Editörler : Pangaea
29 Ekim 2007 15:25

İletişim Fakültesi Mezunları, Ne İş Yapmaktasınız..?

merak ediyorum iletişim fakültesi mezunları ne iş yapıyor herkes yazsın bakalım bu arada ben işsizim...

torpilsizimm
Yasaklı
29 Ekim 2007 15:50

%90ı işsiz geziyor %5i torpille biyerlere girmiştir geri kalanıda biyerlerde beleşe çalışarak medya sektörüne tutunmaya çalışıyordur...

rtsarg
Aday Memur
29 Ekim 2007 18:55

evet sana aynen katılıyorum ve eklim kendi adıma polislik sınavını bekleyenlerde vardır benim gibi...

azalia
Aday Memur
30 Ekim 2007 14:30

muhasebeciyim

Sevket_Uzun
Aday Memur
30 Ekim 2007 14:55

Bizler tüm İletişimcilr bu forum da toplanıp hakkımızı arayıp almalıyız.

30 Ekim 2007 17:06

bende işsizim şuan ne kadar ilginç değil mi:)

30 Ekim 2007 17:10

arkadaşlar kpss ve kpds puanlarımızı paylaşalım...benım kpss p3 88.600 kusur kpds 77 .umarım başvurabıleceğimiz sınavlar açılır.bu arada bende polisliği kazanıp eğitimin birinci gunu bırakmıştım.2006 da

aaankara
Kapalı
30 Ekim 2007 19:23

Ben iletişim fakültesi mezunuyum Polis oldum.

diğerleri ne halt etti bilmiyorum.

JaNiSSaRyTD
Aday Memur
30 Ekim 2007 19:29

Daha mezun olmadım ama geleceğimden pek de umutlu değilim..

rtsarg
Aday Memur
31 Ekim 2007 13:18

peki eldar sen niye bıraktın polisliği?

31 Ekim 2007 15:12

bi gazla gıtmıştım devlet memurluğu diye ama okulu gorunce falan daha yenı yapılıyodu tam bitmemıştı.bide bılecıkte kalamam ben dedım .yukselmek falan da zordu meslekte.belkı bı a grubu kadroya kapağı atabılırım diye kpss ye çalışmaya karar verdım fena da değil puanlarım bakalım bı yerlere gırerız ınşallah.rtuk un sınavını kaçırdığıma yanıyorum sınava bırıncı çağrılan adamdan daha yuksektı puanım ama ne yapalım sağlık olsun

elhamraaras
Kapalı
01 Kasım 2007 16:28

merhaba arkadaşlar ben de iletişim fakültesi mezunuyum.askeri bir kurumda halkla ilişkiler ve protokol uzmanı olarak çalışıyorum.2004'te mezun oldum.bu işe girebilmek için 3 defa kpss ye girdim.özel sektörün bizi ne kadar sömürdüğünü gördüğümden devlet memurluğuna girmek için yılmadan çalıştım.en sonunda oldu.darısı sizlerin başına.

tuğtur
Memur
01 Kasım 2007 19:58

Arkadaşlar merhaba. 2005 mezunuyum. Maalesef bende halen işsizim

niyazi bey
Kapalı
02 Kasım 2007 15:46

sayın arkadaşlar,bence iletişim yanına aöf desteği yapın.

nezahet
Aday Memur
02 Kasım 2007 18:53

merhaba arkadaşlar

Size hazin bir iletişimci hikayesi daha anlatayım. Mezun olalı 9 sene oldu. Pedagojik formasyonumda var. Ancak ne kendi alnımda bir işte çalışabildim ne de kendi dalımda öğretmen olabildim. Bütün KPSS sınavlarınada girdim. İyi puanlarda aldım. İyi puan alarak öss yi kazanıyorsunuz. Bir lisans diplomanız oluyor ama heps okadar işte. Sorun bendemi diye çok düşündüm. Şimdi arkadaşların gönderdiklerini okuyunca üzende bir sorun olduğu çok açık. Medyada çalışmak için, kau kuruluşlarında basın ve halkla birimlerindde çalışmak için, hatta trt, rtük gibi kurumlarda çalışmak için iletişim mezunu olmak gereklidir diye bir şart yok. Dolayısıyla buralar torpili olanların çok rahat işe girdiği alanlar ve bütün iletişim mezunları açıkta. Bunu yetkililer görmezden geldikçe ve kanuni zorunluluklar gelmedikçe bu durum maalesef düzelmez. Ben mücaleden yoruldum. Kendi alanım dışında muhasebecilik yapıyorum. mevcut durumu değiştiremem madem beni alanımda çalıştırmıyorlar pedagojik formasyonum varken öğretmenlik yapabilmek için şu anda evli bir çocuk annesi olmama rağme yeniden üniversite okuyorum. Tarih okuyorum. Keşke daha önce böyle bir karar alsaydım. Umutla bekledim kendi alanımla ilgili ama olmadı. Umarım yeni meun arkadaşlar daha şanslı olur ve bu süreçleri yaşamazlar. Herkese iyi şanslar.

iletisimciniz
Aday Memur
02 Kasım 2007 19:59

halkla ilişkiler mezunuyum dsi de çlışıyorum (HER İŞİ YAPIYORUM)

szgns
Aday Memur
03 Kasım 2007 14:11

1.dönem üniv. mezunu polislerdenim. ama çıkış yollarını arıyorum.

ülker yıldızı
Genel Müdür
06 Kasım 2007 16:55

benim tanıdıgım iletişim fakültesi arkadasların hepsi polis oldu ne yazıkki..

George Sand
Aday Memur
07 Kasım 2007 08:31

Ben de bir üniversitede 657'ye tabi devlet memuru olarak çalışmaktayım.

George Sand
Aday Memur
07 Kasım 2007 08:47

Ve ben iletişim fakültesi mezunları olarak biraraya gelip haklarımızı savunmamız gerektiğini düşünüyorum. Sayımız ne kadar çok olursa bizim için o kadar iyi olur. Bu nedenle arkadaşlar sizden rica ediyorum iletişim fakültesi mezunu olan ya da hala eğitim gören arkadaşlarınızı bu sayfadan haberdar edin ve bize ayrılan bu sayfadan haklarımızı arayalım. İşsiz iletişim fakültesi mezunlarının sayısı her geçen gün artıyor. Ne KPSS A grubu kadrolarda ne de B grubu kadrolarda iletişim fakültesi mezunlarına iş imkanı veriliyor. Sadece 4001 şartıyla bir devlet kurumuna girebiliyoruz. Özel teşebbüslerde çalışanların hali ise içler acısı. Hiçbir sosyal güvenceleri yok. Bu ortak sorunlarımızı beraberce çözmeye çalışmazsak kimse bizim yerimize çözmeyecek. "Şu iletişim fakültesi mezunlarının durumları da yürekleri paralıyor, hadi bari bunlara kamuda iş olanakları yaratalım" demiyecek. Arkadaşlar uyanın artık.

George Sand
Aday Memur
07 Kasım 2007 08:52

Bu arada medya da bizim sorunlarımızı haber yapmaz. Çünkü medya patronları(Türkiye de zaten bir tane kaldı demek yalan olmaz. Tüm güç onun elinde) bedava çalıştırdıkları zavallı iletişim fakültesi mezunlarının haklarını teslim edecek kadar salak değil. Onun için tek başımızayız. Kendi sorunlarımızı kendimiz çözmek zorundayız.

Toplam 359 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi