Editörler : E.Kayı Han
25 Ağustos 2012 20:26

ilitam ve formasyon

s.a.sayın hoocalarım ilitam ile formasyon alınıp öğretmenliğe geçiş oluyor mu bu konularda bilgisi ve tecrübesi olanlar varsa bilgilerini bekliyorum a.e.olun

çarşambalı55
Daire Başkanı
25 Ağustos 2012 21:16

üniversiteye gitmeden,hoca yüzü görmeden nasıl öğretmen olunur. ilahiyat dışında 1-2 branşta vardı onu da yök kapattı. tek dışardan okunupta öğretmen olma ihtimali ilitam da var.

kkö50
Aday Memur
25 Ağustos 2012 21:48

evet olunuyor formasyon alman gerekiyor

kalbisürur
Aday Memur
25 Ağustos 2012 21:51

benim 2011 ankara ilitam mezunu arkadaşım kpssden 67 puan alıp ist.da sözleşmeli öğretmen olmuştu.şimdi kadroya geçmiş midir bilemiyorum

kayserilikkö
Aday Memur
25 Ağustos 2012 22:29

çarşambalı niye olunmuyormuş dışarıdan adaleti okuyup sonra hukuga geçenler avukat hakim savcı oluyorda ilitamlar dan neden öğretmen olmuyormuş insanlar birbirini niye istemiyorlar anlamıyorum önemli olan insanın kendini çok iyi yetiştirmesidir bence ...

__marjinalist__
Şube Müdürü
26 Ağustos 2012 06:48

eSKİDEN Bİ lAF VARMIŞ;

2 AYDA kABAK bİLE YETİŞMEZKEN;

1 AYDA ÖĞRETMEN yETİŞTİRDİLER dİYE...

öRGÜN kENDİNİ yETİŞTİRDİ; geliŞtirdi:))

Sırada Açıktan Öğretim var..

Hak eden Alsın TAbi...

dilek929
Memur
26 Ağustos 2012 09:00

bi arkadaşımız artık ilitam okuyanlar formasyon alamayacak diye bişey yazmıştı.dgs sonuçları ile ilgili başlıklara yazmıştı aslım3 diye bi arkadaş.yorumunu okuyun.bundan sonra ilitam mezunlarının diplomasında uzaktan eğitim yazacakmış ve formasyon alamayacaklarmış.ona göre tercihinizi yapın arkadaşlar sonradan pişman olmayın.hele hele örgün okuma imakanınız ve puanınız varsa örgün okuyun kolaya kaçmayın

26 Ağustos 2012 09:17

dilek hocam sözel 65dogru 12 yanls saysal 3 net yaptm dgs puanım 241 gelmıs cok az gelmemısmı acaba sonuca itıraz mı edeyım öbp 48.200 ve 241 puanla herhangı bı yere yerleseblme ımkanım varmı 2011 dgs gore hesaplama yaptm 260puan almam gerekr ama herkes boyle dusuk puan almıs

dilek929
Memur
26 Ağustos 2012 09:19

bu sene hesaplama değişik yapılmış galiba.sen yinede tercihlerini yap yerleşirsin inşallah biyerlere.

26 Ağustos 2012 09:41

sıralamam 8783 gelme ihtimalı zayfmı hocam

nisagül33
Aday Memur
26 Ağustos 2012 11:55

benimde sıralamam 8703 puan 242 ümitli olmak istiyorum ama sırlaması 3000-5000arası olanlar gelirmi acaba diye düşünürlerken ümitlenemiyorum ..........hayırlısı olsun inşallah.

kayserilikkö
Aday Memur
26 Ağustos 2012 13:19

Bir zamanlar bu memlekette bir ayda öğretmen olundu bir zamanlar 4 yıllık diplomasi olan herkes formasyon alıp öğretmen oldular bu insanlar kendi branşınin dısında alakası olmayan derslere girdiler hiç deilse ilitamdakiler kendi alanında egitim verecek zaten bı cokları hafız medrese mezunu bu isin icinde yoğrulmuş kisiler millet bunları bilmiyor devamlı konuşuyorlar bicok kisi öğretmen olmayı fazlasıyla hak ediyor bence

siracüddin
Kapalı
26 Ağustos 2012 14:04

Oluyor sevgili arkadaşlar bal gibi oluyor.

İlitam okuyupta şu an formasyon okuyan bir sürü arkadaşım var. Bende İlitam mezunuyum ve kesin olarak biliyorum.

dikab_06
Şef
26 Ağustos 2012 19:00

arkadaşlar bazı kendini bilmez art niyetli insanlar son günlerde kimse ilitamı tercih etmesin de biz girelim yerleşelim diye hiçbir dayanağı olmayan konu başlıkları açıp kafaları karıştırıyorlar.mesela sadık turan,aslım3 isimli dengesizler forumda "ilitam okuyanlar öğretmen olamıyor"diye bir başlık atmış ama yaptığı yorumun hiçbir dayanagı yok mış lı mişli konuşmalar...ben bizzat ankara üniv.necmettin erbakan üniv.ve istanbul üniv.dekan dekan yardımcısı ve de sekreterlerle görüştüm.aldığım cevaplar şunlar oldu:

1-bize yök'ten böyle bir genelge asla gelmedi

2-formasyonu olan ister ilitam ister örgün herkes öğretmen olabilir

3-diğer fakültelerde örneğin işletme ve iktisat gibi açık öğretim ve örgün mezunları arasında fark yoksa bunlar eşitse.bu eşitlik ilahiyatlarda olmayacaksa bu hukuka aykırıdır..

4-lisans mezunu herzaman lisans mezunudur ister örgün olsun ister açıktan her ikisi de aynı haklara sahiptir.

kısaca aldığım yanıtlar kısa net açık ve öz.

peki niçin böyle başlıklarla kafa karıştırırlar tek sebebi var:

DGS DEN ÇOK DÜŞÜK PUAN ALMIŞ BU APTAL KAFALI(sadık turan gibi) KENDİNCE ŞÖYLE DÜŞÜNÜYOR:İLİTAMLAR HAKKINDA YALAN BİR HABER UYDURAYIM BÖYLECE KİMİLERİ TERCİH ETMEYE KORKAR BÖYLECE BANA SIRA GELİR.sON SÖZ HİÇ KİMSE HAKKINDA KESİN BİLGİ SAHİBİ OLMADIĞI BİR KONUDA KESİNMİŞ GİBİ

murat4747
Şef
26 Ağustos 2012 21:37

yök 5 nisan tarihindeki yazıya göre açık öğretim ve uzktan eğitim görenler artık öğretmen olunayacak diyor

26 Ağustos 2012 22:13

hamitt_8656

benim sözel 65 net,sayısal 10 net puan 257.227 sıralama:2689, öbp:61,800 diyeceğim netlerimiz birbirine yakın sizin puanınızın az gelmesinin sebebi diploma notunun düşük olması.Bu öbp diploma notu düşük olanlara pek yaramadı.benim bu netlerle 2011 dgs puanım 268,400 geliyor varın aradaki farkı siz yorumlayın.

26 Ağustos 2012 22:20

galiba öyle öbp 48.200 idi

Toplam 16 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi