Editörler : F16 Gökçen
23 Temmuz 2012 14:49

Atatürk üniversitesi 4 yıllık açıköğretim sosyal hizmetler

arkadaşlar atatürk üniversitesi açıköğretim fak. 4 yıllık sosyal hizmetler bölümü açmış..bende kayıt yaptırmayı düşünüyorum fakat aklımda sorular var

1-Örgün öğretimle bu açıköğretim konusunda devlete atanma noktasında bifark var mı yani mesela ben açıköğretim okudum diye farklı uygulamalara tabi tutulur muyum

2-bu bölümün geleceği nedir ne dersiniz sizce tercih etmeli miyim bu benim 2. üniversitem olacak bundada hayal kırıklığı yaşamk istemiyorum

3-Sosyal hizmetlerin özel sektörde iş alanı nedir...imkanları nedir

ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM BU CEVAPLAR BENİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ :(

@kuzucum
Aday Memur
23 Temmuz 2012 15:16

1) Diploma diplomadır açık öğretim örgün fark yapacağını sanmıyorum..(kpss atamalarında nasıl iktisat-işletme fark yapmıyor bunda yapacağını sanmıyorum

2) Bu bölümün geleceği var şimdi ama 4 yıl sonra ne olur bilemiyorumm(Hiç birşey yapmıyorlar hastanelerde sosyal hizmet mezunları=)

3) Özel sektöre konusunda bir bilgim yok ama hiç özel sekt. böyle bir bölüm lazım diye duymadım..

hatiş 260983
Aday Memur
23 Temmuz 2012 15:37

sosyal hizmet bölümünün geleceğinin parlak olacağı söyleniyor ama yıllık 2,5 bin masrafı var 10 bine okulu bitireceksin Anadolu Ünv. gibi her ilde sınav yok bazı illerde olabiliyormuş kitap vermeyeceklerini internet üzerinden ders anlatacaklarını söylediler bendeki bilgi bu kadar

edebiyatci22
Başbakan Müsteşarı
23 Temmuz 2012 21:47

hocalarım bu harç parası kalkacak diyorlar.. eylüle yetişir diyorlar

sosyal hizmetlerin harcuı ne kadar ki çok çok sağolun

24 Temmuz 2012 04:01

o bölüm senede 1-2 yıldır var olan bir bölüm daha önce 1000 kontenjanlıymış öss klavuzunda şu an 2000 kontenjan olmuş 4-5 yıl sonrasına o da ayağa düşer gibi hacı ama kpssde yinede öğretmenlikten avantajlı olacağı kesin harç parası kalkar mı bilmem talimat verildi diyorlar ama bana biraz balon olur gibime geliyor sonuçta tatlı para büyük bir havuz öyle kaldırmak kolay olur mu bilmem ama kalkarsa tadından yenmez tabi kolay değil senede 2500 kağıt gömmek

anba84
Şube Müdürü
24 Temmuz 2012 11:02

bu bölüm için son 3 yılda çok üniversitede bölüm açıldı bu senede 2000 kontenjan verildi. bence yazacak olanlar iyi düşünsün öyle hazır bir alım olmaz 4 sene sonra ne olur bilinmez ama şimdiki gibi rahat bir alım olmaz

edebiyatci22
Başbakan Müsteşarı
24 Temmuz 2012 18:55

ya ben bi rehberlikçiyle konuşştum önü çok açık 10 yıl rahat edersinb diyo :(

siz ne düşünüyorsunuz arkadaşlar

2. üniversitem olacağından fikirlerinize ihtiyacım var yine yazık olmasın yıllarıma :(

hit1453
Aday Memur
25 Temmuz 2012 11:42

ben de aynı senin durumundayım edebiyatci22,ben de düşünüyorum bu bölümü...bazı açıköğretim bölümlerinde bikaç yıl birebir eğitim oluyor bu bölümde var mı acaba? okuyup da tekrar açıkta kalmak istemiyorum malum harcı da çok yüksek....mümkünse edindiğin bilgileri yazarsan sevinirim teşekkürler...

edebiyatci22
Başbakan Müsteşarı
25 Temmuz 2012 12:43

aynen hocam yaaa birde bu bölümün özel sektörde çalışma alanı var mı acaba

hit1453
Aday Memur
25 Temmuz 2012 13:13

her bölümün olduğu gibi bunun da vardır sanırım özelde çalışma alanı,bir de açıköğretim olması kpss için engel değil değil mi ya da atama için diyelim...

edebiyatci22
Başbakan Müsteşarı
25 Temmuz 2012 13:24

gali̇ba engel deği̇lmi̇ş hocam açiköğreti̇mi̇ bi̇ti̇rdi̇ği̇nde memur olarak atanabi̇li̇yormuşsun

hit1453
Aday Memur
25 Temmuz 2012 13:27

umarım öyledir,araştırıyorum ben sürekli bu bölümü de son yıl staj varmış staj yerini üniversite belirliyormuş diye okudum bir yerde...

Batistuta
Aday Memur
25 Temmuz 2012 13:33

Rehberlikçi mi?

Yazık ya,bir de edebiyatcı olacaksın.

edebiyatci22
Başbakan Müsteşarı
25 Temmuz 2012 13:35

ya ne garip insanlar var burada dil ve anlatım dersi, güzel konuşma güzel yazma dersi vermek değil niyetim

yoksa psikolojik rehberlik ve danışma öğretmenimizden demeyi senden iyi biliriz offffffffffffffffff

prgrm
Kapalı
25 Temmuz 2012 19:35

bölümlerinden hangisi memurluk için daha avantajlı,

sosyal hizmetler-İlahiyat (Önlisans) - Tıbbi Laboratuvar Teknikleri -Sağlık Kurumları İşletmeciliği

bilgisi olan arkadaşlar lütfen yardımcı olabilir misiniz

blue4972
Memur
25 Temmuz 2012 22:55

bir de sağlık yönetimi var hastanelerde müdür müdür yrd falan oluyormuşsun ileride iyi olur diyorlar var mı fikri olan

_Mervan_
Aday Memur
26 Temmuz 2012 08:46

arkadaşlar harçlar kalkacak deniyor ama benim bildiğim kadarıyla erzurum soslal hizmetlerin öğrenim katkı payı diye geçiyor sanırım 42 milyon falan.sanısam o parayı almayacaklar sadece.diğer cari hizmetlerlerle birşey daha var onlar yüksek 2600ü buluyor. bu konuda bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim...

edebiyatci22
Başbakan Müsteşarı
26 Temmuz 2012 11:51

arkadaşlar yeni̇ dönemde harçlar kalkacak miş yani̇ yeni̇ döneme yeti̇şti̇rmeye çalişiyorlarmiş bundan açiköğreti̇m bölümleri̇de yararlanirmi bi̇rde şu sosyal hi̇zmetleri̇n geleceği̇ i̇çi̇n bi̇ şeyler söyleyi̇n ya nolur

hit1453
Aday Memur
26 Temmuz 2012 13:06

zannetmiyorum bu üniversitenin harcının kalkacağını keske öyle olsa....bu bölümü okusak 4 yıla kadar önü kapanmış olur mu acaba, o kadar maddi sıkıntıyı çekip yine boşta kalmak istemiyorum...

mübaşir06
Aday Memur
26 Temmuz 2012 13:06

dc x

oscarw
Aday Memur
26 Temmuz 2012 20:47

acaba 2.üni oldugundan harçlar iki kat mı olacak?bilgisi olan var mı?

Toplam 145 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi