Editörler : "eskiyara"Pangaea

Kapalı
19 Nisan 2013 20:03

Dersi boş olan nöbetçi öğretmen ,gelmeyen öğretmenin dersine girmek zorunda mıdır?

Arkadaşlar ilimizde perşembe günü valilik tarafından bir film etkinliği düzenlenecek.O gün de ben nöbetçiyim ve okulda sadece 5. sınıflar kalacak.Diğer branş öğretmenleri görevli oldukları için onlar da gidecekler, ben nöbetçi olduğum için kalıyorum. Fakat beşlerin da sadece 3. ve 4. dersleri benim dersim.bu durumda yönetim onları evlerine göndermez ise derslerine ben girmek zorunda mıyım?Benim bildiğim kadarı ile bu nöbetçi öğretmenin görevi değil, müdür yardımcısının görevi ama büyük ihtimal bana böyle bir teklif gelecek.

asaygin
Müsteşar
19 Nisan 2013 20:44

malesef nöbetçinin görevi

cem_uar
Şube Müdürü
19 Nisan 2013 20:58

nöbetçinin nasılmış görevi anlamadım. arkadaş sadece 3-4 dersine girer. geri kalan saatlerde öğrencilerin yoklamalarını alıp derse girmez. en azından ben girmedim. bulunduğum okulda girende yok. siz çocukların başında olayım derseniz girersiniz o kadar.

rewkdark
Kapalı
19 Nisan 2013 21:04

Benim bildiğimde aynen sizin yazdıklarınız gibi ama kesin bilgi bulmak lazım

cem_uar, 11 yıl önce

nöbetçinin nasılmış görevi anlamadım. arkadaş sadece 3-4 dersine girer. geri kalan saatlerde öğrencilerin yoklamalarını alıp derse girmez. en azından ben girmedim. bulunduğum okulda girende yok. siz çocukların başında olayım derseniz girersiniz o kadar.

asaygin
Müsteşar
19 Nisan 2013 21:04

Doğrudur, yanlıştır demiyorum sayın hocam. Ama boş dersi olanlarla ilgilenmek nöbetçi öğretmenin görevi. Hatta yönetmenliğe göre nöbet görevi sırf bu yüzden öğretmenin boş yada enaz dersinin olduğu güne yazılır deniyor.

cem_uar, 11 yıl önce

rewkdark
Kapalı
19 Nisan 2013 21:11

Tamam da hocam yoklama alsak,ödevlendirsek, sonra ders süresince 2-3 kere kontrole gelsek yetmez mi onu soruyorum.Bi de benim asıl niyetim ,idare benim bilgi eksikliğimden faydalanıp ,kendi görevini bana yıkmaya çalışmasın.Aylarca rehber öğretmenini joker gibi kullanıp her kademeden sınıfların boş geçen derslerine soktular.Kızcağız sonunda kafayı yedi:-d müdür yardımcısını fena azarladı (zaten çoktan haketmişti)

asaygin, 11 yıl önce

Doğrudur, yanlıştır demiyorum sayın hocam. Ama boş dersi olanlarla ilgilenmek nöbetçi öğretmenin görevi. Hatta yönetmenliğe göre nöbet görevi sırf bu yüzden öğretmenin boş yada enaz dersinin olduğu güne yazılır deniyor.

asaygin
Müsteşar
19 Nisan 2013 21:17

Tamamen aynı fikirdeyim hocam. Her okul gibi bizde de bu her zaman sorun oluyor. Nöbetçi öğretmen derse girse ne olacakki? Çocukların başına bakıcı misali... İdarecilerin amacı hep aynıdır, aman gürültü olmasın, çocuklar boş kalmasın vs.

rewkdark, 11 yıl önce

Tamam da hocam yoklama alsak,ödevlendirsek, sonra ders süresince 2-3 kere kontrole gelsek yetmez mi onu soruyorum.Bi de benim asıl niyetim ,idare benim bilgi eksikliğimden faydalanıp ,kendi görevini bana yıkmaya çalışmasın.Aylarca rehber öğretmenini joker gibi kullanıp her kademeden sınıfların boş geçen derslerine soktular.Kızcağız sonunda kafayı yedi:-d müdür yardımcısını fena azarladı (zaten çoktan haketmişti)

tekno19
Şef
19 Nisan 2013 22:12

Bizim okulda nöbet dersten çok daha önemli. Müdür diyo :) Kutsal. Hudut nöbeti gibi bişey işte :D

er-form
Müsteşar
20 Nisan 2013 02:45

burada dedikodu yapmakla bu sorunun cevabını bulamazsın

kime sorsan müdür hakkında atar tutar burada

google yaz yukarı ya da mevzuat meb aç bak orada ilköğretim ya da lisede çalışıyorsan ortaöğretim kurumları yönetmeliğini bak orada nöbetçi öğretmen ne demekmiş görevleri nelermiş boş geçen derslere kim girermiş rehber öğretmen hangi derslere girermiş vs.

hatta bu yönetmeliğin bir çıktısını da al koy dosyana arasıra oku bir fotokopisini de rehber öğretmene ver o da önce rehberlik ettiği kurumun yönetmeliğini öğrensin insanlara bağırıp çağıracağına yönetmeliği göstermesini öğrensin

inan çok şey öğrenirsin işini doğru yaparsın insanlar karşısında ezilip büzülmezsin

eskiden müfettiş gelirdi aday öğretmenlerden stajyerlik dosyası isterdi meslekle ilgili yönetmelikleri elle yazmaları gerektiğini söylerdi yoksa stajyerliğini kaldırmam ha derdi şimdi onu yapsalar burada başlık açar onu da sorarsınız böyle bir görevimiz var mı dersiniz

sonata32
Memur
20 Nisan 2013 09:03

o sınıflarda öğrenciler birbirini yerken sen öğretmenler odasında nasıl oturacaksın peki

asaygin
Müsteşar
20 Nisan 2013 10:42

Üstelik o sınıfta öğrencinin birinin başına birşey gelirse sorumluluk yine nöbetçi öğretmendeyken :)

sonata32, 11 yıl önce

o sınıflarda öğrenciler birbirini yerken sen öğretmenler odasında nasıl oturacaksın peki

rewkdark
Kapalı
20 Nisan 2013 10:50

He he haklısın.

er-form, 11 yıl önce

burada dedikodu yapmakla bu sorunun cevabını bulamazsın

kime sorsan müdür hakkında atar tutar burada

google yaz yukarı ya da mevzuat meb aç bak orada ilköğretim ya da lisede çalışıyorsan ortaöğretim kurumları yönetmeliğini bak orada nöbetçi öğretmen ne demekmiş görevleri nelermiş boş geçen derslere kim girermiş rehber öğretmen hangi derslere girermiş vs.

hatta bu yönetmeliğin bir çıktısını da al koy dosyana arasıra oku bir fotokopisini de rehber öğretmene ver o da önce rehberlik ettiği kurumun yönetmeliğini öğrensin insanlara bağırıp çağıracağına yönetmeliği göstermesini öğrensin

inan çok şey öğrenirsin işini doğru yaparsın insanlar karşısında ezilip büzülmezsin

eskiden müfettiş gelirdi aday öğretmenlerden stajyerlik dosyası isterdi meslekle ilgili yönetmelikleri elle yazmaları gerektiğini söylerdi yoksa stajyerliğini kaldırmam ha derdi şimdi onu yapsalar burada başlık açar onu da sorarsınız böyle bir görevimiz var mı dersiniz

rewkdark
Kapalı
20 Nisan 2013 10:51

Bizim öğrenciler şükür daha birbirlerini yemiyorlar uslu uslu ne denirse onu yapıyorlar.o kadar da sözümüz geçiyor çok şükür.

sonata32, 11 yıl önce

sonata32
Memur
20 Nisan 2013 11:03

bir sınıf öğretmeninin sınıfına branş öğrt. girdiğinde (örnek ing.) sınıf öğrt. öğrt. odasında oturur, ama öğretmeni omayan bir sınıf varsa o sınıfa bakmakla yükümlüdür. gidip boş boş oturamaz. siz sınıfçı değilsiniz ama örnek verdim

rewkdark
Kapalı
20 Nisan 2013 11:51

Haklısın hocam çünkü onlar girmedikleri dersin parasını alırlar ve idarenin verdiği işleri yapmakla yükümlüdürler ama branş öğretmeni o dersin parasını alamaz bunun yanında müdür ve yardımcıları aldıkları full+full :-d ekdersleri bu tip görevleri oldukları için alırlar.Haksız mıyım?

sonata32, 11 yıl önce

bir sınıf öğretmeninin sınıfına branş öğrt. girdiğinde (örnek ing.) sınıf öğrt. öğrt. odasında oturur, ama öğretmeni omayan bir sınıf varsa o sınıfa bakmakla yükümlüdür. gidip boş boş oturamaz. siz sınıfçı değilsiniz ama örnek verdim

asaygin
Müsteşar
20 Nisan 2013 12:22

Hayır haksızsınız malesef :) Boş dersi doldurmak öncelikle öğretmenin görevidir müdür yardımıcısının değil. Müdür yardımcısının birçok görevi var, bence maaş karşılığığı dahi derse girmemelidirler.

Ama öğretmen nöbetin ücretini de almalıdır elbette, esas sorun burada.

rewkdark, 11 yıl önce

Haklısın hocam çünkü onlar girmedikleri dersin parasını alırlar ve idarenin verdiği işleri yapmakla yükümlüdürler ama branş öğretmeni o dersin parasını alamaz bunun yanında müdür ve yardımcıları aldıkları full+full :-d ekdersleri bu tip görevleri oldukları için alırlar.Haksız mıyım?

madamcurie
Kapalı
20 Nisan 2013 17:47

yönetmelikte olmayan bir şey için sorumlu olunmaz, ama mudur yardımcıları bizzat sorumludur

asaygin
Müsteşar
20 Nisan 2013 18:00

yönetmenlikte olmayan nedir?

madamcurie, 11 yıl önce

yönetmelikte olmayan bir şey için sorumlu olunmaz, ama mudur yardımcıları bizzat sorumludur

m222
Genel Müdür
20 Nisan 2013 18:42

ilköğretim kurumları yönet.nde nöbetçi öğretmenin görevleri arasında boş olan derslere girer diye bir ifade yok

asaygin
Müsteşar
20 Nisan 2013 20:10

orası doğru :))

m222, 11 yıl önce

ilköğretim kurumları yönet.nde nöbetçi öğretmenin görevleri arasında boş olan derslere girer diye bir ifade yok

rewkdark
Kapalı
20 Nisan 2013 22:15

Hocam kendinizle çelişiyorsunuz.Hem hocaman "orası doğru" diyorsunuz hem de bana "boş dersi doldurmak öğretmenin görevidir " demişiniz.Bence siz yanlış biliyorsunuz daha önce de dediğim gibi nöbetçi öğretmen gelir defteri doldurur,ödevlendirmesini yapar ara sıra da gelip kontrolünü yapar görevi biter bence.

asaygin, 11 yıl önce

orası doğru :))

Toplam 44 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi