Editörler : E.Kayı Han
03 Ağustos 2009 12:40

Adliyede Çalışan Sosyolog,Psikolog,Sosyal Çalışmaz Arkadaşlar, Aldığınız Parayı hak Ediyormusunuz?

Adliyede Çalışan Sosyolog,Psikolog,Sosyal Çalışmaz Arkadaşlar, Aldığınız Parayı hak Ediyormusunuz?

ArDıL_1905
Müsteşar Yardımcısı
03 Ağustos 2009 14:00

Bana çok az para veriliyor, sosyolugum, altı yıl akademik eğitim aldım, yüksek lisans yaptım aldığım maaş 870 TL. Verilen bu ücret adaletsizliği ne zaman giderilecek oda belli değil. Bu haksızlığı yapanları Allah'a havale ediyorum.

BUCALI35
Kapalı
03 Ağustos 2009 14:39

Hakedip haketmediklerini arkadaşlara sormak lazım :)

katipcik87
Şef
03 Ağustos 2009 14:40

ardıl kardeş sen biraz az alıyorsun. Çalıştığın kurum farklı olabilir. adliyede çalışan 1600 TL net alıyor, sarftır, ek para harici.

Bide senin herşeyin toplamımı 870 ??

eskilerr
Aday Memur
03 Ağustos 2009 15:34

yav arkadaşım biz katipiz bizim kadrolara lise mezunu herkes başvuruyor. SEn mesleğini uygulayan adamla kendini ne kıyaslıyosun. Bu adamlar sadece adliyede çalışıp bu kadar almıyolarki sosyal hizmetlerde, okullarda, hastanelerde çocuk şubelerde vs vs hemen hemen aynı maaşı alırlar bazıları biraz az bazılarıda biraz çok alırlar. seninki şeye benzemiş hukuk mezunu icra müdürüyle bir hakim yada savcıyı karşılaştırmaya benzemiş zırvalamışsın yaniiii

03 Ağustos 2009 15:45

katipcik anlaşılan 1987 doğumlusun daha bebeciksin küçücüksün senin aklın ermez bunlara kafanı çok yorma. Sen önce bu yaşta bu kadroya nasıl girdin hangi torpille kimin hakkını yiyerek girdin onu söyle. Senin aldığın para helalse bizimki ana sütü gibi helaldir. Bu mesleği yapmak için okuyoruz ve hakkımızı diğer kurumlarda çalışanlar kadar alıyoruz. Dedim ya daha çok küçüksün sosyolog olayında farklı bir konu var onlar sağlıkçı değil o yüzden az alıyorlar. Senin gibi onuda devlet GİH atamış meslek düzenlemesi yönetmeliği kanunu yok, fark bu okeymi. Burada insanları argümana çekip prokave etmeyin. kıyasladığın meslek grubu sana yakın olsun yeter bu kadar da saçmalamayın. Şimdi çıkıp ne olcak bende üniversite meunuyum yok doktoram var zart zurt bakın mevzu bu değil. Mevzu yaptığın işin özel şart ve koşulu varmı yani bu işi yapmak için ne mezunu olmak gerek. Ben sana söyleyim: senin işini yapmak için sadece klavye kullanabilmek yeterli haaa bunun yanında lise mezunu bunun yanında torpilin olmalı. Benim mesleğimi yapman için ise ilgili bölümden mezun olup torpilsiz kpss yle atanman gerek. Şayet bizim kadrolarda özel şart ve koşullar olmasaydı emin ol sizin kuvvetli dayılarınız amcalarınız sizi biizm kadrolara yerleştirirlerdi. Ama kimse kusura bakmasın DPT diyorki bu meslekleri şu kişiler icra ederler ancak. Senin ki kısaca memuriyet benimki meslek OK. uzatmayın bence...

adestuğ
Aday Memur
03 Ağustos 2009 15:54

katipcik kardeş; cevabını almışsın anlamışsındır inşallah

anlamadı isen büyüyünce anlarsın, yok yinede anlamıyorum dersen yüksek öğrenime git kampüs havasından biraz nefes al tamam mı?

eskilerr
Aday Memur
03 Ağustos 2009 15:58

hakkatten katipcik kardeş kimin torpiliyle işe gidin yaşın bayağı küçükmüş..aman ya adalet bakanlığınd olan şey bu zaten sen yine 22 yaşındasın bizim adliyeye 12 yaşında elemanları aldılar. 16 yaşında olanlarında yaşını büyültmüşler mahkeme kararıyla. Ey Allahım kim nasıl verecek bunun hesabını. Ben Allah Şahidim torpilsiz girdim ama üçüncüye zor aldılar onu belirteyim.torpilliler yüzünden üç yılım giti üç yıl. Hakkımı helal etmiyorum buna sebep olanlara...

eskilerr
Aday Memur
03 Ağustos 2009 16:00

12 olmayacak pardon 17 yazacaktım yanlış yazmışım:)))

katipcik87
Şef
03 Ağustos 2009 20:32

Eskiler,

Sen o kadar safsın ki kendini bunlardan küçük görüyorsun. bizim meslek kadar zor bir meslek varmı ? biraz aklını kullan. ne mezunu bunlar hava civa. 3-5 sene önce bu tarz bölümler bölüm bile sayılmıyordu. ben fen edebiyat bölümünü okurken.benim gözlemlediğim durum bunların akşama kadar hiç bir iş yapmadığı. muhabbet etmek, Pc de oyun oynamak.Kendini küçük görürsen hep olduğun yerde sayıklarsın, aveller gibi.

hacettepeli ve abdestuğa'ya

Benim sizin maaşınızda gözüm yok. Hak edin 10.000 TL alın. Ama hak edin yani, akşama kadar çene çalarak, üç beş matbu soruları vatandaşa sorarak kendinizi tepelerde görmeyin. Okudunuzda görende der tıp okudunuz, hukuk okudunuz. Siz ay başında maaşınızı çekin ANANIZIn ak sütü gibi harcayın.Eğer ben birinin hakkını yemiş isem bu hesap bana sorulacaktır. Ki kaldı ki yemedim,Allah biliyor.Çalışın çabalayın ama adliyede gereksizsiniz.Benim yaşım 22 Fen-Edebiyat 4. sınıf okuyorum. lise mezunu olarak kpssden 89 aldım, klavye sınavında 116 kelime yazdım, mülakatı da 84 alarak 9. sırada işe başladım. ortada torpillik bi olay yok. Bu yaşa kadar giremediysen senin mallığı eskiler.

saimsezgin
Aday Memur
03 Ağustos 2009 21:50

inanılacak gibi değil,arkadaşım sanane benim ne iş yaptığımdan ne aldığımdan.sen daha 20 yaşında liseyi bitirip 657 ye tabi çalışırken ben bir memur maaşıyla öğrenim görmeye çalışıyordum.6 senemi üniversiteye verdim ve 28 yaşında memur oldum, maaşını küçülte küçülte maşallah asgari ücrete düşürmüşsün:)seninle aramda 500 lira fark var evet ,bırakta o kadar olsun..benim harcadığım emek zaman vb.. nolucak, boşuna mı 6 sene okudum ben ya da 28 yaşımda memur oldum, hem neden yaptığımız iş, aldığımız para seni rahatsız ediyor,sen benim yaptığım işin önemini,aldığım sorumluluğu, insanların sorunları için harcadığım eforu nerden bileceksin, benimle aynı eğitimi mi aldın, aynı ofiste mi çalıştın ya da benimle inceleme için köy kasaba mı dolaştın..bir arkadaşımızda demişki gülsem mi ağlasam mı bilmiyorum, birkaç kıytırık soru vb.. görüşme yapıyorlar tarzı cümleler kullanmış, hangi meslekdaşım görüşmeye seni soktu acaba, ya da sen benimle aynı eğitimi mi aldın ki sorduğum soruları ya da görüşme süreci mi eleştirebiliyorsun, zabıt katibi olman benim mesleki uygulamalarımı eleştirmeye yeterli mi?, ayrıca daha yeni o kıytırık dediğiniz bölümler adalet sistemine dahil edildi evet ama bu bölümlerin çalışma alanlarına, yıllardır var olan kadrolarına bir bak öyle yorum yap diycem ama ümidim yok açıkcası,lütfen bırakın da işimizi yapalım. bizim işimiz her zaman masa başı işi değil ya da gün boyu adliye de olamayız.şimdiye kadar bizlere tevdii edilen dosyaların incelemelerini yapmayan, raporunu yazmayan ya da gününde ibraz etmeyen bir meslekdaşımın olduğunu görmedim de duymadım da, bizlere verilen işleri layıkıyla yapıyoruz.lütfen tekrar söylüyorum bizim zabıt katibi mübaşir yazı işleri müdürü vb.. adli personel ile ne iş konusunda ne de başka konularda hiçbir alakamız yok..tek alakamız dosyaları alma sırasında hatrını sormak:)sizleri anlıyoruz çok yoğun çalışıyorsunuz keşif,uyap,karar,savcı hakim,nöbet, akşamlara kadar masa başı..zor tabi hak veriyoruz karşılığını da alamıyorsunuz. ama biz zabıt katibi değiliz,bizim görevlerimiz sorumluluklarımız çalışma koşullarımız farklı ve biz, bizden istenen işi yapıyoruz, o yüzden lütfen eleştiri yapmadan önce düşünelim ve biraz tutarlı olalım...

adestuğ
Aday Memur
04 Ağustos 2009 09:28

katipcik aferin bi ara öğretmenlerinin yanına git de kurdela taksınlar:)

sen mi karar vereceksin benim maaşımı hak edip etmediğime, sen sana noktası ve virgülü ile söyleneni yazarsın işin o. bizim mesleğimizin içeriği hakkında kayda değer bir fikrin bile yok. niye bu kadar ezik hissediyorsun? bak genç yaşta işini almışsın, sınıf arkadaşların gibi okulu bitirince ne yapsam kaygın yok..... kendine gel bu şartlarda bu zeka ile olabileceğin en iyi yerdesin kendini ezik hissetme, çok zorda kalırsan adam taklidi yap...

anlamadın demi yine canımmm yazıkkkkk....

ArDıL_1905
Müsteşar Yardımcısı
04 Ağustos 2009 09:33

Katipçik sana birşeyi anlatmak kolay değil, anlatmaya çalışanları anlamadığın ortada, İstersen gel sana bana bankamatiğini ver, ben sana bankamatiğimi vereyim, ayrıca ben sana öğrenim borçlarımı, üniversitede harcadığım masraflarıda vereyim, benim kazandığım para seninn olsun, senin maaşında benim olsun ne dersin? Bir bir meslek elemanıyım ve maaşım meslek elemanına göre düzenlenmediğinden çok düşük para alıyorum, bir öğretmen 1300 TL(Öğretmenin de ek dersleri var), Psikologun 1200 TL(Onunda ekleri var), Sosyal Çalışmacı 1200 TL(onunda ekleri var), Savvcı ve Hakimler 3000-4000 TL(Onlarında ekleri var) ve sayamadığım bir çok meslek var. Hepsi üniversite mezunu mesleğinde atanmış uzmanlar. Bölümden sayılmıyordu dediğin branşlara bak, bir biyolog ne kadar maaş alır, istatistikçi, arkeolog, hemşire vb. hangi üniversite mezunu alanında atanmış personel 870 TL maaş alıyor bana söyle bakalım.

Not: Yukardaki rakamlar yaklaşık olarak yazılmıştır.

öcüözlem
Aday Memur
04 Ağustos 2009 10:06

ya arkadaşlar son zamanlarda bazı arkadaşlar saçma sapan başlık açıyorlar yok bilmem ayın 15 inde haram para haram lokma yok bilmem bu şu aldığı maaşı hakediyormu diye sizene kardeşim tüm derdiniz tasınız bitti gözünüz milletin cebindemi aldığı maaştamı milletin cebinden şu kem gözünüzü cevirin artık size mi kalmış kimin aldığı parayı hak edip etmediği siz sorgu merci misiniz milletin hayatını sorgulayacağınızı bi dönün bakın acaba kendi hayatınızın sorgulayacak neleri var yok sizin yüzünüzden toplum yozlaşıyor işiniz gücünüz laf söz çıkarmak milleti kurcalamak ayıptır ya ayıp

ceylancesur
Memur
04 Ağustos 2009 10:06

Eeeee ne oldu şimdi, kim galip kim mağlup?

- Katipcik nickli arkadaş sakin sakin bu başlığı neden açtığını söleyebilir mi acaba?

- Acaba çocuk yada aile mhkemesinde mi çalışıyor kendisi?

- Bu meslekler hakkında ne kadar bilgisi var?

- Bu meslek grubunun hemen hemen her kurumda aşağı yukarı aynı maaşı aldığını ve aynı işi (sorunlu insanlarla çalışmak) yaptığını biliyor mu acaba?

- Bu mesleklerin dünyada yüzyıllardır ülkemizde yüzyıldır varolduğunu biliyor mu acaba?

- İnsanların ekmeğini kazandığını mesleğine hakaret etmek bu kaddar mı kolay acaba?

- Hangi kanun ve mevzuat çerçevesinde çalıştığımızın farkında mı kendisi acaba?

- Gereksizsiniz derken bu kanunları yapanlardan daha mı iyi biliyormuş kendisi acaba?

- Yoksa asıl mevzu şu mu? çalıştığı yerdeki uzmanlarla iletişimi çok mu zayıf?

- Türkiye'de henüz çok yeni olduğu için henüz kıymeti anlaşılamayan adalet sistemi uzmanlığının yurt dışı uygulamlarından haberdar mı kendisi?

- Her şey bir tarafa kendisini bir icra katibi (maaş açısından), denetimli serbestlik katibi, savcılık katibi, bilgi işlem katibi, iş yükü hafif olan birimlerde çalışan arkadaşlarla kıyaslamıyorda neden kendisine hedef olarak meslek uygulayıcılarını seçmiş durumda?

- Samimi olarak bu soruların cevaplarını verebiliren seviniriz yok halen hakaret vari konuşmaya devam edersen üyeliğinin sonlanması için editöre şikayet eedeceğiz...

ceylancesur
Memur
04 Ağustos 2009 10:11

Pardon kim olduğum hakkında not düşmeyi unutmuşum.

Cesur CEYLAN

Samsun Aile Mahkemesi

Sosyal Hizmet Uzmanı

eskilerr
Aday Memur
04 Ağustos 2009 10:58

Sen o kadar safsın ki kendini bunlardan küçük görüyorsun. bizim meslek kadar zor bir meslek varmı ? biraz aklını kullan. ne mezunu bunlar hava civa. 3-5 sene önce bu tarz bölümler bölüm bile sayılmıyordu. ben fen edebiyat bölümünü okurken.benim gözlemlediğim durum bunların akşama kadar hiç bir iş yapmadığı. muhabbet etmek, Pc de oyun oynamak.Kendini küçük görürsen hep olduğun yerde sayıklarsın, aveller gibi.

Bu yaşa kadar giremediysen senin mallığı eskiler.

--------------------------------------

Ulan geri zeka avelde sensin malda sensin mal olmassan önüne gelenin fırça attığı yaz oğlum yaz kızım dediği hakimin savcının iki dudağı arasından çıkacak söze kaderi bağlı olan katiplik işini bu kadar kafanda büyütüpte abartmassın. Geri zekalı ben kendimi aşağı görmüyorum yaptığım iş zor ama basit niteliksiz kariyersiz bir anlamı yok onu diyorum. Hiç bir şey senin elinde değil yaz oğlum yaz kızım şunu getir oğlum şunu götür kızım. Saflık sendeki bu kadroda kalmayı düşünüyorsun ben bu kıytırık kadroda kalmak istemediğimden çeşitli girişim ve çabalarım var eğitim durumuma göre okeymi. SEn bu zekayla katiplikte kalmayı düşünüyorsan o zaman başka.Sen ne sanıyordun katip olunca bize araba şoför makam odası mı verecekler sanıyordun. Memurluk işte. Ömür boyu yapmayacağım bir işi neden benimseyip kanıksayayım. Benimser kanıksar isem sen gibi mallaşırım işte.. Benim hedefime gelince ne baş katiplik nede icra müdürlüğü benim hedef hukuk bitirip savunmasını beğenmediğim avukatların yerine duruşmalar girmek. Sende böyle yap hedefini büyük tut. Katiplik geçiş ve sıçrama tahtası benim için. Katip olupta fen edebiyatta doktora yapsan neye yarar malın önde gideni. Dahada ağzımı bozdurma bana git katiplikten emekli ol tamammı AVELLLLLLLLLL

richie
Daire Başkanı
04 Ağustos 2009 13:43

yahu neden böyle hakaret ediyosunuz birbirinize? siz bir de toplumda "okumuş insan" gözüyle bakılan kişilersiniz. yakışıyor mu birbirinize böyle davranmak? sonuçta burada herkes ekmeği peşinde koşuyor. kimse babasının hayrına çalışmıyor, çalışmaz da. yaşamın ne kadar zor olduğunu herkes çok iyi biliyor. biliyor ama karşısındakinin maaşını sorgulamaktan da çekinmiyor. sanane kardeşim milletin maaşından? devlet kime ne kadar maaş veriyorsa bir bildiği vardır muhakkak. bir arkadaşın yazdığı gibi; aldığınız eğitim (ve bu eğitim sürecinde verilen emek), görev icrasında alınan sorumluluk, görev gereği araştırmalar, mecburi olmayan hizmeti yerine getirmek (mesai saatleri dışı dahil) gibi yükümlülükleri vardır belki! bunu bilemezsin ki. sen belki yatağında rahatça uyurken bu adam derslerle boğuşuyordu. dersleri geçelim, bu adamın okulunu nasıl okuduğunu nerden bileceksin ki? yurtta kalırken yada evde kalırken nasıl zorluklar yaşadığını nerden biliyosun ki? sen onunla aynı koşulda mı "memur" oldun da aynı paradan söz ediyosun? sende oku, sende aynı konuma gel. devlet sanada aynı maaşı versin... birilerinin maaşını sorgulayacağına otur da kendin için (artık aileni falan geçtim) neler yapabileceğini düşün. birilerinin maaşını sorgulamadan önce onunla aynı eğitimi alıp almadığını, aynı zorlukları yaşayıp yaşamadığını ve bu konuma nasıl geldiğini sorgula önce. saçma sapan konularla kafa karıştırmanın bir anlamı yok. bak devlet sana imkan sunmuş meslekte yükselme sınavları diye birşeyler çıkarmış. gir o sınavlarada görelim seni. sıkıca çalış, bazı şeylerden fedakarlık yap. sonra bu emeklerini görmezden gelen biri sana desin ki, "kardeş sen neden bu kadar maaş alıyosun?" o zaman görürüz seni ...

Toplam 17 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi