Editörler : Lanet

Kapalı
24 Ekim 2010 08:41

ttnet mi, jet mi, vın mı, vodafone mi...şaşırdım kaldım

lütfen yardım edin. ttnetle sözleşmem bitti sürekli arıyorlar. vın.ı hiç kimse tavsiye etmiyor. jet ise 3g ile değil edge ile çalışıyormuş

peki ya vodafone? arkadaşlar bir yol gösterin lütfen

halilc
Genel Müdür
24 Ekim 2010 11:25

bir hafta sonra yalın adsl başlıyor çok bir fark yok ama azbişe daha ucuz bekleyin biraz bir ay kadar sözleşmesiz kullanın acele etmeyin türknet ön kayıt alıyor yalın adsl için ama beklemek lazım diğer firmalar daha fiyat açıklamadı

http://www.sadeceinternet.com/images/kampanya.gif

yukarıdaki link türknet yalın adsl fiyatları

www.sadeceinternet.com bilgi alabilirsin ama acele etmeyip diğer firmaların fiyat açıklamasını bekleme lazım ve bence jet ivın ı falanda unutun bende araştırdım memmun olan yok en mantıklısı ön ödemeli 4 gb kullanmak ama adamlar hem indirmeyi hem yüklemeyi kotaya katıyorlar ve siz 4 gb degil 3 gb gibi bir internet kullanıyorsunuz ve bu 4 gb in 2-3 günde doldugu yönünde çok şikayet var normalde adslde 4 gb bana yetiyordu ama bu 2 günde bittidiyenler çok.illaki adsl istiyorsanız yaın adsl yi beklemeyecekseniz en uygun kampanya smile adsl %50 indirimli kampanyası şayet 24 ay sözleşme imzalamak sizin için sorun değilse son olarak ben 2 yıldır smile adsl kullanıyrun hiç ttnet kullanmadım kullanmayı da düşünmem en kazık tarifeler ttnette millet ttnet kullanıyo anlamıyorum ne akıldır 3 kuruşluk şeye 5 kuruş ödemek.

Der König
Kapalı
24 Ekim 2010 17:39

halilc öncelikle teşekkürler verdiğiniz izahat için

yalın adsl tam olarak nedir?

Der König
Kapalı
24 Ekim 2010 17:49

hocam türnet'in ilgili linkine baktım. aşağıdaki açıklama var. çalışmalar devam ediyor deniliyor. bunda da bir çapanoğlu çıkmasın?

Önemli Not: Telefonsuz sadece internet hizmeti ile ilgili çalışmalar devam etmekte olup, kısa süre içinde hizmet aktif olarak sunulabilecektir

halilc
Genel Müdür
24 Ekim 2010 18:45

geçen bakan 1 kasımda başlayacak demişti yalın adsl için.yalın adsl telefon hizmeti almanıza gerek kalmadan internet kullanmanız ;ama fazla sevinmeyin bukezde internet için sabit ücret alacaklar fazla bir fark olmayacak gibi ama azda olsa fiyatlar da düşüş olacak.

türknet önbaşvuru alıyor zaten yalın adsl daha başlamadı dediğim gibi biraz bekleyip diğer firmalarında yalın adsl fiyatını görmek lazım.

Der König
Kapalı
24 Ekim 2010 21:18

sanırım dediğiniz gibi biraz daha beklemek lazım.

çok aydınlatıcı halil bey, candan teşekkürler

birşey daha sormama izin olursa, ttnet sözleşmem bitmesine rağmen kullanmaya devam ediyorum şu an. sözleşme harici kullanıyorsun diye önüme kabarık bir fatura çıkarırlar diye korkuyorum. böyle birşey yaparlar mı?

sürekli yeni bir sözleşme teklifi için aradıklarında araştırıyorum falan deyip savsaklıyorum, bu arada yukarıdaki sorumu onlara da sorduğumda sözleşme dışındaki kullanım sözleşmedeki tarifeye göre fiyatlandırılır, extra bir ödemeniz olmaz diyorlar. ama güvenemiyorum bunlara tabii

halilc
Genel Müdür
24 Ekim 2010 22:00

sözleşme imzaladığınızda normal fiyattan size kampanya yapıyorlar mesela normalde 1 mb hız limitsizin fiyatı 46 tl ama adamlar diyoki siz 24 aylık sözleşme imzalayın biz size ilk 12 ay %50 indirim yapalım ayda 23 tl ödeyin kalan 12 ayda da 46 ödeyin diyorlar siz 12*23=276 ve 12*46=552 sonuç olarak 276+552=826 tl ödüyorsunuz 24 aylık sözleşme imzaladığınız için... yok sözleşme imzalamasaydınız normal fiyattan 46tl her ay öderdiniz.yani kısaca sözleşme yenilemez iseniz mevcut tarifeniz normal ücretlendirme ile devam eder siz istediğiniz zaman başka kampanyaya yada başka bir servis saglayıcıya geçebilirsiniz.beklemek istemezseniz smile adsl nin 24 aylık %50 kampanyasına bir göz atın ben şuan onu kullanıyorum 2 aydır ama daha iyi bir kampanya olursa bugünlerde sözleşmemi fesh edip oraya geçerim ama ozaman da indirimli kullandığım 2 ayın parasını ödemem lazım:)

Der König
Kapalı
25 Ekim 2010 16:45

smile'a da baktım halil bey, onda da 24 ay sözleşme var, üstelik sabit telefon gerekli yine, ancak telefonun kişinin üzerine kayıtlı olması şart değilmiş.

sözleşmeyi fethettiğinizde sadece indirimlerin farkını mı ödüyorsunuz, başkaca bir ceremesi olmuyor değil mi?

el.san.z.e.ö.
Müsteşar
26 Ekim 2010 15:35

hiçbirisi değil... alacaksın bir kablosuz adaptörü işini halledeceksin.

Der König
Kapalı
12 Kasım 2010 18:09

ya arkadaşlar nolur bana bir akıl verin. 2 yıllık ttnet sözleşmem bitti, 2 aydır sözleşme dışı kullanıyorum neti. sözleşmesiz kullanıyorum diye kazık fatura çıkarırlar mı karşıma, yoksa sözleşmeli iken aylık ücret ne ise onu mu öderim

Bir de sürekli arıyorlar, yok hızınız yükselecek, yok 6 ay indirimli falan diyorlar.

2 yıldır sabit telefona boşu boşuna para ödemekten bıktım. artık kurtulmak istiyorum bu ttnetten

Yok mu gerçekten adam gibi bir alternatifi?

ilteriş kagan
Genel Müdür
12 Kasım 2010 18:42

der könig arkadaşım

ben de ttnet abonesiyim ve de yaklaşık 1,5 yıl önce sözleşmem bitti.şu an serbest ama aynı tarifeden kullanmaya devam ediyorum. sözleşmenin bitmiş olması sadece sana istediğin zaman çekip gitme avantajı sağlar. kazık fatura gelmesi mümkün değil. bundan önce nasıl tarifene göre ücretlendiriliyorsan, aynen devam edersin.

ha bu aralar ttnet kendince şöyle bir karar almış. sözleşmesi dolanlar başka kampanyalara,3g ye filan kaçmasınlar diye herkesi tekrar sözleşme imzalatmaya çalışıyorlar. beni haftada en az iki kere arıyorlar. ilk 7 ay 13 tl ödeyip, sözleşme imzalamamı istiyorlar. ama 7 ay sonunda hız artırımı karşılığı 7 tl zam yapacaklarını söylemiyorlar.ama ben ttnete ve hiçbir bankanın karşılıksız öpücük vermeyeceğini çok iyi bildiğimden bunu yemiyorum.sen de mevcut tarifen ve hızından memnunsan, gönül rahatlığıyla kullanmaya devam edebilirsin.

smile adsl ye gelince, bunu iyi araştıtır. bununla ilgili çok şikayet duydum. malum bunlarda telekom altyapısı kullanıyor ama teknik hizmetleri zayıfmış.

sonuç olarak herkesin amacı vatandaşı maximum yolmak. ama en iyi yolucu halihazırda ttnet görünüyor.en azından teknik sorun yaşadığında en iyi hizmeti onlar veriyor. çünkü her yerde telekom var.

artık değerlendirme sana kalmış. ama sözleşmesiz kullanımda ekstra bir durum olmuyor, en azından bana olmadı 1,5 yıldır.

Der König
Kapalı
12 Kasım 2010 18:56

kardeş çok çok sağol, bu açıklaman çok makbule geçti ve de içimi rahatlattı.

nkarak
Kapalı
13 Kasım 2010 21:11

yalın ınternet olayında son durum ne bılgısı olanlar paylasırsa sevınırım arkadaslar...

nedenimsin
Kapalı
13 Kasım 2010 21:19

hala on kayıt alıyorlar.

tughuman
Aday Memur
31 Ağustos 2011 21:29

Bir bayan tarafından arandım beni Ttnet'ten aradığını taahhütümün bittiğini ya da bitmek üzere olduğunu söyledi tam hatırlamıyorum. yeni kampanyaya geçmek istediğimi sordu. Bende anlattıkları cazip geldiği için kabul ettim. sözleşme geleceğini söyledi ve kapattı. ben evde yokken sözleşme gelmiş annemde pek anlamadığı için imzalayıp almış . pek kullandığımız bi internet olmadığından yaklaşık 1 ay sonra internete girmek istediğimde internete giremedim. sorunu araştırdığımda Tttnet' müşteri hizmetlerinden ttnet aboneliğimin bitirildiğini ve Turknet'e geçmiş olduğumu öğrendim. arayan bayan sadece tarife değişikliğinden bahsetti herhangi bir hizmet sağlayıcı değişikliğinden bahsetmedi. ttnet 24 aylık taahüdüm bitmediğinden. taahütte geçen modem alan adı aktivasyon ücreti kampanya ücreti vs... bütün bunların cezasını fatura edecek. turk.net aboneliğimi bitirsem turk.net aynı şekilde taahütte geçen bütün tüm ücretleri isteyecek. turknetin yapmış olduğu bu kandırmaca hile ile oturduğumuz yerden boşu boşuna para ödeyeceğiz. benim bu durumu yaşayan birçok abone olduğunu okudum duydum. ttnet kendi adını kullanan turknet hakkında neden yasal süreç başlatmaz anlamıyorum. bu durumda olupta çözüm bulan var mı?

Toplam 14 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi