Editörler : "eskiyara"Pangaea
28 Temmuz 2012 18:46

İl dışı kontenjan sorunu - ters köşe olacağız

il içinde müracaat eden öğretmenin çalıştığı yer ve müracaat ettiği yer kapalı sayılıyormuş.Kalan boş kontenjanlarda her öğretmenin 21 saate girme durumu hesaplanarak belirleniyormuş.

böyle okul kaç tanedir ki? bu nasıl bir saçmalıktır. şu an en önemli sorun kontenjan. bir hafta geç yapılsa il dışı , il içinde yer değiştirenlerinde okulları açılacak. resmen yer değiştirmeyelim diye uğraşıyorlar.Allah bildiği yapsın bunları... 5 yıldır zorunlu hizmet bölgsinde çalış tam tayin isteyeceksin şimdi de ters köşeye yatırıyorlar...

ahmedbey
Genel Müdür
28 Temmuz 2012 18:49

muhtemel boşalacak yapabilirler eş durumunda olduğu gibi

formator_55
Aday Memur
28 Temmuz 2012 18:51

eğer dediğiniz gibi olursa çok iyi olur hocam yoksa öteki türlü okul kalmaz...biz de gidemeyiz...inşallah sizin dediğiniz doğrudur...

ahmedbey
Genel Müdür
28 Temmuz 2012 18:53

ben sadece ihtimalden bahsettim inşallah olur yoksa 1 kişi eğer beş yeri istedi ve hepsindede açık varsa kendi okuluda dahil 6 yeri kapatır.bide batıda herkes iliçi istiyor ildışı isteyen yok

kimyacı1972
Yasaklı
28 Temmuz 2012 18:56

formatör hocam yorumunuza saygım var.Burda zaten her türlü yorum yapılmalıki bilgi alış verişi olsun.Herkesin aynı düşünmesi şart değil zaten.Ancak bu kadar karamsar olmayın.Dediğiniz gibi olsaydı il içi-il dışının farklı zamanlarda yapılmasının bir mantığı olmazdı.Sonuç aynı olsa zaten zaman dar ikisini bir arada yaparlardı.Demekki il dışı kontenjanını düşündükleri için böyle yaptılar.Ben bu konuda oldukça pozitifim.Kontenjanlar herkesi şaşırtacak şekilde artacak

formator_55
Aday Memur
28 Temmuz 2012 18:57

inşallah dediğiniz gibi olur hocam. yoksa il dışı hayal...

defne4
Müsteşar Yardımcısı
28 Temmuz 2012 18:59

Kontenjanların açıklanması iki günden az kala bende büyük br karamsarlığa kapıldım. Kimyacı hocam dediğiniz gibi olur umarım. Herkes için hayırlısı olur ve 7 yıldır gidemediğim şehrime artık ulaşırım. Tarih belirlemedikleri için aylarca stres olduk. Bu işkencenin üzerine bütün branşlarda bolca bir kontenjan açılmasını hakettiğimizi düşünüyorum.

kimyacı1972
Yasaklı
28 Temmuz 2012 19:03

Defen hocam elbette kims ekontenjanı şu aşamada kesin bilemez.Ancak tahminleri söyleyebiliriz.Şu gerçekki il dışı kontenjanı il içinden az olacak.Ama ben şu yoruma katılmıyorum:İl içinde sıraya girilen okullar kapalı görünecek.Bu durumda okulların çoğu kapalı görünürdü.İl içi ve il dışını farklı zamanlarda yapmalarının bir mantığı olmazdı.Bence boşalacak okullar sistemde belliKontenjana bunları dahil edecekler belli ölçüde

defne4
Müsteşar Yardımcısı
28 Temmuz 2012 19:06

Bende sizin gibi düşünüyorum ama bir yandan sürekli çıkmayacağına dair ümitsizlik içimi kemiriyor. Puanım 128. Geçen sene Kayseri 14 kişi aldı ve en düşük alımın yapıldığı okula 124 puanla gittiler. Bu sene ne olacağını Allah bilir ama bir yanımda 40.000 ilk atama yapmayı planlayan bakanlığın bunu yapmadan önce epey bir öğretmenin yerni değiştireceğini ve il dışlarının bu yıl geçen seneden daha iyi olacağını söylüyor.Hakkımızda hayırlısı olur umarım.

ebrusamyeli
Aday Memur
28 Temmuz 2012 19:09

il içinde o ildeki herkes yer değiştirse bile ilin kontenjanı değişmez. İl içi tercihler yapıldı sıralar belli hepsi mebde kayıt altında buna istinaden meb ne kadar il dışı yapacak bunu da biliyor

kimyacı1972
Yasaklı
28 Temmuz 2012 19:14

il içinde sıraların bir kez çalıştırması bu ön görüyü destekliyor.Bir de geçen sene ilk atamalar doğuya olmuş.En batı Aksaray.Dediğiniz gibi bizi madur ettiler teselli için çok açacaklardır.Çünkü il içinde de çok açtılar

ahtunc
Şube Müdürü
28 Temmuz 2012 19:18

antep merkezde fen ve tek. öğretmeniyim.geçen ben ve okulumzada matematikçi iliçi istedik.ikimizede çıktı.okuldan daha ilişiğimiz kesmeden ikimizin branşında okul ildışına gösterildi.bazı arkadaşların "il içinde müracaat eden öğretmenin çalıştığı yer ve müracaat ettiği yer kapalı sayılıyormuş"söyleminin yanlışlığı ortaya çıkıyor.

ahtunc
Şube Müdürü
28 Temmuz 2012 19:20

düzeltme

antep merkezde fen ve tek. öğretmeniyim.geçen yıl(2011) ben ve okulumzdaki matematikçi iliçi istedik.ikimize de çıktı.okuldan daha ilişiğimiz kesmeden ikimizin branşında okul ildışına açık gösterildi.ve ildışındanda iki kişi geldi.bazı arkadaşların "il içinde müracaat eden öğretmenin çalıştığı yer ve müracaat ettiği yer kapalı sayılıyormuş"söyleminin yanlışlığı ortaya çıkıyor.

formator_55
Aday Memur
28 Temmuz 2012 19:22

hocam ssizin tayinler belli olmuş ondan sonra il dışı başlamış.bu sene il içiler 1-2 ağustosta belli olacak ama il dışı 30 temmuzda il içi açıklanmadan başlıyor.

ahtunc
Şube Müdürü
28 Temmuz 2012 19:24

geçen yılda bu dedikodular vardı.ama çıkmadı.

formator_55
Aday Memur
28 Temmuz 2012 19:26

umarım dediğiniz gibi olur ama hersey ortada bakın tarihlere...

felicita58
Memur
28 Temmuz 2012 19:28

üzüldümadınıza ama yıne de belli olmaz bu işler bu kadar olumsuz düşünmeyınız hakkınızda hayırlısı olsun

ahtunc
Şube Müdürü
28 Temmuz 2012 19:28

pazartesi bu saatlerde herşey netleşir.Şimdiden teoriler kurmak bişeyi değiştirmez.sadece bize zarar verir.

reddevist
Genel Müdür
28 Temmuz 2012 19:29

http://www.kamudanhaber.com/egitim/2012-il-ici-sira-listesini-aciklayan-iller-h101853.html

tezin yanlış yukarıdaki adresi incelersen anlarsın. inşallah kontenjanlar fazladır

formator_55
Aday Memur
28 Temmuz 2012 19:36

arkadaşlar inşallah işleri hızlandırıp pazartesi akşama kadar il içini tamamlayıp normları yeniden düzenlerler ise hepimiz için çok iyi olur

aynazefe
Şef
28 Temmuz 2012 22:16

il içi tayinler il dışını hiç bir şekilde etkilemez.sadece il içi tayinle norm açığı giderilen okulları yazamayız.il dışına gerçek norm açığını yansıtmıyorlar.az okul açıp mümkün olduğunca kimseyi yerinden kıpırdatmak istemiyorlar.süpriz beklemeyin bu senede aynısı olacak.

Toplam 82 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi