Editörler : Pangaea
26 Ağustos 2017 14:19

2018Kpss konularda ne durumdayız?

Yaz bitmek üzere çalışma Periyotlarımızı ve konularda hangi aşamada olduğumuzu buradan paylaşabilir miyiz?

ÇağatayD
Şube Müdürü
26 Ağustos 2017 15:00

Ben eğitimle başladım oda bitti sayılır. Hedefim ocağa kadar tüm dersleri bitirmek. Sonrasında da günde 4-5 saat derslerle ilgili test ve yine 4-5 saat alan çalışmak.

figo102009
Daire Başkanı
26 Ağustos 2017 20:26

Hocam ne zaman başladınız?

EĞitimin hepsi bitti mi yani?

Ben ilk defa eğitime çalışıyorum da önerileriniz neler olur? Yani çok yavaş ilerliyorum? Ne dersiniz?

ÇağatayD, 7 yıl önce

Ben eğitimle başladım oda bitti sayılır. Hedefim ocağa kadar tüm dersleri bitirmek. Sonrasında da günde 4-5 saat derslerle ilgili test ve yine 4-5 saat alan çalışmak.

26 Ağustos 2017 20:32

Derslerimiz bayramdan sonra başlıyor,protein,yağ depolayacağız kışın çok çalışmak için hocam şimdilik bir 9-10 gün daha tatil yapalım ....

Kcinel
Şef
26 Ağustos 2017 20:50

Hazır elinizde zaman varken bolca soru, hem de oldukça bol. Ve ben geçen sene derste duyduğumun üstünden geçmektense bir akşam önceden uyumadan önce konuyu dinleyip, izleyip ertesi gün kendi hocamdan dinliyordum. Ardından soru bankası, yaprak test. Zaten daha sonraki süreçlerde denemeler ve çıkmış sorularla desteklediğinizde eliniz alışmış oluyor. Ama benim için önemli olan bulabildiğimce geniş yelpazede kaynaklardan çözebildiğimce fazla soru tarzıydı. Eğitimde bazı kilit noktalar var. Bir cümle, bir kelimeyle sorunun kalitesi üç-dört tık üste çıkabiliyor ve bunu kimin yakalayacağını ya da kimin hangi yayında ne istikrarla yakaladığını bilemiyorsunuz. Mesela 2017 Pegem kaynakları 2016'nın aynısıydı. Konularla vakit kaybetmeden haşır neşir olup, köküne kadar kelime oyunu yapsa da yemeyeceğiniz duruma gelecek kadar soru çözünce pek de sorun olmuyor :) Tabii ki bu dediğimi yaparken de bazı yerlerden feragat etmiş olabiliyorsunuz. O yüzden şimdiki aklım olsa gk bölümünden tarih ve coğrafyayı önceden kendimce bitirir dershanede üstünden geçmiş olurdum :) Herkese umduğunu bulacağı, hayırlısıyla atanacağı yıllar şimdiden, iyi çalşımalar :)

figo102009, 7 yıl önce

Ben ilk defa eğitime çalışıyorum da önerileriniz neler olur? Yani çok yavaş ilerliyorum? Ne dersiniz?

Şeymashn
Aday Memur
26 Ağustos 2017 21:53

Eğitimde konuları bitirip eğitime testlerle devam etmek istiyorum ben de gy gk konu üzerine yoğunlaşacağım ekim le beraber

ÇağatayD
Şube Müdürü
27 Ağustos 2017 08:04

Ben de ilk defa hazırlanıyorum. Temmuzda başladım. Bazılarına erken gelebilir ama ilk defa hazırlandığım için herkesten çok çalışmam gerektiğini düşündüm. Haftada bir eğitim dersi bitiriyorum. Mesela gelişimle başladım 1 haftada onu bitirdim sonra öğrenmeye geçtim. Her dersi bitirdikten sonra da o dersle ilgili her gün 20 şer sorulup test çözüyorum. Sabah saat 6-7 civarı kalkıyorum güzel bir kahvaltıdan sonra öğlene kadar o gün çalışacağım eğitim dersini konu anlatım kitabımdan çalışıyorum. Kendimce küçük notlar çıkarıp duvarlara asıyorum. Sonra webden o dersin bölümüyle ilgili anlatım videosunu izliyorum. Öğlen oluyor zaten yemek dinlenme vs 2 saat geçiyor. Öğleden sonra tekrar oturup eski bitirdiğim derslerle ilgili her dersten 1 test çözüyorum. Unuttuğum yerler varsa duvarlardaki notlarımı tekrar ediyorum. Eksiklerim varsa çıkarıp duvara yapıştırıyorum. Akşam oluyor zaten.

figo102009, 7 yıl önce

Gardyans
Kapalı
27 Ağustos 2017 14:31

Gunde 200'er 300'er soru cozup yapamadiginiz sorularin mantigini bir not defterine yazabilirsiniz hocam ben oyle yapiyorum. Konu anlatimda gunde 100 sayfa 200 sayfa rahat okunabilir zevkli konular. Tabii egitimde konu anlatimdan cok sorularda cikan mantigi kavramak onemli. Cunku o konu konu anlatim kitabinda gordugunden daha farkli cikiyor sorularda. Gunde 300 soru cozerek 300 gunde toplam 90 bin soru cozmus olursunuz bu da kpss'de 90 yapmanizi bile saglayabilir. Hedefiniz asla 80 gibi sinir bir puan olmamali bu cok riskli bir puan cunku. Internette duzenli olarak yapilan denemeler varmis o denemelere de ucuza kayit olup siralamamizi filan gorebiliriz duzenli olarak.

ÇağatayD, 7 yıl önce

Ben de ilk defa hazırlanıyorum. Temmuzda başladım. Bazılarına erken gelebilir ama ilk defa hazırlandığım için herkesten çok çalışmam gerektiğini düşündüm. Haftada bir eğitim dersi bitiriyorum. Mesela gelişimle başladım 1 haftada onu bitirdim sonra öğrenmeye geçtim. Her dersi bitirdikten sonra da o dersle ilgili her gün 20 şer sorulup test çözüyorum. Sabah saat 6-7 civarı kalkıyorum güzel bir kahvaltıdan sonra öğlene kadar o gün çalışacağım eğitim dersini konu anlatım kitabımdan çalışıyorum. Kendimce küçük notlar çıkarıp duvarlara asıyorum. Sonra webden o dersin bölümüyle ilgili anlatım videosunu izliyorum. Öğlen oluyor zaten yemek dinlenme vs 2 saat geçiyor. Öğleden sonra tekrar oturup eski bitirdiğim derslerle ilgili her dersten 1 test çözüyorum. Unuttuğum yerler varsa duvarlardaki notlarımı tekrar ediyorum. Eksiklerim varsa çıkarıp duvara yapıştırıyorum. Akşam oluyor zaten.

ÇağatayD
Şube Müdürü
27 Ağustos 2017 15:43

Ek bilgiler için teşekkür ederim.

Gardyans, 7 yıl önce

Gunde 200'er 300'er soru cozup yapamadiginiz sorularin mantigini bir not defterine yazabilirsiniz hocam ben oyle yapiyorum. Konu anlatimda gunde 100 sayfa 200 sayfa rahat okunabilir zevkli konular. Tabii egitimde konu anlatimdan cok sorularda cikan mantigi kavramak onemli. Cunku o konu konu anlatim kitabinda gordugunden daha farkli cikiyor sorularda. Gunde 300 soru cozerek 300 gunde toplam 90 bin soru cozmus olursunuz bu da kpss'de 90 yapmanizi bile saglayabilir. Hedefiniz asla 80 gibi sinir bir puan olmamali bu cok riskli bir puan cunku. Internette duzenli olarak yapilan denemeler varmis o denemelere de ucuza kayit olup siralamamizi filan gorebiliriz duzenli olarak.

Şeymashn
Aday Memur
06 Eylül 2017 19:25

.

Akrep233
Daire Başkanı
06 Eylül 2017 22:04

Hocam ben 7 yıl ara vermiştim bu yıl oturup ocakta başladım bir kez eğitim çalıştım bir defa genel kültür p 10 84 p 121 81 aldım bence konu değil soru deneme ben alandan en az 150 deneme yaptım. Konu dan Ziyade her yayın denemesi çözülmeli bence

Gardyans
Kapalı
06 Eylül 2017 22:34

Her gun 1 egitim 1 gk gy denemesi mi cozdunuz?

Sinava 9 ay var gunde 300'er soru cozmek egitim bilimleri agirlikli olarak iyi midir?

86 filan almak istiyorum.

Akrep233, 7 yıl önce

Hocam ben 7 yıl ara vermiştim bu yıl oturup ocakta başladım bir kez eğitim çalıştım bir defa genel kültür p 10 84 p 121 81 aldım bence konu değil soru deneme ben alandan en az 150 deneme yaptım. Konu dan Ziyade her yayın denemesi çözülmeli bence

Akrep233
Daire Başkanı
07 Eylül 2017 05:26

Hocam eğitimi bir defa pegem okudum 2010 öncesi eğitim alt yapım vardı alan da bol deneme çözdüm bir de alanı sona bırakma 40 gün yetmiyor

Cenk911
Kapalı
07 Eylül 2017 09:31

Hocam alanda 150 deneme çözmüşsünüz ama puanınız düşmüş.Sizce sebebi neydi?

Akrep233, 7 yıl önce

Hocam eğitimi bir defa pegem okudum 2010 öncesi eğitim alt yapım vardı alan da bol deneme çözdüm bir de alanı sona bırakma 40 gün yetmiyor

Gardyans
Kapalı
08 Eylül 2017 12:09

alan sinavinda deneme yerine konu calismak lazim bence cunku detay soruyor adamlar.

Gk gy'de ve egitimde ozellikle de egitimde bol test cozulmesi onemlidir. Cunku konu anlatimi okuyorum sonra test cozmeye baslayinca ilk testlerde cok yanlisim cikiyor ama birkac test sonra is degisiyor bir yanlis, full filan oyle gelmeye basliyor netler. Ayni ygs Turkcesi gibi goruyorum egitim bilimlerini temel kavramlara hakim olmak arti yorum gucu istiyor egitim. Gunluk hayatta kitap okuyan biriyseniz kolaylik cekersiniz.

Alan sinavinda ise konuyu bilmezsen testi cozemezsin ki hocam.

Cenk911, 7 yıl önce

Hocam alanda 150 deneme çözmüşsünüz ama puanınız düşmüş.Sizce sebebi neydi?

Cenk911
Kapalı
08 Eylül 2017 15:10

Teşekkür ederim hocam.Bu sene ikinci girişim olacak ve dediğiniz gibi daha çok soru çözmeye ve alana çalışmaya daha fazla vakit ayıracağım inş daha iyi bir puan alarak hayırlısıyla atanırız:)

Gardyans, 7 yıl önce

alan sinavinda deneme yerine konu calismak lazim bence cunku detay soruyor adamlar.

Gk gy'de ve egitimde ozellikle de egitimde bol test cozulmesi onemlidir. Cunku konu anlatimi okuyorum sonra test cozmeye baslayinca ilk testlerde cok yanlisim cikiyor ama birkac test sonra is degisiyor bir yanlis, full filan oyle gelmeye basliyor netler. Ayni ygs Turkcesi gibi goruyorum egitim bilimlerini temel kavramlara hakim olmak arti yorum gucu istiyor egitim. Gunluk hayatta kitap okuyan biriyseniz kolaylik cekersiniz.

Alan sinavinda ise konuyu bilmezsen testi cozemezsin ki hocam.

keremtmz
Aday Memur
08 Eylül 2017 15:29

Hocam ben de ara vermiştim evlilik, iş, güç girdi araya. Branşım edebiyat. Bu sene niyeti bozdum tekrar hazırlanıyorum. Geçen ay başladım çalışmaya. Daha doğrusu online dershaneye kaydoldum. 2017'nin video kayıtlarını hediye ettiler 2018 canlı dersler başlayasıya kadar. Onları izliyorum, ne yalan söyleyeyim umutlanmadım değil :) Ara verince her şey gitmiştir diyordum. Benim gibi örgüne gidemeyen ya da evde hazırlanmak isteyen olursa Tekuzem'e kaydoldum. Tavsiye ederim. Hayırlısıyla olacak gibi hissediyorum sanki bu yıl. Hepimiz için hayırlısı olsun.

alidayi9999
Yasaklı
08 Eylül 2017 21:33

ders çalışma programım dershanenin bize öngördüğü derslerle sistemli bir şekilde sürdüreceğim.....günlük 3 saat ve konu tekrarı,soru çözümü adım adım öğrenme ile sürdüreceğim,hayırlısı ise yarın kuzey akademide dersler başlıyor...

Gardyans
Kapalı
08 Eylül 2017 22:27

Beyaz kalemde teee 24'unde mi ne basliyor baslayana kadar gk gy konu anlatimlarini saglam ezberledim doping hafizadan da faydalandim birkac test kitabi bitirdim. Egitim bilimlerinden bir set bitirdim ikinci sete baslayacagim bir iki gun sonra.

Bakalim ilk denemede dershane birincisi filan olursam cok fena moral depolanmis olur. 82 filan gelirse ilk denemede tamamdir sene sonuna kadar 10 puan filan arttirmaya calisirim.

Egitim bilimleri icin taktiklere acigim arkadaslar tek acigim egitim bilimleri ve matematik.

Cenk911
Kapalı
09 Eylül 2017 11:43

Maşaallah hocam iyi gidiyorsunuz:)Alanınız nedir?

Gardyans, 7 yıl önce

Beyaz kalemde teee 24'unde mi ne basliyor baslayana kadar gk gy konu anlatimlarini saglam ezberledim doping hafizadan da faydalandim birkac test kitabi bitirdim. Egitim bilimlerinden bir set bitirdim ikinci sete baslayacagim bir iki gun sonra.

Bakalim ilk denemede dershane birincisi filan olursam cok fena moral depolanmis olur. 82 filan gelirse ilk denemede tamamdir sene sonuna kadar 10 puan filan arttirmaya calisirim.

Egitim bilimleri icin taktiklere acigim arkadaslar tek acigim egitim bilimleri ve matematik.

keremtmz
Aday Memur
09 Eylül 2017 15:42

Hocam gaza getirdiniz hepimizi :) matematik için Tekuzem'de her seviyeye göre matematik güçlendirme eğitimleri var. Bir göz atın isterseniz. Derslere Olcay Hoca giriyor. Youtube kanallarında geçmiş matematik videolarına da bakabilirsiniz. Eğitim bilimleri kadrosu da çok iyi ama siz zaten dershaneye kaydolmuşsunuz. Oradaki hocalarınız yönlendirir :) Ara sıra netler konusunda bilgilendirin :)

Gardyans, 7 yıl önce

Toplam 113 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi