Editörler : E.Kayı Han

Yasaklı
23 Mart 2013 17:40

Zaman Gazetesinden Çirkin İma!

her zaman TSK'ya yönelik karalama kampanyalarıyla gözlemlediğimiz zaman şeyinden bu kez de komutanı ti'ye alarak verilmiş bir habere tanık oluyoruz..

haberde Genel Kurmay Başkanı Necdet Özel,Uzman çavuşların suyunu doldururken gösteriliyor..buyrun:

http://www.memurlar.net/gazeteler/2013/03/23/zaman/

özgür_08
Genel Müdür
23 Mart 2013 17:43

bence fotoğrafta herhangi bir ima yok

sahip.06
Yasaklı
23 Mart 2013 17:44

çok güzel bi fotoğraf

ama siz buna değil

özelin eşi ile gülün eşinin fotosuna takıldınız

o sizi alt üst etti:)

t0mm
Yasaklı
23 Mart 2013 17:46

nerden nereye..koskoca Türk Silahlı Kuvvetlerinin,yedi düveli titreten komutanları gitti,uzman çavuşların bardaklarına su dolduran komutanlar aldı yerini..

hangi ordunun komutanı askerlerin bardaklarına su doldurur,kantinci misiniz siz sayın Necdet Özel?

zaman da fırsat bu fırsat ana sayfadan haber yapmış,dalga geçiyor resmen orduyla..

yerinde olsam bugün istifa ederdim..

t0mm
Yasaklı
23 Mart 2013 17:48

fotoğrafın nesi güzel sahip,sizin bölükte suyunuzu yüzbaşı dolduruyordu heralde..

yahu askerde üst devre alt devreye su getirtir,koskoca ordu komutanının düştüğü hallere bakın..yazıklar olsun..şu komutanın altında görev yapan rütbeli personele üzülürüm..

sahip.06, 11 yıl önce

çok güzel bi fotoğraf

ama siz buna değil

özelin eşi ile gülün eşinin fotosuna takıldınız

o sizi alt üst etti:)

Kızıl Oğuz1
Yasaklı
23 Mart 2013 17:53

yazmayacaktım ama dayanamadım ..

başlık sahibi malum paçavra gazetesinden nefret ederim bu nedenle her türlü imayı yaparlar bunada tamam..

ancak senin yorumuna şaşırdım ..

ne olmuş orgeneral (şirin görünmek için) uzman çavuşun bardağını doldurmuşsa?

severiz veya sevmeyiz bunda eleştirecek bişey yok ..

bakış açın yanlış..

t0mm, 11 yıl önce

nerden nereye..koskoca Türk Silahlı Kuvvetlerinin,yedi düveli titreten komutanları gitti,uzman çavuşların bardaklarına su dolduran komutanlar aldı yerini..

hangi ordunun komutanı askerlerin bardaklarına su doldurur,kantinci misiniz siz sayın Necdet Özel?

zaman da fırsat bu fırsat ana sayfadan haber yapmış,dalga geçiyor resmen orduyla..

sahip.06
Yasaklı
23 Mart 2013 17:57

sana askerlik fotolarımı göstermeyi çok isterdim:)

bunlar ne ki?

aradaki fark şu arkadaşım eskiden komutanlar asık suratlı olurdu

korku ortamında asker daha da kin tutar daha da nefret besler

şimdi bu bakışın değişmesi gerekir

bunda ben bi acizlik görmem aksine jest yapmış

rütbesinden sıyrılmış bi an olamaz mı

peki başbuğun ağlama duvarını burada paylaşınca neden rahatsız olmaz sınız?

ama bi bakarsınız erdoğan dua etti diye neler dersiniz

yalnız şunu söyleyim

her asker böyle şanslı değil:)

umarım değişir

t0mm, 11 yıl önce

fotoğrafın nesi güzel sahip,sizin bölükte suyunuzu yüzbaşı dolduruyordu heralde..

yahu askerde üst devre alt devreye su getirtir,koskoca ordu komutanının düştüğü hallere bakın..yazıklar olsun..şu komutanın altında görev yapan rütbeli personele üzülürüm..

t0mm
Yasaklı
23 Mart 2013 17:58

elbette eleştireceğiz birbirimizi kızıl oğuz..eleştirilmekten de mutlu olurum..

benim düşüncem buydu,zamanın niyetini de bildiğim için buna uygun başlık açtım..

bu tür görüntüler bu tür zamanlarda yayınlanıyorsa manidardır..bakın daha önce de bir patlamada birsürü askerimizi şehit verdik,medyaya yansıyan görüntülerde Necdet Özel halı-kilim-lokum hediye ediyordu valiyle birbirlerine..

bugünlerde ne oluyor,pkk adeta şov yapıyor,askeri aracın önünde apo-pkk bayrakları sallıyor..

ve 2 gün içinde verilen ordu komutanı haberi,özel denetleme diyerek Necdet Özelin askerlere su doldurması..

bunlar bana göre TSK'yı aşağılamak için bilinçli yapılan şeyler..

Kızıl Oğuz1, 11 yıl önce

yazmayacaktım ama dayanamadım ..

başlık sahibi malum paçavra gazetesinden nefret ederim bu nedenle her türlü imayı yaparlar bunada tamam..

ancak senin yorumuna şaşırdım ..

ne olmuş orgeneral (şirin görünmek için) uzman çavuşun bardağını doldurmuşsa?

severiz veya sevmeyiz bunda eleştirecek bişey yok ..

bakış açın yanlış..

Kızıl Oğuz1
Yasaklı
23 Mart 2013 18:01

daha derin düşün hocam ..

maksat aşağılamak değil ...

malum yandaş medya şu anki Tsk idarecilerinden fazlasıyla memnun bu nedenle..

Necdet Özel'in insani yönünü servis ediyorlar...

t0mm, 11 yıl önce

elbette eleştireceğiz birbirimizi kızıl oğuz..eleştirilmekten de mutlu olurum..

benim düşüncem buydu,zamanın niyetini de bildiğim için buna uygun başlık açtım..

bu tür görüntüler bu tür zamanlarda yayınlanıyorsa manidardır..bakın daha önce de bir patlamada birsürü askerimizi şehit verdik,medyaya yansıyan görüntülerde Necdet Özel halı-kilim-lokum hediye ediyordu valiyle birbirlerine..

bugünlerde ne oluyor,pkk adeta şov yapıyor,askeri aracın önünde apo-pkk bayrakları sallıyor..

ve 2 gün içinde verilen ordu komutanı haberi,özel denetleme diyerek Necdet Özelin askerlere su doldurması..

bunlar bana göre TSK'yı aşağılamak için bilinçli yapılan şeyler..

t0mm
Yasaklı
23 Mart 2013 18:02

şu günler güler yüzlü olunacak günler değil,güneydoğuda milyon kişi pkk gösterileri yapıyor zafer nidalarıyla,verilen görüntüye bakın..şu günler ihanet ve yas günüdür bana göre,jest günü değil..sıradan bir insan değil o ordu komutanı,daha önce de şehitlerimize ağlıyordu..bunları izleyen pkk'lıları düşünüyor musun,herkes alay ediyor diyorum..

İlker Başbuğun duasında ne var,camide de etti,ağlama duvarında da,her yerde dua edilir..

sahip.06, 11 yıl önce

sana askerlik fotolarımı göstermeyi çok isterdim:)

bunlar ne ki?

aradaki fark şu arkadaşım eskiden komutanlar asık suratlı olurdu

korku ortamında asker daha da kin tutar daha da nefret besler

şimdi bu bakışın değişmesi gerekir

bunda ben bi acizlik görmem aksine jest yapmış

rütbesinden sıyrılmış bi an olamaz mı

peki başbuğun ağlama duvarını burada paylaşınca neden rahatsız olmaz sınız?

ama bi bakarsınız erdoğan dua etti diye neler dersiniz

yalnız şunu söyleyim

her asker böyle şanslı değil:)

umarım değişir

t0mm
Yasaklı
23 Mart 2013 18:05

aslında çift taraflı bir etkisi var bence de..

bu haberi okuyan muhafazakar akp'liler memnuniyet duyuyor,Kemalist kesim ise üzülüyor diye düşünüyorum..ben haberi görünce içim parçalandı,yani belki abartıyor da olabilirim..

haklısın yoksa şu anki yönetimden cemaat ve akp çok memnun,onları eleştirmek istemezler..

Kızıl Oğuz1, 11 yıl önce

daha derin düşün hocam ..

maksat aşağılamak değil ...

malum yandaş medya şu anki Tsk idarecilerinden fazlasıyla memnun bu nedenle..

Necdet Özel'in insani yönünü servis ediyorlar...

memotanya
Kapalı
23 Mart 2013 18:29

Ordaki fotoğraf Anadolu Ajansı'nın bir projesi . Ocak-Mehmetciğin Dünyası diye bir projesi var ordaki fotolardan bi tanesi . Ne var bunda hayret birşey ya rica etmişler çekmişler . Al bak sergiden birkaç foto

http://www.aa.com.tr/tr/mod/fotograf-galerisi/5914

http://www.sondakika.com/galeri/genelkurmay-baskani-erlerle-karavana-yedi/resim-10/

t0mm
Yasaklı
23 Mart 2013 18:59

onca güzel fotoğraf çekilmiş,içlerinden bula bula necdet özelin askerlere su doldurduğu resmi bulmuşlar..bu kurumu küçük düşürmekten başka birşey değil bence..

farklı fikirde olanlara da saygım sonsuz,benim fikrim bu..

memotanya, 11 yıl önce

Ordaki fotoğraf Anadolu Ajansı'nın bir projesi . Ocak-Mehmetciğin Dünyası diye bir projesi var ordaki fotolardan bi tanesi . Ne var bunda hayret birşey ya rica etmişler çekmişler . Al bak sergiden birkaç foto

http://www.aa.com.tr/tr/mod/fotograf-galerisi/5914

http://www.sondakika.com/galeri/genelkurmay-baskani-erlerle-karavana-yedi/resim-10/

CEVİZAĞACl
Yasaklı
23 Mart 2013 19:16

ya muhalefet edeceğiz diye bazen inanın saçmalıyorsunuz ve komik duruma düşüyorsunuz?

neymiş bu fotodaki çirkin ima?

komutan sempatik görünmek için uzman çavuşun suyunu dolduruyor,belki de gerçekten içinden gelmiştir, ama en kötü ihtimal sempatik görünmeye çalışmış ve bunda da başlık açmaya konu olacak bir durum yok. olağan dışı bir durum olduğu için de gazete bu resmi yayınlamış.

ben de geçen gün adliyeye girerken çok sıcakkanlı sempatik başsavcımız bana kapıyı açtı ve gülümseyerek selam verdi.

bence başlık , komik)))

23 Mart 2013 19:20

silah arkadaşları suçsuz yere içerdeyken o makamda rahat rahat oturuyorsa değil su doldurmak postal bile boyasa nafile, sevimsizdir...

CEVİZAĞACl
Yasaklı
23 Mart 2013 19:21

bu yorumdan da anlaşılacağı üzere derdin zaman gazetesi değil, necdet özel... zaman gazetesi değil ama , bizzat sen küçük düşürmeye çalışmışsın...

t0mm, 11 yıl önce

sahip.06
Yasaklı
23 Mart 2013 19:27

dertleri zaman özel ya da başkası değil

derdi İslam!

elinde kadeh şişesi olsa inan farklı düşünürdü

CEVİZAĞACl, 11 yıl önce

bu yorumdan da anlaşılacağı üzere derdin zaman gazetesi değil, necdet özel... zaman gazetesi değil ama , bizzat sen küçük düşürmeye çalışmışsın...

t0mm
Yasaklı
23 Mart 2013 19:40

fotoğraftaki çirkin imâ şu:

bakın biz subayları içeri doldururuz,başkomutanı da böyle muma çevirir ehlileştiririz..

biz olanın bitenin farkındayız,alenen aşağılanıyor ordu..necdet özel benim için önemsizdir,temsil ettiği makam,o makamın haysiyeti önemlidir..

t0mm
Yasaklı
23 Mart 2013 19:43

ülke bölünme aşamasına gelmiş yurtseverler kodese tıkılmış,ordunun başındaki adam nezaketten kırılıyor..yemekte askerlerin sularını dolduran komutan,evde çamaşırı,bulaşığı da yıkar..

şu temsil edemediğiniz makamlardan istifa edin de doğru düzgün yapacak birileri gelsin hiç olmazsa..bu ne ciddiyetsizlik..

23 Mart 2013 20:06

başlık sahibi haklı, şimdiye kadar olanlara bakınca, böyle bir haber ister istemez kıllandırıyor.

yecx
Yasaklı
23 Mart 2013 20:16

kukla bir komutandan bu kadar

Toplam 22 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi