Editörler : Pangaea
22 Eylül 2010 00:17

İŞKUR İşletmecilik(Genel) Kurs türü: Girişimcilik

İŞKUR'un bu eğitimine katılan arkadaslar var mı? Ne gibi faydalarını gördünüz?

nedirnedeğildir
Genel Müdür
22 Eylül 2010 00:22

bu tür kurslar oyalama kursu..bu güne kadar -özelikle son 5 yılda- işkurdan eğitim alıp da kaç kişi iş sahibi olmuş? iş yerleribirbir kapanırken, kamuda çalışacak fabrika, kurum kalmazken, bu alınan kurslar katılan için zaman doldurma (çünkü işsizlik ve parasızlıktan gençliğiniz ööylesine gelip geçiyor) işniden başk bir işe yaramıyor bence. tabi siz bilirsiniz.

Ersenekon
Genel Müdür
22 Eylül 2010 00:22

Kurs sonunda yapılacak olan sınavda başarılı olmamız halinde MEB onaylı Kurs Bitirme Belgesi verilecekmiş.

bbb_ddd
Kapalı
22 Eylül 2010 00:24

şu an kurs var mı

Ersenekon
Genel Müdür
22 Eylül 2010 00:25

nedirnedeğildir bende öyle düşünüyorum ama bu kursun adı girişimcilik

kursu,yani kendi işini yapmak isteyenler için hazırlanmış olmalı.

Ersenekon
Genel Müdür
22 Eylül 2010 00:28

bbb_ddd bulunduğun şehirde işkurun sitesinden arama yapabilirsin,

ne zaman ne kursu var bakabilirsin,ayrıca iş ilanlarıda mevcut.

atak kaya
Kapalı
22 Eylül 2010 00:28

kardeş ben girişimcilik kursuna katıldım ama işkurun değil,kosgeb in,eğitim güzel ama pratiğe 0 yansıyor söylim,biz okadar eğitim aldık proje için,yani 1 ay olustursan anlından öperler projenin,aradan bir ay geçti baktım arkadaşın babası yarım sayfa yazı yazıp ödenek almıs:DDD sistem aynı ensesi kalınlar memleketi burası

bbb_ddd
Kapalı
22 Eylül 2010 00:29

tmm sağol

Ersenekon
Genel Müdür
22 Eylül 2010 00:38

atak kaya bu kursa katılabilmem için projem mi olması gerekiyor?

Sizin orda eğitim ne kadar sürmüştü,1,2,3,4 ay ?? Ne gibi konular anlatılıyor,is kurma süreci(SGK, vergi, isyeri açma ile ilgili kanuni mevzuat) bu tür şeyler mi?

nedirnedeğildir
Genel Müdür
22 Eylül 2010 00:48

ersenekon, şu anda o kadar işyeri kapanırken, sence bu konuda cahil girişimcilerin piyasaya atılması ne işe yarar? ancak piyasada mal tedarik edeceğin bir kaç firmaya borçlanırsın. millet salak da mı işini kapatıyor. eğer ortam öyle yatırım yapacak şekilde olsa böyle destekleri işkur kanalıyla sıradan adamlara verirler mi? destek deyince öyle eline para sayacaklarını sanma, adamın yoksa her zorluk çıkartılır, varsa işin umut vaadetmese bile destek alabilirsin. bunlar benim düşüncem, yorumum. ama şu dönemde dediğim gibi işyerleri birbir kapandığı için, bunların telafisi maksadıyla(kamuoyu nezdinde), işler gelecek vaadetmese bile destek de verilebilir,yok şu kadar iş yeri açıldı demek için. sonradan işi kapatacak olsan bile, iş yeri açtı mı açtı olur onun adı. sadece dikkat etmen için yazıyorum.

Ersenekon
Genel Müdür
22 Eylül 2010 01:02

nedirnedeğildir her işyerinin kapanmasını piyasaya ekonomiye bağlama bence,işi bilmiyorsa kapatması daha hayırlı,mesela bi ara tekstil sektörü parladı,önüne gelen tekstil işine girmeye başladı,kazanmaya başladılar biraz zaman geçti krizde çoğu battı,ayakta kalanlar yıllardır bu işin içinde olanlar,bizde parası olan hemen o an iyi olan sektöre atlıyor,yıllar önce internet cafelerde yayıldı,baktılar bu işde para var her yere internet cafe açılmıştı şimdi çoğu yok oldu.

nedirnedeğildir
Genel Müdür
22 Eylül 2010 01:07

ersenekon, tekstil biz de neden bitti acaba? peki yerine ne ikame edildi bu sektörün? ikame edilebildi mi? bi de sence japonya neden yene müdahale edip parasının değerini düşürüyor? japonya bu işi gerizekalı olduğu için mi yapıyo? çin de aynı şekilde neden abd'nin o kadar baskısına rağmen parasının değerini gerçek değerinin 10'da 1'i seviyesinde tutuyor? biz de ise paramızın değeri olması gerkenin 2 katı değerde. bi düşün bakalım japonya-çin'in uygulamsı ile bizdeki uygulama arasındaki fark nelere sebep oluyor? kimlerin işine yarıyor?

Ersenekon
Genel Müdür
22 Eylül 2010 01:14

3-4 yılda birazda sıkıntı çeksinler,zamanında çoğu voleyi vurdu, sadece dövizin dalgasından dünyaları götürdüler,şimdi ağlıyorlar eski paraları kazanamıyoruz diye,ama baksan oturduğu eve,bindiği arabaya,yazlık kışlık evine,banka hesabındaki parasna dünyalıklarını yaptılar zaten boşver,olan vatandaşa bu sektörde çalışan insanlara oluyor patronlara değil,neyse konumuz bu değil.

Konumuz girişimlik kursu,boş zamanımızı nasıl değerlendirebiliriz,

bu tür eğitimleri görmek iyi olur.

nedirnedeğildir
Genel Müdür
22 Eylül 2010 01:19

ersenekon, sorduğum soruların cevabını araştırmadan, körükörüne, belli basma kalıp sözlerle cevap vermen, emin ol bu konularda ne kadar bilgisiz olduğunun kanıtı. bu yüzden girişimcilik yapacaksan, emin adım atabilmek için bu konulara da vakıf olman gerek. yoksa ''şu anda mükemmel yatırım fırsaı var'' diyen herkesin peşinden gider, ve çukura düşersin. bazen inandığın şeyler, maaşesef ki, gerçeklerden değil, sadece tuttuğun yolun empozelerinden ibarettir. emin ol bunları samimi duygularımla yazıyorum.

akdag_40
Kapalı
22 Eylül 2010 21:59

bende başladım bu kursa işkurun,pzt başladı birde salı günleri olacak, ilk 2 gün çok zor geçti :( bakalım diğer haftalarda nasıl geçecek..:(

ayselim8
Kapalı
22 Eylül 2010 22:25

para veriliyormu

Ersenekon
Genel Müdür
22 Eylül 2010 23:34

ayselim8 günlük 15 TL veriliyor,akdag_40 zor geçti derken?

Ersenekon
Genel Müdür
22 Eylül 2010 23:40

atak kaya

Bu kursa katılabilmem için projem mi olması gerekiyor? Sizin orda eğitim ne kadar sürmüştü,1,2,3,4 ay ?? Ne gibi konular anlatılıyor, is kurma süreci(SGK, vergi, isyeri açma ile ilgili kanuni mevzuat) bu tür eğitim sanırım.

Ersenekon
Genel Müdür
23 Eylül 2010 00:00

güncel

lambeys
Müsteşar
23 Eylül 2010 00:02

ersenekon kardeşim bende sırf para için yazıldım sertifika yada kurs falan düşünmüyorum açıkcası kursa gireyim de gerisi önemli değil yeri geliyor cebimizde inan kardeşim 1tl para olmuyor,,,,yokluk kötü birşey Allah kimseyi yoklukta bırakmasın ,,,yokluğu ancak yokluğu çekenler bilir,,,

Ersenekon
Genel Müdür
23 Eylül 2010 00:09

Amin kardeşim,boş durmaktansa birşeyler yapmalıyız şu süreçte,sertifikadan ziyade bu işler hakkında bilgi sahibi oluruz, bugün ufak işyeri açmak bile bir girişimcilik,bunun eğitimini almak iyi olur,hem de dediğin gibi 15 TL harçlık alırız.

Toplam 34 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi