Editörler : supporters.
«747576777879808182838485»

uli mezunu
Aday Memur
13 Kasım 2013 20:02

haklısın. bahsedilenin biz olduğumuzu sandım. kim böyle suçlamayı kabul eder ve susar? sınavdı mülakattı beklemekten yoruldum.

mülakatında başarılar.

Well-Done07, 10 yıl önce

tamam tamam sen haklısın, sen süpersin sen kralsın! Senin zoruna neden gidiyor yazdıklarım ben onu anlamıyorum ? Ben orada torpille ugrassanın allah belasını versin dedim de neden zoruna gitti ne bu alınganlık? Senin boyle bir derdin yoksa sana ne birader? SANA NE? ama varsa da o halde akıl verme millete.

uli mezunu
Aday Memur
13 Kasım 2013 20:04

teşekkürler. sana da başarılar.

rybzinski, 10 yıl önce

Başarılar arkadaşım..

İktisatsever
Aday Memur
13 Kasım 2013 21:10

Arkadaşlar kosgeb mi yok göç uzm yard. mı artılarıyla eksileriyle yorumlarınız nelerdir?

14 Kasım 2013 08:18

Bela bela okuyana döner arkadaşlar. O yüzden bela okurken azami dikkat gerekir. Zamanında bir yolculuk sırasında Hazreti Peygamberimizin kafilesinde hanım sahabelerden biri İnat eden devesine " Allah Belanı versin " demiş. Mübarek Peygamberimiz kendisine karşılık olarak: Artık seninle yolumuz ayrıldı diyerek kafileden ayrılmasını emretmiş. Kim elinden ne geliyorsa yapsın kardeşim Adamın imkanı varsa duasını da eder vesilesini de arar. Donanımı varsa zaten kalitesini kurul karşısında belli eder. Kimse tam moloz birinin sıfır bilgi ve karizma ile sınavdan sırf torpille geçmesini beklemesin. Ben ilk defa belanın bu kadar aleni okunduğu bir forum sayfası gördüm. Ümit ederim bela okuyan kardeşler kendilerine çeki düzen verir ve kafileden yolları ayrılmadan dosdoğru bir yol tutarlar. Benim imkanım var diye söylemiyorum ama imkanı olan arkadaşları da rencide etmenin manası yok.

14 Kasım 2013 08:20

Göç idaresinin yurtdışı teşkilatlanması da olacak bilgilerinize...

İktisatsever, 10 yıl önce

Arkadaşlar kosgeb mi yok göç uzm yard. mı artılarıyla eksileriyle yorumlarınız nelerdir?

entarisialabenziyor
Aday Memur
14 Kasım 2013 12:48

Bu foruma her girdiğimde orta okul yıllarıma dönüyorum. Yakında birisi çıkıp 'benim seviyeme ulaşmak için istersen asansör kullan' ya da 'beni çekmeyen anten taksın' yazıcak diye korkuyorum.

çerkescann
Kapalı
14 Kasım 2013 19:00

arkadaşlar belge teslimi son gün ne zamandı

14 Kasım 2013 19:22

çevre yapmak , piyasa öğrenmek ticaret falan öğrenmek ilgilenmek istersen kosgeb , ama sadece memur olacağım dersen göç

İktisatsever, 10 yıl önce

masculus06
Aday Memur
14 Kasım 2013 19:41

o değil de :)

ysmhpsiyaset
Memur
14 Kasım 2013 22:44

Benim de adamım yok hocam, ben de kazanamayacağım boşu boşuna gideceğim belki. Torpili savunmuyorum, aksine torpil diye bir sistemi getirenlere ben de sövüyorum. Dünyada en çok torpil işleyen ülke olmamıza sövüyorum ne yahu bakanın torununun kayınçosunun bilmemnesiysen ne oldun yani ama işte seçen insanlar iyi adamı istemiyor bakanın torununun kayınçosunun bilmemnesini alıyor. Aile teşkilatı oluştu resmen bu sistem eskiden de böyleydi ama şimdi daha bir başka lanet bir halde. Sisteme bela okunur küfür edilir her şey yapılır bu sisteme. Belki de ben humanistik bakıyorum insanları anlamaya çalışarak. Ama işte herkesin bakış açısı farklı. Herşey gönlünüze göre olsun.

Well-Done07, 10 yıl önce

Değil mi? Biz de ahlaksız olduk :) Ne güzel. Evet hem adamımız yok hem eleniyoruz, hem torpil aramıyorum bir de ahlaksız oluyoruz. MaşaAllah ona da mı hakkımız yok peki? Bir şeyi isterse milyon kişi yapsın yanlıs yanlıstır bu Allah' ın sınırlarındandır Bu yüzden nice kavimler helak edilirken doğru yolda olanlar bir ev halkı da olsa (Lut kavmi kıssasında geçen olay) Allah onlara haklarını verir. Çünkü Allah bahanelere değil amele bakar. Benim adamım yok ve elendiğim sınavlar da ortada 3 merkez uzmanlık 1 müfettişlik. Ben derim hiç de cekinmem her kim ki adamım var yapayım diye bu derde düşüyorsa Allah belasını versin haksızsam da o zaten beni döner bulur sorun değil ben buna razııym. Ama o hale geldi ki insanlar kendilerini rahatlatmak için bahaneler üretmeye başladı, neymiş ? Ama herkes arıyor buluyor. Peki hak konusunda bu da bahane mi şimdi? Peki hocam madem hak eden gelecek yazın buraya benim iki dilim var kpds A seviye ve Almanya' da okudum, ayrıca Göç konusunda Almanya' da entegrasyon kursunda okurken kısmı hocalık yapytım. Tamam bakalım olacak mı olmayacak mı? AMA BEN biliyorum ki olmayacak çünkü BENİM ADAMIM YOK. ben inanmıyorum bu tarz hak eden kazansın sözlerine çünkü en önde bu insanlar koşuyor bu işlere.
Siz bile yazınızda bir bilinç altını doktunzu ortaya; bela okuyan adama ahlaksızlıkla suclayıp, torpil arayanı ise güzellemelerle bahanelerle savunarak. Ben daha bir şey demiyorum Çünkü gerçekten son 2 sayfadır torpili savunanlar, üzerine yüklenen vebalden utanıp zoruna gidenlerle doldu. O hale geldik ki gayet normal gibi kişilerin hakkını yemeyi bile savunuyoruz. Ama doğru yaratadan bilmiyor harama haram, helale helal demeyi. Biz daha iyi biliyoruz. selametle!

15 Kasım 2013 19:28

başvurular bugün itibariyle bitti acaba mülakat tarihleri ne zaman açıklanacak.

codeblue
Kapalı
15 Kasım 2013 19:47

belge teslim ederken mülakatların bu ayın sonunda ya da aralığın ilk günlerinde yapılacağı belirtildi, haftaya duyuruyu koyarlar inşallah web siteye..başarılar

kamuyöneticisi84, 10 yıl önce

başvurular bugün itibariyle bitti acaba mülakat tarihleri ne zaman açıklanacak.

yusuf949
Memur
15 Kasım 2013 21:42

acele etmesinler şu vergi mülakatları, maliye uzmanlığı ve diğer mülakatlar bitsin ondan sonra yapsınlar mülakatı herkes için dha iyi olur kanımca her mülakata aynı insanlar girmesin yani.

codeblue, 10 yıl önce

belge teslim ederken mülakatların bu ayın sonunda ya da aralığın ilk günlerinde yapılacağı belirtildi, haftaya duyuruyu koyarlar inşallah web siteye..başarılar

codeblue
Kapalı
15 Kasım 2013 22:02

kardeşim keşke dediğin gibi olsa ama ok yaydan çıkmış durumda artık, konunun ilk başlarında il göç hakkında ben de bu durumdan yakınmıştım aslında, göçün sınavına giren büyük çoığunluk 9 kasımdaki sınava da girdi, ne yazık ki vdk'nın peşpeşe yaptığı ve ciddi sayıda aynı kişilerin kazandığı sınav sürecinden ders alınmıyor...

yusuf949, 10 yıl önce

acele etmesinler şu vergi mülakatları, maliye uzmanlığı ve diğer mülakatlar bitsin ondan sonra yapsınlar mülakatı herkes için dha iyi olur kanımca her mülakata aynı insanlar girmesin yani.

entarisialabenziyor
Aday Memur
18 Kasım 2013 15:19

kurumu arayan soran var mı?

ysmhpsiyaset
Memur
18 Kasım 2013 17:22

ben birkaç gün önce aradım mülakat tarihi ne zaman diye internette ne zaman açıklanırsa o zaman açıklanır dedi, çok yardımcı oldu:D

entarisialabenziyor, 10 yıl önce

kurumu arayan soran var mı?

psi.kolog
Aday Memur
18 Kasım 2013 19:14

Zamanlaması kötü oldu, Bakalım nasıl olacak?

yusuf949
Memur
18 Kasım 2013 19:27

mülakat tarihi mi açıklandı hocam? neyin zzmanlaması ktü oldu

psi.kolog, 10 yıl önce

Zamanlaması kötü oldu, Bakalım nasıl olacak?

psi.kolog
Aday Memur
18 Kasım 2013 19:49

Daha açıklanmadı ama muhtemelen 29-30 kasım tarihleri olur. Şu an zaten tercih yapmakla meşgulüz, keşke daha öncesinde olsaydı mülakat ona göre bizde bu tercihlerde heryeri yazıp gitmeyi göze alabilseydik :)

yusuf949, 10 yıl önce

mülakat tarihi mi açıklandı hocam? neyin zzmanlaması ktü oldu

sosyol
Aday Memur
18 Kasım 2013 21:37

Sözlü tarihi sadece sitede mi duyurulacak yoksa mail vs. yoluyla bireysel bildirim de yapacaklar mı, bu konuda bir bilgisi olan var mı acaba?

Toplam 2867 mesaj
«747576777879808182838485»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi