Editörler : crops35
«525354555657585960616263»

van-ti
Kapalı
06 Ocak 2012 06:26

amirim 06 bu şirkette çalışmadını belirtmişsin ama sende gizli işci düşmanlığını keşfettim "ALLAH" herkesin temiz kalbine göre versin

mat_çı
Aday Memur
06 Ocak 2012 11:28

İŞÇİLİK MALİYETİ YÜKSEK, KALİFİYE ELEMAN ÖZEL SEKTÖRE TRANSFER OLUYOR`

TÜRKŞEKER`in özelleştirme kapsam ve programında olması nedeniyle ayrılan ve emekli olan personelin yerine yenisini alamadıklarını bu nedenle kalifiye eleman sıkıntısı çektiklerini belirten Aksu, özellikle yetişmiş teknik eleman, mühendislerin çok yüksek ücretlerle özel sektöre transfer olduğunu, fabrikaları çalıştırırken zorlandıklarını vurguladı.

Bunun üzerine, KİT Komisyonu, `TÜRKŞEKER`in teknik ve kalifiye eleman almasını sağlamak üzere özel düzenlemesi yapılması konusunda Özelleştirme İdaresi Başkanlığı`na tavsiyede bulunulması`yönünde karar aldı. Teknik ve kalifiye eleman alamamalarına karşın, özel şeker fabrikalarında yüzde 8/10 olan işçilik giderlerinin toplam maliyet içindeki payının TÜRKŞEKER`de yüzde 33 olduğuna işaret eden Azmi Aksu, `Bir geçici işçinin bizdeki maliyeti 3 bin 100 lira. Usta, fabrika müdürünün 2 katı maaş alıyor` diye şikayet etti.

Keşmekeş
Şef
06 Ocak 2012 12:32

buyuk patron ıyı demıs...

tufan6868
Aday Memur
06 Ocak 2012 13:51

PATRONA GÜNAYDIN DEMEK LAZIMMM.

YENİ Mİ AKLI BAŞINA GELMİŞ

KAÇ YILDIR BU ŞİRKETİ YÖNETİYOR YENİ Mİ GÖRMÜŞŞ

TABİKİ YANDAŞLARINI BİR YERLERE YERLEŞTİRMEKTEN

PERSONELİN DURUMUNA BAKMAK AKLINA GELMEMİŞTİR.

Yuksek_Gerilim
Aday Memur
06 Ocak 2012 14:22

Bravo tufan6868 sana aynen katılıyorum. Şirketi mahvetti perişan etti. Allah hepsinin hesabını bunlardan sorar inşallah. Bu patronun gördükleri ya göremedikleri yani bizim gördüklerimiz ne olacak.

teketas
Memur
06 Ocak 2012 14:29

şirkete yeni atandık topladılar bi odaya genel müdürlükte sakın ha gittiğiniz fabrikalardan torpil yapmaya çalışmayın die geldik başladık bide ne duyalım işini gören adamlar hemen yerleşmişler istedikleri yerlere...şirket ölmüş ağlayanı yok arkadaşlar bakalım şubatı beklioz hayırlısı...

dalakcı
Aday Memur
06 Ocak 2012 21:43

ne zaman 4c gidiyoz arkadaşlar

ragular
Kapalı
06 Ocak 2012 21:53

bir muvakkat olarak bu günleri sabırla bekledim çok şükür özelleşiyor zaten daimilerin yüzde 80 i ununu elemiş duvara asmış onların sadece kardan zararı olacak ama muvakkatın emekliliği doldurması için mutlaka çalışma süresi uzun olmaloı yani 4 c çok şükür

ragular
Kapalı
06 Ocak 2012 22:09

amirim 06 önceki yazılarınızda işcilerin hepsinin haklarıyla beraber isterlerse özelle çalışmaya devam edeceklerini yazmışdınız bu çalışma süresi sınırlımı

aranguez
Şef
07 Ocak 2012 00:26

bildiğim kadarıyla 2 yıl hakları korunacak.

yetimmemur
Şef
07 Ocak 2012 21:16

Evet sendika imparatorluğu çöktü şimdi sendikalar üyelerinin değil kendi geleceklerinin peşine düştü.Neysede şimdi nolacak satılan yerlerdeki arkadaşlar son durumlar nedir tayinler başlamış birkaçtane fabrika müdür tayini varmış satışta ilk kurtarılacak müdürlerdir.Diğer memurların durumu ne olacak.

"karakurt"
Genel Müdür
08 Ocak 2012 10:32

Türk Telekom'da Mühendislerin havuz hakkı 5 yıl saklı kaldı...

gerçeklik
Memur
09 Ocak 2012 08:48

Büyük patrondan tutun küçük patrona kadar, hiçbirinin umurunda olmadı şirket bugüne kadar.Sadece zamanı öldürmek için var göründüler.Yetişmiş mühendisler yüksek ücret karşılığı özel sektöre geçmişmiş.Sanki yetişen muhendis varmış gibi yada muhendisin kendisini yetiştireceği ortam oluşturulmuş gibi..Giden mühendisler kendi iç kapasitelerini kullanmışlardır.Bu şirkette günden güne eriyip tükendiklerini gördükleri için kaçıp gitmişlerdir.Bencede en doğrusunu yapmışlardır.Hala bunu bile anlayamayan yönettiği kurumun çok güçlü şekilde mühendis yetiştirdiğini (ciddi ciddi) zan eden büyük başlara gerçekten acımak lazım.Kurumun iç sorunlarından dönen dolaplardan ve teknik yetersizliklerden habersiz olunca varılan sonuç yargısıda (eh) bu kadar olur.Neyseki devlet kendi eliyle büyütüp yetiştirdiği bu ürün daha fazla büyümesine ve toplumun sırtında küfe olmasına daha fazla izin vermeyecek gibi.Aile çiftliği dağılmak üzere arkadaşlar hayırlı olsun tüm millete ve vatana...Çiftlik bekçilerine gerçekten üzülüyorum.Ne güzel geçinip gidiyorlardı.Yazık olacak!

AtillaKartal
Aday Memur
09 Ocak 2012 09:34

Arkadaşlar gideceğimiz kurumlar hakkında bilgi paylaşımına başlayıp,gözlemler ve izlenimlerimizi yazarsak iyi olur.Ben Cuma günü Tarım İl müdürlüğü ve Orman Bölge müdürlüğüne gidip durumu yerinde göreyim dedim. Durum fecaaat, vahim ötesi..önce Tarım il Müdürlüğü Bitki Koruma şubesine gittim bir odada odayada çay ocağının içerisinden geçiliyor 6 mühnedis var dı içlerinde biride mimar havuza düşünce mimarı Bitki Koruma şubeye vermişer.. Orman Bölge müdürlüğündede durum aynı, havuza düşen Elketrik mühnedisini Orman Bölgeye vermiler boş boş oturuyor durum fecaattt ..

Yuksek_Gerilim
Aday Memur
09 Ocak 2012 11:10

Diğer kurumlar hakkında bilgisi olan arkadaşlar varmı. Ben Sağlık düşünüyorum. Ya sizler ?

atarabacı
Aday Memur
09 Ocak 2012 13:59

Değerli Arkadaşlar iyisiyle kötüsüyle,Elbirliği ile bu şirketin sonunu getirdik Bu iş bitti artık.Kimi dedi yattınız kimi dedi yediniz Hadi bundan sonra görelim sizleri GİDECEĞİNİZ kurumları kar eden kurumlar haline getirin de görelim,ÇOK arasınız bu şirketi hem işçisi hem memuru,yıllarca ekmek yediniz bu şirketten şimdi çoğu arkadaş şirketi beğenmez oldu,Şirket kimseyi zorla tutmadı,Özellikle son yıllarda şirkete giren değerli arkadaşlar İstemediğiniz halde neden kaldınız bu şirkette.Sizleren yarı maaşınıza bu işi yapacak binlerce insan var bu ülkede,Hatırlatmak isterim Sadece diplomayla olmuyor bu işler, yazık çok yazık Kıymetini bilemediniz bu şirketin.

2 temmuz
Aday Memur
09 Ocak 2012 14:35

arkadaşlar gidilebilecek kurumlardan önce havuz mümkünmü bir ona bakmak lazım

teketas
Memur
09 Ocak 2012 14:47

il sağlık müdürlüğü,adli tıp,hufzısıhha,dsi bu dördünden biri bakalım hayırlısı...

ragular
Kapalı
09 Ocak 2012 15:30

ya arkadaşlar önceki önceki iptal olan davada 4 c formları doldurmuşduk ivedi olarak şimdi ne form geldi ne bişey bu nasıl iş ya ben böyle birşey görmedim bir an önce bu iş bitsede 4 c ye geçsek ya

"karakurt"
Genel Müdür
10 Ocak 2012 03:56

gerçeklik'e tamamen katılıyorum. Başarılı olmuş birkaç kişi şu an zaten özel fabrikalarda üst düzey yönetici konumunda. Vasati emeklilerden bazıları da orta düzey. Bizim dönemden gidenlerin çoğu sınava girip başka kamu kurumlarına geçti. Özele giden tek tük. Onlardan da şeker fabrikasına giden yok.

Herhalde alınan mühendislerin 5 sene içinde %20'leri geçen istifasına bahane olarak yapılmış bir açıklama...

Toplam 2614 mesaj
«525354555657585960616263»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi