Editörler : Pangaea
«787980818283848586878889»

veteriner0990
Aday Memur
07 Eylül 2017 18:23

Konu bitiminde tekrar daha mantikli bencede,not almayida vidyo ders notu aldim onun ustune ekleme yapicam onemli yerleri

dmlcem, 7 yıl önce

Aynen benim de napsam bilemedim o zaman her konu bitiminden sonra bastan tüm konulari okuyarak tekrar ederek mi gitsek.ben her ders icin yazarak da calismayi planliyorum

veteriner0990
Aday Memur
07 Eylül 2017 18:24

Son aylarda guncel konu kitaplari cikiyomus onlardan al bence suan icin cok erken guncele

85burak85, 7 yıl önce

Tesekkur ederim guncel konular icin oneriniz var mi ?

neişolsa
Aday Memur
07 Eylül 2017 18:33

Herkese kolaylıklar dilerim

Hasbelkader başarılı olmuş biri olarak nacizane fikirlerimi belirtmek isterim

Şu surecte forumda dolaşan arkadaslar erken startını verdi yada verecek ,zaten kimse geriye dönük okumaz 50 kere yıl içinde sorulacak aynı sorular kısa kısa tavsiyelerde bulunayım sizlere. Vakti bol arkadaşlarım için hayrına yazıyorum

DERS ÇALIŞMA dershaneye giden de gitmeye n de video ders izlesin giden eksik olduğunu düşündüğü konuları gitmeyense defter ile not tutarak tüm videoları atlamadan izlesin.

Dershaneye giden arkadaşlar derste A4 e yazsın evde renkli kalemlerle (evet evet renk reknk homofobik olmayın beyler zafere giden yolda herşey mübah 😅) güzel defter tutsun (çift tekrar akılda kalıcı olur )

Bilmediğiniz soruları tartışabileceğiniz bi WhatsApp grubunuz olsun ama 5-6 tane aktif kullanıcı sayısı ideal foruma çevirip veryansıncılarla uğraşmayın konu dışı muhabbette 5 dkdan fazla döndürmeyin birbirine yavşıyacak flortleşecekler özelden konuşsun.tanidik insan varsa onlarla kurun grubu tanımadıklarınız moral bozacak şekilde atar tutar yok şu ders bu sene efsane zor olacak yok efendim 7 ay önce konuları bitirdim günde 3 deneme artı 500 so ru çözüyorum falan filan .

neişolsa
Aday Memur
07 Eylül 2017 18:47

Ders ders kaynak ve çalışma

Türkçe çıkmış ales soruları ve uzman kariyer dilbilgisi için aşırıya kaçmadan KPSS kaynaklarının çoğu iyidir video ders sonra soru .sözelmantığı da kitaplardan öğrenmeye çalışmayın direk video ders Aker kartal başarılıdır.

Matematik uzman kariyer öğreten matematik (orta ve alt seviye ) ALES soruları ( üst seviye)

Tarih video ders Ramazan Yetgin konu anlatım tarihin pusulası (güncel olanı sürekli yayın evi değiştiriyor ) yazarak bı kartona Osmanlı devleti ve sonrası için kronoloji çıkartın hayvan gibi ise yarıyor uğraştırıcıdır araları boşluklu olsun küçük hatırlatma notları sığsın . Yazarak çalışın . Yapışkan kağıtlardan alın eser ve ilk türk devletleri hakkındaki kelimeleri onlara yazın yapistirin güzel bir sözlüğünüz olsun duvarda (tüm kültür medeniyetlerde iş yapar ) soru bankası ve coğrafya vatandaşlık bı sonraki gönderimde :)

2018kpsss
Şube Müdürü
07 Eylül 2017 18:47

En mantıklısı yazarsk çalışmak bence tarihe akılda daha çok kalıyor

neişolsa
Aday Memur
07 Eylül 2017 19:08

Tarih soru bankası pusula ve benim hocam baş ucu kitabiniz olsun bunların dışında data yediiklim ihtiyaç pagem beyazkalem den birinin soru bankası ( soru bankası setiniz varsa muhakkak tarihini bitirin yıllardır aynı şeyleri basıyorlar eskiye döndü ÖSYM yorum soruları da bolca mevcut bu kitaplarda )

Coğrafya video ders ve bolca içi boş harita bastırın renkli kalemlerle yazın ( Google da Türkiye nehirler haritası goller dağlar filan dilsiz olsun ama kendiniz doldurun ki aklınızda kalsın ) soru için Kemal Arslan doktrin , yargı yediiklim vs bilindik soru bankası setinizdeki coğrafya soruları ideal kivamdadır (yıllardır zorlamiyorlar coğrafyayi çok abartiya kacmayin zorlay ıcı isteyen seti dışında para verip Kemal Arslan alsın )

Vatandaşlık setlerin üzerine çıkmayın(setiniz güncel olsun ama değilse 2018 bı vatandaşlık alın en çok konu eklenen çıkarılan ders bu )uzman kariyer seçilmiş var konu anlatımı gibi cozumler çok detaylı çıkmış sorulardan seçmeler onu edinin . Yediiklimin konu anlatımı iyiydi. detayda bogulmayin dondurup döndürüp aynı şeyleri soruyorlar çıkmış soruları iyi inceleyin güncel kitaplarda Zaten o sene bu doğruydu ama şuan su sekilde değişiklik oldu diye yazar çözümünde

imalatmuh84
Memur
07 Eylül 2017 19:11

o zaman bol bol makale okumak gerek, nette araştırdığım kadarıyla herkes bunu önermiş, çok tşkler

DuruladımÇıkmadı, 7 yıl önce

YDS okuduğunu anlama sinavıdır hocam. Ve kelime haznenizin çok fazla genel Türkçe bilginizin ve dünyadaki gelişmelerden haberdar olmanız gerekir. Online eğitim aldım onunla çalışıyorum. Dersaneden daha yararlı olduğuna emin olabilirsiniz. İlla gerekli mi derseniz değil ama süreci kısaltırsınız.

imalatmuh84
Memur
07 Eylül 2017 19:20

çok çok tşkler, çok güzel öneriler, bu arada kazandın mı acaba merak ettim?

bir de tarihi yazarak çalışın demişsiniz ama mesela benim gibi özelde çalışan arkadaşlar var, bu nasıl başarabiliriz :) biraz fazla zaman almaz mı?

neişolsa, 7 yıl önce

Tarih soru bankası pusula ve benim hocam baş ucu kitabiniz olsun bunların dışında data yediiklim ihtiyaç pagem beyazkalem den birinin soru bankası ( soru bankası setiniz varsa muhakkak tarihini bitirin yıllardır aynı şeyleri basıyorlar eskiye döndü ÖSYM yorum soruları da bolca mevcut bu kitaplarda )

Coğrafya video ders ve bolca içi boş harita bastırın renkli kalemlerle yazın ( Google da Türkiye nehirler haritası goller dağlar filan dilsiz olsun ama kendiniz doldurun ki aklınızda kalsın ) soru için Kemal Arslan doktrin , yargı yediiklim vs bilindik soru bankası setinizdeki coğrafya soruları ideal kivamdadır (yıllardır zorlamiyorlar coğrafyayi çok abartiya kacmayin zorlay ıcı isteyen seti dışında para verip Kemal Arslan alsın )

Vatandaşlık setlerin üzerine çıkmayın(setiniz güncel olsun ama değilse 2018 bı vatandaşlık alın en çok konu eklenen çıkarılan ders bu )uzman kariyer seçilmiş var konu anlatımı gibi cozumler çok detaylı çıkmış sorulardan seçmeler onu edinin . Yediiklimin konu anlatımı iyiydi. detayda bogulmayin dondurup döndürüp aynı şeyleri soruyorlar çıkmış soruları iyi inceleyin güncel kitaplarda Zaten o sene bu doğruydu ama şuan su sekilde değişiklik oldu diye yazar çözümünde

apo_gs1
Aday Memur
07 Eylül 2017 19:25

Arkadaşlar KPSS P3 Lisans için konu anlatımı iyi olan yada önereceğiniz kaynaklar söylermisiniz .... tşkler ...

neişolsa
Aday Memur
07 Eylül 2017 19:31

Gunceli son ana bırakmayın ezberlemek zorunda kalmayın Instagram dan KPSS güncel yazıp 2sayfayi takip edin fotoların arasında sınava kadar paylaşımlar karşınıza çıksın dergi gazete okur gibi takip edin aklınızda kalması kolay olur güncel için http://www.kpssguncelbilgi.com a haftada bir girin dergi okur gibi bı 20 dknızı ayırın son 1 ay kala küçük kitapçıklar çıkarır tüm yayın evleri onlardanda aldinizmi güncel tamam şansınız da sizle olmalı guncelde 6 da 4 başarı 6 da 3 başarısızlıktır 4 un üzerine çıkarsanız şanslısınız

Gelelim deneme meselesine TG çözüm arkadaslar satılan setlerdeki sorular çok kalitesiz çoğu dershane deneme başı 10 TL'ye sizi alıyor yerinde gerçek sınav modunda girin bu imkanı olmayanlar Yandex disk linki filan arasın tgler nette taratanlar sayesinde geziyor geçen yılın tglerini cozerseniz gunceli kaale almayın . Paket deneme eve lazım diyorsanız ihtiyaç yediiklimden uzak durun pegem de çok satıyor ama bence vasat daha konuları bitirmeden ara ara deneme yapın sadece psikolojik olarak alışmak için o zaman pegem öneririm uzman kariyer ve kısayol un paket denemeleri para vermeye değer . Tglerde dershane ayırt etmeyin paraya kiyin fotokopisini çektirip evde deneyin kendinizi hepsine yerinde giremezsiniz sonuçta . Dershanelerin Son 3 tgsi sınava en yakın olandır hatta moral için bı tık kolaylaştırırlar . İlk 10 bazen konu anlatımı bitmediği için sınavla aynı dagilimda olmaz onlarin gördüğü sizin gormediginiz konular icerince moral bozmayın son 1 buçuk ay sadece hafif tekrara kalsın işiniz bol bol deneme cozun konu anlatım seti için pegem yediiklimden birini öneririm diğerleri bana ya sıkıcı yada çok ıvır zivirli geldi soru bankası seti icinse yargı pegem ihtiyaç dan birini edinin derim

07 Eylül 2017 19:31

Arkadaşlar tarihi yazarak çalışın ama gereksizde yazmayın. Konu anlatım kitabınızda olmayan bilgileri bir defterinize not edin.

neişolsa
Aday Memur
07 Eylül 2017 20:10

emeğimin karşılığını aldım çok şükür :) çalışıyorsanda kronolojiye bi haftasonu 3 saatini ayır derim ama daha başlamak için erken müfredat dahilindeki şeyleri alabilmen için konuları bitirmen gerek son tekrar olarak son 2 ay gözünün önünde bulunsun muhakkak . tavsiyeler genel olarak vakti bol olanlar için çalışıyorsan yazarak çok vakit kaybetme kendine bi kültür medeniyet için sözlük yap ilerledikçe eklersin ama ünite ünite olsun i.ö türk devletleri bi sözlük ilk islam devletleri bi sözlük osmanlı kültür medeniyet bi sözlük zaten işlediğin bir oturum içinde ilk defa duyduğun 10 kelmimeyi geçmez 15 dknı alır. ezberine güveniyorsan soru üzerinden yardır güvenmiyorsan her hafta 3-4 saatini konu tekrarına ayır yazarak çalışmak vakti olan için gerçekten çok faydalı ama vaktin yoksa da tekrar sayını arttırarak kitabı görsel hafızana almanı kolaylaştırabilirsin. çalışıyorda olsan çözemediğin soruların çözümlerini inceleyerek çözeceğin sorular seni yukarıya taşır. konuları bitireceğim diye yardırıp konu sonu testine sonra devam ederim deme her biten üniteden sonra hangi ders olursa olsun 100 soruyu tamamlamadan başka üniteye geçme ki otursun konular . haftalık 750 soruyu iş yoğunluğuna göre ayarlayarak çöz başarılar dilerim

imalatmuh84, 7 yıl önce

çok çok tşkler, çok güzel öneriler, bu arada kazandın mı acaba merak ettim?

bir de tarihi yazarak çalışın demişsiniz ama mesela benim gibi özelde çalışan arkadaşlar var, bu nasıl başarabiliriz :) biraz fazla zaman almaz mı?

Tugcece123
Aday Memur
07 Eylül 2017 20:40

Arkadaslar 2018 kpss de matemetigi full e yakın yapmak için hangi kaynağı önerirsiniz?dersaneye gitmeden kendim çalışıp soru ile pekiştirmek istiyorum konu anlatımlı bir kaynak da olur yani. 2016 puanim 83 en az 87 88 almam lazim 2018 de:/

dmlcem
Şef
07 Eylül 2017 21:05

Genel olarak benim hocam ve uzman kariyer iyidir.tarih icin tarihin pusulasi da iyidir.beyaz kalem yayinlari ben incelemedim ama iyi diyenler var.

apo_gs1, 7 yıl önce

Arkadaşlar KPSS P3 Lisans için konu anlatımı iyi olan yada önereceğiniz kaynaklar söylermisiniz .... tşkler ...

sslow1
Aday Memur
07 Eylül 2017 21:14

İnşallah hocam Allah hiç birimizin emeklerini boşa vermesin ve gönlümüze göre versin umarım sizde istediğiniz puanı alırsınız hocam :)

Erada, 7 yıl önce

öğrenirsiniz hocam emin olun,ben nasıl biliyosam sizde bilirsiniz ve bişeyler öğrendikçe zevkli olmaya başlıyor tarih,ve 27 soru geliyor hiç az değil emin olun katsayısıda yüksek bu soruların hoş bende matematik yoktu 24 tarih neti işime yaramadı ama siz sayısalcısınız 22,23 tarih yapsanız zaten 90 üstü rahat alırsınız emin olun Allah utandırmasın hocam dilerim çok yüksek bir puan alırsınız biz yapamadık 81de kaldık,matematiksiz olmuyo bu iş sahip olduğunuz cevherin kıymetini bilin

07 Eylül 2017 21:39

Arkadaşlar matematiği ful yaptıran kaynak olmaz. Size bilgiyi verir her kitap onu soruda kullanabilmek, o bilgiyi soruda kullanabilmek sizin bilgi birikiminize ve o anlık kavrayışınıza artı süreyi kullanabilmenize bağlıdır.

BilgMüh20
Aday Memur
07 Eylül 2017 21:57

türkçe için hangi soru bankası önerirsiniz genelde birey ygs önerilmişti de onun dışında tavsiye ettiğiniz yayın var mı ?

dmlcem
Şef
07 Eylül 2017 21:58

Kisayol yayınları.baya iyi sorular cok kolay degil

BilgMüh20, 7 yıl önce

türkçe için hangi soru bankası önerirsiniz genelde birey ygs önerilmişti de onun dışında tavsiye ettiğiniz yayın var mı ?

BilgMüh20
Aday Memur
07 Eylül 2017 22:02

Birey YGS kullandınız mı kitap alıcam da Kısayol mu Birey mi Türkçe de hangisini tavsiye edersiniz ?

dmlcem, 7 yıl önce

BilgMüh20
Aday Memur
07 Eylül 2017 22:42

KPSS Aynası mı KPSS Medyumu mu hangisini kullandınız kısayol yayıncılığın

dmlcem, 7 yıl önce

Toplam 5746 mesaj
«787980818283848586878889»

Çok Yazılan Konular

Sözlük