Editörler : Pangaea
07 Mayıs 2012 09:00

Yeni açılan Meslek Liseleri . . .

Arkadaşlar bu sayfada yeni açılan Meslek Liseleri ve Düz Liseden Meslek Lisesine dönüşen Liseleri paylaşalım ama özellikle Endüstri Meslek Liseleri....

bölüm bilgisi olan varsa onuda yazabilir...

Atanan Arkadaşlarda Kendi okullarındaki gelişmeleri paylaşırlarsa seviniriz örneğin

Yeni bölüm açılması olur

Öğrenci artışı olur

derslik artışı olur

yani hertürlü gelişme...

azim_ve_sabır_34
Müsteşar Yardımcısı
07 Mayıs 2012 09:02

seqo arkadaşımız bitane paylaşmıştı

kocaeli derincede. meslek lisesi inşaatına başlanmış. bu arada geçen yıl teknoloji tasarıma başvururken ilçe milli eğitim müdürüne sormuştum ne olacak halimiz diye. o da 3 dönümlük arazi 3 yıldır bekliyor meslek lisesi yapılması için demişti. yani 4. yılında yapımına başlanmış. hayırlı olsun. inaşallah hakeden arkadaşlar atanır.

azim_ve_sabır_34
Müsteşar Yardımcısı
07 Mayıs 2012 09:10

harbi-06 hocam inşallah bugün güzel haberler bekliyoruz senden

bu arada Harbi-06 hocamın bi başlığı vardı

2011 yılında yeni açılan meslek lisesi ve bölümler

link: http://forum.memurlar.net/konu/1458776/

harbi hocam 2012 içinde bu şekilde bilgilere ulaşabilirmiyiz

azim_ve_sabır_34
Müsteşar Yardımcısı
07 Mayıs 2012 12:12

endüstri meslek lisesini bilmem ama googlede sorguladığımda bir çok sağlık meslek, kız meslek ve turizm otelcilik ile ticaret meslek lisesi açılmış

bi tane teknik lise denk geldi:

Tuzla Yayla Mahallesi'nde "Tuzla Cezeri Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi" adı ile yeni bir lise açıldı. Yeni açılan açılan Tuzla Cezeri Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi kurucu müdürlüğüne daha önce Tuzla Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi'nde müdür yardımcısı olarak görev yapan Murat GÜR atandı.

Yeni açılan lise ilk öğrencilerini 2012-2013 eğitim-öğretim yılında alacak. Tuzla Cezeri Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi'nde "Elektirik-Elektronik Teknolojisi" alanı bulunmakla birlikte ilerleyen yıllarda yeni mesleki alanların açılması planlanıyor.

azim_ve_sabır_34
Müsteşar Yardımcısı
07 Mayıs 2012 12:19

Seydişehir Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi?ne 2011-2012 eğitim-öğretim yılından itibaren Fen Lisesi programına paralel eğitim programına sahip, akademik eğitimi ön planaçıkaran Seydişehir Anadolu Teknik Lise bünyesinde

yeni açılan Kimya Teknolojisi Alanı, Elektrik-Elektronik Teknolojisi Alanı, Mobilya ve İç Mekan Tasarımı Alanı, Motorlu Araçlar Teknolojisi Alanı ve Makine Teknolojisi Alanı?naöğrenci alınacaktır. Bu eğitim-öğretim yılına mahsus olmak üzere 8. Sınıf SBS ortalamalarına dayanarak ön kayıtla öğrenci kaydı yapılmaktadır.

azim_ve_sabır_34
Müsteşar Yardımcısı
07 Mayıs 2012 12:24

İl Milli Eğitim Müdürü Bekir Aksoy yaptığı açıklamada, eğitim alt yapısı ve kuruluşu ile ilgili yapılan yatırımlar ve çabalarla en iyi olma hedeflerine emin adımlarla ilerlediklerini söyledi. Aksoy, yeni açılan okullarla, yeni eğitim öğretim yılına heyecanla başlayacaklarını kaydetti.

Bu yıl il genelinde 5 yeni lise ve bazı mesleki bölümler açtıklarını ifade eden Aksoy sözlerine şöyle devam etti: ?Iğdır Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi'ne Resim, Müzik ve Spor alanlarından 30?ar öğrenci olmak üzere yapılan yetenek sınavları ile toplam 90 kişi aldık, alıyoruz. Iğdır merkezde Fen Lisesi bünyesinde Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi'ni açtık. Bu okulumuzda Konaklama ve Seyahat Hizmetleri ile Yiyecek ve İçecek Hizmetleri bölümü olmak üzere 30?ar öğrenciden toplam 60 öğrenci alıyoruz. Aralık ilçemizde Aralık Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi'nin Bilişim Teknolojileri ve Elektrik, Elektronik bölümlerinde 60 öğrenci ile eğitim ve öğretime başlayacağız. Yine Aralık'ta Kız Teknik ve Meslek Lisesi'nin Çocuk Gelişimi ile Bilişim Teknolojileri bölümü açılmıştır. Merkez Anadolu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi'nde Motor bölümü açtık."

.

.

.

Yenişehir Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi?nin Milli Eğitim Bakanlığına verdiği teklif kabul edilerek ilçemize Teknik Lise açıldı. Teknik Lise de okumak için Bursa?ya veya diğer ilçelere giden öğrenciler maddi ve manevi olarak zorluklar çekiyorlardı. İlçemizde yeni açılan Teknik Lise ile aileler ve öğrenciler ilçemiz dışına gitmek zorunda kalmayacaklar.

Teknik Lise bünyesinde Makine Teknolojisi alanı Bilgisayarlı Makine İmalatı (CNC) dalında eğitim verilecek. Ayrıca Anadolu Teknik Lisesi bünyesine Makine Teknolojisi alanı Bilgisayarlı Makine İmalatı (CNC) dalı ve Bilişim Teknolojisi alanı Web Programcılığı dalının ve Endüstri Meslek Lisesi bünyesine de Bilişim Teknolojisi alanı Web Programcılığı dalının açılmasına onay verildi. Yeni açılan 4 bölüm 2011-2012 eğitim ve öğretim yılında ilk öğrencilerini kabul edecek.

Yeni açılan bölümler için donanım ve öğretmen ihtiyacının büyük çoğunluğunun tamamlandığını dile getiren Mesut Demiray, ?936 öğrenci sayısıyla ilçemizin en büyük okulu olmamız sebebiyle derslik yetersizliğimiz bulunmaktadır. Hızla gelişen ilçemizde sanayi kuruluşlarının artması ve meslek liselerine uygulanan katsayı haksızlığının azaltılması sonucunda okulumuza öğrenci talebinde artış bulunmaktadır. Artan öğrenci talebi karşısında derslik ihtiyacımız daha da büyümektedir. Okulumuza yeni dersliklerin kavuşması halinde yeni açılacak bölümlerin sayısı da artacaktır. Yeni bölümlerin açılmasında desteklerini esirgemeyen yöneticilerimize ve sanayi kuruluşlarına teşekkür ederim. Yeni açılan bölümlerin ilçemiz sanayisine ve öğrencilerimize hayırlı olmasını dilerim? dedi.

harbi-06
Genel Müdür
07 Mayıs 2012 12:34

aiz_ve_sabır_34 hocam saat 2 de ttk olacagım dua et kardeşim hayırlı sonuçlar alalım. senin yazdıgın dilekçeyide ekledim hayırlısı bakalım

azim_ve_sabır_34
Müsteşar Yardımcısı
07 Mayıs 2012 13:01

inşallah harbi hocam dua ediyorum...

enazından 5 seçimlik dersin ikisi belli zaten diğer 3 ders için bize umut olsalar...

Dilerim Başta Rabbim bizim mağduriyetimizin giderilmesini sağlar sonra talim terbiye kurulu üyeleri vesile olur İnşallah

harbi-06
Genel Müdür
07 Mayıs 2012 13:07

azim_ve_sabır_34 hocam 5 dosya hazırladım 5 üyeyle görüşecegim hepsine birer tane verecegim sohbet sırasında

azim_ve_sabır_34
Müsteşar Yardımcısı
07 Mayıs 2012 13:13

çok iyi harbi hocam eline sağlık inşallah bu emeklerin yol su elektrik olarak geri dönecektir

senin görüşmenden ümitliyim keşke ankarada olsam beraber giderdik

azim_ve_sabır_34
Müsteşar Yardımcısı
07 Mayıs 2012 13:42

Azerbaycan'ın mermum Lideri Haydar Aliyev, adına Kars'ta yapılan Endüstri Meslek Lisesi'nin yapımı hızla devam ediyor.

Temeli Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, tarafından atılan ve Kars Yenişehir Mahallesi'nde Azerbaycan Devlet Petrol Şirketi (SOCAR) tarafından

yapımına başlanan 32 derslikli Haydar Aliyev Endüstri Meslek Lisesi'nin 2012-2013 eğitim öğretim yılında hizmete açılabilmesi için çalışmalar gece-gündüz aralısız sürüyor

serdarmurat
Daire Başkanı
07 Mayıs 2012 13:42

mersin tarsus ilçesi iclal ekenler lisesi geçen yıl kız meslege dönbüştü şu an çok ögrencisi var gelşme olacak olursa bilgi veri,rim

azim_ve_sabır_34
Müsteşar Yardımcısı
07 Mayıs 2012 13:45

İLÇEMİZ YENİ BİR ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİNE KAVUŞUYOR. (ÇEŞME)

Hayırsever Sevgi-Reha AYSAY tarafından ilçemiz Fahrettin Paşa Mahallesi 6412 ada 1 parselde yaptırılan Endüstri Meslek Lisesinin temeli atıldı.

2012-2013 Eğitim-Öğretim yılında açılacak olan Endüstri Meslek Lisesi bünyesinde elektrik-elektronik, iklimlendirme ve yaşlı-hasta bakım hizmetleri bölümleri bulunacaktır.

azim_ve_sabır_34
Müsteşar Yardımcısı
07 Mayıs 2012 13:59

Oyak Renault Otomobil Fabrikaları Okulumuza 5 Adet Laboratuvar Kurdu

Oyak Renault Otomobil Fabrikaları, otomotiv sektöründe nitelikli ara eleman yetiştiren Türkiye?nin ilk ve tek eğitim kurumu olan okulumuza 5 adet laboratuvar kurdu. Laboratuvarların açılışı, Vali Şahabettin Harput, Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği Başkanı Orhan Sabuncu, Oyak Renault Genel Müdürü Tarık Tunalıoğlu ve davetlilerin katılımı ile yapıldı.

Oyak-Renault tarafından Motorlu Araçlar Teknolojisi Alanı için kurulan laboratuvarlar benzinli motorlar atölyesi, dizel motorlar atölyesi, hareket kontrol ve güç aktarma atölyesi, temel mekanik atölyesi, oto elektrik atölyelerinden oluşuyor. Oyak Renault'nun katkılarıyla kurulan laboratuvarlarda, motorlu araçlar teknolojileri, elektrik-elektronik teknolojileri ile ilgili dersler, motorlar, motor ve vites kutusu kesitleri, otomobil kesitleri üzerinde deney setleri, diagnoz, videoskop araçları, sökme, takma aletleri ile uygulamalı olarak öğrencilere verilecek.Söz konusu atölyelerden şu an için 10. sınıf öğrencilerinden 30 öğrenci, 2012-2013 eğitim yılında 60 öğrenci, 2013-2014 eğitim yılında 90 öğrencinin doğrudan faydalanması öngörülürken, 2014 yılına kadar ise 630 öğrencinin dolaylı olarak bazı derslerde bu atölyeleri kullanması hedefleniyor.

OİB Teknik ve Endüstri Teknik Meslek Lisesi 2011-2012 eğitim öğretim yılında, Bilişim Teknolojileri, Elektrik ve Elektronik Teknolojisi, Endüstriyel Otomasyon, Motorlu Araçlar Teknolojisi, Makine Teknolojisi, Metal Teknolojisi bölümlerine kayıt yaptıran 180 öğrencinin eklenmesiyle toplam öğrenci sayısı 360 oldu.

cengizb
Şef
07 Mayıs 2012 15:16

azimli ve sabırlı hocam 5 secimlik ders dediğin nedir. ikisi belli dediğiniz nedir. kimsede merak edip sormamıs :-)

azim_ve_sabır_34
Müsteşar Yardımcısı
07 Mayıs 2012 15:38

seçmeli ders toplamda 5 seçenek olacak ikisi belli

1-Kuran-ı Kerim

2-Peygamberin Hayatı

3-?

4-?

5-?

seçenek 5 tane olacak çünkü serbesrt seçmeli ders olması söz konusu değil yani 8-10 öğrenci biraraya gelip

elektrik-motor-makina-giyim-ahşap vb bölüm için seçmeli ders istiyorum diyemiyor yüzlerce bölüm var hangisini koyalım diyor bu yüzden seçmeli dersleri 5 ile sınırlandırmışlar ona göre öğretmen ataması ve kontenjan belirlerler

Genç_58
Şube Müdürü
07 Mayıs 2012 15:51

hocam neden 5 le sınırladınız. nereden çıktı bu 5.

2 si tamam demişsin. diğer 3 ü de

resim

müzik

beden

sanat

vs. olursa nerede kaldı meslek dersi..

harbi-06
Genel Müdür
07 Mayıs 2012 15:59

aizm_ve_sabır_34 hocam talim ve terbiye kurulu başkanlığına gittim bugün görüşmek için.

azim_ve_sabır_34
Müsteşar Yardımcısı
07 Mayıs 2012 15:59

Talim Terbi kurulu başkan yardımcısı Abdulkadir Yılmaz ile tlf da konuştum o söyledi 5 tane seçmeli ders olacak ikisi belli zaten dedi

ama seçmeli dersten kastettiği meslek dersimi onu bilmem umarım öyledir umarım tüm seçmeli dersler için söylememiştir

azim_ve_sabır_34
Müsteşar Yardımcısı
07 Mayıs 2012 16:02

harbi hocam hoşgeldin anlat bakalım neler yaptın bugün

meb müsteşarı ile de görüşme şansın olurmu

harbi-06
Genel Müdür
07 Mayıs 2012 16:26

RÜYALAR GERÇEK OLUYOR. GÖZÜN AYDIN ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ?

1959 yılında yapılan Askeri Okul olarak açılan daha sonra Endüstri Meslek Lisesi yapılan taş binaların akıbeti ile ilgili yaşanan gelişmeler herkesi sevindirecek.

Demirci Belediyesince, bir kısmı Atölye olarak kullanılan taş binaların ekonomik ömrünü doldurması ilgili bakanlığa yapılan müracaatlar semeresini vermek üzere. Endüstri Meslek Lisesi?nin derslik ve Atölye ihtiyacının karşılanması amacı ile 2012 yılı yatırım programına 16 derslik ve 2 atölye teklifinin yapıldığı öğrenildi. Bakanlıkça yatırım kararı alınarak teklif yapılması ve uzunca bir süredir yapılan yazışmaların 2012 yılında sonuçlanması ile rüyalar gerçek olacak. Uzunca bir süredir takip ettiğimiz bu yatırım ile ilgili gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz.

Toplam 169 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi