Editörler : crops35
13 Eylül 2011 19:24

Engelli memur olarak atanmak ile KPSS ile atanmış engelli arasında fark var mı?

ben bu ağustos atamasında öğretmen olarak atandım ve göreve başladım %70 özür raporum var.

şimdi ben engelli memur statüsünde değerlendirilecekmiyim raporumu belirttiğimde yoksa normal memur olarak mı değerlendirileceğim (atama yer değiştirme maaş özlük hakları emeklilik kurum içi vazifelendirmeler vb konularda)

yada şöyle diyeyim engelli memur olarak atanan biri ile normal kpss ile atanmış benim durumumdaki biri arasında ne gibi hak farklılıkları olur

bilginiz var mı arkadaşlar ,saygılarımla

hyperman
Genel Müdür
14 Eylül 2011 00:08

yok hiç bir fark yok

kutkut
Memur
14 Eylül 2011 00:28

Boşuna buralarda başlık açıp meşgul etme bizi öğretmen olmuşsun daha ne istiyosun.burdakilerin amaçları senin gibi öğretmen olabilmek eğer sen durumundan memnun değilsen ve bize özeniyosan gel yer değiştirelim sen benım gibi beklemeye geç bende senın yerine öğretmen olayım...yarın birgün engelli öğretmen kadrosu açılırda boş yere başvurup kadroyu doldurma bırak kazanamayan başka bir kardeşimiz geçsin oraya...normal öğretmen ve engelli öğretmen arasındada pek fark yok bu arada...

designer__07
Kapalı
14 Eylül 2011 08:40

arkadaşlar sinirlenmenize gerek yok arkadaş gayet makul bişey sormuş inşşlah bizde atanıcaz sabır...arkadaşım gelelim senin soruna:

1.engelli kadrosunda girersen 15 yıl da emekli olursun senin şuanda böyle bi hakkın var raporunu ibraz ederek engelliğ kadrosuna geçebilirsin...

2.öğretmenlik atamalarında zorunlu hizmet yok...(raporunu belirtmen yeterli )

3.bunların dişinda özlük haklarında normal öğretmenle senin aranda hiç bi fark yokkk....

egitimci_06
Genel Müdür
14 Eylül 2011 19:29

raporunu ibraz edip engelli kadrosuna falan geçemessin.ben denedim nerdeyse görevden oluyordum.normal kpss ile atandıysan sonradan raporunu gösterip engelliyim demek suçmuş.bunu bana azarlayarak çok güzel anlattılar

2 atama arasındada çok önemli farklar var.engelli öğretmen sınavı ile atanan istediği yere atanıp zorunlu hizmetten muaf oluyor.bundan daha büyük bir fark ve ayrıcalık olabilirmi

14 Eylül 2011 19:57

Devlet, kamu kurumlarına sakat kadrosu adı altında kadro tahsis etmiş ve bu kadrolarada özürlü sınavları ile alım yapmakta ve kazanları sakat kadrosuyla işe başlatmaktadır( atama kararnamesi buna göre düzenlenir).Bu nedenle siz özürlü personel sınavıyla atanmadığınız için engelli memur statüsünde değerlendirilemezsiniz.Normal memurlar ile engelli kadrosundaki engelli memurlar arasında gerek özlük gerekse maaş olarak fazla bir fark yok, sadece vergi indiriminden 20-50 lira arası bir maaş farkı olur ve nöbet isteğe bağlıdır, ayrıca 15 yıl sonunda erken emeklilik hakkına sahiptir. Sağlıklı bir memurun daha sonra özürlü olması halinde ve bunu raporla en az %40 olarak belgelemesi halinde , özürlü personel sınavlarına girip sakat kadrosuna geçebilir.Ancak özrülü iken normal memur kadrosunda işe başlamış ise ve daha sonrada engelli kadrosuna geçmek istiyor ise bu konuda net bir bilgim yok.

egitimci_06
Genel Müdür
14 Eylül 2011 20:51

engelli memurluk sınavı ve kadrosu zaten olan bişey.kişi sonradan bile özürlü olsa memurluk sınavına girer.ama engelli öğretmenlik sınavı diye bir sınav yoksa kişinin önünde mecbur normal kpss ile öğretmen olmak zorunda!!!burda bizim suçumuz ne?

engelliler sınavına denk gelenler kolay bir sınavla evlerinin dibine atanırken ,çok çetrefilli olan kpss ile engelliler hakkari,şırnak,vs yerlere atanıp zorunlu hizmetede yükümlü oluyorlar.buralara giden bir engelli öğretmen ise 9,10 yılda evinin dibine dönemez.çok adaletsizlik var..

KRİPTOJENİK
Şube Müdürü
16 Eylül 2011 06:57

selamlar arkadaşlar daha fazla bilgisi olan arkadaş var mı acaba cevap veren arkadaşlara da teşekkür ederim

KRİPTOJENİK
Şube Müdürü
16 Eylül 2011 07:01

designer_07 geçebilirsin diyor ama eğitimci_06 geçemezsin diyor biraz kafam karıştı açıkcası

24 Ekim
Şube Müdürü
16 Eylül 2011 15:19

Sn. KRİPTOJENİK

Normal olarak işe başlamış olabilirsiniz sonrasında kurumununuza raporunuzu verdiğiniz zaman Engelli memur kapsamına girersiniz.

egitimci_06
Genel Müdür
16 Eylül 2011 18:45

sayın editör dikkatinizi çekerim kişi memur değil öğretmen!!!Engelli öğretmen kadrosuna geçemez.doğudaki biz normal kadrodaki engelli öğretmenler boşa mı normal kadrodayız sizce.raporlarmızla dilekçe vermek istedik,yasak denildi.

16 Eylül 2011 22:03

normal olarak başlayan bir memur daha sonrasında özürlü raporunu ibraz edip özürlü kadrosuna geçemez.ancak o memura hastalığına uygun bir iş verilebilir yada malulen emekli edilir.şayet özürlü personel sınavını kazanırsa bu durumda yeni özrülü yasasına göre geçişi mümkündür.

E79ist
Yasaklı
17 Eylül 2011 08:02

engelli sınavı veya normal kpss fark etmez

birinde (kpss) de sağlık raporu sonra ibraz ediliyor

diğerinde sağlık raporu en başta ibraz ediliyor.

sonuç olarak değişen tek şey vergi indirimi başvurunuza gelen cevap durumu.

Ciwanotti
Aday Memur
03 Ekim 2011 07:18

Hocam, bir ilave de bulunmak istiyorum. Ben çalışma koşulları özlük haklarından ote emeklilikle ilgili bir ilave de bulunmak istiyorum. Özürlü satatude ise girenler 15 yil calisir. Ancak normal satatude girenlerin durumu farklidir. son kanuni duzenlemeye gore "goreve girislerinde" bir ozurlu raporuna sahip olanlar ozurlu statudekiler gibi islem gorurken bu sekil olmayanlar, yani sonradan ozurlu raporu alanlar normal isleme tabiidir. Siz anladigim kadar ise baslama tarihinde bir rapora sahip oldugunuz icin 15 yilda emekli olmalısınız. Ayrıca ogretmenler icin farkli uygulamalar kendi yonetmeliklerinde var mı bilemeiyecegim. Benim vurguladıgım 657 ye tabii memeurlar icin.

Bilginize arz ederim.

Bayram ALTAY

mgokhan_tr
Aday Memur
03 Ekim 2011 10:36

hocam engelli alımı sınavına girmene gerek yok. %70 oranındaki raporun senin yaşa bağlı kalmaksızın 15 yılda emekli olmanı sağlar. bunun içinde özürlü kadrosuna geçmene gerek yok.Yapman gereken şudur; raporunu bağlı bulunduğun vergi dairesine götür ve vergi indiriminden faydalanmak istediğini söyle. onlar raporunu ankaraya gönderip uzmanlarına inceletiyorlar. uygun bulunursa çalıştığın kuruma direk gönderiyorlar. Diyor ki; şu vatandaşın vergi indiriminden faydalanması gerekmektedir. bu da senin dosyana işlenir. bu kadar..

zigot29
Aday Memur
03 Ekim 2011 12:14

arkadaşlar ağustosta kpps ile atananlar, bu sınava girip tekrar engelli memur statusunde atanabilirler mi ? sonuçta ağustosta böyle bir sınav yoktu, kazanılmış hakkımı bu sınavda kullanamaz mıyım ?

ilimogren
Kapalı
03 Ekim 2011 17:10

Sayın Kriptojenik raporunuzda çalışabilir/ çalışamaz kısmında ne yazıyor bende hastahaneye yayın tedaviye devam edilerek çalışabilir yazıyor bende normal olarak atnabiliyormuyum rapor istiyorlarmı engelliden nasıl atandınız bilgilendirirseniz sevinirim

üye 2012
Kapalı
03 Ekim 2011 20:37

nasıl atanacak raporunu göstermemiş hıfz etmiş yani atanmış sonra, hıfz ettiği raporu meydana çıkarıp engelli öğretmen olayım demiş, tabiki ağzının payını alınca da buraya yazmış, yaptığı iş baştan aşağı kanunsuz, engelli olup normal kadroya atanması kanunsuzluk 1, normal kadrodayken engelliye geçmek uyanıklığını göstermesi kanunsuzluk 2, tüm bunları burda anlatması kanunsuzluk 3.

hyperman
Genel Müdür
13 Ekim 2011 23:24

arkadaşım bir engelli isterse kpss'ye de katılıp kazanabiliyor. bunun neresi kanunsuzluk?

51_nigdeli
Aday Memur
14 Ekim 2011 10:29

ENGELLİ ÖĞRETMEN ALIMIYLA GİRDİYSENİZ KADRONUZ ÖZÜRLÜ KADARUSUDUR AMA YOK NORMAL KPSSYLE ATANDYSANIZ KADRONUZ NORMALDİR VE SONRADAN ÖZÜRLÜ KADROSUNA GEÇEMEZSİNİZ

madlov
Aday Memur
14 Ekim 2011 15:55

mrb arkadaşlar bir sorum olacak dı daha önce ataması ( meb ve sağlık bakanlığına) olan arkadaşlarımız tekrar dan bu yapılacak olan ömss sınavına girebilirler mi yani öylebir hakları varmı ...

Toplam 23 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi