Editörler : swat3410
09 Kasım 2007 13:02

Polis Bakım Ve Yardım Sandığı

Bugün bir tartışmada Polis bakım ve yardım sandığının EGM den ayrılan Gökhan AYDINE ve eşine son model arabalar armağan ettiğini ve Polis Müdürlerinin emirlerinde çalışan memurlara PBYS na üye olma konusunda neden baskı yaptıkları konuştuk ve bilinmeyen veya bilinip dile getirilmeyenleri duyduğumda şok oldum Ör. Müdürlere faizsiz kredi verildiği ve sandık çalışanlarının uçuk maaş alıp sonmodel arabalara babalarının malıymış gibi bindikleri tabiki bizim paralarımızla. Bu konudaki fikirlerinizi öğrenmek istiyorum.

Miseb
Kapalı
10 Kasım 2007 21:58

Ben bundan 4-5 ay kadar önce istifa ettim. Daha önceki yıllarda yine istifa etmiştim. İlk istifa sesebim askere giderken pbyd aidatımı dondurmak istedim ancak bana dondurulmadığını ve askerden geldikten sonra aradaki farkı faiziyle ödediğim taktirde devam edebileceğim söylendi. 4-5 ay kadar önce ise il emniyet müdürlerini pbys ankara ya çağırdı, bunların bir çoğu uçakla gitti ve en lüks yerlerde kaldı, uçak biletleri ve bütün masrafları pbys tarafından karşılandı, ben kendim paramı yiyemiyorumdamı benim paramla başkalarına peşkeş çekiliyor, ben borç istediğim zaman ise faiz uyguluyorlar, üstelik birde belli miktarlara kadar veriyorlar, sanki alırsak geri ödemezsek bizden geri parayı alamazlarmış gibi, sanki maaşımızdan il emniyet müdürlükleri aracılığıyla kesinti yapmıyorlarmış gibi, bir dahada pbys ye girmeyeceğim

xman_ege
Aday Memur
12 Kasım 2007 19:58

evet faizsiz kredi olayını ben de duydum eger dogruysa bu cok ciddi bir sıkıntı ve esitsizliktir

laviniada
Kapalı
12 Kasım 2007 23:51

Ya arkadaşlar bu sandığa sizin maaşınızdan kesinti yapılıp sonra ihtiyaç duyduğunuzda size geri veriliyor diye duymuştum.Yanlış biliyorum sanırım.Nasıl bişey biraz anlatırmısınız?

konkordato060606
Yasaklı
13 Kasım 2007 16:53

ben yeni memurum ve pbys dan hemen istifa ettim.aslında üye olmak istemiyodum ama pomemde zorla üye olduk.pomem de pbys yetkilileri geldiler ve anlatacaklarını anlattıktan sonra okul müdürü çıktı herkesin eksiksiz üye olmasını istiyorum dedi,emir veriyorum dedi ve salondan çıktı,sonra formlar dağıtıldı anlatılacaklar anlatıldı ve görevli bi kadın formları topladı bitirdi,sayıyı aldılar ve gelen en yetkili kişiyle kaş göz ettiler yani bunun anlamı sayı tamam herkes üye oldu.bu zorla yapılan bir üyeliktir ve kabul edilemez.ben hemen istifa dilekçemi verdim ve bi çok arkadasım aynı benim gibi sandıktan çıktılar.zorla eğer bişey yapılıyorsa o işin altında bi bit yeniği vardır diye düşünüyorum.müdürlere kredi veriyolar mı vermiyolar mı bilmiyorum ama çok adaletsiz bi uygulama oldduğu kesin

Komiser_Ender26
Kapalı
13 Kasım 2007 18:33

arkadaşlar bu polis bakım yardım sandıgı denilen şey tam bir kandırmaca bende uyeyim şuan oraya ve neymiş bankalardan duşuk faiz uyguluyolarmış tam bir fiyasko ve yalan bu gecen ay borcum vardı kapatmak için ordan para cektim faizle ama iyi ce borca girdim bu sandık yuzunden her ay şuan maaşımdan 350 artı aidat kesiliyor bunlarun yuzunden ayın sonunu getiremiyorum kendi paramızla rezil oluyoruz. yazık gunah biz burda sefalet cekerken onlar orda bizim paralarımızı artık ne yapıyolar kim bilir benim babam emniyet müdrü idi şimdi emekli bana cok kez demişti oglum uye olma şuraya ne işin var demişti dinlemedik.

karabekir
Kapalı
20 Kasım 2007 16:49

Polis sandığından inancım kalmadığı için yıllar önce istifa ettim ve geriye dönüp baktıgımdada iyiki istifa etmişim dedim zira polis sandığının benim gibi memurların sandığı olmadığını gördüm meğersem müdürlerin sandığı imiş.

Cavit03
Aday Memur
20 Kasım 2007 23:48

Ateş olmayan yerden duman tütmez daha önceki zamanlarda POLSAN Emniyet genel müdürlüğüne motosiklet almış diyorlardı ne yazık ki kimse yalanlamadı

bakın şimdi buradaki sorunlara

- Bankalar 1,40 dan borç veriyor ama bizim SAndığımız 1,69

- Oyakta üye olan sanki süper emekli gibi emeklilik alıyor ama bizim Sandık sadece paraları topluyor emekliye ayrılanlara araba hediye ediyor

-SAndık çalışanları acaba kimin çocukları Polis Çocuklarımı yoksa Paşa çocuklarımı

-bizim için polislik para için yapılmaz diyen büyüklerimiz acaba burada çalışanlara tam olarak ne kadar maaş veriyorlar

bıraksınlar Narkotik-İstihbarat-Asayiş-Çevik Kuvvet -Trafik daha birçok şubede çalışan karakolda çalışan arkadaşlarımız bunların yaptığı işi yapamaz mı YAPAMAZ neden çünkü onlar polis YAPAMAZ

-Bankalar istediğinkadar kredi veriyor OYAKTA öyle ama bizim sandık bizim paramıza sınır koyuyor

Başkanı Polis Yani 1 Sınıf Emniyet Müdürü Hem Devletten Hemde Sandıktan bizim paralarımzadn toplanan paradan maaş alıyorlarmış,bir senede bize 100 YTL temettü hadi buyur ALLAH BU KONUDADA Yardımcımız olsun

Arkadaş nereye el atsan bir şey çıkıyor hep ters mi yapılıyor bizim işler yada bize mi öyle geliyor

bayrak32
Aday Memur
23 Kasım 2007 13:01

Bu tür tartışmalar hep olmuştu ve bundan sonrada sürekli olacak.ben 5 yıllık üyeliğimi sonlandırdım neden sadece bizlerin sütünden faydalanmak isteyenlerin oralarda bulunup benim çoluk çocuğumun rıskını yemelerine ben şahsen müsade etmek istemedim sizlerinde bu şekildeki gerçek veya yanlış olan deikodulara müsade vermiyeceğinizi umut ediyorum.

mepol
Şef
23 Kasım 2007 13:55

Arkadaşlar, Polis sandığından ayrılıp, evin girişine duvara kumbara şeklinde bir tahta kutu yaptırıp, üzerine Polis sandığı yazdırmalı, her ay bir çeyrek altın alıp içine atmalı. Bakalım emeklilikte ne kadar biriktirmişiz. Benden öneri .En iyi polis sandığı bu bence.

reis3455
Kapalı
25 Kasım 2007 14:56

istifa etmek için ne yapmak gerekir

mirac-koç
Aday Memur
25 Kasım 2007 16:13

reis önce seni işini halledelim

dilekçe yazıyorsun istifa ettiğini ve aidatlarının görev yaptığın yere yakın z.bank sına yatırılmasınını istiyorsun

bende üye idim fakat iki sene önce ayrıldım

bunun deneni bizim paralarımızla lüks hayat yaşayıp bizim binemediğimiz arabalara binip, kalamadımız yerlerde birilerini peşkeş çekmeleridir.

cuma günü bir posta geldi ve Pbys birer kitap göndermiş faaliyetlerini açıklıyor. ben üye olmadığım halde bana ve diğer üye olmayan arkadaşlarada kitapçık gönderilmiş, tabi bu kimin parasıyla maalessef üye arkadaşların parası ile

mirac-koç
Aday Memur
25 Kasım 2007 16:19

mepol ben bunu yaptım

ayrıldığım tarihte 80 ay üyeliğim vardı. tabi ozaman kesinti bir küçük altın tutarında 80x30.000=2.400.000 ama ben ayrılırken sandık bana 1.400.000 para gönderdi yani benim 1.000 milyar param gitti. haram ediyorum öbür dünyada alacam.

Toplam 12 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi