Editörler : oto-danisman-expert
05 Mart 2010 20:48

Peugeot Partner Adventure Origin

merhaba arkadaşlar,

peugeot partner adventure origin diye bir araç şu an 32,000 e satılmakta. bu aracı kampanya da buldum ve 25,000 liraya falan alabiliyorum.

bu aracı bilenler var mı? ben pek görmedim partner in bu versiyonunu sizlerden yardım isteyeyim dedim. fiyat-araç kıyaslaması nasıl, partner origin iyi mi?

bir de biz bu aracı yeri geldikçe dağda, bayırda kullanıcaz buraların şartlarına uygun mudur, yoksa ufak darbelerde takılıp kalır mı?

uglykidjoe
Müsteşar
05 Mart 2010 21:02

Yeni kasa değil sanırım.Eski kasa olarak arazi yeteneği sadece bi çeşit kilitli diferansiyelden geliyor. Yani çamurda falan biraz daha iyidir. Ama normal Partner'e göre çok da bir fark yok. Öyle 4x4 randımanı beklemeyin. Bende düz panelvan olarak vardı bi ara. Olmadık yollara girdim. İşimi gördü.

Ama yeni kasa değilse bence değmez. Çok fark var arada. 25 de iyi ama...

Powersaved
Yasaklı
05 Mart 2010 21:20

2000 motor 90 Hp... 25 e aldım aha satayım deseniz 17-18e müşteri bulamassınız, bence o fiyata ikinci el caddy yada connect alın daha iyi... Hiç bulaşmayın derim, vergisi de 2000 motor olduğundan canınızı yakar..

a_sayko
Aday Memur
06 Mart 2010 00:04

arkadaşlar bu araç 1.6 hdı 90 bg olarak geçiyor. böyle bir araç aklımızda hiç yoktu herkes gibi bizde doblo connect bakıyoduk ama sıfır ı 25 e bulunca cazip geldi bize

06 Mart 2010 00:25

Konforu doblodan çok çok iyidir hocam ikinci eli doblo gibi olmsada sizi çok fazla üzmez yeter ki arabanıa temiz bakın ikinci eli en yüksek fiyata satarsınız alıcısı olur.Doblo kazık gibi geliyor bana çok sallıyor.

kaymakçı
Şube Müdürü
06 Mart 2010 08:48

güzel araba bende aldım ama imkanim olsaydı partner tepe alırdım seninde yerinde olsam üzerine biraz daha para katar tepe alırdım

ahmethaşim
Yasaklı
06 Mart 2010 13:52

Pejo sorunludur.Benden söylemesi....

SKODA PİCK-UP ALIN;RAHAT EDİN....

nerdennereye
Daire Başkanı
06 Mart 2010 19:14

skoda pick up lar sorunludur,benden söylemesi...

06 Mart 2010 19:24

Bizim camcılık yapan bir öğretmen abimiz cam taşımak için kullanıyor skoda pik up:)

Ha Skoda pik up ha BMC levent pik up:)))

a_sayko
Aday Memur
07 Mart 2010 16:49

ne pick up ı arkadaşlar böyle bir şeyi hiç düşünmedim gerek de yok zatn.

kaymakçı
Şube Müdürü
07 Mart 2010 19:58

bende kamyon alacaktım ama skoda markanın kamyonu yok muş kamyon almıcam vazgectim skodanın bisikletini almaya karar verdim nede olsa ww nin yan sanayisi niteliğinde bi marka

Egeli_Bozkurt
Aday Memur
14 Ağustos 2012 00:21

Ağustos 2012'de bu aracı almak nasip oldu. Doblo classic 1.3 multijet safeline ile partner origin adventure arasında kararsız kalmıştım. Ama sonunda adventurede karar kıldım, iyiki de öyle yapmışım. Doblonun bundan bir fazlası yolcu hava yastığı olması. Fiyat olarak ikisi de aynı (ağustos 2012 itibariyle liste fiyatları: doblo safeline 33.410, partner origin adventure 33.350). Ancak daha önce dobloya binmiş biri olarak partnerin daha fazla artılarının olduğunu gördüm. Öncelikle daha konforlu, çünkü arka tekerler doblo gibi makaslı değil amörtisörlü, motoru çok güçlü, özellikle tork değeri 215 nm, doblonun torku 190 nm. Bastın mı koltuğa yapıştırıyor, performans ve konfor çok iyi, tabi bir ticari araç performansına göre bunu söylüyorum. Yakıtı da bu motora göre gayet ekonomik, şehir dışı 180 kuruş. Ha neymiş tutulmuyormuş, tutulmazsa tutulmasın. Temiz bindikten sonra satılır Allah'ın izniyle. Daha önce spring vardı elimde. 8 yıl bindim. Bütün bakımlarını aksatmadan yaptırdım, her yıl yaza girerken kendim cilasını attım. Satarken de çok rahat sattım. İşin özü bu partner origin hem tip olarak (tabi bu göreceli), hem de diğer yönlerden çok hoşuma gitti. Düşünen arkadaşlara tavsiye edilir. Ha para olsa keşke caddy alabilsek. Ama 43 bin lira fiyatı var, ben bu aracı 32 bine aldım arada 11 bin fark. Rabbim herkese kazasız belasız yolculuklar nasip etsin. Ayrıca herkese trafik kurallarına uyup insan hak ve hukukuna saygılı olmayı nasip etsin inşallah.

fullsoldier
Şube Müdürü
14 Ağustos 2012 01:03

güncel bilgi açısından iyi olmuş ama 2 senelik konu hortlamış...

Toplam 12 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi