Editörler : Pangaea

Kapalı
16 Ağustos 2017 13:39

Ücretli öğretmen atamasını ösym yapsın

Ücretli Öğretmen Atamalarında haksızlığın giderilmesi için talep gönderiyoruz.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi

https://basvuru.tccb.gov.tr/Forms/pgDefault.aspx

Sayın Cumhurbaşkanım; Geçici Ücretli Öğretmenlik Atamalarında KPSS puanı ve pedagojik formasyon sıralaması ile ÖSYM tarafından merkezi olarak atama yapılması için gereğini arz ederim.

Sayın **** Cumhurbaşkanlığına göndermiş olduğunuz başvurunuz alınmıştır.Göstermiş olduğunuz duyarlılık için teşekkür ederiz. Başvurunuz yasal sürede ilgili Kurum/Kuruluş tarafından değerlendirilip, sonucu e-posta/posta aracılığıyla tarafınıza bildirilecektir. İyi günler dileriz.

Başvuru Numaranız :150**57

adnan3977
Kapalı
16 Ağustos 2017 16:09

kpss sonucunu başvururken kimse sormuyor ki ösym ile durumun hiç bir alakası kalmadı.

bornova525
Aday Memur
16 Ağustos 2017 16:28

Siz kafayı yemişsiniz. Normal öğretmen atamalarında, sınav sonuçlarının açıklanmasında, mülakatlarda bu kadar şaibe ve beceriksizlik varken ücretliyi de ÖSYM'ye yıkarsanız sonucunun neler olabileceğini tahmin bile etmek istemiyorum. Gerçi size de hak veriyorum. İnsan işsizlikten ne yapacağını şaşırıyor. Bir öğretmen adayı olarak naçizane tavsiyem bir konuya destek vermek istiyorsanız ÖSYM'nin tüm kadrosunun tasfiye edilip yeniden yapılanması için destek verin. En azından insanlara bir umut kırıntısı vaadetmiş olursunuz

Abdoffbora
Genel Müdür
16 Ağustos 2017 16:31

osym unıversıte sonuclarını zor acıklıyor..sonra begenmıyor degıstırıyor.bırde bunu yuk etmeyelım

Güven00
Daire Başkanı
16 Ağustos 2017 16:50

Gönül ister ki kimse çaresiz kalmasın ama insanlar bu sebeple köle olmak için bile birbiriyle yarışıyor.

TorosBeyii
Kapalı
16 Ağustos 2017 17:58

https://www.turkegitimsen.org.tr/icerik_goster.php?Id=11440

- KPSS puanı olmadan

- Pedagojik formasyon olmadan

Ön Lisans (2 yıllık) mezunları da olmak üzere ücretli öğretmenliğe devam mı edilsin ?

Merkezi atamayı gerekirse MEB yapsın ama KPSS ve formasyon şartı arasın merkezi atama yapsın

TorosBeyii
Kapalı
16 Ağustos 2017 18:08

Merkezi MEB/ÖSYM sistemi ile başvurularak alınarak puan üstünlüğüne dayanarak atamalar yapılır ise hakkaniyet gözetilir.

dundarbeyguneribey
Daire Başkanı
16 Ağustos 2017 23:30

olmayacak bir şey değil ama biz alışmamışız adalete.

Güven00
Daire Başkanı
16 Ağustos 2017 23:32

Biz ücretli öğretmenliğin kaldırılması için uğraşırken hocamız onun için bile kriter istiyor. Allah sabır versin!

Mycatislost
Aday Memur
16 Ağustos 2017 23:38

Yok belediyeler yapsın. Hocam amacınızın adalet yanlısı ve iyi niyetli olduğunu düşünüyorum da azıcık da pratik olsa?

TorosBeyii
Kapalı
17 Ağustos 2017 11:00

Ücretli öğretmen atamasında KPSS girmemiş ya da çok düşük puan almış adaylar da atanıyor.

Referansla geçici öğretmen oluyor. Hatta bu kişiler her sene atanıyor.

TorosBeyii
Kapalı
17 Ağustos 2017 11:17

Herkesin ÖSYM şifresi var. 2 dk tercih yapar

englishman35
Kapalı
17 Ağustos 2017 11:22

Torosbeyi hocam bir ara (aylar önce) 2017 şubatta atama yapılmasın; 2017 KPSS ataması ile Temmuz'da komple fazla ayama yapılsın diyordunuz.. Merak ettim açıkçası 2017 KPSS sınavınız inşallah iyi geçmiştir.. İstediğiniz puan gelmişolup atanırsınız inşallah önümüzdeki süreçte...

TorosBeyii
Kapalı
17 Ağustos 2017 17:07

Ücretli öğretmen atamasını ösym yapsın

Ücretli Öğretmen Atamalarında haksızlığın giderilmesi için talep gönderiyoruz.

Sayın

Cumhurbaşkanım; Geçici Ücretli Öğretmenlik Atamalarında KPSS puanı ve

pedagojik formasyon sıralaması ile ÖSYM tarafından merkezi olarak atama

yapılması için gereğini arz ederim.

Sayın **** Cumhurbaşkanlığına

göndermiş olduğunuz başvurunuz alınmıştır.Göstermiş olduğunuz

duyarlılık için teşekkür ederiz. Başvurunuz yasal sürede ilgili

Kurum/Kuruluş tarafından değerlendirilip, sonucu e-posta/posta

aracılığıyla tarafınıza bildirilecektir. İyi günler dileriz.

Başvuru Numaranız :150**57

TorosBeyii
Kapalı
18 Ağustos 2017 14:00

Destek arkadaşlar

englishman35
Kapalı
18 Ağustos 2017 22:37

Toros beyi; size iyi dileklerde bulunduk güzel temenniler yaptık ama işiniz hak aradığınızı zannederek ortalığı karıştırmak kanımca; tıpkı geçmişte "Herkes ders çalışsın atama yok", "Şubatta atama olmasın, Ağustos'ta 100000 atama olsun", "Mart-Nisan atamasının mantığı nedir ?", "Şubat ayında mı Ağustos ayında mı atama olsun?", "Ağustos 2017'de Mülakatsız Kadrolu Atama İsteyenlerBuraya", gibi konu başlıklarında ortalığı karıştıran fikirleriniz gibi... Ama ne oldu ? Şubat ataması da oldu.. ( Her ne kadar Temmuz'a sarksa da), Ağustos'ta da olmadı ( Ha inşallah olur)... Bana kalırsa size tavsiyem, bu gibi hareketleri bırakıp ders çalışın... En iyi hakkı kendiniz elde edin... Saygılar...

neretil
Daire Başkanı
19 Ağustos 2017 00:45

hocam atamaları ösym değil meb yapıyor. arkadaşın söylemek istediğini ben anlıyorum. kurum düzeyinde ve Türkiye geneli bir sistem oluşturulmalı. bu daha objektif olur. kural olmayan yerde kuralsızlık alır başını gider. sistemi kim kuracak orasını bilemem. ayrıca sistemle birlikte ücretli öğretmenlerin aldığı ücretler de şuanki kadrolulara yakın olmalı. düşünebiliyor musunuz. özel sektör sigortayı eksik yatırsa ceza kesilir ancak tam zamanlı çalışan arkadaşların bile sigorta ücretleri eksik yatırılıyor. bence bunlar olmayacak hayal ürünü şeyler değil.

bornova525, 7 yıl önce

Siz kafayı yemişsiniz. Normal öğretmen atamalarında, sınav sonuçlarının açıklanmasında, mülakatlarda bu kadar şaibe ve beceriksizlik varken ücretliyi de ÖSYM'ye yıkarsanız sonucunun neler olabileceğini tahmin bile etmek istemiyorum. Gerçi size de hak veriyorum. İnsan işsizlikten ne yapacağını şaşırıyor. Bir öğretmen adayı olarak naçizane tavsiyem bir konuya destek vermek istiyorsanız ÖSYM'nin tüm kadrosunun tasfiye edilip yeniden yapılanması için destek verin. En azından insanlara bir umut kırıntısı vaadetmiş olursunuz

TorosBeyii
Kapalı
19 Ağustos 2017 23:04

Aynen hocam tek sistem olmalı

neretil, 7 yıl önce

hocam atamaları ösym değil meb yapıyor. arkadaşın söylemek istediğini ben anlıyorum. kurum düzeyinde ve Türkiye geneli bir sistem oluşturulmalı. bu daha objektif olur. kural olmayan yerde kuralsızlık alır başını gider. sistemi kim kuracak orasını bilemem. ayrıca sistemle birlikte ücretli öğretmenlerin aldığı ücretler de şuanki kadrolulara yakın olmalı. düşünebiliyor musunuz. özel sektör sigortayı eksik yatırsa ceza kesilir ancak tam zamanlı çalışan arkadaşların bile sigorta ücretleri eksik yatırılıyor. bence bunlar olmayacak hayal ürünü şeyler değil.

boksAr1
Daire Başkanı
20 Ağustos 2017 00:04

Ucretli ogretmenlik kalksin tamamen cocuklara gunah yemin ederim. Ilce mem de bi tanidik varsa 2yillik diplomayi gotur 4yil bransin mezunu gelse farketmez. Hele birde bir kez ucretli ogretmenlige basladiysaniz kendinizi kabul ettirdiyseniz emekli olursunuz :)

TorosBeyii
Kapalı
20 Ağustos 2017 10:32

Kaldırmıyorlar ama sisteme koysunlar madem

aysima85
Aday Memur
20 Ağustos 2017 21:42

konuyu açan arkadaşa katılıyorum ve diğer yazılanların bir kısmına da...

ilçe mem ya da okullarda tanıdığınız varsa ücretli öğretmenlik yapabiliyorsunuz, istisna varsa yani sadace belgeleri götürüp başvurup alınan küçük yerlerde, kasabalarda olabilir o da belki...onun dışında bir sürü belgeyi toparlayıp ilçe mem'e götürdüğünüzle kalıyorsunuz.

Toplam 34 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi