Editörler : crops35
05 Mayıs 2011 15:20

10 Mayıs Engeliler haftası İdari izni Genelgesi

T.C.

B A Ş B A K A N L I K

Personel ve Prensipler Genel Müdürlüğü

Sayı : B.02.0.PPG.0.12-320-20515 03 ARALIK 2002

Konu :

GENELGE

2002/58

3- Ulusal düzeyde kabul edilen 10-16 Mayıs Sakatlar Haftasının ilk günü ile 3 Aralık Dünya Özürlüler Gününde, özürlülere yönelik faaliyet gösteren Konfederasyon, bağlı federasyonlar ve derneklerin kamu görevlisi olan yönetim kurulu üyeleri ile kamuda görev yapan tüm özürlüler idari izinli sayılacaktır.

Olumsuz hava koşulları nedeniyle valiliklerce okulların tatil edilmesi halinde aynı bölgedeki kamu görevlisi özürlüler, ayrıca bir talimat ve talebe gerek kalmadan, belirlenen tatil süresince idari izinli sayılacaktır.

radikal52
Daire Başkanı
05 Mayıs 2011 19:22

2002 den bu yana hep tatilmiş mi?

darbeci1
Memur
06 Mayıs 2011 11:15

maalesef,ama kurumlar kanunun sadece işine geldiği kısımları uyguladığı için senin haberin bile olmaz.Mesela bak şimdi ayın 10 tatil değil mi?ayın 9 unda çaılştığın yere göndermez yazıyı,ayın 10 unda çalıştığın yere gelirsin ,öğlene doğru yazı gelir bu gün tatil diye.Geçen 3 aralıkta öyle olmuştu bana, bende'' gerek kalmadı zaten'' demiştim müdürüme.Engelli bi vatandaşa ancak bu kadar eziyet yapılabilir zaten,dalga geçer gibi:)şaka gibi :) ne dersen de işte....

darbeci1
Memur
06 Mayıs 2011 11:19

hatta dahada ileri gideyim,geçen 3 aralık cuma ya denk gelmişti,o günkü yapmam gereken işlerimi hafta sonu gelir yaparsın bile dediler,tatil işte, yap yapabilirsen

yesil038
Memur
06 Mayıs 2011 13:47

arkadaşlar kesin mi izinli oldugumuz müdürlerimizle görüşmemiz gerekir mi bu durumu?

ssemerci
Daire Başkanı
10 Mayıs 2011 06:41

ben bunu görmemiştim o yüzden başka bir başlık açtım. Evet bugün izinliyiz.

maral20
Kapalı
12 Mayıs 2014 09:36

Bu izni bazı kurumlar istediğimiz gün kullanmamıza izin veriyormuş.10 mayıs cumartesiydi yani o gün tatildi ben iznimi 16 mayısta kullanmak istiyorum.Sizler kurumlarınızdan izninizi nasıl alıyorsunuz yazılımı sözlü olarakmı bilgi verirmisiniz

Emeklilik Uzman
Yasaklı
12 Mayıs 2014 09:39

bu izin ve tatil meraklıları !

emeklilik hakkınız doğduğunda da emekli olmazsanız

ahirette bunca işsiz engelli size hesap soracak bile siniz !

maral20
Kapalı
12 Mayıs 2014 09:43

bilip bilmeden insanları suçlama! Eğer soruma cevabın yoksada boşuna atlayıp ortaya laf kalabalığı yapma!!! ben yeni atandım 5 yıldır özel sektörde çalışıyordum.Bu benim yasal hakkım ve kullanmak istiyorum.Bunun hesabını tutmak sana düşmez! emekliliğe gelincede zamanı gelince emekli olacağım koltuk meraklısı bencil biride değilim

Freedy
Aday Memur
12 Mayıs 2014 22:12

Ulusal düzeyde kabul edilen 10-16 Mayıs Sakatlar Haftasının ilk günü ile 3 Aralık Dünya Özürlüler Gününde, özürlülere yönelik faaliyet gösteren Konfederasyon, bağlı federasyonlar ve derneklerin kamu görevlisi olan yönetim kurulu üyeleri ile kamuda görev yapan tüm özürlüler idari izinli sayılacaktır.

Hedsap
Aday Memur
10 Nisan 2017 11:47

Şimdi talep ederiz ters düşeriz

takotolga
Şube Müdürü
11 Nisan 2017 14:06

10 Mayısı bilmiyordum ama 3 Aralıkta hep izdari izin hakkımı kullandım. Hiç sorun yaşamadım.

Ulaştırma Bakanlığına bağlı bir kurumda memurum.

tnsrkn
Genel Müdür
08 Mayıs 2017 23:14

Hazır zamanı gelmişken güncel tutmakta fayda var.malum 2 gün sonra 10 mayıs.arkadaşlar bu genelgeye istinaden amirlerinize bu genelgeyi çıkartıp okutun.hiç bir şekilde idari izin yazısını beklemeyin.o yazı ya idari iznin olduğu gün öğleden sonra yada ertesi günü gelir. Mudurunuze yazıyı okutup yarın tatilmis ben geliyorum bakanlığın resmi genelgesi var deyin.çok diretirse dilekçe ile başvurun. Hakkınızı aramaktan korkmayın hak verilmez alınır. Ben7 yıldır memurum 4 yıl meb 3 yıl kamu hastanelerinde.hep bu sekilde aradık hakkimizi.artık onlarda biliyor idari izinli olduğumuzu kendileri söylüyor. Biraz cesur olun, sessiz kaldıkça adamın üzerine giderler heleki milli eğitimde adamin derisini yuzerler.hakkınızı bilin ve hakkınızı mutlaka arayın. Kimseye boyun egmeyin.saygilar sevgiler

takotolga
Şube Müdürü
09 Mayıs 2017 08:45

2003 yılından bu yana 3 Aralıkta izin kullandım, amirlerimin hiçbiri sorun çıkarmadı ki bu arada en az 5 farklı amirle çalıştım, sizin işe gelmemeniz ile işler aksıyorsa dahi izin kullanabilirsiniz. Başbakanlık genelgesi var, amir/müdüre insiyatif bırakmamış.

Hedsap
Aday Memur
09 Mayıs 2017 09:18

Belediye de çalışıyorum, müdürden izni istedim , mırın kırın da ede ede verdi izin.

Ozsev5860
Şube Müdürü
09 Mayıs 2017 10:13

Ne kadar guzel. Bende mebde hizmetliyim bizim.mudure gore idari izin aslinda izin degilmis. Idari izinlerin hicbirisinde izin kullandirmiyo sagolsun. 2 yildir mebdeyim hicbir idari izinde izin kullanmadim kullandirmiyo idareye bagli oldugu icin

Hedsap
Aday Memur
09 Mayıs 2017 15:10

insiyatif ya, bizim belediyenin başka birisinde de izin verilmemiş mesela.

Ozsev5860
Şube Müdürü
09 Mayıs 2017 15:29

Insiyatif birinin eline biraklirsa hayatta ne izin ne para hicbir hak verilmez. Eger gercekten bu izinler verilmek istenseydi amirin elibe birakilmazdi. Demekki bahanenizi uydurun izini vermeyin anlamina geliyo. Kar tatillerinde okullar kapali oldugu zaman bile bizi okula.dikmek icin elinden geleni yapan bir mudur sizce engelliler haftasinda 3 aralikta izin verirmi? Dedigim.gibi 2 yildir calisiyorum hicbir idari izinde izinlinsayilmadim. Burdan yetkili amirlere sesleniyorum!!

tnsrkn
Genel Müdür
09 Mayıs 2017 16:33

Kamu hastaneler birliği ve bağlı hastanelere bugun saat 10 gibi izin yazısı geldi.

Ozsev5860
Şube Müdürü
09 Mayıs 2017 18:03

Yazinin gelmesi onemli degil izin verilmesi onemli izin verilmedikten sonra tonlarca yazi gondersinler nafile verdiklerinizini birilerine baglinolarak vermenin bir anlami yok

tnsrkn, 7 yıl önce

Kamu hastaneler birliği ve bağlı hastanelere bugun saat 10 gibi izin yazısı geldi.

tnsrkn
Genel Müdür
09 Mayıs 2017 23:43

Arkadaşım hakkını aramayı bilirsin. Bizede izin vermeidiler zamanında gittik ilçe Milli eğitim müdürüne durumu anlattık. Aradı okul müdürünü işi çözdüm. Deveden büyük fil var.ama sen okul müdürü karşısında hazirolda durursan her söylediğine emredersin basustune dersen o müdür sana değil idari izin vermek cumartesi pazar bile okula Diker. Biraz dik durun burası kamu kurumu herseyin bir resmiyeti var.hakkınızı arayin.sendikanizla görüşün dilekçe yazın şikayet edin.susmayı, sustukca ezilirsiniz.

Toplam 26 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi