Editörler : Pangaea
04 Ağustos 2011 21:51

aöf edebiyat-felsefe-tarih mezunlarının foremasyon hakkı var mı?

arkdaslar aöf tarih-felsefe-edebiyat mezunlarına formasyon hakkı var mı şartları neler?

ayrıca felsefe öğretmenleri rehber öğretmen olarak atanıyor mu

kuzenim tercih yapacak acil yardımcı olursanız sevvinirim

eng-tchr
Şube Müdürü
04 Ağustos 2011 21:55

gncl

eng-tchr
Şube Müdürü
04 Ağustos 2011 22:04

...

eng-tchr
Şube Müdürü
04 Ağustos 2011 22:28

bilen yokı mu arkdaslar acil lütfennnn???

ıspartaküs
Aday Memur
04 Ağustos 2011 23:35

Açıköğretim mezunlarının formasyon almasında maalesef bir engel yok hocam. Okulları bittiğinde ve gerekli şartları sağladıklarında formasyon alabilecekler.

labreys
Yasaklı
04 Ağustos 2011 23:42

açıköğretim mezunları öğretmen olamaz, daha önce bunlar forumlarda tartışıldı biraz araştırın..

meb in öğretmenliğe kaynak bölümler çizelgesinde açıköğretim felsefe vs. yok, ama 3-4 sene sonra nolur bilemem, fakat yökün fen edebiyat mezunlarına bile 2,5 şartı getirmesi ve öğrencileri elemesi ayrıca atanamayan öğretmenlerle ilgili yapılan çalışmalar düşünüldüğünde açıköğretim mezunlarına öğretmenlik hakkı verilmeyeceği ortaya çıkar, çünkü zaten atanamayan bi sürü öğretmen var, bide açıköğretimle uğraşmazlar..

ayrıca açık felsefede 16 kredi sosyoloji, 16 kredi psikoloji ve 8 kredi mantık dersi verilmiyor verilmeyincede felsefe öğretmeni olunamiyor..felsefe öğretmenliği için bu krediler şarttır..

ıspartaküs
Aday Memur
04 Ağustos 2011 23:48

Böyle birşeyi elbette bende istemem. Ama tahminlerle bu iş olmaz. Memur atamalarında nasılki eşit şartta bulunuyorsak öğretmenlikte de aynı durum geçerlidir. Ama bunu Aö ilk mezunlarını verdiğinde göreceğiz. Ancak şu var AÖ mezunlarının diğer mezunlarla yarışması zor bir şey.

eng-tchr
Şube Müdürü
05 Ağustos 2011 00:45

daha mezun vermediler yani ama aöf de anadolu üni rektörü bunun için bir engel olmadını belirtmiş anladım teşekkürler paylaşımlarınız için

eng-tchr
Şube Müdürü
05 Ağustos 2011 00:48

ilahiyat mezunları öğretmen olabiliyor formasyonla bence bu acıdan düşünürsek ortalamaları yüksek olursa bu bölümlere de formasyon verilir

s_o_s_y_o_l_o_g
Daire Başkanı
05 Ağustos 2011 10:43

şuan için felsefe ve sosyoloji okuyanlara kesin olarak yok.Edebiyatçılar ve tarihçiler için bilemem durum nedir.

eng-tchr
Şube Müdürü
05 Ağustos 2011 20:53

arkadaslar atama min puanlarda dikkatimi çekti 2 tane felsefe var biri si 76 da birisi 70te kalmış felsefede az kişi alınmasına ragmen min puan düşük sebeb ne acaba ?

ıspartaküs
Aday Memur
05 Ağustos 2011 22:10

Hem rehberlikten hem de felsefeden alım yapıldığı için ilk defa böyle oldu. Ayrıca formasyonlular birinci, formasyonsuzlar ikinci öncelikte alınıyor.

derbeder-1983
Müsteşar Yardımcısı
06 Ağustos 2011 01:49

olabiliyorlarmış edebiyatta -tarihte -sosyolojide

Açıköğretim Fakültesi?nde, 2009-2010 öğretim yılında açılacak olan Türk Dili ve Edebiyatı, Sosyoloji ve Felsefe bölümlerinden mezun olarak formasyon alanlar öğretmen olabilecek.

http://www.bankaci.biz/guncel/258-acikogretim-mezunlari-formasyon-alabilir-miogretmen-olabilir-mi-2011

öğretmen açığı o kadar fazlaki mezunlar yetmiyo ne yapsınlar onlarıda alacaklar , meb'de ösym'de kafayı yemiş bence

Cool.
Daire Başkanı
06 Ağustos 2011 01:56

tek engel vardı o da sınav sistemi yıllıktı yani kredili sistem yoktu yılda 2 kez sınava girilirdi sırf bu yüzden sınav sistemi değişti dönemlik oldu her dönem 2 sınav olmak üzere toplam 4 sınav oldu bütünleme sınavı kaldırıldı yani bütünleme hariç örgün öğretim gibi oldu ayrıca meb öğretmenliğe kaynak bölümlere ise ilk mezunlar verildiğinde eklenecek sandıgınız gibi de kolay girilmiyor mesela tarih bölümünün puanı bence 400 e yaklasır

labreys
Yasaklı
06 Ağustos 2011 12:32

arkadaşlar kendinizi kandırmayın, hayal görmeyin, 300 bin atanamayan öğretmen var, öğretmen eksiği yok, atanamayan öğretmen var..

adamlar eğitim fakültelerinin atanmayan bölümlerini kapatmayı düşünüyorlar siz kalkmışsınız açık öğretmen olcak diyorsunuz, milleti kandırmayın, hayal yaratmayın, böyle ucu açık bir sevdaya girmek isteyen varsa bişey diyemem ama durum ortada, bi daha söylüyorum fen edebiyat örgün mezunları bile öğretmen olamıyor 2,5 şartı getirildi siz hala açık öğretmen olur diyorsunuz, adamlar kimin önünü nasıl keseriz diye çabalıyorlar..

sonradan çok ağlarsınız, gidin iki yıllık çok güzel bölümler var, meslek sahibi yapan oraya başvurun, mesela açıkta iki yıllık adalat var, iş imkanı öğretmenlikten yüz kat daha fazladır..

teolog yakup
Genel Müdür
02 Şubat 2012 23:14

gncl

herşeyin_hayırlısi
Müsteşar Yardımcısı
16 Ekim 2012 19:11

fen edebiyatlar kan ağlarken aöf lileri kapsam dış tutabilirlermi?

felsfe006
Genel Müdür
16 Ekim 2012 20:16

bu sorunuzun cvbını bu yıl acılan 2012-2013 formasyon ilanlarında bir ünin formasyom kayıt yaptıracaklar adaylar bölümünde bir madde de değinilmiş. Bahsetğim üni osman gazi üni aşağıdaki kayıt ilanı için gerkeli başvurlarda sağlanacak nitelikler kısmaında 3. madde seneye aöf merzunlarına bir ip uçu olabilr...

....2012-2013 Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Pedagojik Formasyon Başvuru İlanı...

Kayıtta Aranan Şartlar

1. Lisans eğitimi döneminde disiplin cezası almamış olmak.

2. İki ayrı programdan mezun olanların (Çiftanadal) sadece bir alanı tercih etmesi gerekmektedir.

3. Örgün eğitim mezunu olmak (Açıköğretim mezunlarının başvurusu kabul edilmemektedir).

link: http://www.ekyerlestirme.com/formasyon/8657-2012-2013-eskisehir-osmangazi-universitesi-pedagojik-formasyon-basvuru-ilani.html

ŞUAN AÖFÜN FORMASYON NOKTASINDA ANADOLU VB ÜNİLER BİLE TAM ACIKLAMA YAPAMIYOR...AYRİYETEN BU BÖLÜMLERDEN MEZUN OLANLAR DİPLOMLARDINDa AÖF İBARESİ BULUNCAK YANİ: AÖF FELSEFE BÖLÜMÜ MEZUNU YADA QÖF TÜKDİLİ EDEBİYATI MEZUNU DİYE YAZACAK.BU KONU AÖFLERİN KENDİ SAYFALRINDA TARTIŞILMIŞTI GECEN YILLARDA...

herşeyin_hayırlısi
Müsteşar Yardımcısı
16 Ekim 2012 20:22

o kadar aöf okuyan var üniler uzaktan eğitime geçiyor,tamamen kapsam dışı diyemezler ama not ortalaması yada üniversitelerin kendi insiyatifine bırakabilirler gibi geliyor bana.

felsfe006
Genel Müdür
16 Ekim 2012 20:40

Fen edbiyata cok görülen formasyon düşünün aöf neler yasatacaklar. Bu yıl sizn dedğiniz nokta olma ihtimali cok zor cunku yök aöf öğretemnelikleri ingilzce ve okul öncesi öğretmenlikleri kaldırdı. Eğitim 2. öğretim programları kaldırıldı. Bu noktda formasyon seneye gelecek sistemle değişecek sistemin içeriği bu sene yda seneye beli olur ancak sunu soyleye bilirim bunca mezun ve yığılmanın ve yökün bu kararları doğrutusunda formasyon almak cok zor olaçak seneye aöf mezunu formasyon alırmı kesin diyemiyorum. Bu sene mezun olanlar bunu belirleyecek. ayriyeten formasyon alım koşuları tamamen yökün yayaınladığ genlegler sonuncunda olu. Not sistemi alım kiriteri vb. dediğim gibi fen edbiyatın formasyon alma ihtimali 3 de 1 ken aöfün 5 de 1 gibi düşünün... şartlar seneye daha da zorlu olabilir.

Bu sen aöf den edebiyet felsefe ve sosyolji mezun vercek. Ancak sosyoloji ve felsefe bölümünde okuyanlar kredili sistemde okumadılar kredileri eksik tabi bunu sen sonunda düzletmezse, aöfün bu alanlara aldığı kredilere dair meb kriterine uygun transkiirp yada belge vermezse öğretmen olarak atanamazlar

herşeyin_hayırlısi
Müsteşar Yardımcısı
16 Ekim 2012 23:25

haklısınız çokkk zorlarlar yeni kriterler gelir ama tamamen kapsam dışı olmaz,o zaman adamlar neden açık bölümler diye sorar?

Toplam 28 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi