Editörler : "eskiyara"Pangaea
15 Ağustos 2011 18:43

İl İçi Tayin İsteme Süresi ve Şartları

arkdaslar ıl ıcı tayın ıstemeke ıcın 2 yıl calısma sartı var ya...mebbıste 24 ayın dolmasımı gerek yada 2010-2012 yılları arası calısmak yetıyomu?

91208
Memur
15 Ağustos 2011 18:46

bi tarih baz alınır ve o tarih itibarı ile 2 yılı doldurmuş olmak gerekir

davshan
Kapalı

2 değil 3 yıla çıktı

silentenigma
Aday Memur

evet hocam il içi açıldığında 2 yılı doldurmuş olmanız gerekli

nizami84
Aday Memur
15 Ağustos 2011 18:47

eğitim öğretim yılı kriter değildir hocam tarih önemlidir 2 yılı doldurmalısın.......

roksin 81
Şube Müdürü
15 Ağustos 2011 18:47

hayır artık il içi 3yılda bir oluyor

babilli
Şef
15 Ağustos 2011 18:48

kesin mi bu?

geography27
Aday Memur

il içinde özür gurubunda zaman filan yok.. benim arkadaş agustusta aeş durumundan adana seyhana çıktı. şubat dönemimde yüreğire geçti. normail il içi tayinler 3 yıl oldu. ama özür gurubunda zaman sınırı yokkkkkkkkkkkkkkkk

hopali
Başbakan Müsteşarı

15 Eylül Tarihine Göre Hesaplayacaksın, Bu Yıl Son Kez 2 Yıldı, Artık Okul Değişmeden 3 Yıl Olacak, Daha Doğrusu Kadronun Olduğu Okulda 3 Yıl OLacak 15 Eylüle Göre

İl içi ve iller arası isteğe bağlı yer değiştirmeler

MADDE 26 ? (1) Zorunlu çalışma yükümlülüğü bulunmayanlar, bu yükümlülüğünü tamamlayanlar ya da muaf tutulanlar ile sağlık ve eş durumu özrü nedeniyle zorunlu çalışma yükümlülüğü ertelenmiş olanlardan bulundukları eğitim kurumunda en az 3 yıl süreyle çalışan öğretmenler il içinde yer değiştirme isteğinde bulunabilirler.

(4) İl içinde ya da il dışına yer değiştirme isteğinde bulunacak öğretmenlerin, yer değiştirmeleri için gerekli olan bulundukları eğitim kurumunda ya da ilde çalışılması gereken sürenin hesabında, öğretmenlerin kadrolarının bulunduğu eğitim kurumunda veya ilde fiilen öğretmen olarak geçirdikleri süreler dikkate alınır. Kadrosunun bulunduğu eğitim kurumu ya da il dışında görevlendirilen öğretmenlerin yer değişikliği isteğinde bulunabilmeleri için görevlendirildikleri tarihten önce bulundukları eğitim kurumunda ya da ilde çalışılması gereken süreyi tamamlamış olmaları gerekir.

(5) Zorunlu çalışma yükümlülükleri bulunmamak kaydıyla norm kadro uygulamaları sonucunda eğitim kurumlarında norm kadro fazlası konumuna alınan öğretmenler ile 16/7/1999 tarihli ve 99/13184 sayılı Bakanlar Kurulu Kararıyla yürürlüğe konulan Millî Eğitim Bakanlığına Bağlı Okul ve Kurumların Yönetici ve Öğretmenlerinin Norm Kadrolarına İlişkin Yönetmeliğin 21 inci maddesinin birinci fıkrasının (g) bendine göre tahsis edilen boş öğretmen norm kadrolarında görevli öğretmenlerin il içi ve iller arası yer değiştirmelerinde, bulundukları eğitim kurumunda ya da ilde çalışılması gereken süre şartı aranmaz. Bunlardan norm kadro fazlası konumunda bulunan öğretmenlerden zorunlu çalışma yükümlüsü olanlar, zorunlu çalışma yükümlülüğü öngörülen hizmet alanlarına atanır.

http://mevzuat.meb.gov.tr/html/27573_0.html

nizami84
Aday Memur
15 Ağustos 2011 18:49

özür grubuysa haklısnız ama özür grubu değil sanki birde evet artık iliçide 3 yıl...

geography27
Aday Memur
15 Ağustos 2011 18:51

evet normail il içi tayinler 3 yıla çıktı hocam. ama özür grubu her zman yapabilirisniz..

sempatikplayboyunuz
Aday Memur
15 Ağustos 2011 19:20

zorunlu hızmeet özur grubuna gırmıyomu gırıyosa eger stajerlıgım kalktıgı gıbı yapabılırım

aylin81
Aday Memur
15 Ağustos 2011 19:29

eşim bahçelievlerde çalışıyo ama ikamatimiz g.o.p bende bu özür atamalarında eşiniz çaıştığı ilçeyi sordukları için salak gibi bahçelievleri yazdım gerçi il milli eğitimdekiler yok ikinci aşamada tercihte bütün ilçeler açılır hocam dediler de nerdee.. şimdi çıkarsa 3 vesait gidicem yani şubatta filan özür gurubu açılırsa tercih hakkımı kullanabilirmiyim?

sempatikplayboyunuz
Aday Memur
15 Ağustos 2011 21:25

cvp

sempatikplayboyunuz
Aday Memur
15 Ağustos 2011 22:27

zorunlu hızmeet özur grubuna giriyomu gırmıyomu giriyorsa eger stajerlıgım kalktıgı gıbı zorunlu hızmet sayılan ıl ıcınde bı okula tayın ısteyebılırmıyım cvp lutfen

Toplam 14 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi