Editörler : oto-danisman-expert
16 Ocak 2011 17:37

2011 Yılı itibari ile adi malül maaşı ne kadardır??

2011 DE ADİ MALÜL OLARAK EMEKLİ OLAN, BİR UZMAN ÇAVUŞ NE KADAR MAAŞ BAĞLANIR?

12 Şubat 2011 02:04

konu günceldir aynı soruyu bende sormak istedim. TSK lerinden adi malül olarak emekli olan bir astsubayın 2011 yılında alacağı malül maaşı ne kadardır. Forumu takip eden adi malül olmuş arkadaşlar var ise cevap vermelerini rica ediyorum.Mutlaka hizmet yılı gösterge vb. kıstasları sorabilirsiniz ancak en düşük maaş ne kadar onu öğrenmek istiyorum. Rütbe: Astsubay Başçavuş

sfe35
Aday Memur
12 Şubat 2011 12:14

benim bildiğim kadarıyla her yıl belirlenen ve herkes için aynı miktarda olan bir adi malül maaş sistemi yok.(internette mevcut bilgilere göre) adi malül olarak emekliye ayrılmak isteyen bir personel emekliye ayrılacağı tarihte hangi derece ve kademede ise onun karşılığına denk gelen maaşı alır.örnek:2/3 dereceden normal emekliliği dolan bir kd.bçvş. günümüz şartlarında 1.150 tl. civarı alıyor aynı durum adi malül olarak emekli olan personel için de geçerlidir.

murat_414
Aday Memur
13 Şubat 2011 23:41

uzman çvş arkadaşa cevaben adi malül olan bir uzm çvş şu an itibari ile 930 tl civarında maaş almaktadır.

thk13
Yasaklı
14 Şubat 2011 01:19

sfe35 söylediğin hesap 1-2-3 ncü dereceler için doğru Ancak 4-1 ile 5.6.7.nci derecelerde yapılan hesaplamada çıkan miktar Emekli Sandığının bağladığı en düşük emekli maaşından düşük olduğundan,o kişinin maaşı En düşük memur emekli maaşı miktarına yükseltilir.

sfe35
Aday Memur
14 Şubat 2011 13:29

thk 13 doğrudur size katılıyorum ben sadece örnek olarak belirtmek istedim

msland44
Aday Memur
19 Mart 2011 19:03

Öncelikle tüm malül arkadaşlara geçmiş olsun diliyorum. Burdan bizlerin malüllük durumunu belirten "ADİ" kelimesini halen ilgili kanun metninde bırakan tüm sorumlularıda bu kelamanın düzeltilmesi konusunda duyarlı olmaya çağırıyorum. Zira bu konu hakkında bir çok yorum köşelerinde tepkiler olduğunuda gördüm. Burda bazı arkadaşlar Adi Malüllük maaşını sormuş, arkadaşların çoğuda doğru cevaplar vermiş ama güncel resmi maaş sorgulama yeri bu verdiğim linktedir (http://kesenek.sgk.gov.tr/IkramiyeMaasHesapla4c/Welcome.do)burda ilgili yerleri doldurduğunuzda ne kadar tazminat alacağınız vede emekli maaşı alacağınızı net bi şekilde görebilirsiniz. Uzman Çavuş Arkadaşlarım Mart 2011 ayı itibari ile net: 936,16 TL Adi Malüllük maaşı almaktadır. Tüm arkadaşlara slm.lar.

aERAY44
Aday Memur
29 Eylül 2011 12:03

msland arkadaş teşekkürler. Güzel bir bilgi olmuş

tayfunozkan
Aday Memur
30 Eylül 2011 14:50

bır cok adı malul aslında tsk da gorev yapamaz alıyor ama dısarıda calısabılme nıtelıklerını koruyor.kendi isteklerıyle ayrılmadıkları ıcın Bu kısılerın de askerı yüksek sura ıle ayrılanlar gıbı bır uygulama yapılması planlanıyor mu. 2000 kadro acmıslar 1000 tanesı bos. bırde burdakı adi kelımesı bızı değıl malullugu tanımlıyor. bu malulluk okadar adi ki ılave hıc bır hak elde edemıyorsunuz.

tanker2011
Aday Memur
27 Ekim 2011 23:29

sözleşmeli uzman erbaşların adimalüllüğü halin de günümüz şartlarında alacağı maaş 938 tl dir.vergi iadesi ile birlikte 976 tl maaş ele geçmektedir.

bu alınan maaş en düşük memur emeklisi maaşıdır

çalışmış oldugun hizmet yılının fazla veya eksik olması, maaş üzerinde bir etki yaratmamaktadır.. günlerinin fazla olması sadece alacağınız tazmintı etkiler..

önemli not:

çalışarak emekli olan uzman erbaşların (gün sayısı önemli değil) alacağı maaş, en düşük memur emeklisi maaşıdır. oda günümüzde verği iadesi dahil 976 tl dir.

nedeni ise ek göstergenin (0) sıfır olmasından kaynaklanmaktadır...

adimalül82
Kapalı
29 Ekim 2011 11:48

arkadaşlar hepimize geçmiş olsun.

benin dikkatimi çekti, 25-30 yılını doldurmuş ve zaten normal emeklilik hakkını elde etmiş subay ve astsubay abilerimizin normal emekliliği değil de adi malül emekliliği seçtiğini gördüm.

acaba bildikleri birşey mi var da adi malül olarak emekli oluyorlar.

yukarıda arkadaşımız sene fark etmiyor ek gösterge 0 olduğu için emekli maaşı adi malüllükte standart demiş ama. bu doğru mu yani.

25 yıl çalışmış 1'inci dereceye yükselmiş bir astsubay 1750 lira maaş alıyor, ama adi malül olursa 970 mi alacak yani.

herhalde biz yanlış biliyoruz. yani senenin malüllükte önemi var diye düşünüyorum. yoksa neden normal emekli hakkı dolmuş biri adi malüllüğü seçer ki?

bu konuda 20 25 yıl üzerinden adi malül olmuş abilerimizin bilgilerini rica ediyorum.

hepinize saygılar sunarım.

enes_hayrabolu
Şube Müdürü
30 Ekim 2011 12:03

25 yıl çalışmış 1'inci dereceye yükselmiş bir astsubay 1750 lira maaş alıyor, ama adi malül olursa 970 mi alacak yani.

hayır 1.dereceye yükselmiş ve 25 yıl çalışmış ise 1750 alacak.uzman erbaşlarda ek gösterge olmadığı için emekli maaşı aynıdır..

Toplam 11 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi