Editörler : supporters.
18 Aralık 2010 19:04

tarih bolumu tezli yuksek lisans yapmak ve arastirma gorevlisi olmak ne kadar kolay

arkadaslar sizlere bi sorum var lutfen Allah rizasi icin yardimci olun..tarih bolumu mezunuyum tezli yuksek lisans yapmayi dusunuyom.tezli yuksek lisansi bitirdikten sonra arastirma gorevlisi olarak kalma ihtimalimiz ne kadar var hangi alanda yuksek lisans yapmak daha avantajli..

alidgdas
Kapalı
18 Aralık 2010 20:08

Ben de başlığı görünce "canım tarihte araş. görv. olmak ne kadar da kolay" "çocuk oyuncağı" filan diye bir imada bulunduğunu sandım

lütfen başlık açarken daha dikkatli olalım görüyorsunuz Türkçe lastik gibi :D

O halde yüksek eğitimli işsiz dünyamıza hoş geldin! :):):) YÖK ve ÖSYM ortak yapımı olan trajedimizi memurlar.net iftiharla sunar :):)):)

Neyse sadede gelecek olursak (artık nerdeyse o saded hiç de bilmem ya dilimizde yer etmiş) kardeşim moral bozmak gibi olmasın keza benle mezun tüm arkadaşlarım için kötü örnek teşkil ediyorum... tezli ve tezsiz yüksek lisans mezunuyum alesim var dil puanım var 3 yıldır akademisyen olamadım burdan pay biç işte zor mu kolay mı...

Alan diye sorarsan yakınçağ tarihçisi çok var memlekette; yeniçağcı ve cumhuriyetçi de var baya... bence ilkçağ ya da ortaçağ gibi bi alana yönelirsen tabi ilgin de varsa daha avantajlı çünkü ortaçağda yüksek lisans yapıyor olmak diye çıkan ilana başvuru sayısı 5-6 iken yakınçağ için 14-15 filan oluyor... (NŞA'da)

Ortalaması tarihçi klasmanında vasatın üstünde olan bir tarihçi olmama rağmen yerleşemeyişim belki bana has bir kısmetsizliktir... o yüzden bakma bana ben kötü örneğim 71 ales 53 üds (ki bu puanlar vasatın çok altıdır) ile okutman olan kişileri gözlerimle gördüm....dediğim gibi bozma moralini...

Bakma çalışana Allah er geç veriyor çalışmayan torpillilere de dayıları veriyor... Birinden biri olacak yani :)))

hohol
Aday Memur
18 Aralık 2010 21:49

kardesim verdigin bilgiler icin cok tesekkur ederim cok yardimci oldun ben tari bolumunu bu yil bitirdim..ben bu bolumu niye okududugumu neden birakmadigimi cok merak ediyom taih bolumunu bitrdim ortada kaldim bi polislik umudumuz vardi ondada kontejan disi kaldik simdi ne yapacagimi hic bilmiyom yani devlete memur olarak girme konusunda bi polislk yonunden sansimiz var onunda olup olmayacagi mecul her gecen gun sartlar zorlasiyo.Allahtan rizeliyiz de biraz cayimiz var ac birakmaz bizi birazda buyuk bas hayvan alirim hayvancilik yaparim :)Isin dogrusu ne yapacagimi gercekten bilmiyom formasyon alsam matematik yok atanamam tezli yapsam dil sorunu var hadi dili gectin torpilin yoksa yine ortada kaliyon valla bilmiyom ne olcak bu gencligin hali Allah hakkimizda hayirlisini versin Turkiyede yasamak gercekten cok zor..

alidgdas
Kapalı
18 Aralık 2010 22:27

rica ederim kardeşim yardımcı olabildiysem ne mutlu

yok öyle deme yine de... tarih gibi güzel alan mı var yaa... Bütün bilimlerin anasıdır tarih... Bakma sen devletin mezununa iş vermeyerek tarihe yaptığı vefasızlığa...Devletin ayıbını üstlenme sen :)

o zaman sana tecrübeli bir büyüğün olarak bir önerim olsun kabul edersen

bence ilk olarak formasyon al. mezunların hepsine veriyorlar takip et. iki dönem biner liradan 2bin lira gerçi çok üzücü bir durum bu işi ticarete dökmeleri ama memleketimiz böyle maalesef şimdi sistem tartışmasına hiç girmeyeyim çıkamayız çünkü.

şimdi bir de 2011'de öğretmenler için kpss yi alan sınavı şeklinde yapma gibi bir durum söz konusu yani her branş kendi alanıyla eğitim bilimlerinden girecek.. mat-co-anayasa filan yok sadece tarih ve eğitim bilimleri..öyle olursa çok büyük şansına olur. Atandıktan sonra istersen yine tezli yapabilir araş. görv olmak için çabalayabilirsin..

bence önceliğin kpss olsun düz memurluk bile olsa yaz. kurum içi geçiş sınavları var ordan öğretmenliğe geçersin çok örneklerini gördüm ben zabıt katipliğinden öğretmenliğe geçenleri bile..

ben de büyük bir aşkla başladığım akademisyenlik yolundan sapıp başka alanlara doğru yöneldim bu pomeme başvuracaktım ama yaştan kaybettim ay farkıyla... Akademisyenlik, Arşivcilik, Subaylık girmediğim mülakat kalmadı. Neyse Allah yardımcımız olsun hepimizin. İnşallah yanlış bir yönlendirmede bulunmamışımdır. Herşeyin hayırlısı olsun Allah can sağlığı versin önce sonra çalışırsak gerisi gelir inşallah...

hohol
Aday Memur
19 Aralık 2010 12:10

hayata boyle umutla bakabilmen varya gercekten beni cok sasirtti abicim..benim yasim daha yirmi uc polislik sinavi olmadigi zamn hayata kustum psikolojim bozuldu..herseyden umudu kesmistim suan yeni yeni kendime gelyom ama sen kactane sinava girmissin olmamis ve yine Allahtan umudu kesmiyosun inaki ben senin kadar guclu bi psiklojiye sahip olamam....bende zaten suan formasyonu dusunuyom olursa alicam alan sinavi gelse gerekten atanma sansim cok yuksek cunku tarih bilgime gercekten guveniyom ama bu kpss ile atanmak cok zor matematik yok malesef..Ne diyim abicim Allah hakkimizda hayirlisini versin isallah Allah gonlune gore verir

alidgdas
Kapalı
19 Aralık 2010 20:36

:) sen daha yolun çok başındasın ondan böyle düşünmen... hep derim ben bu yola çıkarken bana çiçekli bir yol vadedilmedi ki dikenleri görünce vazgeçeyim :) kimse kolay olacak demedi hatta küçümseyenler, inanmayanlar, yapamazsın diyenler çok oldu.. hala çok var çevremde onlardan hepsine kulak asacak olsak hayatın ne tadı kalır?

Ben kafama koyduğum şeyi yaparım er yada geç Allah'ın izniyle çabalarım sonuç verecek benim buna inancım sonsuz.. Çünkü cenab-ı hak siz isteyin yeter ki ben veririm diyor... E Allah'a inanıyoruz da vaad ettiğine neden inanmıyoruz... iman öyle badem bıyık bırakmayla olmuyor :) çok gülüyorum mizahı bile iman eksikliği sayan badem bıyıklı hacılara :)) neyse sanırım mesaj alınmıştır :))

Sen hiç tasalanma.. hemen demoralize olma... Hiçbirşey can sağlığından önemli değil o bize Alahın emaneti sen ona iyi bak... Yıllar sonra arkanı dönüp baktığında lan ne kötü yıllardı hayatımın en iğrenç yıllarıydı hatırlamak bile istemiyorum diyeceğin bir psikolojiye sokma kendini..

Çalış çabala gerisini Ona bırak.. O bizim için en iyi olanı kuşkusuz bizden daha iyi bilir ve onu verir.

Arada sıkılırsan özelden de yaz çünkü bura bir abi kardeşin muhabbetine dönüştü :)) Aklına ne takılırsa sor dilimin döndüğünce anlatırım.

Allaha emanet ol

cranky
Aday Memur
18 Temmuz 2012 19:04

Arkadaşlar yakınçağ tarihiyle ilgili olarak yapılan çalışmalarla ilgili bilgiye ihtiyacın var ,yardımcı olabilir misiniz?

nlgtnc
Aday Memur
05 Nisan 2013 09:50

arkadaşlar ben maliye mezunuyum ama tarihten yükseklisans yapmak istiyorum. sadece tarihi sevdiğim için. iş için değil. maliyede çalışıyorum zaten. teşekkür ederim

Toplam 7 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi