Editörler : oto-danisman-expert
«394041424344454647484950»

sanatkar19
Aday Memur
10 Aralık 2012 22:16

arkadaşlar bütce de kanun cıkmaz

sanatkar19
Aday Memur
10 Aralık 2012 22:20

2012 sonuna kadar bütce görüşmeleri ve yeni yıldan sonra kanunlara bakarlar hepinizin yeni yılı şi

mgc06
Aday Memur
10 Aralık 2012 23:21

belediyelere arkadaşlar başka şansımız yok biraz daha sabır

vdtgnclr32
Şef
11 Aralık 2012 08:32

2013 merkezi bütçe kanununda açıktan atamada %2lik kotayı kaldırmazlarsa belediyelerede kısıtlama getrblirler.iyi yönde düşünmeyın ama bi gayret göstrn

eray34000
Aday Memur
11 Aralık 2012 15:14

malatyalı arkadaşa ne oldu tolanalım felan diyor du

sanatkar19
Aday Memur
11 Aralık 2012 17:36

arkaaşlar toplonmaktan ziyade herkes kendi bölgesinin milletvekiliyle görüşelimd

kader ve ben
Daire Başkanı
11 Aralık 2012 21:05

eray 34000 malatyalı arakdaşta toplanalım dedi gelemeyenlerin parasını ben vercegim dedi ama burda

ÇOK PİSLİK REZİR insanlar var onada bir kulp taKTILAR YAWRİM . COİNGLE NE ALIP VEREMEDGİ VARSA ONLAR TAKIŞTI

MALATYALI ARKADAŞ BELİKİDE DOGRU SÖYLÜYORDU BELİKİDE GERÇEKTEN VERECEKTİ

AMA BURDA KUP TAKANLAR YOK SEN ŞUSUN YOK SEN BUSUN DİYENLER OLDU ONUN İÇİN KENDİ KABUGUNA ÇEKİLDİ

ŞUNU SÖYLEYİM BURDA KILAQVYENİN ARAKASINA GEÇİPTE ŞÖYLE YAPALIM BÖYLE YAPALIM DEMSİ ÇOK KOLAY UFAK BİR ÇOÇUKTA YAZILAR YAZAR

ASIL İŞ TOPLANMAYA , EYLEM YAPMAYA , UGRAŞA GELİNCE KİMSENİN UMRUNDA DEGİL BİRİLERİ DER Kİ KAR YAGSI BİRİLERİ ÇALIŞIYORUM BİRLİERİ ÇOCUGUM HASTA BİRİLERİ KİM UGRAŞACAK MAHKEMEYLE

ŞUNU UNUTMAYIN UGRAŞMAYINCA ÇABA GÖSTERMİYİNCE HİÇ BİR ŞEY OLMAZ ADAM YOKSA HİÇ BİR YERE GİREMEZSİN

NEKADAR KONUŞURSANIZ KONUÖŞUN KENDİ MİLLET VEKİLİNİZLE YADA BAKANLA KAFA SALLARLAR ÇOGUNLUK BİZİM HÜKÜMETİMİZDE TORPİLİN YERİ YOKTUR DİYOR.

AMA ÖTE YANDAN AK PARTİYE ÜYELİK KARTI OLDUGU İÇİN ,ÜYE OLDUGU İÇİN OTURDUGU YERİN MİLLET VEKİLİNİ TANIDIGI İÇİN

41 YAŞINDAKİ KİŞİ KARAYOLLARINDA İŞE GİRMEYİ BAŞARDI : BU KİŞİ NE ÜNÜVERSİTE MEZUNU NEDE KPPS GİRMİŞTİR

BUNI ANLAMYACAK KADAR APTAL GERİ ZEKALI KİŞİLER ÇIKIPTA YÜZDE 2 LİK KOTADAN BAHSEDİYORLAR EGER GÖRMÜŞ OLSALARDI

HEP BERABER TOPLANIP HAKLARIMIZI ARAR GEREKLİ YERLERE DAVA AÇARDIK BU KARAYOLLARINA GİRMİŞ KİŞİYİ ALAN KİŞİLERDE ZOR DURUMA DÜŞER VE ANLARLARDI YÜZDE 2 LİK KOTANIN OLMAYACAGINI

BURDA HİÇ BİR ŞEKİLDE TOPLKANMA OLAMAZ ÇÜNKÜ HERKEZ BİRBİRİNİN KUYUSUNU KAZMAYA DEVAM EDİYOR BASİTLİK,HOR GÖRME ANCAK YALNIZ UZAMAN ÇAVUŞ DENMEZ, UZMAN ERBAŞLAR YAPAR YANİ BİZLER YAPARIZ

ANLAYACAGINIZ HERKEZ KENDİ İŞİNE BAKSIN BİZLER NE ÖGRENCİLER GİBİ NE DOKTORLAR GİBİ NE BELEDİYE TOŞORANLARI NE BELİDİYE ÇALIŞANLARI GİBİ OLURUZ BİZLERDEN BİR HALT OLMAZ HUZURZULUK ,İKİYÜZKÜK OLUR ANCAK

vdtgnclr32
Şef
12 Aralık 2012 08:35

kader ve ben ------özeline msj attım bi bak....

karlalesi006
Aday Memur
12 Aralık 2012 16:22

selam

karlalesi006
Aday Memur
12 Aralık 2012 16:27

arkadaşlar yok mu bir gelişme neler yapıyosunuz?

karlalesi006
Aday Memur
12 Aralık 2012 16:32

http://www.tbmm.gov.tr/tutanak/donem24/yil2/ham/b07501h.htm

ödmşefe
Aday Memur
13 Aralık 2012 14:09

merhabalar.ankarada uğraşan arkadaş varmı,çalışan organize eden,varsa ne durumda, toplanacakmıyız,varmı bir gelişme haber bekleyin diyen arkadaşlar vardı,ne oldu son durum ne toplanma olcakmı.ben tek başıma gidecem bikaçyer var,halledecez diyen olmasın,tek başıma gidip eylemimi yapacam,tek başıma açlık grevine başlıyacam, nasılsa açız,bir duyan olur nasılsa.değilse bişey olacağı yok.

ödmşefe
Aday Memur
13 Aralık 2012 14:13

önce bakanların hepsinden tek tek randevu istiyecem tabi derdimi anlatacam önce,görüşebilirsem tabi

kader ve ben
Daire Başkanı
13 Aralık 2012 16:12

arkadaşım nasıl isteyeceksin ki hepsi randevü vermezler diyecekleri kelime seçim oldugu için yaparız halle ederiz, bizim hükümetimizde torpilin yeri yoktur diyecek hepsinin yaklaşık cevabı bu olacaktır

toplanmaya gelince toplanmak için yürek ,cesarat ister kişilik olmayan insanlardan ne beklene bilir ki

onlar sedece kılavyenin araksaından şöyle,böyle yaparız derler birbrinin kuyusunu kazmak iki yüzlülük ,çıkarcılık ancak uızman erbaşlarda olur bunu unutma

herkes kılavyeden bir haber bekliyor kim ugraşacak kim yapacak burda kimse bizim gibi insanlar oldukça

ama yarın hakkari ünüversitesi uzmanlardan bir memur almaya kalkınca oraya en az 100 kişi gider

hani işleri vardı ,hani degişik bahanelerle gelemezlermiş

ödmşefe burda unut arkadaşım toplanmayı

ödmşefe
Aday Memur
14 Aralık 2012 13:42

kader ve ben arkadaşım ben toplanalım demiyorum artık ben nezaman toplandıysak yanımda 4-5kişi ile geldim uğraşan arkadaşlara saygımdan,işten 10gün önceden izin aldım,gelecegim gün izin almadım,adamlar niye gelmedin diye tutanak tuttu,işgüç bahane,belediye adamı arıyo mülakat var diyo,15kişi alcak500 kişi toplanıyo.çalışırkende böyleydi,haksızlık olur toplanırsın bl.k.ile konuşalım tamam der herkes bl.k. nının kapısına gelirsin.komt.böyle haksızlık olmuyomudersin, bl.k.uzm.erb.kanununu gösterir, kanunun bu kardeşim, işine gelmeyen kapı orda, derhepinizin gönderirim,sözleşme zamanı görş.falan.kimi ben kredi çektim,ben yeni evlendim,ailem var,bi bakarsın arkanda kimse yok 30 kişiden kalmışsın3-5kişi ozaman toplanamamışsın, şimdimi beraber olunacak.adam ugraşır,doğal olarak birsürü gider olur,uğraşana paramı yedi nereye harcandı, falan filan kulp hazır.destek degil köstek.emuzderde kendi yolunu tutmuş,adam emekli maaşı artı iş,faaliyet boş,bu bırakan arkadaşlardanda para kesiliyordu zamanında,örnek ben. otamatik ödeme talimatı veriyoduk,kaçsene kesildi,mahkemeye vercez dediler 25 toplayın tamam 20 toplayın tamam,hani kanun, boş,onlarda kimseyi toplayamıyo önder olamıyo.gecengün tv kanalında astsb.dernegi başkanı vardı,biz istediğimizi almak için elimizden geleni,yapılması gereken ne varsa yaparız,diyo.bizde yok.bende biliyorum bişey olmaz,toplanma,eylem,falan hepsi hikaye, varsa tanıdığın olay bitmiştir.herkese ALLAH yardım etsin.

vdtgnclr32
Şef
14 Aralık 2012 15:52

tanıdıgım tüm astsbler şuan 657 92 den faydalandı.siz daha oturun.

kader ve ben
Daire Başkanı
15 Aralık 2012 19:42

arkadaşlar sizlerden bir şey çıkmayacagını anladım bir halt olmaz sizlereden ancak olsa olsa çoban olur eminim ki çobanlılğıda yapamazsınız siz

mehmet ordu 41 yaşında : 2 lik kota vardı : bu kişi ne ünüversiteye girmiş nede kpss kazanmıştır sadece akpariye üyeligi oldugu için işe girmiştir

bana nereye gidilirse gidilsin sevgili çok kıymetli bakanlarımız bizim hkümetimizde torpil yoktur diyor 30 yaş üstü olmaz diyorlar ama hernedense 41 yaşındaki kişi işe giriyor benim aklım ermiyor

bende bunu kendime yediremedim kaybedecek hiç birşeyim yok zaten bu kişiyi işe alanlar hakkında dava açtım devlet personel başkanılıgına dava açtıö hani uzman çavuşalrdan almıyordu devlet personel başkanlığı

devlette torpil olup olmayacagını şimdi kanınlar belirleyeceyek eger bu kişiyi işe alnlar şimdi kanun önünde hesap verecekler eger kaybedersem avukarada danıştım avrupa insan hakları mahkemsine dava açma hakkım doguyor vede açacamda

burda yatan sorumsuz arkadaşlara söylüyorum 2013 ageldi neyi bekliyorsunuz sizi birilerinin çagırmasımı yada kanun degişipte siz işe amlarını bırakın bu hayalleri devletin şu an bizim için hiçbir çalışması yok

siz yatmaya umursuz olmaya devam edin herkes halinden memmun birileri çıkar burdan gürlemek için benden haber bekleyin der birileri çıkar burdan dernege üye olun der ama hepsi hava civa tek yol ankarada toplanıp hakkımız aramaktır 30 hazirana kada hiçbir sözleşmeli memurun kalmayacagı ve hepsini kadroya giçegi güzel bir şeydir bunlar çünkü erkekçe haklarını aradılar

ödmşefe
Aday Memur
16 Aralık 2012 13:51

merhabalar,dün meclis tv de chp afyon milletvekili,siz bu çalışan sözleşmeli sb,astsb,uzm.çvş, ların hakkını düzeltmiyosunuz bakın hergün adamlar bırakıyor,işsizlik artıyo,bu adamları niye madur ediyosunuz,bu adamların çoluk çocuğu,ailesi var neolacak bu adamların hali diyodu,hükümete.. tam bu konuşmalar esnasında olacak iş aslında toplanıp ses duyurmak, ama nerde. kader ve ben de dediği gibi nerde,bende toplanılacağını düşünmüyorum, kanunda eksiklik var zaten'''DİKKAT!!! (%2 dayısı olanlar içindir)''''yazmalı çalışanda ona göre bıraksın.bu dünyanın öbür tarafıda var tabi,bukadar adamın hakkını nasıl vercekler bakalım..İNŞALLAH kazanırsın kader ve ben,

suzuki996
Şef
16 Aralık 2012 16:26

Arkadaşlar boş konuşmalar almış başını gitmiş yine...

Öncelikle şu bir gerçek artık uzman çvş ların sonu geldi.. adamın yoksa bitti..

Örnek şuan istanbul ........... belediyesi 40 tane zabıta alımı yaptı..

zabıta müdürü ile bizzat görüştüm..

müdür bana geç kaldın daha önce nerdeydin dedi. bende 1 ay önce dilekçe gönderdim hiç bir cevap alamadım en sonunda kendim yüz yüze görüşmek için geldim dedim..

müdür kusura bakma alım yapıldı ama yinede dilekçe verebilşirsin 2. alım yapılacağı zaman değerlendiririz dedi..

bende sordum 2. alım nezaman olur:? şuan belli değil dedi..

yani işin özü torpilliler ayrılıyor.. ve sadece alım ve mülakat bilgileri onlara bildiriliyor diğer evraklar hasır altı.. sen bekle dur artık cevap bile vermiyorlar.. zahmet edip..

yazı işlerine soruyorsun dilekçe hakkı var kanunen olumlu yada olumsuzda olsa 1 ay içerisinde cevap verilmek zorunda..

peki nerde?

yazı işleride hemen topu üstünden atıyo..

belediyedeki yoğunluk nedeniyle size şuana kadar yazılı cevap gelmediyse siz olumsuz olarak algılayın diyor..

BİZE KALAN MI? OTURUP SİNİR OLMAK VE BU YÖNETİME BU ANLAYIŞA VE BENİM YAPTIĞIM HİZMET NERE GİTTİ BEN HAKKIMI BU DEVLETTEN NE ZAMAN ALICAM DİYE DÜŞÜNCELERLE BAŞLIYOR

VE EN SONUNDA SÖVENE KADAR DEVAM EDİYOR...

Bu arada bazılarıda çıkıyor sen memur olmak için mi? uzman oldun devlet seni memur yapmak zorunda mı? diye konuşuyor..

onlara peşinen cevabım şu: götünüzü sıkıp bir de siz çalışın da ben göreyim

ben , tsk nın kast sistemini sevmediğim, için bıraktım, özlük hakları kısacası

bizede subay ast subay gibi haklarımızı verip kollasalardı kimse istifa etmez tsk bu hakkı vermez adamda bulamaz..

Buradan şunu söylüyorum arkadaşlar amacım kendi yaşadığım bir durumu paylaşmaktı.. yoksa moral bozmak değil..

yalnız adamı olanlar zaten ne dilekçe ne başvuru ne .... hiçbir şeyle uğraşmıyor..

istanbul ,ankara, izmir, torpilin büyük döndüğü yerler...

suzuki996
Şef
16 Aralık 2012 16:49

vedat gencler her bilgiyi paylaşıyor sizlerle..

HAKLI KARDEŞİM AST SUBAYLAR BU 657 92. MAD. yararlandılar ama onlarda birlik vardı uzmanlarda önce bana var.. onun için hiçbirine olmuyo..

boşuna yazmıyorum.. sana tavsiyem sende yazma herkesin aklı fikri yerinde çok şükür bırak devlet düşünsün tsk düşünsün siz neyi düşünüyorsunuz ki..

istifa eden personel tsk personeli değil mi?

çığ gibi büyüyen sayı işe yerleşemeyen askeri personel değil mi?

özlük haklarını vemeyen insanları köle gibi gören anlayış tsk değil mi?

oy için siyasi rant için uğraşan siyasetçiler değil mi?

BU İŞİN BENCE 2-3 SENESİ DAHA VAR DAHA ÇOK İSİTFA DAHA ÇOK AÇIKTA KALMIŞ HAK ARAYAN VE MAĞDUR OLMUŞ İNSAN

HERKES HALNDEN MEMNUN Kİ KİMSE KILINI KIPIRDATMIYOR....

İŞE GİRENLERDE GENELDE SUS PUS OLUYOR ZATEN AZINDAN BİR ŞEY ÇIKAR DİYE AKLI ÇIKIYOR.. ADAMIN..

SON sözüm bırakın daha çok istifa daha çok kalabalık olsun belki yeni istifa edenlerden daha cesaretli daha yürekliler çıkar...

Toplam 3345 mesaj
«394041424344454647484950»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi