Editörler : F16 Gökçen
22 Mart 2012 17:44

SGK Gelir Testi Sonucu

Mrb Arkadaşlar Gelir Testi Sonuçları Açıklanmış Gss Tescil Sorgulama Menüsü Altından Gelir Testi Sonucuma Bakmam Gerekiyormuş Tıkladığımda Bana Şöyle Bi Yazı Çıkıyor

01.01.2012 tarihi itibariyle resen tescil işleminiz yapılmıştır. Genel sağlık sigortası kapsamında olmadığınız tespit edilmiştir. Bugüne kadar gelir testine başvurmamış ve kendi sigortalılığınız ya da bakmakla yükümlü olunan kişi olarak genel sağlık sigortası kapsamına dahil olmamış iseniz; ikamet adresinizin bulunduğu yerdeki sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfına başvurmanız gerekmektedir.

Bu Ne Demek Oluyor? Prim Ödemiyecek Ödemiyecek Miyim? Bundan Sonra Yapmam Gereken Nedir?

ferdibey
Kapalı
23 Mart 2012 09:40

-"GSS sorgulama" kısmında ; GSS Uygulaması kapsamında tescil kaydınız bulunamamıştır.

-"sağlık provizyon sorgulama" kısmında

Yakınlık Türü Çocuğu

Tescil Kapsamı 4/a Zorunlu Sigortalılar

Yararlandığı TC Kimlik No

GSS Kapsamı 60/a-1 kapsamında sigortalılar

Sicil No

Provizyon Tarihi 23.03.2012

Sigortalı Türü Çalışan

Katılım Payı Muafiyet Hayır

Sorgu Sonucu 0000 - Müstehaktır, provizyon alabilir.

yazıyor.

ayrıca 4A aktif sigortalı gözüküyor.

BÜTÜN BUNLAR NE ANLAMA GELİYOR?

Ödemekle yükümlü olacağımız miktar ne kadar?

Portafino
Aday Memur
23 Mart 2012 13:30

dum4n dediği gibi bendede aynı şey yazıyor ki gelir testi yaptırdığım halde...para ödücez mi ödemicez mi belli değil

didemmm35
Şef
23 Mart 2012 14:52

ya arkadaşlar birisi bi açıklık getirs şu duruma bendede 60/g kapsamında resen yapılmıştır yazıo ne demek yani bu

seyhzadekaan
Aday Memur
23 Mart 2012 16:02

duman ve Portafino bende de aynısı yazıyor.. henüz kimse bir açıklaama da yapmıyor.

ozemuy
Aday Memur
23 Mart 2012 19:34

gelir testi yaptığım halde internette sorguladığımda dum4n nin gibi

bendede aynı şey yazıyor

solaris2126
Memur
23 Mart 2012 20:15

evet uzman bir arkadaş açıklayabilir mi acaba.benimde aynı sizinkiler gibi yazıyor.4a aktif dediğine göre devlet ödeyecek gibi düşünüyorum ama.sonuçta işim ve gelirim yok.

didemmm35
Şef
23 Mart 2012 20:56

arkadaşlar ögrendigim kadarıyla sistemde sorun varmış ondan öyle yazıyormuş pazartesi sgkya gidip ögrenicez dogruyu ben de çalışmıyorum ve bu giderimin benden istenmesi çok saçma

suatt_19
Aday Memur
24 Mart 2012 04:09

Girmeyi başaramayan arkadaşlar bunlara dikkat edin :

1- ehliyetten bakarak degilde kimlikten bakarak cilt ve aile sıra numaranızı yazın. (sıfır farkı var aralarında)

2- oturmakta veya gss ye başvurduğunuz il ve ilçeyi değilde nufusa kayıtlı olduğunuz il ve ilçeyi yazın.

didemmm35
Şef
24 Mart 2012 16:12

anladıgım kadarıyla sgk başvuran herkesi gss kapsamına almış şartları taşısın taşımasın

Toplam 9 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi