Editörler : crops35
10 Temmuz 2017 13:37

Güvenlik soruşturması hakkında

Merhaba arkadaşlar. Benim güvenlik soruşturmam 3 ay 4 gün sonra sonuçlandı atmadığım kurum İstanbul'da ve beni oraya çağırdılar. Bende yaklaşık 20 saatlik yolculuğun ardından 2 gün sonra kuruma gittim ve bana güvenlik soruşturman olumsuz sonuçlandı dendi. Bende tabiki olumsuz olursa çağırtmazlardı heralde olumlu ki çağırıyorlar diye o umutla gittim ve o olayın şokuyla nedenini sordum. Onlarda bana bunlar gizlilik içerisinde yürütülüyor bize nedenini söylemediler sadece olumsuz olduğunu söyledirler dedi. Yanı beni 20 saatlik yoldan sonra oraya sadece bunu söylemek icin çağırdılar ve nedenini bile söylemeden başka kurumlara başvur yok bilmem tekrar sınava gir falan bide akıl verdiler. Ben nedenini bile bilmeden geri döndüm memlekete. Güvenlik soruşturması olumsuz olunca nedenini söylemiyorlar mi açıkcası ben hiç bisey anlamadım. Böyle bisey yasayan var mi veya bilgisi olan yardımcı olabilir mi?

lesyev33
Memur
10 Temmuz 2017 16:04

Dostum hangi kuru ve ne olarak kazandin? Bir ikincisi kurumun bagli oldugu bakanliga bimerden sebebini sorarak bilgi edinme hakkini kullanabilirsin aldigin cevaptan sonra danistaya dava acarsin

mem1937
Kapalı
10 Temmuz 2017 16:34

Nedenını söylemiyorlar .idari mahkemeye iptal davası acacan nedenı mahkemede belli olur. Tabi geç gelen adalet adalet değildir

hidcifci
Aday Memur
10 Temmuz 2017 17:28

BDDK ya bilgisayar teknisyeni olarak atandım bimerden yazdım fakat ne zaman cevap gelir oda muamma gibi

lesyev33, 7 yıl önce

Dostum hangi kuru ve ne olarak kazandin? Bir ikincisi kurumun bagli oldugu bakanliga bimerden sebebini sorarak bilgi edinme hakkini kullanabilirsin aldigin cevaptan sonra danistaya dava acarsin

hidcifci
Aday Memur
10 Temmuz 2017 17:30

Bi bunu da deniyeyim bakalım insallah bi sonuç alırım. Eyvallah hocam saolun.

mem1937, 7 yıl önce

Nedenını söylemiyorlar .idari mahkemeye iptal davası acacan nedenı mahkemede belli olur. Tabi geç gelen adalet adalet değildir

Recepaliozturk
Aday Memur
10 Temmuz 2017 19:30

Bir de böyle bir sürecimiz var...Sıkıntı, sıkıntı...

hidcifci
Aday Memur
10 Temmuz 2017 19:34

Çok şükür kendimi biliyorum vicdanım rahat Allah Kerim böyle böyle soğuduk açıkcası ama napalim o kadar emeği çöpe atıyorlar bari biz atmayalım elimizden geleni yapalım.

Recepaliozturk, 7 yıl önce

Bir de böyle bir sürecimiz var...Sıkıntı, sıkıntı...

Recepaliozturk
Aday Memur
10 Temmuz 2017 19:39

Aynen kardeşim.Allah yardımcın olsun.Az uğraşılmıyor bu amaç uğruna..Maddi ,manevi fedakarlıklar yapılıyor.Sonuç muamma olmamalı...

hidcifci, 7 yıl önce

Çok şükür kendimi biliyorum vicdanım rahat Allah Kerim böyle böyle soğuduk açıkcası ama napalim o kadar emeği çöpe atıyorlar bari biz atmayalım elimizden geleni yapalım.

ieeroglu
Aday Memur
10 Temmuz 2017 20:24

Galiba Güvenlik soruşturmasını yapan idari merciye karşı 60 günlük dava açma süresi var kaçırma bence

hidcifci
Aday Memur
10 Temmuz 2017 22:02

Tam olarak nereye nasıl dava acicaz peki bunun içinde bi maddi kaybım olucak mi ?

ieeroglu, 7 yıl önce

Galiba Güvenlik soruşturmasını yapan idari merciye karşı 60 günlük dava açma süresi var kaçırma bence

ieeroglu
Aday Memur
10 Temmuz 2017 22:35

Galiba bulunduğun yerdeki emniyet yapıyor güvenlik soruşturmasını.islemi yapan kurumun bulunduğu yerdeki idare mahkemesine gerekli harçları yatirdikdan sonra iptal davası açabilirsin

hidcifci
Aday Memur
10 Temmuz 2017 22:41

Tamamdır hocam çok teşekkür ederim saolun

ieeroglu, 7 yıl önce

Galiba bulunduğun yerdeki emniyet yapıyor güvenlik soruşturmasını.islemi yapan kurumun bulunduğu yerdeki idare mahkemesine gerekli harçları yatirdikdan sonra iptal davası açabilirsin

ieeroglu
Aday Memur
10 Temmuz 2017 22:53

Rica ederim

pp01
Şef
11 Temmuz 2017 14:10

olumsuz olursa çağırma gibi bir durum yok diye biliyorum.yalnızca tebligat gönderiyor olmaları lazım

hidcifci
Aday Memur
11 Temmuz 2017 14:38

Benim anlamadığımda o nerden geleceğimi de söyledim kaç saatlik yol olduğunu da söyledim yine de bisey demediler çağırdılar bende öyle biliyorum ama maalesef onların umrunda değildi

pp01, 7 yıl önce

olumsuz olursa çağırma gibi bir durum yok diye biliyorum.yalnızca tebligat gönderiyor olmaları lazım

pp01
Şef
11 Temmuz 2017 14:48

Geçmiş olsun.. idarî mahkemeye başvurma hakkın var. 60 günlük süreyi geçirme ama eğer mahkemeye gideceksen

hidcifci, 7 yıl önce

Benim anlamadığımda o nerden geleceğimi de söyledim kaç saatlik yol olduğunu da söyledim yine de bisey demediler çağırdılar bende öyle biliyorum ama maalesef onların umrunda değildi

hidcifci
Aday Memur
11 Temmuz 2017 21:42

Arkadaşlar özel sektörde güvenlik soruşturman olumsuz gelmiş diye sigorta yapmama gibi bi durumu var mi şimdide öyle bi sorunla karşılaşıyorum senin güvenlik soruşturman olumsuz biz kurumlarla da çalışıyoruz eğer seni sigorta yaparsam ticari hayatım zedelenir diyor. Var mi böyle bisey gerçekten de. benim bildiğim sigortasız eleman çalıştırmak yasak

ieeroglu
Aday Memur
11 Temmuz 2017 23:03

Sigorta bildirimi yapma zorunluluğu işverene aittir ,yani işveren zorunlu olarak sigorta yapmak zorunda eğer bulunduğunuz işyerinde sigortasız çalışıyorsanız önce SGK ya şikayet ,buradan sonuç alamazsınız geriye dönük bir yıllık hizmet tespit davası açabilirsiniz .galiba başvurduğunuz işyeri isguzarlik yapmaya çalışmış , sigorta primini ödememek için.

Recepaliozturk
Aday Memur
11 Temmuz 2017 23:13

Öyle bir şey yok kardeşim.Onu sana söyleyen cahilliğinden tırsmış.Muhtemelen paronayak veya evhamlı bir karakter.Ama sen dediğin gibi temiz iken soruşturma sıkıntısı yasadıysan önce bu mevzuya ver enerjini.Bırakma peşini..

hidcifci, 7 yıl önce

Arkadaşlar özel sektörde güvenlik soruşturman olumsuz gelmiş diye sigorta yapmama gibi bi durumu var mi şimdide öyle bi sorunla karşılaşıyorum senin güvenlik soruşturman olumsuz biz kurumlarla da çalışıyoruz eğer seni sigorta yaparsam ticari hayatım zedelenir diyor. Var mi böyle bisey gerçekten de. benim bildiğim sigortasız eleman çalıştırmak yasak

hidcifci
Aday Memur
11 Temmuz 2017 23:16

Neyse Allah ıslah etsin diyelim vallahi başka bisey denmiyor artık

ieeroglu, 7 yıl önce

Sigorta bildirimi yapma zorunluluğu işverene aittir ,yani işveren zorunlu olarak sigorta yapmak zorunda eğer bulunduğunuz işyerinde sigortasız çalışıyorsanız önce SGK ya şikayet ,buradan sonuç alamazsınız geriye dönük bir yıllık hizmet tespit davası açabilirsiniz .galiba başvurduğunuz işyeri isguzarlik yapmaya çalışmış , sigorta primini ödememek için.

hidcifci
Aday Memur
11 Temmuz 2017 23:18

Peşini bırakmicam zaten illa ki bi yerden bizim de yüzümüz benim durumumda olanların yüzü güler insallah

Recepaliozturk, 7 yıl önce

Öyle bir şey yok kardeşim.Onu sana söyleyen cahilliğinden tırsmış.Muhtemelen paronayak veya evhamlı bir karakter.Ama sen dediğin gibi temiz iken soruşturma sıkıntısı yasadıysan önce bu mevzuya ver enerjini.Bırakma peşini..

Toplam 24 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi