Editörler : crops35

SivasspoR.58
Aday Memur
17 Temmuz 2017 14:45

Meclis dilekçe komisyonunda TOPLU imzaya açalım mı ne dersiniz..

mutlu_50, 7 yıl önce

Yüksek Lisans mezunlarına 2 kademe verilmesi için ben BİMER'den Devlet Personel Başkanlığına yazdım. Gelen cevapta ilk önce kurumunuza başvurun konuyu. Dilekçe ile kurumunuz aracılığıyla bizden yani DPB'den görüş isteyebilirsiniz yazmışlar. Kurumunuzdan sonuç alamazsanız bize yazın demişler yani.

mutlu_50
Müsteşar
17 Temmuz 2017 14:49

Bu konu için kanun çıkması lazım. Toplu Sözleşme hükümleri kanun hükmünde olduğu için sendikalara talepleri zamanında iletmek lazım. Sendika üyesi iseniz tabi ki. Şuan Toplu Sözleşme taleplerine son şekli veriliyor.

SivasspoR.58, 7 yıl önce

Meclis dilekçe komisyonunda TOPLU imzaya açalım mı ne dersiniz..

MEBAK
Daire Başkanı
18 Temmuz 2017 08:45

zamlar tefe-tüfe oranına endekslenmeli.

Libozom
Aday Memur
18 Temmuz 2017 09:10

1- Engelli Memurların Emeklilikte aldıkları Maaş, enson aldıkları Maaşın %85 i olarak belirlenmeli.

2- Engelliler Emekli olduklarında, 25 Yıl çalışmış gibi emekli ikramiyeleri hesaplanmalı.

3- Kademeli olarak Mezunite göre Ek Gösterge belirlenmeli. (Ön Lisans, Lisans, Y.Lisans, Doktora)

4- Meslek Lisesi, Meslek Yüksek Okulu, Mühendislik gibi okullarda okuyanlara kadrolarında olmasa bile diplomalarına esas tazminatları verilmeli. (Diplomayla ünvan veriliyor ama bunu kullanmak için illa kurumda görevde yükselmeyle sınava girmen gerek, hadi tamam ünvanı kullanmayalım o zaman diplomanın kazanılmış hakkını ver)

5- Haftasonu izinlerinin yıllık izinlerden düşülmemesi ve 2 yıl kullanılmayan izinlerin silimemesi

6- Zam oranlarının bir yıl önce belirlenen enflasyon rakamlarının altında verilmemesi.

7- Kılık kıyafet zorunluğu kaldırılmalı

8- Fazla Mesai ücretlerinin tüm memurlara verilmesi. Ya da mesai sonrası çalışmanın önüne geçilmesi (Haftasonu işe git, akşama kadar çalış mesai yok)

9- İdari izin modeli kaldırılmalı. (İdari izinde çalışan personellere haksızlık oluyor. Mesai ücreti veya izin verilmemektedir.)

10- Yemek ücretlerinin, yemek hizmeti alamayan tüm memurlara nakit olarak dağıtılması.

mutlu_50
Müsteşar
18 Temmuz 2017 10:52

libozom çok güzel tespitler teşekkürler.

mutlu_50
Müsteşar
19 Temmuz 2017 08:22

güncel

mutlu_50
Müsteşar
19 Temmuz 2017 15:08

güncel

olgunmehmet
Daire Başkanı
19 Temmuz 2017 16:03

YÜKSEK LİSANSTAN BİMERE YAZAN ARKADAŞ DPB YAZISINI PAYLAŞIRMISIN BURADA BEN GİRİŞİMDE BULUNACAĞIM

mutlu_50
Müsteşar
19 Temmuz 2017 16:07

YÜKSEK LİSANS MEZUNLARINA 2 KADEME VERİLMESİ İÇİN BİMER CEVABI

Konuya ilişkin talebinizin öncelikle çalışmakta olduğunuz kuruma intikal ettirilmesi gerekmekte olup, talebinizin Kurumca karşılanamaması durumunda ve gerekli prosedüre uygun olarak kurumunuzca Başkanlığımıza intikal ettirilmesi halinde gerekli inceleme yapılarak görüş tesis edilmesi mümkün olabilecektir. Bilgilerinizi rica ederim.Devlet Personel başkanlığıBilgi Edinme Birimi

bilgesu178
Kapalı
19 Temmuz 2017 22:34

Memura vasıflı bir görev tanımı yapılabilir.

SivasspoR.58
Aday Memur
20 Temmuz 2017 15:28

dilekçe komisyonunda herkese açık imzaya açtım. başvuru dilekçemiz var.. imzalarsanız sevinirim..

mutlu_50, 7 yıl önce

YÜKSEK LİSANS MEZUNLARINA 2 KADEME VERİLMESİ İÇİN BİMER CEVABI

Konuya ilişkin talebinizin öncelikle çalışmakta olduğunuz kuruma intikal ettirilmesi gerekmekte olup, talebinizin Kurumca karşılanamaması durumunda ve gerekli prosedüre uygun olarak kurumunuzca Başkanlığımıza intikal ettirilmesi halinde gerekli inceleme yapılarak görüş tesis edilmesi mümkün olabilecektir. Bilgilerinizi rica ederim.Devlet Personel başkanlığıBilgi Edinme Birimi

mutlu_50
Müsteşar
21 Temmuz 2017 09:02

Tamam sivasspor teşekkürler. İstersen bir de BİMER'e yaz yüksek lisanslılara 2 kademe konusunu.

SivasspoR.58, 7 yıl önce

dilekçe komisyonunda herkese açık imzaya açtım. başvuru dilekçemiz var.. imzalarsanız sevinirim..

olgunmehmet
Daire Başkanı
21 Temmuz 2017 13:49

İdari Hizmetler Başkanlığına

İnsan Kaynakları Birimi

Genel Sekreterliğinize

bağlı ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

sicil no su ile Veri Hazırlama

Ve Kontrol İşletmeni olarak geçici görev ile Çalışmaktayım.

Karadeniz Teknik

Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi Anabilim Dalı Kamu

Yönetimi Bölümünde 2 yıl süreli Tezsiz Yüksek Öğrenimimi tamamladım. 05/02/2016 tarih ve 76127911/106 sayılı

geçici mezuniyet belgeme istinaden kurumum 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 36/A-9 maddesi

gereği intibakımı yaparak kadro derecemi

3/2 den 3/3 olarak değiştirmiştir .

Diğer taraftan yine 657 sayılı

Devlet Memurları Kanununun 36/A-12-c

maddesi gereğince "Memuriyetleri sırasında Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi

Enstitüsünü bitirenlere her başarılı öğrenim yılı için öğrenim süreleri kadar

(2 yılı geçmemek şartiyle) her yıl için bir kademe ilerlemesi uygulanır." hükmü

yer almakta olduğundan ; yapmış olduğum

Yüksek Lisans Eğitimimin 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 36/A-12-c

maddesi gereği tarafımın da memur olması , verilen öğrenim

belgesinin yasalar önünde aynı statüye sahip olması nedeniyle emsal olarak değerlendirilerek her başarılı

döneme Bir ( 1 ) kademe ilerlemesi uygulanarak intibakımın tekrar

değerlendirilmesini ;

Bilgilerinize arz ederim.

dilekçeyi kamu idaresine verdim hayırlısı arkadaşlar herkes bu talepte bulunsun bazı yerlerini sildim kendime özel olan yerleri sşiz kendi bilgilerinizi doldurun

mutlu_50
Müsteşar
21 Temmuz 2017 14:25

Tamam olgunmehmet kardeşim. Kurumun bence Devlet Personel Başkanlığından görüş alması lazım diye düşünüyorum. Yani hazırlık sınıfına bile bir kademe veriliyorsa yüksek lisans eğitimini tamamlayana da iki kademe verilmesi lazım.

SivasspoR.58
Aday Memur
21 Temmuz 2017 14:39

CİMER e yazsak bu talebimizi sıkıntı olurmu..

mutlu_50, 7 yıl önce

Tamam sivasspor teşekkürler. İstersen bir de BİMER'e yaz yüksek lisanslılara 2 kademe konusunu.

mutlu_50
Müsteşar
21 Temmuz 2017 16:14

BİMER ve CİMER ikisi de olur kardeş.

LazDiyar
Memur
24 Temmuz 2017 16:33

mrb arkadaşlar benim lisans mezuniyetimle ilgili bir sorum olacak bilgisi olan arkadaşlar; cvplayabilirseniz çok sevinirim. 24/08/2011 tarihinde önlisans mezun olarak 10/2 derece ile işe başladım. 2,5 ay sonra lisanstan mezun oldum ve 17/11/2011 tarihinde derece kademem 9/1 oldu. 9/2 olması gerektiğini düşünüyodum personel işlerini aradığımda sorun yok dediler. şuan farklı bir kurumda çalışıyorum ama hala aklımda bir soru işareti var bu konuyla ilgili. yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkürler.

mutlu_50
Müsteşar
25 Temmuz 2017 08:29

10/2 iken 9/1 olması normal. 2 kademe verilmiş size lisans mezuniyeti için.

asilhürkan43
Genel Müdür
25 Temmuz 2017 10:54

bunları okuyan bir tane sendika yetkilisi olmadığı gibi %10 zam isteyip çalışana şirin gözükmek ve sonunda %3 zammı kabul ettirdik diyerek hem çalışana hem hükümete şirin gözükme planları ve sonuç olarak bir milletvekili koltuğuda biz kaparmıyız hesabındalar ve biz memurlar zerre kadar umurlarında değiliz bunların.

mutlu_50
Müsteşar
26 Temmuz 2017 15:09

yine de güncel

Toplam 42 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi