Editörler : "eskiyara"Pangaea
05 Ocak 2017 19:51

EBS:İnkılap tarihi ve Atatürkçülük dersi kaldırılsın
Eğitim-Bir-Sen, yeni müfredat önerilerinin yer aldığı bir rapor yayınladı. Raporda, ortaokul ve lise müfredatlarından inkılap tarihi ve Atatürkçülük dersinin çıkarılması, din ve ahlak eğitiminin birinci sınıftan itibaren verilmesi ve 15 temmuz darbe girişiminin eğitim programlarında yer alması gibi öneriler var. Neler düşünüyorsunuz?

westboy
Şube Müdürü
05 Ocak 2017 20:14

Ben de ne zaman yapacaklar bakalım diyordum.Demek ki zamanı gelmiş. Anlaşılan fırsat buldukça Atatürk'ün bütün izlerini silecekler, yeni nesillere Atatürk'ü anlattırmayacaklar..

ulubahtli
Kapalı
06 Ocak 2017 00:00

ssyalciler yandi desene

sos2011
Aday Memur
06 Ocak 2017 09:47

güzel teklif. en azından bile bile yalan söylemek zorunda kalmayız.

bulaşıkkk
Yasaklı
06 Ocak 2017 11:07

Bence kaldırılmasın ama içerik güncellensin. Şuanki hali tamamen yalan dolan bence.

06 Ocak 2017 14:44

Sosyal bilgiler öğretmeni olupta bu teklife olumlu bakanları dayanagı ne çok merak ediyorum doğrusu.

tarhici29
Müsteşar Yardımcısı
06 Ocak 2017 19:50

bu sorunu çözersek kesin aya çıkarız dünyanın süper gücü oluruz benzin 1 liraya iner asgari ücret 4000 bin lira olur   kimse türkiye cumhuriyetini atatürkü silemez silmeye gücü yetmez herkes çapı kadar yorum yapsın eğitim birsen 2 saat nöbet ücreti dışında öğretmenlere ne kazandırmış maaşlar yerlerde sürünüyor...

doxxa
Memur
07 Ocak 2017 20:57

Sosyal Bilgiler öğretmenleri norm kadro dışı kalınca bu kadar kişiye artık Dinler Tarihi dersi açmaya başlarlar. :) Sendika çok radikal öneride bulunmuş. Uygulama alanı da yok. En kötü ihtimal bazı derslerden kesip din kültürü dersine aktarırlar. Ama yazık olmuş.

derrida
Şube Müdürü
07 Ocak 2017 21:14

Hocam, nöbet ücreti hakkının kazanımı Eğitim-İş sendikasının mücadelesi sonucudur. Üstelik Eğitim Bir Sen sürekli engelleme çabasındayken. Yanlış bilgiler vermeyelim...

tarhici29, 7 yıl önce

bu sorunu çözersek kesin aya çıkarız dünyanın süper gücü oluruz benzin 1 liraya iner asgari ücret 4000 bin lira olur   kimse türkiye cumhuriyetini atatürkü silemez silmeye gücü yetmez herkes çapı kadar yorum yapsın eğitim birsen 2 saat nöbet ücreti dışında öğretmenlere ne kazandırmış maaşlar yerlerde sürünüyor...

07 Ocak 2017 23:38

Eğitim iş iş yapmayarak sonuç elde edemeyip çözümü kilitleme yolunu tercih ediyor. İş bırakarak çözüm aranması eğitim camiasında, sağlık alanında, ulaşım alanında olmaz, olmamalı.

Nöbet ücreti cümlesini ifade etmek yetmez, sonuç alacak işler yapmak gerekir.

http://www.egitimbirsen.org.tr/manset-haberleri/angaryaya-hayir-diyor-nobet-gorevi-icin-ucret-istiyoruz-/3003/

sena47
Memur
08 Ocak 2017 02:24

Bence de kaldırılsın, bir sosyalci olarak artık zamanı geldiğini düşünüyorum.

Tamamen ecdadımızı karalayarak değer kazanmaya çalışan bir yakın tarih anlayışı çocuklarımıza vatan sevgisi değil; vatan düşmanlığı aşılar. O yüzden sonuna kadar destek diyorum.

tarihtarih85
Aday Memur
08 Ocak 2017 11:41

İnkılap tarihi ecdadı geçmişi kötülemiyor siz hülyalara hayallere dalacaksınız diye hakikatten bahsedilmeyecek mı? Geçmiş hatalardan ders alacağız ki tekrar o hatalara düşmeyeceğiz

muratyakin
Kapalı
08 Ocak 2017 14:42

Eğitim İş kim ki Meb onu dinleyip, nöbete ücret versin. Eğitim Birsen istemese değil nöbet hicbirsey alamazsın. 10 yıllık polis memuru bugün 3700tl alırken öğretmenlerin yüzde 70 ten fazlası o maaştan çok daha fazlasını alıyor. Hem de çook çalışarak!

derrida, 7 yıl önce

Hocam, nöbet ücreti hakkının kazanımı Eğitim-İş sendikasının mücadelesi sonucudur. Üstelik Eğitim Bir Sen sürekli engelleme çabasındayken. Yanlış bilgiler vermeyelim...

islamoglu-
Aday Memur
08 Ocak 2017 17:47

Çok merak ediyorum adında sendika geçen bu topluluk acaba Atatürkçülük dersinden neden rahatsız ? Bana bi Allah'ın kulu açıklama yapabilir mi ?

islamoglu-
Aday Memur
08 Ocak 2017 17:53

Nedir hocam yıllardır öğrencilere anlattığınız yalanlar , söyleyinde bizde gerçeği bilelim.

sos2011, 7 yıl önce

güzel teklif. en azından bile bile yalan söylemek zorunda kalmayız.

islamoglu-
Aday Memur
08 Ocak 2017 17:58

Atatürkçülük dersiyle nasıl ecdadımız karalanıp vatan düşmanlığı aşılanıyor acaba bunu açar mısınız ? Ayrıca devletin kurucu Cumhurbaşkanı hakkında atıp tutarken 3 düşünüp bir yazın.

sena47, 7 yıl önce

Tamamen ecdadımızı karalayarak değer kazanmaya çalışan bir yakın tarih anlayışı çocuklarımıza vatan sevgisi değil; vatan düşmanlığı aşılar. O yüzden sonuna kadar destek diyorum.

Deniz Kum Güneş
Şube Müdürü
08 Ocak 2017 18:03

sen ne tür bir zavallısın yobaz.

sena47, 7 yıl önce

doxxa
Memur
08 Ocak 2017 18:30

Bu tip düşünenlerin bence MEB de geçerlilik süreleri dolmuştur. Bu zihniyette olanların bir an önce ayıklanması da gerekmektedir. Ki bu tayfalar zaten ebs finansında çalışmaktadır. Onlardan bu sendika içinde çok da bulunmaktadır. Gücünü bunlar gibi düşünenlerden almaktadırlar. EBS ebemize girişmeden toplu görüşmeler öncesi yetkili sendikanın belirlendiği Mayıs ayına kadar bu sendikanın sayısal olarak güç kaybetmesi lazım.

agdfirat
Aday Memur
08 Ocak 2017 19:23

İçinde darbeler tarihinin yada milli iradesiz devrimlerin elestirilmedigi herşey bos

doxxa
Memur
08 Ocak 2017 21:02

Şu an siyasette yapılmak istenenler çok mu milli iradeli devrimdir.
08 Ocak 2017 21:48

Gayet yerinde bir tespit ve ayrıca özet olmuş. Ne bir eksik ve ne de 2 fazlası ile aynen katılıyorum.

@ Ebs'YE günahımı vermem, ki üyelik-müyelik orda kalsın

bulaşıkkk, 7 yıl önce

Bence kaldırılmasın ama içerik güncellensin. Şuanki hali tamamen yalan dolan bence.

Toplam 29 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi