Editörler : F16 Gökçen
23 Ağustos 2017 20:48

Sizce bu sene dgs puanları düşer mi ?
merhabalar sizce sınavın zorluğunu göz önüne alarak bu sene ki dgs puanları düşer mi ? cevaplarınızı bekliyorum.

Bu ankete 30 günde, 56 kişi oy kullandı ve 22/09/2017 20:48 tarihinde sona erdi.

oguzhancaglayan
Aday Memur
23 Ağustos 2017 21:28

Ayni kalır bence

Sult4N
Kapalı
23 Ağustos 2017 23:16

sorulara bakılırsa zor

mackle
Aday Memur
23 Ağustos 2017 23:19

puanların düşmesi mi zor yoksa genel anlamda sorular mı zor ?

Sult4N, 7 yıl önce

sorulara bakılırsa zor

Sult4N
Kapalı
23 Ağustos 2017 23:20

düşmesi zor dostum.

Koryageo
Memur
26 Ağustos 2017 11:27

Sorular zordu,ortalama düşer,taban puan düşer,bizim puanlar yükselir,dgs tarihinin en zor sınavıydı vs vs vs bunlar her yıl konuşulur arkadaşlar..dilerseniz dgs tarihinin e kolay sınavı olan 2012 deki tartışmalara bakın gene aynı yorumlar:)

Alaskathunderfuvk
Aday Memur
26 Ağustos 2017 16:15

Tamam puanlar yükselecek çok bilmiş. Herkes düşük alacak. Kimse bir yere yerleşemeyecek. Hepimiz hayal kırıklığına uğrayacağız. Her sene aynı muhabbeti takip ede ede uzman olmuşsun. Aferin sana. Kurdele de ister misin?

minikkus09
Aday Memur
26 Ağustos 2017 16:47

!!!!!!!!

Koryageo
Memur
26 Ağustos 2017 20:24

İstediğiniz şeyi düşünmeyince hemen çok bilmiş oluyoruz değil mi ? Buraya gelip 32 mat 45 Türkçem var diyene bile devlet hukuk gelir dediniz cidden anlamsız..hadi ben bilmiyorum tamamda siz nerden biliyorsunuz puanların yükseleceğini taban puanın düşeceğini...efsane olarak işte her yıl söylenir Bu söylemler...kurdele

Alaskathunderfuvk, 7 yıl önce

Tamam puanlar yükselecek çok bilmiş. Herkes düşük alacak. Kimse bir yere yerleşemeyecek. Hepimiz hayal kırıklığına uğrayacağız. Her sene aynı muhabbeti takip ede ede uzman olmuşsun. Aferin sana. Kurdele de ister misin?

Koryageo
Memur
26 Ağustos 2017 20:27

Ayrıca ben puanlar düşe taban puan yükselir demedim aynı kalır dedim..eleştirecekseniz beni saygı çerçevesinde eleştirin ben sadece düşündüklerimi yazıyorum siz önce karşıdakinin düşüncesine saygı duymayı öğrenin...sonra insanlara mavi boncuk dağıtmaya devam edebilirsiniz

Alaskathunderfuvk
Aday Memur
26 Ağustos 2017 20:40

Tabii ki herkes düşündüklerini söylemekte özgür sadece sen itici duruyorsun. Burada senden başka ısrarla aynı şeyi söyleyen yok. Fanatik taraftar gibisin ya da köy kahvesinde siyaset yapan "bazı tipler" vardır ya onlar gibi. Öyle olunca da itici oluyor. Zaten sınavın açıklanması ertelenmiş insanların keyfi bozuk gelip durduk yere 2012 en kolaydı onda da böyleydi şöyleydi diyorsun. Eğer haklı çıkarsan çok bilmiş kişi gider kınayı yakarsın belki güzel bir yere. Beş senedir buralarda takılıp "haklı" çıktığında gene kınayı yaktığına da eminim. :)

Koryageo
Memur
26 Ağustos 2017 21:23

Seviyen çok düşük yerlerde senin gibilerle konuşulmaz boşsun bomboş

Alaskathunderfuvk, 7 yıl önce

Tabii ki herkes düşündüklerini söylemekte özgür sadece sen itici duruyorsun. Burada senden başka ısrarla aynı şeyi söyleyen yok. Fanatik taraftar gibisin ya da köy kahvesinde siyaset yapan "bazı tipler" vardır ya onlar gibi. Öyle olunca da itici oluyor. Zaten sınavın açıklanması ertelenmiş insanların keyfi bozuk gelip durduk yere 2012 en kolaydı onda da böyleydi şöyleydi diyorsun. Eğer haklı çıkarsan çok bilmiş kişi gider kınayı yakarsın belki güzel bir yere. Beş senedir buralarda takılıp "haklı" çıktığında gene kınayı yaktığına da eminim. :)

cekaplan07
Aday Memur
26 Ağustos 2017 22:01

Hocam bence de değmez böyle muhabbetlere girmeye bir hafta daha bekleyelim insanlar boş hayallere kapılmaya o kadar arzulu ki bir musibet bin nasihatten iyidir demişler bekleyelim görelim

Koryageo, 7 yıl önce

Seviyen çok düşük yerlerde senin gibilerle konuşulmaz boşsun bomboş

Koryageo
Memur
26 Ağustos 2017 23:14

Kötülük yaptığımızı sanıyorlar ama biz temkinli olmalarını istiyoruz sonra hakaret..gene işleri rast gitsin ne diyim...en acısıda insanlar kendi düşüncelerinin tersini savunanları itici olarak nitelendiriyorlar...

yeterlilik
Şef
27 Ağustos 2017 01:19

Ya hocam,ister dikkate alın ister almayın ben bir yorum yapacağım.Maşallah hukuk son sınıfa gelmişsiniz,bu zamana kadar da belli ki öğrencileriniz olmuş ve sayenizde üniversitelere yerleşecek,siz burada/farklı yerde arkadaşlarla ağız dalaşı yaparak bana göre ağırlığınızı kaybediyorsunuz.Eğer avukatlık mesleğini yapmayı düşünüyorsanız oturun kanun,danıştay kararı vs kendinizi geliştirecek bilgilerle zaman harcayın.

Matematik öğretmenisiniz bu ve benzeri sınavlar size tabiki çerez gelecektir,ama bırakında sizin ve sizin gibi Matematik öğretmenleri ile yarışmaya mecbur bırakılan ÖĞRENCİLERİNİZ ,kazanamasa bile hiç olmazsa sınavlar açıklananakadar heyecanlarına engel olmayın.Umut etsinler ama olmayacağını kendi dengi arkadaşlarından duysunlar.

Çok mu yardımcı olmak istiyorsunuz,açarsınız bir başlık çözemediğiniz sorulara yardım edebilirim diye,işte o zaman sizi takdir ederler/ederim.

Lütfen yazdıklarımı yanlış anlamayın ama,sınava girenlerin psikolojisinden anlamıyorsunuz.Sizin değerlendirmeleriniz şöyle düşünün doktorluk için bir sınava giriyorsunuz siz Matematik dehası diğeri tıp eğitimi almış biri,tıp eğitimi alan sınav çok kolaydı diyor veya sen kazanamazsın o puanla diyor,örnek belki çok uçuk olmuştur ama lütfen empati kurun biraz.Belki haklı çukacaksınız sınav sonuçlarında ama siz çok çok aynışeyleri tekrarlıyorsunuz bu da artık insanlara çekilmez geliyor.

Sizi kıracak bie cümlem olduysa,şimdiden özür diliyorum ama siz ve sizin gibi arkadaşların ağırlığı olmalı diye düşünüyorum.

Ekrem 95
Aday Memur
27 Ağustos 2017 02:48

Valla bende denemelerde aldığım puanların aşağısında bir puan bekliyorum.Sınav özellikle matematik zor geldi bana.Ama yine yapan yapmıştır soruları.Birde sınav geçen senelere göre zor olsa bile ben yine puanların yükseleceğini düşünüyorum.Çünkü sınava girenler geçen seneye göre çok artmış ama ösym kontenjanları aynı oranda artırmıyor.Hatta bazı bölümlerin kontenjan sayıları aynı kalmış.

O yüzden ösym her yıl sınavı zorlaştırıyor ve her sene bir yerlere yerleşmek daha da zorlaşıyor.

Koryageo
Memur
27 Ağustos 2017 11:00

Haklısınız ama bakın ben kimseye kazanamazsınız demedim kimseyi kırmaya çalışmadım hatta taban puanlar artar da demedim sadece değişmez dedim...ben insanları boş yere heveslendirip heveslerimi kursaklarında bırakmanın yanlış olduğunu düşünüyorum..bakın burda 70-75 nete devlet hukuk gelir diyenler var puanı 10-15 puan aşağıda ama buradaki yorum yapan arkadaş puanlar artar taban puan düşer sizede devlet hukuk gelir diyor,bakın bu puanlar öğrencininLehine ve alayhine 2-3 puan değişir benim sözüm 15 puan altta kalan birini devlet için umutlandıran arkadaşlara..cidden bakın her yıl bu yorumlar var sınav zor taban puan düşer vs vs ama değişim 2-3 puan olur..bu yıl avantaj AÖF nin Yeni sistemi soruların kolay olması dezavantaj ise ben gene değişen birşey olmaz derim bir ihtimal öğrencilerin 1-2 puan Lehine de olabilir...Burda moral bozma veya öğrenci arkadaşları küçümseme gibi bir niyetim Yok haddim de değil..ama bazı arkadaşlar kesin ve net yorumlar yapıyor cidden geçen yıla göre 290 alan birine sorular zordu puanlar yükselir devlet gelir demek anlamsız..ayrıca bir detay kaçıyor bakım Türkiye mat ve Türkçe ortalaması farklı bu nedenle mat be Türkçe netlerinin getiriside farklı 50 mat 40 Türkçe yapan İLE 60 Türkçe 30 mat yapan birineçok farklı puanlar gelir sonuçta ikiside 90 net ancak Buda göz önünde bulundurulmuyor biz yorum yapıncada hemen hakaret ! !

yeterlilik, 7 yıl önce

Ya hocam,ister dikkate alın ister almayın ben bir yorum yapacağım.Maşallah hukuk son sınıfa gelmişsiniz,bu zamana kadar da belli ki öğrencileriniz olmuş ve sayenizde üniversitelere yerleşecek,siz burada/farklı yerde arkadaşlarla ağız dalaşı yaparak bana göre ağırlığınızı kaybediyorsunuz.Eğer avukatlık mesleğini yapmayı düşünüyorsanız oturun kanun,danıştay kararı vs kendinizi geliştirecek bilgilerle zaman harcayın.

Matematik öğretmenisiniz bu ve benzeri sınavlar size tabiki çerez gelecektir,ama bırakında sizin ve sizin gibi Matematik öğretmenleri ile yarışmaya mecbur bırakılan ÖĞRENCİLERİNİZ ,kazanamasa bile hiç olmazsa sınavlar açıklananakadar heyecanlarına engel olmayın.Umut etsinler ama olmayacağını kendi dengi arkadaşlarından duysunlar.

Çok mu yardımcı olmak istiyorsunuz,açarsınız bir başlık çözemediğiniz sorulara yardım edebilirim diye,işte o zaman sizi takdir ederler/ederim.

Lütfen yazdıklarımı yanlış anlamayın ama,sınava girenlerin psikolojisinden anlamıyorsunuz.Sizin değerlendirmeleriniz şöyle düşünün doktorluk için bir sınava giriyorsunuz siz Matematik dehası diğeri tıp eğitimi almış biri,tıp eğitimi alan sınav çok kolaydı diyor veya sen kazanamazsın o puanla diyor,örnek belki çok uçuk olmuştur ama lütfen empati kurun biraz.Belki haklı çukacaksınız sınav sonuçlarında ama siz çok çok aynışeyleri tekrarlıyorsunuz bu da artık insanlara çekilmez geliyor.

Sizi kıracak bie cümlem olduysa,şimdiden özür diliyorum ama siz ve sizin gibi arkadaşların ağırlığı olmalı diye düşünüyorum.

Koryageo
Memur
27 Ağustos 2017 11:10

AÖF Yeni sisteminden dolayı adalet bölümünden bayağı okulu bırakan veya mezun olamayan var hatta bu Yeni sisteme takılanlar genelde 2. Üniv den gelen öğretmen mühendis gibi güçlü rakipler sadece ben 4-5 mat öğretmeni tanıyorum sisteme takılan veya okulu bırakan..eski sistemde 20 sorudan 5 tanesini bilseler kalanını mantıklı sallama İLE 7 neti yakalayan 35 ile çan eğrisi sayasinde geçiyordu şimdi 7 doğru olsa 13yanlış 3.25 net gitti kaldı 3.75 net o netle ders geçilmez...ayrıca okulu bitiren arkadaşlarında ortalamaları bayağı düşük gelecek..bu çok büyük bir avantaj bu sene ve gelecek yıllar için...

Ekrem 95, 7 yıl önce

Valla bende denemelerde aldığım puanların aşağısında bir puan bekliyorum.Sınav özellikle matematik zor geldi bana.Ama yine yapan yapmıştır soruları.Birde sınav geçen senelere göre zor olsa bile ben yine puanların yükseleceğini düşünüyorum.Çünkü sınava girenler geçen seneye göre çok artmış ama ösym kontenjanları aynı oranda artırmıyor.Hatta bazı bölümlerin kontenjan sayıları aynı kalmış.

O yüzden ösym her yıl sınavı zorlaştırıyor ve her sene bir yerlere yerleşmek daha da zorlaşıyor.

Ekrem 95
Aday Memur
27 Ağustos 2017 16:07

Hmm ben bu açıdan düşünmemiştim kardeş bilgilendirdiğin için sağol açıkçası aöf'teki bu yeni sistem iyide oldu ben çalışıp 75-80 alıyorum öteki adam çalışmadan 35-40 alıyo çan eğrisi veya ortalamayla geçiyo mezun oluyor.Ondan sonra doluşuyolar dgs,ales,kpss sınavlarına bize rakip oluyorlar.

Koryageo, 7 yıl önce

AÖF Yeni sisteminden dolayı adalet bölümünden bayağı okulu bırakan veya mezun olamayan var hatta bu Yeni sisteme takılanlar genelde 2. Üniv den gelen öğretmen mühendis gibi güçlü rakipler sadece ben 4-5 mat öğretmeni tanıyorum sisteme takılan veya okulu bırakan..eski sistemde 20 sorudan 5 tanesini bilseler kalanını mantıklı sallama İLE 7 neti yakalayan 35 ile çan eğrisi sayasinde geçiyordu şimdi 7 doğru olsa 13yanlış 3.25 net gitti kaldı 3.75 net o netle ders geçilmez...ayrıca okulu bitiren arkadaşlarında ortalamaları bayağı düşük gelecek..bu çok büyük bir avantaj bu sene ve gelecek yıllar için...

himeros91
Şef
27 Ağustos 2017 18:29

Beklemek çok sıkıcı :( hem de 1 haftadan fazla zaman var. Buraya istediğiniz küfürü koyabilirsiniz :) bir de bu kadar bekleyişin sonu hüsran daolabilir :/

*aziyade*
Başbakan Müsteşarı
27 Ağustos 2017 20:20

matematik öğretmeni bir tanıdık matematiği 2 saatin üzerinde çözmüş başka da yorumum yok

Toplam 22 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi