Editörler : E.Kayı Han

Kapalı
05 Temmuz 2006 16:09

DUA NİN HIZLI KABUL OLMASINI SAĞLAYACAK VESİLELER NELERDİR.

ben, dua dan önnce bedir savaşına katılan mücahitlerin isimlerinin zikredilmesinin dua nın etkisini arttıracağını okumuştum. sizler neler biliyorsunuz.

pus@t
Yasaklı
05 Temmuz 2006 16:30

değerli kardeşim nacizane ben şunu biliyorum ki eğer bir adam başka birinin günahlarının af edilmesini diler isterse sanki o dua hiç günah işlememiş birinin ağzından çıkıyor gibi olur ve o nisbette kabul olurmuş. misal ben senden dua istiyorum ben belli ki günahkarım(oladukça fazla) sana benim için dua etmeni istiyorum. sen de diyorsun ki Allahım sen pus@tın günahlarını af eyle. o zaman dua 2. ağızdan okunduğu için hiç günah işlemeyen birinin ağzıyla konuşmuş gibi oluyorsun ve bu şekilde affa mazhar oluyorum.

bu arada bu sadece bir örnek değil dualarını bekliyorum kardeşim:)

saygılar

ayyaştospağa
Kapalı
05 Temmuz 2006 16:39

acele posta servisi

narses
Genel Müdür
05 Temmuz 2006 20:45

Kazancını başkalarıyla paylaş.......Sadaka olayı......

suskunkul
Genel Müdür
05 Temmuz 2006 20:47

şükür sahibi olmak herzaman için...

kimyaöğrt.61
Kapalı
06 Temmuz 2006 17:55

duayı allah daima kabul eder hızlı olup olmaması onun takdirinde bu dünyada olmasa öteki dünyada mutlaka karşılık verir bu dünyada kabul etmiyorsa bilelimki bu bizim için hayırlıdır.

sümeyye_ist
Kapalı
06 Temmuz 2006 18:01

ihlas ve samimiyet

ays_un
Genel Müdür
29 Ağustos 2006 01:34

inanıyorum ki bu dünyada yaşayamadığımız her şeyi öteki tarafta yaşayacaz.gönlünüzü ferah tutun siz:)))))

vetha
Şef
29 Ağustos 2006 22:35

Hakiki saadet ve gerçek bahtiyarlık, Rabbine karşı halis kulluğunda her an biraz daha derinleşerek adım adım rıza-yı ilâhiye yürüyen bir insanın bu hal üzere çok uzun bir ömür sürmesidir.?

sevinc1978
Memur
29 Ağustos 2006 23:47

bi yerde okumustum gece saat 3den sonra edilen dua kabul olurmus diye yaz aksamıydı gece 3de cıktım balkona herkez uyuo hiç ses ısık yok belki10 dk aynı duayı diledim allahdan ama o kadar yogunlasmısımki aglayarak dua ediyodum ve bana cok ilginç geldi yazgecesi saat 3:15 falan gayet sıcak olan birden yyagmur basladı cok sasırıp noldu bu havaya dedim içeri kactım ve yüce allah bi süre sonra duamı kabul etmişti.deneyin isterseniz birde carsamba günleri ögle ile ikindi arası edilen dua cok kabul olurmus ve hergün peygamber efendimize (sav) 10 defa salavat getirip dua etmek kabul olmasını saglar diye okumstum

ays_un
Genel Müdür
30 Ağustos 2006 01:39

tarkanın şarkıları çok daha etkiliymiş.

aptal.adam
Aday Memur
02 Eylül 2006 19:58

Dua okuma,

dileğini gerçekleştirmek için çok çaba göster.

ddduum
Şef
03 Eylül 2006 20:34

bu tür konularda dalga amaçlı cevaplar vermeyin..

ddduum
Şef
03 Eylül 2006 20:37

tarkanın şarkıları değil kendisi bile kurtaramaz unutmadan söleyeyim.dini konularda bu şekilde kıyas yapma istersen..

ebruuuuuu
Şef
10 Eylül 2006 21:42

duanın hızlı kabul olmasını istemek tez demek ;acba senin için hayırlımı ;yada tez demek acele etmek olmuyormu ;bir yaparak bile rabtan izinsiz kıpırdamıyorsa ;dua edenınde duasının kabul olacagı vakit gelemden

işlemeiyecektir .Biz duamızı samimi ;ihlaslı bi şeki

lde yapalım ve bekliyelim ....

11 Eylül 2006 00:48

Tüm gücün tükenerek Rabbe acziyeti itiraf edince, ta yürekten "bittim ya Rabb!" deyince, "Dayan, yettim kulum." diyecektir Allah.

Kulun gücünün bittiği yerde Allah'ın yardımı başlar. Gücümüzün bittiği noktada olup olmadığımızı kontrol etmeli.

Yaşarmayan gözün, kızarmayan yüzün, yanmayan özün, özlemeyen, sızlamayan, inlemeyen yüreğin feryadı hiç yükselir mi göğe?

Bu hallerle ile tepeden tırnağa "istemek" kesilmeli.

zarathustra
Kapalı
24 Eylül 2006 04:33

"Download Accelerator" ya da yerine gore

"Upload Accelerator" kulllanmanızı öneririm :)). Ya çocuklar bile biliyor "Tevekkül" diye bir kavramı, ne dandik bir soru bu böyle? Sorduğunuz soruların niteliği kişiye/düşünce tarzına dair önemli ipuçları verir benim bildiğim. Niye böyle tabiri caizse en "boş ve salak" sorular hep bu "dini konular" baslıgından cıkıyor? Örnek mi dediniz? Tamam buyrun, burdan yakın:

"Uzayda zeki varlıkların oldugu bir gezegen bulunsa onlara islam nasıl teblig edilir? İnternete evli bayanlar girebilir mi?İnternette bayanlarla konusmak caiz midir? Elele tutusabilir miyim sevgilimle?" ve daha bunlar gibi onlarcası.. üffff çok saçma ya,diyecek laf yok aslında ve umursamamak gerekiyor, işin aslı benim hiiiç ama hiiiç işim olmaz ama bu kadar yobazı bir arada görünce dayanamıyorum açıkcası. Acıyorum hallerine ama naparsın vicdanlıyım işte. Bakınız, her fikre eşit mesafede yaklaşan biri olarak dine de saygım var, ama biraz akıllı olun lütfen, güldürmeyin kendinize böyle,incelediğim sorular,tartışma üslupları, verilen yanıtlar tam bir trajikomedi. Objektif bir şekilde okursanız siz de farkedeceksiniz kesinlikle. Her birisinden ayrı bir mizah dergisi bile cıkar bu konulardan biraz ugrassan. Pardon ama, yukarıdaki soruyu sormadan önce aldığınız maddenin adı ve miktarı nedir? Ben onu sorcaktım esas?

menekşee
Aday Memur
24 Eylül 2006 20:37

cuma günleri;sabah,sela ile ezan vakti ve ikindiden sonra çok güzel huşu ile dua edersenız hızlı bır şekılde duanızın kabul olduğunu göreceksınız.ama olakı duanız olmadı sakın isyan etmeyın elbet bır hayır vardır deyın vede hayırlısını isteyın .dualarınızın kabul olması dileğiyle......

birde bazı kişiler var ki onları kınamadan geçemıyecem ,kendılerını hocadan bıle bılmış görürler ..tamam kardeşim herkesin ne olduğunu bılemeyız .rabbimiz bilir fakat herkese ,her konuya ,saygı duyacaz ..ilerki konularda elele tutuşmasından internete kadar konu var yok değil yavaş yavaş gıdelım acele etmeyelım .bır hadısı şerifle bıle bır ömür boyu ibadet edılebileceğini düşünelim lütfen ...

saygılarımla.

melisa_21
Kapalı
07 Ocak 2007 01:30

İbrahim b. ethem, Basra çarşısında gezerken şöyle bir soru ile muhatap

olur:" Ey Ebu İshak ! Allah (cc) Kur'an' da: 'Bana dua edin, dualarınızı

kabul edeyim.' buyuruyor. Biz dua ediyoruz; ama Allah duamıza karşılık

vermiyor." bunun üzerine İbrahim b. Ethem şöyle der. "Çünkü on şey sizin

kalplerinizi öldürmüş:

1. Allah' ı biliyorsunuz ama O'nun sizin üzerinizde olan hakkını eda

etmiyorsunuz.

2. Kur' an-ı okuyorsunuz; ama içindeki hakikatlerle amel etmiyorsunuz.

3. Allah Resulünü sevdiğinizi iddia ediyorsunuz; ama O' nun sünnetiyle

amel etmiyorsunuz.

4. Şeytanın, düşmanınız olduğunu iddia ediyorsunuz, sonra da onu

sevdirecek işler yapıyorsunuz.

5. Cennete müştak olduğunuzu, ona olan hasretinizi ifade ediyorsunuz; ama

oraya girmek için çalışmıyorsunuz.

6. Cehennemden korktuğunuzu söylüyorsunuz, lakin ondan kaçınmıyorsunuz.

7. Ölümün hak olduğunu söylüyor, fakat onun için hazırlık yapmıyorsunuz,

8. İnsanların ayıpları ile uğraşıp kendi ayıplarınızı unutyorsunuz.

9. Allah' ın nimetlerini yiyor, fakat şükrünü eda etmiyorsunuz,

10. Ölülerinizi defnediyorsunuz. fakat ibret almıyorsunuz."

Bu şartlarda dualarınız nasıl kabul edilsin ki!...

aamat28
Şef
07 Ocak 2007 11:39

medet ya allah diyenle medet ya üstaz diyen insanın kısasını bilirmisiniz..

medine01
Müsteşar Yardımcısı
07 Ocak 2007 12:01

ben bilmiyorum öğrenmek isterim

Toplam 32 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi