz önünde bulundurulur tabi)

ant_katibe07
Kapalı
14 Mart 2011 00:13

acaba sözleşmeli katiplerden de alım olur mu ki :(

samsunlu_fb
Kapalı
14 Mart 2011 06:37

Sözleşmeli bugün olmasa yarın olur sonuçta kadrolu alımları ortada yarın o işi yetiştirecek elemanlar nasıl bulunacak ayrıca şubat 2011 de bursa istinafa 5 kadrolu,23 sözleşmeli kontenjanı vardı bimer i arayan arkadaşa bakarsak bu 28 kişi istinaf personeli olacak,ayrıca merkez adliyelerden istinaf personelleri temin edilecek bence temin edilenler işi bilen kadrolular olabilir!

papatyacicegi
Aday Memur
17 Mart 2011 19:00

arkadaşlar istinaf katibi olarak alınanlar kesinmi Bölge Adliyesine gececek? komisyonunn istinaf listesini değiştirme olanagı varmı bilgisi olan varsa paylaşsın şimdiden tşkler

zoltar
Yasaklı
18 Mart 2011 18:20

hiç birşey net değil arkadaşlar, kesin konuşanları anlam veremiyorum, yok müdürler katipleri bellimiş, yahu ortada daha istinaf mahkemesi yok, bir durum bakalım, yer belli olmadan kişiler bellimiş;) güldürmeyin milleti

destina32
Aday Memur
01 Nisan 2011 13:37

arkadaşlar bir istinaf katibi olarak meraklarınızı gidereyim. gayet net ve kesin konuşuyorum. istinaf katip ve müdürleri belli sadece hakim ve savcılar eksik onlar da haziranda açılacak. ha tekrar istinaflara bi atama yapılır mı bilemiyorum bence elde olanlar yeter. istinaflar için 3 dönem katip alımı yapıldı. sözleşmelilerden önceki 3 dönem istinaf katipleri alındı. bilginize

samsunlu_fb
Kapalı
01 Nisan 2011 18:49

Bende istinafta çalışmak istiyorum ilk tercihim istinaf mahkemesi oldu..sözleşmeli kazandım Q klavyeyim bakalım mayısta belli olcak..merak ettiğim çalışma koşulları,maaşı,işleyişi nasıl olacak..ben bursadayım sanırım yeni adli yıla başlayacak gibi

samsunlu_fb
Kapalı
02 Nisan 2011 12:30

?

sabır taşı 8
Şube Müdürü
02 Nisan 2011 16:46

2009 kadrolu katibi olarak istinaf eğitimini bakanlıkta 2 gün aldık zaten işe alınırken istinaf katibi olarak alınmışız 2-3 yıldaki kadroluların hepsi istinafa geçecek sözleşmeliler istinafa alınmayacak denmişti bize

samsunlu_fb
Kapalı
02 Nisan 2011 17:17

Ama bu yıl bursa sözleşmelide 23 tane bölge adliye mahkemesi yazıyordu sanırım bu alım ilk defa sözleşmeli alınıyor istinafa,diğer sorduğum sorular hakkında fikriniz var mı?

Toplam 19 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi