Editörler : supporters.
«878889909192939495969798»
25 Aralık 2013 07:45

Arkadaşlar gözde sarı nickli arkadaş foruma msj yollamakta sorun yaşadığı için özel mesaj olarak bazı bilgiler yollamış ve paylaşmamı rica etmiş. Kendisine teşşekür ediyorum ve yazdığı mesajı aynen kopyalıyorum:

Göç idaresi

Arkadaşlar ben de pztesi günü iletişimden girdim bilgisayar hata veriyor yorum yapamıyorum o yüzden geç yazıyorum

bana da unesco hangi yılı Atatürk yılı ilan etmiştir' unicefin açılımı nedir, bilgisayar ve telefon işletim sistemleri nelerdir, 2 tane yabancılar kanunundan sordular ne sordular demeyin çünkü kitap ellerind rastgele soruyorlar, kanuna iyi çalışın heryerinden sorabilirler bir de yüzeysel değildi uluslararası koruma kanunu hangi halde iptal edilir diğeride insan ticareti ile ilgili ama am hatırlamıyorum bir de iletişimle ilgili akademik soru mc luhan bumerang teoremi sıcak soğuk araçlar sordular

içerideki ortam beklediğimden daha sıcaktı , kasıntı bir ortam yoktu,boşuna heyecan yapmışm bile dedim, kuruldakiler gayet kibar ve her sorunun arkasından bilseniz de bilemeseniz de teşekkür ediyorlar, ukala bir durum ya da sizi sinirlendirmeye çalışan bir üye yok, zaten 1 genel müdür 3 daire başkanı 1 tane de akademisyen var kurulda

ben çok heyecan yaptım siz yapmayın dediğim gibi kuruldakiler sizi germiyor sadece güncel sorularsizi geriyor

herkese başarılar

gözde sarı

sondan birinci
Aday Memur
25 Aralık 2013 09:50

Ben de dün mülakata girdim. Kanunu dikkatle okumanızı öneririm. Mutlaka kanundan soru soruyorlar. Diğer sorular için, özellikle genel kültür soruları için fazla yapacak bi şey yok. Forumda genel kültür sorularını gördüğümde komisyondan biraz çekinmiştim; ama gayet kibarlardı.

iktisatçı-sukru
Aday Memur
25 Aralık 2013 10:51

sana ne sordular kardeşim genel kültürden ve kanundan?? bilgilerin için gerçekten çok teşekkürler

sondan birinci, 10 yıl önce

Ben de dün mülakata girdim. Kanunu dikkatle okumanızı öneririm. Mutlaka kanundan soru soruyorlar. Diğer sorular için, özellikle genel kültür soruları için fazla yapacak bi şey yok. Forumda genel kültür sorularını gördüğümde komisyondan biraz çekinmiştim; ama gayet kibarlardı.

1453 kartalları
Aday Memur
25 Aralık 2013 13:30

sa.arkadaşlar 25.12 de girdim mülakata.orda tanıdığım 2 karslı ve 1 malatyalı arkadaşa da burdan selam olsun.sorulara gelince siber saldırı nedir,göç kanununun tam ismi ve numarası,bağdat paktı,sky-picot anlaşması,balfour deklarasyonu,göç kanununun ilk maddesi,anayasada geçen yüksek mahkemeler,daha önce yurtdışında bulundun mu,en son yapılan uluslararası anlaşmanın tam ismi.... hatırladıklarım bunlar.uluslararası mezunuyum.dil ne kadar biliyon......alandan kesinlikle çıkmadı.bir de yabancı nedir, çokkültürlülük nedir diye sordular.olaylara olaylar :))))herkese basarılar

1453 kartalları
Aday Memur
25 Aralık 2013 13:33

sorulara çok net yanıt verdim.biliyorsam net söyledim bilmiyorsam fikrim yok dedim.

kısmet0123654
Aday Memur
25 Aralık 2013 15:27

soru paylaşan arkadaşlar çok teşekkürler. forumu takip eden herkes soruları yazabilir mi?

kısmet0123654
Aday Memur
25 Aralık 2013 15:30

gruplar aynı değil zaten rakip değiliz ama bir fikir oluyor insana :)

impossibletrinity
Aday Memur
25 Aralık 2013 18:27

arkadaşlar bende bugün girdim uluslardan. 5 kişi var ve hepsi birer soru soruyor en az. kanundan sürekli komisyonları sordular bana, başbakan görev ve yetkileri diye bir soru geldi, monroe doktrini birde güney amerikadaki bir olayı sordular. son okuduğun kitap ne dediler . başka bir arkadsa meclis arastırmasını sormuşlar. başarılar

25 Aralık 2013 19:48

Ben de bugün girdim. İzlenimlerim olumlu yönde. Komisyon üyeleri gayet kibardı. Ortamda gergin değil rahat ama meseafeli bir hava vardı. Ama kesinlikle strese girip kasılacak bir durum yoktu. Benim mülakatım 15 dk kadar sürdü. Hiç durmadan soru soruldu. İlk önce kendimi tanıtmamı istediler. Yabancı dil ve yurtdışı deneyimi bana da soruldu. İkinci dilim var ve bunun avantaj olduğunu hissettim. Ayrıca yurtdışında da bulunmuştum bunları da not aldıklarını fark ettim.

Sorulara gelince, güvenlikle ilgili alan sorusu, yumuşak güç, gensoru, en uzun cumhurbaşkanlığı yapan kimdir, teknoloji ile ilgilenir misiniz, takip ettğiniz bilim dergisi var mı, gittiğim yabancı ülke ile ilgili yorum ve edebiyat sorusu:), yukk'tan bir iki soru soruldu.

Herkese içten başarılar diliyorum. Burayı takip edip de ser verip sır vermeyen arkadaşlara da selam olsun. Bir sürü rakip elediler tebrikler!

plusplus
Şube Müdürü
25 Aralık 2013 19:58

bende erasmus kapsaminda portekiz e gitmistim bu faydali olur mu. il goc mulakati icin sormak istedim

FeritÇakmaktaş, 10 yıl önce

Ben de bugün girdim. İzlenimlerim olumlu yönde. Komisyon üyeleri gayet kibardı. Ortamda gergin değil rahat ama meseafeli bir hava vardı. Ama kesinlikle strese girip kasılacak bir durum yoktu. Benim mülakatım 15 dk kadar sürdü. Hiç durmadan soru soruldu. İlk önce kendimi tanıtmamı istediler. Yabancı dil ve yurtdışı deneyimi bana da soruldu. İkinci dilim var ve bunun avantaj olduğunu hissettim. Ayrıca yurtdışında da bulunmuştum bunları da not aldıklarını fark ettim.

Sorulara gelince, güvenlikle ilgili alan sorusu, yumuşak güç, gensoru, en uzun cumhurbaşkanlığı yapan kimdir, teknoloji ile ilgilenir misiniz, takip ettğiniz bilim dergisi var mı, gittiğim yabancı ülke ile ilgili yorum ve edebiyat sorusu:), yukk'tan bir iki soru soruldu.

Herkese içten başarılar diliyorum. Burayı takip edip de ser verip sır vermeyen arkadaşlara da selam olsun. Bir sürü rakip elediler tebrikler!

cerentekin
Kapalı
25 Aralık 2013 20:05

Kesinlikle olur

plusplus, 10 yıl önce

bende erasmus kapsaminda portekiz e gitmistim bu faydali olur mu. il goc mulakati icin sormak istedim

kpssyenisi
Aday Memur
25 Aralık 2013 20:33

Dün girdim mülakata, önce kendini tanıt faslı ve yabancı dil bilgileri soruldu. Sonra akademisyen olduğunu tahmin ettiğim üye demokratik toplum teorisi, büyük ortadoğu projesi, soft power, siyonizm gibi bölüm soruları sordu. Sonrakiler kanundan ve genel sorular sordular. Göç politikaları kurulunun katılımcıları, menşe ülke bilgisini kimden alırız, göç yönünden ülkeler kaça ayrılır açıkla, unicef açılımı, cumhurbaşkanının yasamaya ilişkin görevleri, e-devlet nedir nasıl kullanılır nelerden yararlanılır, 2001 şubat krizinin nedenleri gibi sorular sordular.

Müthiş heyecanlandım kimse de beni rahatlatmadı :)

fgk7
Aday Memur
25 Aralık 2013 20:42

Benim tek yurtdışı deneyimim ingiltere premier lig maçları :)

codeblue
Kapalı
25 Aralık 2013 20:54

arkadaşım yazdıkların için çok teşekkür ederiz, sorulan mülakat sorularını bazı arkadaşların devlet sırrı olarak görüp buraya yazmamasını anlayamıyorum, bu konuda durum çok açık, mülakat il göçteki gibi herkesin tek grup sayıldığı şekilde olmuş olsaydı bi nebze anlardım bu endişeyi ancak herkes branşlarına göre bulunduğu gruba göre mülakata giriyor zaten...tekrar teşekkür ederm, inşallah hakkında hayırlısı olur...

FeritÇakmaktaş, 10 yıl önce

codeblue
Kapalı
25 Aralık 2013 20:58

erasmus kapsamında ben de italyaya gittim, bunu özgeçmişe yazdım ve bu mülakatta bununla ilgili de soru gelmesini bekliyorum aslında, il göç için özgeçmişte erasmus tecrübene yer verebilirsin, mülakatta konu açmak ve sorular öncesinde heyecanını yenmek için bu bir fırsat olabilir,başarılar dilerim

plusplus, 10 yıl önce

plusplus
Şube Müdürü
25 Aralık 2013 21:07

yazdim ama insallah dikkate alinir bir kac kamu kurumda da staj yapmistim rekabet kurumu merkez bankasi gibi onlari da yazdim insallah bunlari konusmakla gecer sadece vakit :)) mulakat anlarını paylasan arkadaslar gercekten allah kolayliklar versin ben sizin yazdiklarinizi okurken bu sorular bana sorulsa ne cevap verirdim diye düşünüyorum aklima tek bir kelime dahi gelmiyor :) allah yarimcimiz olsun

codeblue, 10 yıl önce

erasmus kapsamında ben de italyaya gittim, bunu özgeçmişe yazdım ve bu mülakatta bununla ilgili de soru gelmesini bekliyorum aslında, il göç için özgeçmişte erasmus tecrübene yer verebilirsin, mülakatta konu açmak ve sorular öncesinde heyecanını yenmek için bu bir fırsat olabilir,başarılar dilerim

plusplus
Şube Müdürü
25 Aralık 2013 21:09

bölümünüz nedir acaba. soft power i ilk kez duyuyorum da :)

kpssyenisi, 10 yıl önce

Dün girdim mülakata, önce kendini tanıt faslı ve yabancı dil bilgileri soruldu. Sonra akademisyen olduğunu tahmin ettiğim üye demokratik toplum teorisi, büyük ortadoğu projesi, soft power, siyonizm gibi bölüm soruları sordu. Sonrakiler kanundan ve genel sorular sordular. Göç politikaları kurulunun katılımcıları, menşe ülke bilgisini kimden alırız, göç yönünden ülkeler kaça ayrılır açıkla, unicef açılımı, cumhurbaşkanının yasamaya ilişkin görevleri, e-devlet nedir nasıl kullanılır nelerden yararlanılır, 2001 şubat krizinin nedenleri gibi sorular sordular.

Müthiş heyecanlandım kimse de beni rahatlatmadı :)

kpssyenisi
Aday Memur
25 Aralık 2013 21:23

uluslararası ilişkiler. yumuşak güç yani belki böyle duymuşsunuzdur

plusplus
Şube Müdürü
25 Aralık 2013 21:25

ben maliye mezunuyum hic duymamistim daha once Teşekkürler paylasiminiz icin allah gonlunuze gore versin inşallah :)

kpssyenisi, 10 yıl önce

uluslararası ilişkiler. yumuşak güç yani belki böyle duymuşsunuzdur

25 Aralık 2013 21:29

Bence kesinlikle faydası olur. Yalnız gittiğiniz ülke ile ilgili gelebilecek sorulara hazırlıklı olun. Bana şöyle geldi, bakalım gitmiş laylaylom gelmiş mi gözlemlemiş mi? Bunu irdeleyen sorular sordular. Ki benim bilgi sorularından ziyade daha önem atfedileceğine inandığım sorular bunlardı. Zira yorum, analiz, kıyaslama gerektiriyor yanıtlamak.

Hiçbir niteliğinizi ya bu da önemli değildir ki diye söylememezlik etmeyin. Kendinize güvendiğiniz her özelliğinizi dile getirin derim. Kolay gelsin.

plusplus, 10 yıl önce

Toplam 2867 mesaj
«878889909192939495969798»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi