Editörler : supporters.

Jönepasipufle
Kapalı
14 Kasım 2013 22:17

Masem bu kadar detaylıca düşünüyoruz şunu da düşünelim soruda dünya siyasetine yön veren ülke hangisidir diye soruyordu.. Eğer cevap ab ise bu mantığa göre ab olamaz zira ab ülke değil

çılgın iktisatçı
Şube Müdürü
14 Kasım 2013 22:18

ya colinclark gece vakti kafa ağrıyorsun ya uluslararası siyaseti yönlendiren ülkenin adı diyor soru

myrakul
Müsteşar Yardımcısı
14 Kasım 2013 22:19

soruda ülkeyi sormasa farklı bir yaklaşımı anlayacağımda soruda ülkeyi soruyor şıkların hepsi ülke isimleri. kitaptan neyi açıp okuyacağım??

14 Kasım 2013 22:21

AB de var şıklarda kardeşimde. arkadaş açın okuyun diyo da ben 4 sene okudum zaten o kitapları daha ne okuycam :)

myrakul, 10 yıl önce

soruda ülkeyi sormasa farklı bir yaklaşımı anlayacağımda soruda ülkeyi soruyor şıkların hepsi ülke isimleri. kitaptan neyi açıp okuyacağım??

colin clark
Aday Memur
14 Kasım 2013 22:24

kafan agrimasin da kardesim bende abd yaptim ama kitap muallakta brakti o yuzden yzdm

myrakul
Müsteşar Yardımcısı
14 Kasım 2013 22:24

kardeşim zaten sor aslında kitap, teori değilde. güncel siyasi olayla alakalı bir durum. seninde söylediğin gibi 2.dünya savaşı öncesi dengeleri kuran, bunları yeri geldiğinde silah ile yeri geldiğinde ekonomik güç ile istediği gibi değiştiren ingiltereydi. günümüzdede abd. abd ırak'a girerken kimseyi iplemedi.

iftirak_vakti, 10 yıl önce

AB de var şıklarda kardeşimde. arkadaş açın okuyun diyo da ben 4 sene okudum zaten o kitapları daha ne okuycam :)

colin clark
Aday Memur
14 Kasım 2013 22:25

gazi yapiyo sorular yynlanmiyo cevaplar yok herkes abd yapti bi tek ben degil

çılgın iktisatçı
Şube Müdürü
14 Kasım 2013 22:25

ya sen rahat ol dünya literatürünü getir %100 cevap abd colin clark merak etme .

14 Kasım 2013 22:26

aynen kardeşim neyse zaman akar ben kaçar değerli dostum myrakul. çılgın sanada kolay gelsin iyi çalışmalar.

colin clark
Aday Memur
14 Kasım 2013 22:26

ama 11 eylulu yazmis kitap ya abd savasmadan kndi ulkesinde kendi vatandasi oldu

colin clark
Aday Memur
14 Kasım 2013 22:27

abd 11 eylulden sonra tek basina davranmayi birakti gibisinden seyler soluyo

myrakul
Müsteşar Yardımcısı
14 Kasım 2013 22:28

her soruya bu soruda her öğrenci bunu düşünür mantığı ile bir bit yeniği aranmaz ki. göç sınavındada buna benzer sorular vardı. adamlar uefa'yı sordular. yani komik gelebilir ama öyle. elbette dikkat gerektiren sorular vardı ama her soruda öyle olmaz.

colin clark, 10 yıl önce

gazi yapiyo sorular yynlanmiyo cevaplar yok herkes abd yapti bi tek ben degil

myrakul
Müsteşar Yardımcısı
14 Kasım 2013 22:29

kolay gelsin kardeşim bende derse döneceğim.

iftirak_vakti, 10 yıl önce

aynen kardeşim neyse zaman akar ben kaçar değerli dostum myrakul. çılgın sanada kolay gelsin iyi çalışmalar.

çılgın iktisatçı
Şube Müdürü
14 Kasım 2013 22:30

saol iftirak vakti san da iyi çalışmalar.

veliadanali
Memur
14 Kasım 2013 23:09

68-72 arasında bekliyorum çok kritik heyecanla bekliyoruz bakalım.ayrıca eline sağlık yazan arkadaşın

ayrıca bedavıcılık sorunu soruydu cevabı neydi hatırlayan var mı?ben mi yanlış hatırlıyorum acaba

2burak
Aday Memur
15 Kasım 2013 00:23

arkadaşlar sizin tahmininize göre en az kaç doğruyla mülakata çağırırlar ?

Gurbetteakşam
Aday Memur
15 Kasım 2013 11:32

buradada kimse yok nerdesiniz millet nerde yazıyonuz

ayse.89
Kapalı
15 Kasım 2013 12:22

70 71 olur daha üstü olacagini zannetmiyorum

2burak, 10 yıl önce

arkadaşlar sizin tahmininize göre en az kaç doğruyla mülakata çağırırlar ?

Gurbetteakşam
Aday Memur
15 Kasım 2013 13:32

3- Mukabele Bilmisil:
Devletin yabancı devlette bulunan gerçek ve tüzel kişilerin çeşitli haklarını ihlal eden fiillere karşı o devletin kendi devletinde bulunan hakkı ihlal eden devlet gerçek ve tüzel yabancı kişilere aynı şekilde karar alıp uygulayabilmesi esasıdır. Türk hukukunda mukabele bilmisile örnek olarak 1062 sayılı kanun 1. maddesi mülkiyet kısıtlamasına, Sigorta Murakabe Kanunu madde 6, Pasaport Kanunu madde 9, örnek olarak verilebilir.

mustigrave
Memur
15 Kasım 2013 16:58

arkadaşlar bu mukebele bilimisil olan soruda şıklarda mütekabiliyet de varmıydı acil cvp yazarsa emin olan arkadaşlar çok iyi olur

Gurbetteakşam, 10 yıl önce

3- Mukabele Bilmisil:
Devletin yabancı devlette bulunan gerçek ve tüzel kişilerin çeşitli haklarını ihlal eden fiillere karşı o devletin kendi devletinde bulunan hakkı ihlal eden devlet gerçek ve tüzel yabancı kişilere aynı şekilde karar alıp uygulayabilmesi esasıdır. Türk hukukunda mukabele bilmisile örnek olarak 1062 sayılı kanun 1. maddesi mülkiyet kısıtlamasına, Sigorta Murakabe Kanunu madde 6, Pasaport Kanunu madde 9, örnek olarak verilebilir.

Toplam 228 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi