Editörler : oto-danisman-expert
29 Ekim 2010 15:39

Toyota Corolla

toyota corolla nın sürüş keyfi

nasıl kullanılırsa daha verimli olur

toyota bir yana diğerleri bir yana mı

yakıtı ,yol tutuşu vb...

toyota corolla hakkında daha başka düşüncelerinizi paylaşır mısınız eksi ve artı yanlarını arkadaşlar

özellikle toyotayı kullanan ve kullanmış olanlar

"denge"
Müsteşar Yardımcısı
27 Aralık 2010 00:50

cevap yok mu?

hep mi kadın programları izliyoruz? (cem yılmaz dan)

drkla85
Kapalı
27 Aralık 2010 01:39

tek dezavantajı altının yere yakın olması.bu onun şehir arabası olarak kalmasına neden oluyor.(ben şehirdeyim ve buna rağmen zorlanıyorum)bunun dışında herşeyi avantaj

uglykidjoe
Müsteşar
27 Aralık 2010 09:47

Toyota sahibiyim. Ama pek çok araba sahibinin kendi aracına aşık olması olayı ben de yok.Fakat severek kullanıyorum.Dizel olduğu için az yakıyor. Ara hızlanmaları da iyi. Servis şimdiye kadar gördüklerim arasında en iyisi. Yol tutuşu bir Focus kadar iyi değil ama hataları affediyor...

Evet altı alçak. Bir de araç uzun olduğu için orta taraftan yer değme sıkıntısı var.

"denge"
Müsteşar Yardımcısı
27 Aralık 2010 20:39

dün bayisinden sıfır toyota corolla en full modelini sordum; son 48000 fiyat verdiler. nasıl sizce?

uglykidjoe
Müsteşar
27 Aralık 2010 21:35

Pahalı tabi ki. Rakipleri gibi...

27 Aralık 2010 21:55

O paraya passat alın.

KARAM-666
Memur
29 Aralık 2010 05:47

bende var 2010 elegant dizel.biz alırken jetta corolla arasında kalmıştık.corollayı seçtik az yakıyor,sürüşü iyi,seviyorum arabamı...

16.645E
Şef
29 Aralık 2010 09:00

2007 corolla d4d aracım vardı. 119 bin km de sattım. Aracı sıfır almıştım. ve sadece kendim kullandım. Otoyol ve stabilize yol dahil her türlü yol da gitti. Meydana gelen arızalar ve olumlu yönleri aşağıdadır.

1. Direksiyon değişti birincisinin yüzeyi bozulmuştu.

2. iç dikiz aynası değişti titremeden dolayı ( hala titriyor )

3. Ömür boyu değişmez dene triger zinciri daha 20 bin bakımda değişti.

4. Direksiyon kolonu 2 kez değişti. Hala ses geliyor.

5. arka emniyet kemer kilitlerinden biri bozuldu Döşemecide başka kilit taktırdım.

6. Gösterge camı neyle silersem sileyim çizik doldu.

7. Sürücü emniyet kemerinin bir bölümü tel tel oldu.

8. Son sürprizi havalandırma kumandalarının ışıklarının bir kısmı fersizleşiyor. Fersizleşen kısma biraz sertçe vurdum mu düzeliyor. (Sienadan tecrübeliyim. )

Ama yiğidi öldür hakkını yeme derler. Hala iyi çalışan aksamı da var.

1. Bu kilometreye rağmen motorda sözünü etiğimin dışında bir arıza olmadı.

2. Koltuklar koltuk ayarları cam kumandaları yürüyen aksam hala iyi durumda

3. Yakıt tüketimi ve performansta olumsuzluk yok.

4. MMT hatasız çalışıyor.

5. Yol bilgisayarı ve CD çaları sorunsuz.

6. Orjinal far ampulunu başka markalarla değiştirmeyin ( servis bile önerse ) çabuk sönüyorlar.

7. Direksiyonun hissiyatı sorunsuz.

8. Plastik aksam sağlam görünüyor.

uglykidjoe
Müsteşar
29 Aralık 2010 09:56

Eski kasalardan mı yoksa yenilerden mi aracınız? Ben de de 2007 yeni kasa manuel dizel var da...

Gerçekten de şansınız yokmuş doğrusu. Saydığınız arızalardan şikayetçi olan ben pek duymadım. Ama sizin tam tersinize multimode vitesten şikayet çok. Daha çok da İstanbul şehir trafiğinde. Gerçi biraz da kullanım karakterini anlamaktan geçiyormuş galiba....

Direksiyon ve diğer aksamda aşınma olayı bende yok. Ama bu konuda babamın 93 Astra 1.7tdi ının hakkını vermem lazım. Ön konsol ,deri direksiyon falan taş gibi hala...

Son olarak unutmadan: Dikiz aynası titremesi pütürlü asfalt yollarda mı oluyordu? Yani aynanın değişmesi titremeyi nasıl engeller ki? Büyük olasılık aracın gövdesinden gelen bir rezonansdır.

16.645E
Şef
29 Aralık 2010 22:28

Araç bir önceki kasa idi. Vitesi elden geldiğince dikkatli kullanmaya çalıştım. Klavuzda yazan yönergelere uydum. Tabi ağırlık Burdur da kullandığım için sorun olmadı. Ayna doğal olarak pütürlü asfaltta titreme yapıyordu. Şimdiki araçta da var biraz. Bu saydıklarım beni corolladan soğuttu. Ama arızalan parçaların tamamı garantiden değişti.

uglykidjoe
Müsteşar
29 Aralık 2010 23:17

Bende de oluyor bazen ayna titremesi. Garip olan çok bozuk yollarda değil de dediğiniz gibi soğuk asfaltta oluyor arada...

Şimdi ne kullanıyorsunuz acaba?

yigiter187
Kapalı
30 Aralık 2010 13:36

Ben de son kasa 2011 bbenzinli var.

-dikiz aynası titremesi.

-Çakıl yollarda ön konsoldan ve emniyet kemerinden gıcık bir ses geliyor

-Cam açma düğmelerinde olmayan ufacık bir lamba.

-Depo tam doluyken gelen çalkantı sesi

Bunlar ufak tefek sıkıntılar olarak göze çarpsa da arabamı çok seviyorum.Sorunsuz,konforlu,yol tutuşu çok iyi ve gerçekten güçlü araba..

uglykidjoe
Müsteşar
30 Aralık 2010 14:26

Yeni alınca o sesler rahatsız eder. Ama şu anda o çalkantı sesini hiç duymuyorum. Zaten ufak tefek çıtırtı olamyan araba pek yok.

Donanımdaki kısıntılar ise çok satmanın şımarıklığından.

01 Ocak 2011 16:16

japondan vazgeçmeyeceksin,toyotadan vazgeçmeyeceksin.1 metre karı yarıp geçiyor benim düldül maşallah.bide 96 model.

yigiter187
Kapalı
01 Ocak 2011 23:51

Toyota candır..:)

ecemxx
Daire Başkanı
02 Ocak 2011 01:09

japonyada ust sınıf zenginlerin tercih ettiği bir anlamda japonların mercedesi konumundaki marka subaru dur.ondan sonra nissan ve honda gelir.japonların en ekonomik alt seviye markası toyota olup zaten bu nedenle diğer ulkelere cok ihrac edilir.ama bizim burdaki salak piyasa kosullarında 14 yasında orta kasa hiçbir donanımı hatta bir cogunda klima dahi bulunmayan arabay insanlarımız 13-14 bin tl para verirler.ama subaru nun falan 2. eli cok uygundur.

uglykidjoe
Müsteşar
02 Ocak 2011 11:20

Eminim siz Subaru almışsınızdır....:)

Mesajda adı geçen hiç bir araç markası lüks veya"prömiğumm" değildir. Lexus , İnfiniti gibi yan markalar lüksdür.Bunların hepsi ekonomik markalar.

Tabi yanlış biliyor da olabilirim ama bu markaların asıl hedef piyasası da Amerika, Ortadoğu ve Japonya dışındaki Uzakdoğu ülkeleri.

Japonya'da çok satanlar bizde hiç satamazlar. Son zamanlarda en çok Prius ve İnsight gibi hibritler birinci.Ayrıca Nissan Cube

gibi iç piyasa modelleri var. Bize gelen Daihatsu Materia gibi kutuya benzeyen modeller.

http://www.tuningtr.net/2011-nissan-cube-foto-galerisi-1317.htm

"denge"
Müsteşar Yardımcısı
02 Ocak 2011 13:53

biz de Türkiye deki üst sınıf zenginlerden olsak herhalde biliriz ne alacağımızı.

03 Ocak 2011 20:53

bende 2011 model corolla kullanıcısıyım. yakıt performanstan çok memnunum tek sıkıntım yokohama lastikler çok sertler ve fazla ses yapıyorlar. onun haricinde dört dörtlük araba severek kullanıyorum, tavsiye ederim..

16.645E
Şef
03 Ocak 2011 22:35

Sayın uglykidjoe, şimdi Partner Tepee Outdoor kullanıyorum. Hafif arazide işimiz olduğu ve iç mekan inanılmaz fonksiyonel olduğu için bu aracı seçtim. Corolla ile farklı segmende yer alıyor fikir vermesi açısından kısa bir karşılaştırma yapalım.

1. Corollanın direksiyonu elektrohidrolik olmasına rağmen sadece hidrolik olan Partnerden daha sertti.

2. Arkaya bir çocuk koltuğu ve 2 kişi sığmak olanaksızdı corollada ama bu araçta bu mümkün.

3. Corolla Partner'e göre sessiz bir araçtı. Daha yeni nesil bir dizel motor kullanıyordu doğal olarak yakıt tüketimi bu araca göre daha düşüktü. Partner ile insan hızlı gitmeye korkuyor.

4. Partner'de yol bilgisayarı daha fonksiyonel. Ama kötülüğü tüm verilerin aynı anda sıfırlanması. Corolla'da her veriyi ayrı ayrı sıfırlamak mümkündü. ( Zaten 3 veri var )

5. Sert amartisörlerden dolayı corollanın konforunu arıyor insan ama bu araçla virajlara daha iyi giriliyor gibi sanki. ( Bu his yanıltıcı ve göreceli olabilir. )

Toplam 39 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi