Editörler : oto-danisman-expert
10 Aralık 2010 14:19

İkmal sınıfı hakkında bilgi verir misiniz.

Arkadaşlar 337. celp olarak Erzincan 59.Topçu er Eğitim Tugayına gidiyorum.

İkmal sınıfındayım. İkmaller ne iş yapar/ ne iş yapmaz. bilgilendirir misiniZ? tşekkürler

meraksız1
Aday Memur
10 Aralık 2010 15:16

Senin anlıyacağın dille,Tugayın yiyecek,içecek,giyecek ile ilgili birimine gidiyorsun.

10 Aralık 2010 21:20

yiyecek giyecekmi kaldı o eskidendi. Sahra banyo, seyyar mutfak eray yani, sahra fırını, arazide kolaylık tesisleri bu sınıf açar.Vede sabit mutfağı var ayrıca kantinlerde bakılıyor.

tasoo
Daire Başkanı
10 Aralık 2010 22:31

rütbeliler için en zor sınıftır.

meraksız1
Aday Memur
10 Aralık 2010 22:35

Sevgili hakan,bende şu anda halen görevde olan bir subayım,yiyecek,giyecek mi kaldı gibi bir üslup sana yakıştı mı,ben arkadaşın anlayacağı sivil dille anlatmak istedim,arkadaş sahrayı biliyormu,mutfak,fırın,kantin ki seçimle olur,sivil dille yiyecek olmuyor mu,sevgiyle kal.

gezgin_82
Aday Memur
10 Aralık 2010 22:49

sanırım ikmal ile levazımı karıştırdınız arkadaşlar.benden söylemesi.

theway
Aday Memur
10 Aralık 2010 22:53

rütbeliler için en zor sınıf istihkamdır.bkz. narlıdere istihkam okulu...

kaptan24
Memur
11 Aralık 2010 00:22

herkese şimdiden tesk.ederim ben de burdur ikmal cıktı.yani tam anlamıyla ordu da ki gorevleri nelerdir görev içerigi anlamında kayıt kürek mi tutar bilgisayarla mıdır gorevleri yani belki komik olacak ama bilmedigim için soruyorum depolarda mı dururlar fln filan aydınlatırsanız sevinirim...burdur ikmal de dagıtım oluyo mu kısa donemler genelde bulundukları il veya cevre ilçelere gidiyolar diye duydum...herkese tskr tüm askerlere hayırlı tezkereler sag salim tezkereler olsun...

MeLeZ.
Aday Memur
11 Aralık 2010 02:39

337.dönem ikm.mly.okl. ve eğt.mrk.k.lığı KÜÇÜKYALI İSTANBUL devrelerim eklesin tanışalım.. [email protected] muhammed

11 Aralık 2010 10:04

sayın meraksız; eskiden levazımdı yiyecek giyecek derken saymanlıkla ilgiliydi.şuan görev kapsamı genişletildi.En angarya işi bu sınıfa geçti.Tasoo dediği gibi rütbeliler için çok zor sınıf oluşturuldu.ALlah sabır versin diyorum.

kaptan24
Memur
11 Aralık 2010 11:29

biri de der kolay biri der angarya en iyisi gittikten sonra görmek hepi topu 155 gün 337 ksd dik durun cabuk gecer geldikten sonra cok guzel gunler bizleri bekliyo olacak bu da gelir bu da gecer...saglıklı huzurlu kimse kimseyi kırmadan guzel askerlik anılarıyla donmeyi nasip etsin tüm askerlerimize saglıklıklı sıhhatli askerlikler hayırlı tezkereler...(155)

MeLeZ.
Aday Memur
11 Aralık 2010 15:08

küçükyalıya giden yokmu.. nasıl bir yerdir nette araştırdım ama tatmin edici bir şey bulamadım

egelen
Memur
11 Aralık 2010 22:04

ikmal sınıfı hakkında BENZİNci dediler... doğruluğu nedir arkadaşlar...

15 Aralık 2010 23:00

evet benzincidirler ha bire pompalıyorlar :)

kaptan24
Memur
31 Aralık 2010 21:57

herkese hayırlı yıllar kısa donem olarak... kıbrıs 39.mekanize piyade tümeni lojistik destek komutanlıgı sahra hizmet boluk komutanlıgına usta birligi cıktı burası tam nerdedir guzelyurt girne diyenler oldu nasıl bi yerdir...gerci askerlik bence cok guzel herkesin o havayı soluması lazım alıstık valla tum herkesin yeni yılı saglık mutluluk getirmesi dilegiyle...tum askerlere hayırlı tezkereler

01 Ocak 2011 02:12

dostum hiç önemli uçakla ercan havaalanında inince seni alacak inzibatlar;)

kaptan24
Memur
01 Ocak 2011 09:55

şimdi ben bu yazılan yere gitmeyecem mi yani hadi inzibat yakalamadı ben nasıl gidecem benim için onemli olan bu...sahra hizmet bolugu tam nedir eger bilen biri olursa cevaplandırırsa cok makbule gecer...

02 Ocak 2011 16:51

inzibatın yakalaması diye bişey yok arkadaşım havalanından inince zaten seni bekliyor olacaklar zaten başka türlü gidemezsin taksi kullanmazsa .Sahra hizmet bölüğü geri destektir mutfak çamaşırhane hamam su tankerleri vs hep bu bölüğe bağldır takılırsın rahat yer;)

kaptan24
Memur
08 Ocak 2011 21:27

hocam sana cok soru soruyoz ama benim simdi kıbrısa biriyle gidecem bi de kıbrısta yasayan bi tanıdık var onlarla iki gezelim saga sola bakalım bi yemek yeriz fln diyoduk simdi ben ne yapmam lazım yani inzibat hep bekliyosa havaalanında saat 2ye kadar gezsem sabah 7 de inecem sonra tekrar havaalanına gitsem olur mu ya da tanıdıgın kendi arabasıyla ben direk birligime gitsem olur mu

09 Ocak 2011 03:03

taktı inzibata :))

Toplam 19 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi