Editörler : crops35
24 Temmuz 2009 15:28

Tarım ve Köy İşleri Bakanlıgı Alımları?

Tarım ve Köy İşleri Bakanlıgı Tekniker kadrosuna hangi bölümlerden alım yapıyor?

Bilen varsa yardımcı olursa şimdiden çok tşk.

redline62
Memur
24 Temmuz 2009 15:30

tarım ve köy işleri alımmı yapıyor. ben görmedim ilanlar arasında yoksa gözden mi kaçırdım ne.

turgay01
Genel Müdür
24 Temmuz 2009 15:36

daha herhangi bir acıklama yok alımlarla ilgili bende takip ediyom onu

24 Temmuz 2009 15:38

memurlar netin ana sayfadan verdığı kararnameyı dısıyorsunuz galıba sız şu 1500 muhabbetı.

turgay01
Genel Müdür
24 Temmuz 2009 15:39

ben onu demiyorum tarım kırsal kalkınma gecenlerde almıstı ikinci defa alırmı onu diom

nmy5
Şef
24 Temmuz 2009 15:50

yav nerden nereye geldiniz.sadece merak ettiğim konu hakkında bir soru sordum.biliyorsanız size zahmet cevaplayın yoksa bakın geçin..

24 Temmuz 2009 16:07

ben saten tarımcı değılımkı oylesıne takılıyom kah oraya yazarım kah buraya göçebe_yorumcuyum :)...

dfghdf
Şef
24 Temmuz 2009 16:57

Evet yazılna göre 2009 da 1500 tekniker alımı var.Bölümler hakkında bilgi yok

24 Temmuz 2009 17:24

ama 2010 ıtıbarıyle geçerlı dıyorlar kararnamedekı kadrolar inşALLAH kasım alımında bakanlıklar genel bir alım yaparlar..

nmy5
Şef
25 Temmuz 2009 12:45

iyide o kararname bu yıl içinmi geçerli yoksa gelecek yıl içinmi yani 2010 yılındamı olcak yoksa 2009 damı.Ne anlama geliyor bi bilsek

nmy5
Şef
25 Temmuz 2009 14:00

gncl

dfghdf
Şef
25 Temmuz 2009 16:14

ben 2009 diye okudum işte yazı aşağıda

Kadro kararnamesinin anlamı

2009 yılının dolu ve boş kadro kararnamesi 18 Temmuz 2009 tarihli Resmi Gazetede yayımlanmıştır. Yayımlanan kararnamenin boş kadro değişikliği bölümü önemlidir. Zira ihdas edilen yeni kadrolar kurumun ihtiyacını göstermektedir. Yine düz memur kadroları iptal edilip müdür veya yardımcısı gibi kadrolar alınmış ise bu da görevde yükselme ihtiyacını göstermektedir. Ayrıca çok sayıda kamu kurumu VHKİ kadrosu almıştır. Bu da, önümüzdeki dönemde, personele VHKİ kadrosu dağıtılacağını göstermektedir. Memurlar.net olarak, kararnameyi ziyaretçilerimiz için inceledik. İşte tespitlerimiz...

20 Temmuz 2009 13:17

BAŞBAKANLIK

Boş kadro değişikliği yoluyla 9. dereceden 11 sekreter kadrosu alınmıştır. Sekreter kadroları ilk defa atamayla (KPSS yoluyla) doldurulabileceği gibi uygun dereceli kişiler var ise naklen de doldurulabilir. Yine 9. dereceden 21 adet bilgisayar işletmeni, memur ve VHKİ alınmıştır. Bu değişilik Başbakanlığın büro personeline ihtiyacı olduğunu göstermektedir.

ADALET BAKANLIĞI

Boş kadro değişikliği yoluyla merkez teşkilatına 5 adet sivil savunam uzmanı kadrosu alınmıştır. Taşra teşkilatına ise 9 ve 10.dereceden 165 adet infaz koruma memuru kadrosu alınmıştır. Dereceler yüksek olduğu için Bakanlığın buraya KPSS yoluyla atama yapacağı ifade edilebilir.

Ayrıca yine taşra teşkilatına 9 ve 10. dereceden 20 adet şoför kadrosu alınmıştır. Bu değişiklik de akanlığın buraya KPSS yoluyla atama yapacağını göstermektedir.

Bakanlık 5, 7 ve 8. dereceli sosyal çalışmacı ve psikolog kadrolarından 285 adedini iptal etmiştir. Bu değişiklik Bakanlığın bu kadrolara olan ihtiyacının azaldığını göstermektedir.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI

Boş kadro değişikliği yoluyla merkez teşkilatına 8 adet stajyer kontrolör ve 6. dereceden 12 adet AB uzman yardımcısı kadrosu alınmıştır. Bu değişilik Bakanlığın KPSS-A'ya göre alım yapacağını göstermektedir.

Taşra teşkilatına 8, 9 ve 10. derecelerden 350 civarında VHKİ kadrosu alınmıştır. Bu değişilik Bakanlığın taşrada VHKİ'ye ihtiyacı olduğunu göstermektedir. Bu ihtiyaç, dereceler göz önüne alındığında KPSS yoluyla karşılanacaktır. Yine taşraya 10 ve 12. dereceden 150 hizmetli kadrosu alınmıştır.

MALİYE BAKANLIĞI

Bakanlık taşra teşkilatına tahsisli 200 hizmetli kadrosunu iptal etmiştir. Yine 100 civarında memur kadrosu iptal edilirken yine 1000 civarında VHKİ kadrosu alınmıştır. VHKİ değişikliği memur olarak çalışanların bu kadroya geçirileceğini göstermektedir. Yapılan değişikliğin anlamı için tıklayınız.

Taşraya 6. dereceden 120 adet hazine avukatı kadrosu alınmıştır. Bu değişiklik ihtiyacın KPSS yoluyla karşılanacağını göstermektedir.

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI

Merkez teşkilatına 7. dereceden 5 adet müfettiş yard. kadrosu alınmıştır. Bu değişiklik ihtiyacın KPSS yoluyla karşılanacağını göstermektedir.

Geçen yıla nazaran kadrolarda çok büyük çaplı bir değişiklik yapılmamıştır.

TARIM VE KÖYİŞLERİ BAKANLIĞI

Merkez teşkilatına 20 adet müfettiş yardımcısı kadrosu alınmıştır. Bu değişiklik ihtiyacın KPSS yoluyla karşılanacağını göstermektedir.

Ayrıca merkez teşkilatına 6. dereceden 5 adet sosyalog kadrosu alınmıştır. Bakanlık merkez teşkilatında sosyolog istihdam etmeyi planlamaktadır.

Taşra teşkilatında ise 1000 civarında memur, şoför, dağıtıcı, daktilograf kadrosu iptal edilmiş, bunu yerine VHKİ ve bilgisayar işletmeni alınmıştır. Bu değişiklik memurlara VHKİ kadrosu dağıtılacağını göstermektedir. VHKİ kadrosunun anlamı için tıklayınız.

Yine taşra teşkilatındaki 1500 civarındaki teknisyen kadrosu iptal edilmiş, bunun yerine tekniker kadrosu alınmıştır. İhdas edilen dereceler ihtiyacın KPSS yoluyla karşılanacağını göstermektedir.

SANAYİ VE TİCARET BAKANLIĞI

8 müf. yardımcısı, 4 stajyer kontrolör, 5 mali hizmetler uzman yard. ve 50 Sanayi ve Ticaret uzman yardımcısı alınmıştır. İhdas edilen dereceler ihtiyacın KPSS yoluyla karşılanacağını göstermektedir.

ÇEVRE ORMAN BAKANLIĞI

Merkez teşkilatına 10. dereceden memur, VHKİ, bilgisayar işletmeni; Taşra teşkilatına ise 9. dereceden 55 adet orman muhafaza memuru kadrosu almıştır. İhdas edilen dereceler ihtiyacın KPSS yoluyla karşılanacağını göstermektedir.

DIŞ TİCARET MÜSTEŞARLIĞI

Merkez teşkilatına 15 adet dış ticaret uzman yardımcısı alınmıştır. İhdas edilen dereceler ihtiyacın KPSS yoluyla karşılanacağını göstermektedir.

GÜMRÜK MÜSTEŞARLIĞI

Merkez teşkilatına 15 adet gümrük uzman yardımcısı alınmıştır. İhdas edilen dereceler ihtiyacın KPSS yoluyla karşılanacağını göstermektedir.

Yine merkez teşkilatında memur ve bilgisayar işletmeni kadroları iptal edilerek 6 adet şef kadrosu alınmıştır. Bu değişilik görevde yükselmeye işaret edebilir.

DİYANET İŞLEERİ BAŞKANLIĞI

Merkez teşkilatındaki memur ve hizmetli kadroları iptal edilerek 35 VHKİ kadrosu alınmıştır. Aynı uygulama taşrada da yapılmıştır.

DEVLET PERSONEL BAŞKANLIĞI

11 uzman yardımcısı kadrosu alınmıştır. İhdas edilen dereceler ihtiyacın KPSS yoluyla karşılanacağını göstermektedir.

DEVLET METEOROLOJİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

70 civarında rasatçı kadrosu iptal edilmiş bunun yerine tekniker, teknisyen ve mühendis alınmıştır. İhdas edilen dereceler ihtiyacın KPSS yoluyla karşılanacağını göstermektedir.

VAKIFLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

6. dereceden 10 adet müfettiş yardımcısı, 7. dereden 10 adet vakıf uzman yardımcısı kadrosu alınmıştır.

SHÇEK

Taşra teşkilatına 20 çocuk eğiticisi, 20 çocuk gelişimcisi, 20 sosyal çalışmacı, 20 psikolog ve 20 fizyoterapist kadrosu alınmıştır. Bu değişiklik kurumun bu kadrolara ihtiyacı olduğunu göstermektedir.

DEVLET SU İŞLERİ

Merkeze 15, taşraya ise 80 adet 5. dereceli mühendis kadrosu alınmıştır. İhdas edilen dereceler ihtiyacın KPSS yoluyla karşılanacağını göstermektedir.

TÜRKİYE ATAM ENERJİSİ KURUMU

Merkeze 15, taşraya ise 4 adet 6. dereceli mühendis kadrosu alınmıştır. İhdas edilen dereceler ihtiyacın KPSS yoluyla karşılanacağını göstermektedir.

KREDİ VE YURTLAR KURUMU

Taşraya 13 adet yurt müdürü ve 13 adet de yurt müdür yardımcısı kadrosu alınmıştır. Yapılan değişiklik görevde yükselmeye işaret etmektedir.

nmy5
Şef
26 Temmuz 2009 12:55

ne diye okumak önemli değil zaten yazılanı bizde okuduk.önemli olan bunun hangi yıl için geçerli oldugudur.biz onu merak ediyoruz

26 Temmuz 2009 14:50

2010 sınavından önce olsunda başka bırsey ıstemıyorum...

dfghdf
Şef
28 Temmuz 2009 20:20

G

Ü

N

C

E

L

yasin607
Aday Memur
31 Temmuz 2009 10:54

bu alımlarla ilgili bilgi sahibi olan arkadaşımız varmı ?

nmy5
Şef
31 Temmuz 2009 14:14

bilen yok anlasılan.ama bari memurlar.net yetkilileri bilgilendirse

dfghdf
Şef
01 Ağustos 2009 09:56

memurlat netin yazısından başka bişey yok aslında bakanlığı aramak lazım

_keşkeee_
Daire Başkanı
01 Ağustos 2009 10:17

şu ana kadar gıda teknikeri alımı hiç olmamış.. inş bu yıl bi ilk olurda alırlar bizden ...........

_keşkeee_
Daire Başkanı
01 Ağustos 2009 12:49

güncelllllll

nmy5
Şef
01 Ağustos 2009 14:16

bi gncl de benden

Toplam 45 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler