Editörler : Pangaea
13 Kasım 2017 20:43

Gelecek yıllar için umudu olan ?

Evet 2018 den sonra atamalar için beklentisi olan var mı ben açıkçası merkezi alımların minimuma ineceğini sözleşmeli-mülakatlı alımların iyice artacağını düşünüyorum 657'ye de bir ayar çekerler muhtemelen, özel sektörün şevkatli kollarına mahkum bırakılacak bir çoğumuz

çok sıkıntılı bir döneme denk geldik

benena
Memur
13 Kasım 2017 23:13

2016 kpss sonuçları aciklandiginda bi hesap yapip en gec 2017-2 de 3001 den atanirim diye düşünüyordum ama merkezi alimlar hayal kırıklığı oldu mulakat magduru olduk gelecek icinde umudum yok.torpilin varsa 70 puanla atanirsin yoksa 90 puanla acikta kalirsin o noktaya geldik.

Bonemare
Kapalı
13 Kasım 2017 23:14

LİSE KPSS'den DHMİye atanma hayalim hala var.

seminnx
Aday Memur
13 Kasım 2017 23:26

2016 yılında onca zorluğa rağmen çalıştık çabaladık merkezi alımların azlığı ve açıktan alımlardaki referanssızlığımız nedeniyle açıkta kaldık emeklerimiz boşa çıktı ne umut kaldı ne heves. Tekrardan çalışıp emek verip açıkta kalacak olma korkusu tüm hevesimizi katlediyor. Ne yapacağım diye düşünmekten psikolojim bozuldu. Ne hayatımızı düzene sokabiliyoruz ne geleceğimizi. Ne yapacağız biz?

benena
Memur
13 Kasım 2017 23:38

Ayni durumdayim şahsen bi fabrikaya girip çalışmayı düşünüyorum imkanim olsa yurt dışına giderim ama yok.

seminnx, 6 yıl önce

2016 yılında onca zorluğa rağmen çalıştık çabaladık merkezi alımların azlığı ve açıktan alımlardaki referanssızlığımız nedeniyle açıkta kaldık emeklerimiz boşa çıktı ne umut kaldı ne heves. Tekrardan çalışıp emek verip açıkta kalacak olma korkusu tüm hevesimizi katlediyor. Ne yapacağım diye düşünmekten psikolojim bozuldu. Ne hayatımızı düzene sokabiliyoruz ne geleceğimizi. Ne yapacağız biz?

seminnx
Aday Memur
13 Kasım 2017 23:41

Artık her yere torpil o kadar girmiş ki fabrikaya girebilmek için bile torpile ihtiyaç var o derece

benena, 6 yıl önce

Ayni durumdayim şahsen bi fabrikaya girip çalışmayı düşünüyorum imkanim olsa yurt dışına giderim ama yok.

ekonomi.çoh.eyi
Yasaklı
13 Kasım 2017 23:58

A101,ŞOK,BİM,MİGROS gibi yerlere girsin herkes,en garanti yerler buralar,diğerlerinin hiç garantisi yok.Rıza Sarraf ve yolsuzluk davalarıyla zaten kötü giden ekonomimiz allak bullak olacak.Bazıbankaların büyük ceza yemesi bekleniyor,zamanla Abd ve Almanya bazı ürünlerimize ambargo bile koyabilir.Resmen çökertmeye çalışacaklar yani ekonomimizi.Zaten tetikte bekleyen binlerce şirket 2018'de binlerce çalışanını işten çıkarmak zorunda kalacak,birçok fabrika kapatılmak zorunda kalacak.

Ancak en kötü durumda bile gıda işi sağlam sayılır ve yukarıda yazdığım marketlerden insanlar vazgeçemez.Sonuçta buralarda ucuz gıda satılıyor,zenginler bile kriz zamanı sadece buralardan alışveriş yapacaklar.Bu marketlere çalışmaya girerseniz kolay kolay işinizden olmazsınız,benden söylemesi..

Prelinden
Şef
14 Kasım 2017 02:02

Butun kurumlari kaybediyoruz birer birer belediyeler vs de merkeziden almiyor artik, yakinda bir kanun daha cikarirlar kitleri de merkeziden cikardik diye 400-500 kadroya kaliriz seyreyleyin cumbusu o zaman, bence kpssye calismak yerine referans bulma yarisina girmek lazim simdiden gidisat berbat.

gmgm1999
Memur
14 Kasım 2017 09:04

Az olacağı kesin bir şüphe yok buna A101 de çalışıyorum 1700 tl maaş alıyoırum ama inanın burda bile 5 dk zamanm bulunca ders çalışıyorum. 1 kişi bile alacakalrsa o 1 kişi nasıl ben olurum un yolunu bulmaya çalışıyorum. Dedikodular, yorumlar, demotivasyonlar beni ilgilendirmez.

Mülakatsa mülakatlı alımlar için de donanımlı olmak gerek torpil oldugu bir gerçek ama yüzde 100 ü torpil demek de haksızlık. Sonuçta kurumlar da mülakata alacaklarını puan sırası ile çağırıyor ve ben 95 almış bi torpilli hiç bilmiyorum.

O yüzden herkes yorumlarını kendine saklayıp dersine baksın.

ekonomi.çoh.eyi
Yasaklı
14 Kasım 2017 19:53

İşte akıllı bir insan,A101'e kapağı atmış,herkes örnek almalı bence.Tabi Kpss'ye çalışmasın demiyorum,en azından hobi olarak çalışsın,kültür-fizik olsun diye çalışsın.

Bence bu arkadaş işine çok sahip çıkmalı,en az 8-10 sene boyunca büyük ekonomik krizden çıkamayacağız çünkü.Bu tür ucuz marketler de tüm insanların en uğrak yerleri olacak,herkes işinden olur ama buralarda çalışanlar işinden olmaz.

Başarılarının devamını diliyorum arkadaş,evinizde de A101,BİM,ŞOK gibi yerlerin ürünlerini kullanın ve araba,sigara,yeni eşya,fazla giyisi,telefon faturası gibi gereksiz masraflardan kaçının.

orman05
Şef
15 Kasım 2017 14:44

artık atanmakta cok cok cok zor

xtroll
Aday Memur
15 Kasım 2017 20:51

x

alfarabius2015
Aday Memur
15 Kasım 2017 20:56

kpss'ye çalış. istersen 90 ve üzeri puan al. Ama "dayın" yoksa A-T-A-N-A-M-A-Z-S-I-N.

"Sözlü mülakat" = torpil bu kadar basit.

Toplam 12 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi