Editörler : ayşegül bgm
18 Ağustos 2017 16:42

Aöf tıbbi sekreterlik hakkında bilgisi olan var mı, tıbbi sekreterliği hemşirelikten aldığım dersler

Herkese merhaba:) Ben hemşirelik bölümünü yarıda bıraktım ve bazı dersleri de gördüm . Aynı zamanda onlisanstan alansız diplomam var. Önlisans KPSS ye gireceğim 3001 düz memurluk kadrolarının puanları çok yüksek ben de açıktan tıbbi sekreterliği okusam mı diye düşünüyorum. Hemşirelikle bazı ortak derslere de sahip sanırım. Ve staj konusunda da bilgisi olan var mı? Önerir misiniz tıbbi sekreterliği hemşirelikten aldığım dersleri de saydirarak bir yılda bitirebilir miyim açıktan?

Smile-facee
Aday Memur
18 Ağustos 2017 22:48

Ben tıbbi sekreter olarak atandım. Ancak fırsatınız var ise hemşireliğe devam edin keza şuanda sağlıkta en iyi atama sayısı onların . Tıbbi sekreterlerin atamaları çok belirsiz.

Memuremiii
Aday Memur
19 Ağustos 2017 00:42

Yok şu an hemşireliğe devam etmek gibi bir durumum yok ama açıktan tıbbi sekreterlik konusunda emin değilim. Siz örgün mu yoksa açıktan mı okudunuz ve memnun musunuz işinizden

Smile-facee, 7 yıl önce

Ben tıbbi sekreter olarak atandım. Ancak fırsatınız var ise hemşireliğe devam edin keza şuanda sağlıkta en iyi atama sayısı onların . Tıbbi sekreterlerin atamaları çok belirsiz.

Smile-facee
Aday Memur
19 Ağustos 2017 02:21

Tıbbi sekreter olarak atandım ancak henüz başlamadım . Güvenlik soruşturması halen sürüyor . Ben açıköğretim olarak istanbul üniversitesinde okudum .

Memuremiii
Aday Memur
19 Ağustos 2017 18:30

Güvenlik soruşturması sonuçlanmadi mi çok çok uzun sürüyor galiba. Bu bölümden başka bölüm okudunuz mu örgün ya da aofte ve puanınız kaçtı staj yaptınız mı?

Biraz fazla oldu ama:)

Smile-facee, 7 yıl önce

Tıbbi sekreter olarak atandım ancak henüz başlamadım . Güvenlik soruşturması halen sürüyor . Ben açıköğretim olarak istanbul üniversitesinde okudum .

Smile-facee
Aday Memur
20 Ağustos 2017 04:25

Malesef güvenlik soruşturması 2 . Ay dolmak üzere olmasına rağmen devam ediyor . Açıköğretimde bu bölümde zorunlu staj yok ancak isteğe bağlı yapılıyor diye duydum . Ben 90.6 puan ile atandım . Puanlar malesef yüksek . Keşke hemşireliğe devam edebilseydiniz daha iyi olurdu .

Memuremiii
Aday Memur
20 Ağustos 2017 09:42

Umarim soruşturma hemen biter insanları uzun süre streste bırakıyorlar bu süreçte hemen sonuçlanır inşaallah. Ben hemşireliği sevmiyordum yanı soğuktum hep, altın olsa pırlanta olsa da gözümde pek değeri yoktu, şimdi dahi kendimi hemşire olarak hayal edemiyorum. Tek pişmanlık geçen yıllar olabilir onun dışında bölümü bıraktığım için pişman değilim. Düzenli çalışırsam puanı yapabilirim düz memurluklari denerim ama tıbbi sekreterlik puanları ile düz memurluk puanları da aynı mı kapatır bilmiyorum.Cunku sizinde puanınız baya yüksekmis

Smile-facee, 7 yıl önce

Malesef güvenlik soruşturması 2 . Ay dolmak üzere olmasına rağmen devam ediyor . Açıköğretimde bu bölümde zorunlu staj yok ancak isteğe bağlı yapılıyor diye duydum . Ben 90.6 puan ile atandım . Puanlar malesef yüksek . Keşke hemşireliğe devam edebilseydiniz daha iyi olurdu .

Smile-facee
Aday Memur
20 Ağustos 2017 18:38

Son atamalarda tıbbi sekreterlik 83 e kadar düştü ancak alım sayısı tahminden fazla oldu. Düz memurluk kadroları son alımda 91-93 arası kapattı .eğer iyi çalışır ve yeterli kadro açılırsa tıbbi sekreterlik neden olmasın ?

Memuremiii
Aday Memur
20 Ağustos 2017 18:53

Benim cekincem yıllarla ilgili ben önlisans 2018'e kesin gireceğim fakat şimdi başka bir lisans bölümünde okuyorum. Bu yıl kpss ye hazırlanacağım, olursa AÖF var, okul dersleri var . Üçünü bir arada götürebilir miyim diye düşünüyorum. Bir de 2020 de lisans mezunu olacağım. Lisans mezunu olduğum anda önlisansta okuduğum bölüm devlet alımlarında geçersiz olur.Bu yüzden tıbbi sekreterlik konusunda emin değilim ve düşündüğüm gibi bir yılda da bitmez bölüm. Tıbbi sekreterlikte şansımı sadece 2018 için deneyebilirim olmazsa da boşa gider okumam. Fakat düz memur kadroları da baya yüksek kapatiyormus. Sizin 90 puanla düz memurluğa atanma şansınız olur muydu?

Smile-facee, 7 yıl önce

Son atamalarda tıbbi sekreterlik 83 e kadar düştü ancak alım sayısı tahminden fazla oldu. Düz memurluk kadroları son alımda 91-93 arası kapattı .eğer iyi çalışır ve yeterli kadro açılırsa tıbbi sekreterlik neden olmasın ?

Smile-facee
Aday Memur
21 Ağustos 2017 04:55

Üçünü birlikte götürmek sizin elinizde ben okul iş ve kpss yi beraber götürüp bu puanı aldım . Düz memurluk için tabiki şansım var ancak istemediğim bir ilde istemediğim bir kadroda çalışmak neden isteyeyim ki? Kendi bölümümde bu puanla neredeyse nokta tercih yaptım ve geldi .

Memuremiii
Aday Memur
21 Ağustos 2017 20:49

Sizin adınıza sevindim , hayırlı olsun:)

Bem kendim içinde biraz daha düşüneceğim tıbbi sekreterliği yazıp yazmamak konusunda benim için de hayırlısı:)

Smile-facee, 7 yıl önce

Üçünü birlikte götürmek sizin elinizde ben okul iş ve kpss yi beraber götürüp bu puanı aldım . Düz memurluk için tabiki şansım var ancak istemediğim bir ilde istemediğim bir kadroda çalışmak neden isteyeyim ki? Kendi bölümümde bu puanla neredeyse nokta tercih yaptım ve geldi .

Smile-facee
Aday Memur
22 Ağustos 2017 01:20

Size şimdiden kolay gelsin . Hakkımızda hayırlısı olur inşallah ..

Toplam 11 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi